STOVYKLOS – Dažniausiai užduodami klausimai apie stovyklas
Ar yra vietų stovykloje?
Kiekvienoje stovykloje numatytas tam tikras poilsiauti galinčių vaikų skaičius. Norėdami sužinoti informaciją apie laisvas vietas konkrečioje stovyklos pamainoje, kreipkitės į mūsų konsultantus nurodytais telefono numeriais arba el. paštu stovyklos@zigzag.lt
Ar visi vaikai skirtingo amžiaus būna vienoje grupėje?
Tai priklauso nuo stovyklos. Paprastai vaikai suskirstomi pagal amžiaus grupes. Vienoje grupėje būna 10-15 vaikų.
Iš kur gauti sveikatos pažymą, skirtą stovyklai?
Ją išduoda vaiko šeimos gydytojas. Forma 027-1/a. Nuo šiol tokia vaiko sveikatos pažymėjimo forma galioja tiek mokyklai, tiek ir stovyklai. Pažyma laikoma tinkama, jei išduota ne anksčiau kaip prieš metus. Jei pažymos originalą pateikiate mokyklai, stovyklai užtenka pažymos kopijos.
Kiek vaikų tenka vienam vadovui stovykloje?
Pagal oficialius stovyklų nuostatus vienas vadovas negali prižiūrėti daugiau nei 15 vaikų. Tačiau konkrečioje stovykloje vadovui tenkančių vaikų skaičius gali būti ir mažesnis.
Ar galės sesutės ar broliukai, draugės ar draugai, vykstantys į stovyklą gyventi kartu?
Jei į stovyklą atvyksta tokio pat amžiaus draugai arba panašaus amžiaus broliai ar sesės, jie gali būti apgyvendinti kartu (mergaitės su mergaitėmis, o berniukai su berniukais), tereikia išreikšti tokį pageidavimą užsakant stovyklą.
KELIONĖS – Dažniausiai užduodami klausimai apie keliones
Ar galima rezervuoti kelionę?
Taip, kai kuriais atvejais galime padaryti laikiną rezervaciją keletui dienų ar valandų, kol priimsite galutinį sprendimą. Tačiau, jei iki kelionės liko nedaug laiko arba jei išvykimo datai jau yra daug laikinų rezervacijų, tokios galimybės gali nebūti. Jei išsirinkote savarankiškos kelionės (skrydis+viešbutis) pasiūlymą, laikinos rezervacijos padaryti negalime, bilietai užsakomi tik gavus apmokėjimą.
Ar kelionei kelionei užtenka asmens tapatybės kortelės?
Asmens tapatybės kortelė yra Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę ir skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje bei vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. Pasitikrinti, ar keliaujant į konkrečią užsienio valstybę užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, galite čia:
http://keliauk.urm.lt/lt/pries-pradedant-kelione/keliones-dokumentai
Kokie dokumentai reikalingi vykstant į kelionę ?
Pasas ir asmens tapatybės kortelė. Vykstant į bet kurią užsienio valstybę, privaloma turėti galiojantį asmens dokumentą. Daugumoje Europos sąjungos šalių ir valstybių, priklausančių Šengeno erdvei, pakanka turėti tik asmens tapatybės kortelę, tačiau kad pasienyje, šalies viduje nekiltų problemų, pasitikrinkite ar Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelę yra pripažįstama lankomoje valstybėje. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į dokumentų galiojimo laiką, kadangi daugelis valstybių reikalauja, jog dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Jei nusprendėte kelionės metu pasiimti ir pasą, ir asmens tapatybės kortelę, laikykite juos atskirai vieną nuo kito, vagystės metu ar pametus, neliksite be asmens dokumento, o jei turite tik vieną dokumentą, pasidarykite jo kopiją.
Draudimas. Rekomenduojama įsigyti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų , būtinosios medicininės pagalbos draudimą, bagažo ir asmens daiktų draudimą. Atsitikus įvykiui busite ramūs, kadangi jumis bus pasirūpinta ir išvengsite neplanuotų išlaidų
Viza. Jei planuojate keliauti šiek tiek toliau nei Šengeno erdvė ar šalys, su kuriomis Lietuva turi bevizį režimą, derėtų atkreipti dėmesį į tos vietos vizų politiką. Būtinai patikrinkite vizos išdavimo sąlygas, reikalingus dokumentus. Vizos išdavimas gali trukti ilgiau nei mėnesį, todėl derėtų tuo rūpintis iš anksčiau.
Vaikų kelionių dokumentai. Nepilnamečių vykimui į užsienį reikalingi asmens dokumentai – pasas, asmens tapatybės kortelė. Svarbu atkreipti dėmesį, jog vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Nepilnametis gali vienas vykti į Šengeno erdvėje esančias valstybes. Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito iš tėvų rašytinio sutikimo nereikia, o vaikui į užsienio valstybę vykstant vienam ar su lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas.
Daugiau informacijos galite rasti adresu: http://keliauk.urm.lt/lt/pries-pradedant-kelione/keliones-dokumentai
Ką reiškia ekonominės klasės viešbutis?
„Ekonominė klasė“ – tai, kataloge arba internetinėje svetainėje „Ekonominės klasės viešbutis“ prierašu pažymėti viešbučiai. Šis žymėjimas
paremtas kelionių organizatoriaus objektyviu vertinimu bei turistų atsiliepimais. Šiuose viešbučiuose galimas kambarių, kitų patalpų, baldų ir / arba inventoriaus nusidėvėjimas, žemesnis teikiamų paslaugų lygis, mažesnis jų kiekis, kuklesnis maisto pasirinkimas, vangesnis aptarnaujančio personalo darbas nei įprastai atitinkamą kategoriją turinčiuose viešbučiuose.
Ar kelionėje mus pasitiks gidas?
Priklauso nuo jūsų kelionės tipo. Reikalinga būtų kreiptis į Jūsų konsultantą su kuriuo bendravote įsigyjant kelionę.
Ar galima užsisakyti konkretų viešbučio kambarį?
Atvykimo dieną poilsiautojai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra laisvuose užsakyto tipo numeriuose. Kambarius su langais į jūros pusę viešbučiai suteikia tik tuomet, kai turistas už tai sumoka nustatytą atskirą priemoką. Kitu atveju toks pageidavimas gali būti patenkintas tik esant galimybei (kaip ir kiti poilsiautojų pageidavimai – gyventi kaimyniniuose numeriuose, tam tikrame korpuse, aukšte ir pan.).
Ar kambarį gausime iškart atvykę į viešbutį? Ar galėsime pasilikti numeryje iki pat išvykimo į oro uostą?
Pagal tarptautines taisykles atvykimo dieną viešbučio paros pradžia yra laikomas laikas nuo 14 iki 18 val., tai priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai. Išvykstant apmokėti sąskaitas ir atlaisvinti viešbučio numerį Jūs turite iki 10–12 valandos. Tokia tvarka galioja nepriklausomai nuo to, kad Jūsų atvykimo į viešbutį laikas yra ankstesnis nei laikotarpis nuo 14 iki 18 val., o išvykimo iš jo vėlesnis nei nuo 10 iki 12 val.
Jei yra galimybė, išvykimo iš numerio laikas gali būti pratęstas, tačiau už tai įprastai turistui savarankiškai reikia sumokėti viešbučio administracijos nustatytą papildomą mokestį.
Kada būna paskutinė minutė?
Paskutinė minutės pasiūlymai būna tik tada, jeigu lieka laisvų vietų ir likus kelioms dienoms iki išvykimo.
Kur ir kokie skiepai reikalingi?
• Vykstant į kelionę, kurioje nėra galimybių laikytis higienos reikalavimų, rekomenduojama skiepytis nuo vidurių šiltinės, hepatitų A ir B.
• Nuo meningokokinės infekcijos privalu skiepytis piligrimams, vykstantiems į Meką (Hadžį, Umrą), kai kuriose šalyse – grįžtantiems iš šios vietovės.
• Vykstant į kai kurias Pietų Amerikos šalis, Vakarų, Rytų ar Centrinės Afrikos šalis rizikuojama užsikrėsti geltonuoju drugiu, todėl privaloma skiepytis vykstant į Centrinės Afrikos Respubliką, Kongą, rekomenduojama skiepytis vykstant į Venesuelą, Kolumbiją, Keniją, Braziliją. Skiepijant nuo geltonojo drugio, siekiama apsaugoti keliautojus nuo susirgimo ir apsaugoti šalis nuo šios ligos įvežimo galimybės, todėl kai kurios šalys reikalauja skiepijimo sertifikato iš keliautojų, atvykstančių iš infekuotų teritorijų.
• Kai vykstama į kelionę tam tikrų infekcijų epideminiu periodu, rekomenduojama skiepytis nuo meningokokinės infekcijos (vykstant į Afriką, Saudo Arabiją), gripo (asmenims, priklausantiems rizikos grupei), erkinio encefalito pavasario-ankstyvo rudens periodu (vykstant į Austriją, Čekiją, Vengriją, Baltijos šalis, Rusiją). Kai kuriose Azijos ir Afrikos šalyse žmonės dar serga poliomielitu.
• Kai yra tikimybė, kad kelionėje gali tekti turėti kontaktų su gyvūnais, rekomenduojama pasiskiepyti nuo pasiutligės.
Ar vykstant į Šarm el Šeichą reikalinga viza?
Vykstant į Šarm aš Šeichą ne ilgesniam kaip 14 dienų (t.y.13 nakvynių) laikotarpiui ir per šį laikotarpį neišvykstant iš Sinajaus pusiasalio ribų, pakanka Persijos įlankos šalių vizos-antspaudo (angl. gulf stamp), kuris yra suteikiamas nemokamai.
Ar notaro sutikimą reikia išversti į šalies į kurią skrendate kalbą?
Ne, tai neprivaloma.
Kada reikalinga ir kada nereikalingas notaro sutikimas?
Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šiuo metu visos Šengeno nuostatos galioja Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Graikijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Maltoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.
Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi tokioms ES valstybėms kaip Didžioji Britanija, Airija, Bulgarija, Kipras, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
• Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
• Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
• Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
• Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.
Kiek pinigų leidžiama pasiimti nedeklaruojant?
EUROPOS SĄJUNGOS RIBOSE
Kiekvienas asmuo, keliaujantis Europos Sąjungos ribose, pavyzdžiui, iš Lietuvos į Angliją, privalo raštu deklaruoti gabenamą grynųjų pinigų sumą, viršijančią 10 000 EUR (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta). Jei grynieji pinigai gabenami ne eurais, jų suma nustatoma konvertuojant kitą valiutą pagal oficialų Lietuvos banko nustatytą tos dienos (kada gabenami grynieji pinigai) euro ir kitos valiutos kursą.
NE EUROPOS SĄJUNGOS RIBOSE
Taisyklės keliaujant į ne Europos Sąjungos šalis yra tokios pačios: kiekvienas asmuo, išvykstantis ar atvykstantis į Lietuvą iš trečiosios šalies ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 EUR grynųjų pinigų sumą (arba sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti raštu muitinės įstaigoje, per kurią jis atvyksta į Lietuvos Respubliką ar išvyksta iš jos.
Pavyzdys: keliauja 3 asmenų šeima atvyksta. Tėvas gabena 30 000 EUR grynųjų pinigų sumą savo krepšyje. Gabenami pinigai priklauso visiems šeimos nariams, tačiau kadangi visą 30 000 EUR grynųjų pinigų sumą gabena tėvas, jis privalo ją deklaruoti.
Jei vežatės deklaruotiną pinigų sumą, rekomenduojame į oro uostą, laivų uostą ar pasienį atvykti anksčiau. Jeigu ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą gabenate registruojamame bagaže, grynuosius pinigus reikia deklaruoti prieš registruojant tokį bagažą.
Jeigu esame išsiskyrę ir noriu keliauti su mažamečiu vaiku, ar būtinas abiejų tėvų sutikimas ?
Kito iš tėvų sutikimas nereikalingas, tačiau jeigu Jūsų ir vaiko pavardės skiriasi, tuomet Jums reikės turėti vaiko gimimo liudijimą.
Jeigu pasas ar tapatybės kortelė galioja po grįžimo trumpiau nei 3 mėnesius, ar kils problemų jei keliauju ES šalyse?
ES šalyse problemų kilti neturėtų, tačiau rekomenduojame atsinaujinti asmens dokumentus prieš skrydį.
Ar oro uoste yra rūkymo vieta? Ar galiu turėti žiebtuvėlį?
Yra, tačiau negalima gabentis žiebtuvėlio, bet galite vežtis degtukus.
AVIABILIETAI – Dažniausiai užduodami klausimai apie lėktuvų bilietus
BAGAŽAS
Kiek bagažo galiu pasiimti su savimi? ( Ryanair ir Wizz Air )
Ryanair kompanija leidžia turėti du rankinius bagažus, viena didesnį, kitą mažesnį. Tačiau neturint pirmenybinio įlaipinimo didesnįjį bagažą paims prie įlaipinimo vartų į bagažo skyrių nemokamai.
Wizzair kompanija leidžia turėti vieną didesnį rankinį bagažą, o norint turėti mažesnį reikia įsigyti pirmenybinį įlaipinimą.
Ar į kainą įskaičiuotas bagažo pervežimas?
– Į visų lėktuvų bilietų kainą įskaičiuota rankinio bagažo pervežimo paslauga. Dydžio ir svorio apribojimai priklauso nuo aviakompanijos.
– Į reguliariųjų reisų aviakompanijų (išskyrus airBaltic) lėktuvų bilietų kainą įskaičiuota ir registruoto bagažo pervežimo paslauga. Dydžio ir svorio apribojimai priklauso nuo aviakompanijos.
– Į pigių skrydžių bendrovių (pvz., Ryanair, Wizzair) lėktuvo bilietų kainą registruoto bagažo pervežimo paslauga neįskaičiuota. Kokį bagažą galima gabenti keliaujant su šiomis aviakompanijomis, daugiau sužinoti galite skiltyje „Wizzair ir Ryanair bagažas“. Registruoto bagažo gabenimo paslaugą galima užsisakyti ir po bilietų pirkimo. Kreipkitės į konsultantus.
Ar galima gabenti skysčius rankiniame bagaže?
Rankiniame bagaže draudžiama gabenti didelį kiekį skysčių. Skysčius galima vežti ne didesnėse kaip 100 ml talpose. Jas reikia sudėti į vieną permatomą sandariai užsegama plastikinį maišelį. Bendras skysčių tūris – 1 l (maišelius galima įsigyti oro uostuose prie saugumo patikros punktų). „Dutty Free“ parduotuvėse pirktiems skysčiams apribojimai netaikomi. Daugiau informacijos apie bagažo turinį rasite čia >.
Ar galima gabenti vaistus?
Rankiniame bagaže galima vežtis nedidelius asmeniniam vartojimui skirtų nereceptinių ir receptinių vaistų kiekius (pvz. nuo skausmo, karščiavimo, virškinimo sutrikimų ar kontraceptines tabletes ir t.t.). Vežant receptinius vaistus turėkite vaistų receptą arba vaistų pasą. Vežant insuliną, jis laikomas kelionės metu gyvybiškai svarbiu skystu medikamentu ir neskaičiuojamas į rankiniame bagaže vežamus skysčius 100 ml talpose. Daugiau informacijos apie vaistų gabenimą galite rasti „Bagažo turinio taisyklės“ skyrelyje.
DOKUMENTAI
Kokie dokumentai reikalingi oro uoste registracijos į skrydį metu?
Prieš skrydį būtinai pasitikrinkite informaciją, pateikiamą jūsų aviabilieto užsakymo patvirtinime. Jei registracija į skrydį jau atlikta, oro uoste turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, su kuriuo registravotės į skrydį ir įlaipinimo kortelę.
Kokie dokumentai reikalingi nepilnamečiams?
Svarbiausia turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Priklausomai nuo šalies, nepilnamečiams keliaujantiems be tėvų, gali prireikti vieno iš tėvų sutikimo, patvirtinto notaro. Daugiau informacijos – Kelionės su vaikais >.
Ką daryti, jei baigėsi asmens tapatybę patvirtinančio dokumento galiojimo laikas?
Grįžti į Lietuvos Respubliką arba į kilmės valstybę galima su asmens grįžimo pažymėjimu, kuris išduodamas laikinai užsienio valstybėje esantiems asmenims, neturintiems kito tinkančio kelionėms kelionės dokumento. AGP išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų konsuliniai pareigūnai. Lietuvos atstovybės užsienyje >.
BILIETAI
Kada gausiu bilietus?
Bilietus kompanijos atsiunčia vidutiniškai likus 2 – 4d iki skrydžio, Wizzair komapnija – 48val iki skrydžio.
Skrendu ne su pigiomis avia kompanijomis (ryanair, wizzair), kada gausiu bilietą?
Tradicinės oro kompanijos bilietų neatsiunčia, registraciją į skrydį atliekama oro uoste nemokamai ir bilietai atsispaudinami oro uoste.
Kas yra pigių skrydžių bendrovės?
Bilietų rezervavimo sistemose galima įsigyti ir pigių skrydžių bendrovių (Ryanair, Wizzair, Norwegian, Germanwings, Vueling, easyJet ir kt.) lėktuvų bilietus. Šios aviakompanijos siūlo pigius lėktuvų bilietus (nuo kelių eurų) į daugelį Europos miestų, mažindami išlaidas paslaugų kokybės sąskaita (nėra maitinimo skrydžio metu, už registruoto bagažo pervežimą imamas papildomas mokestis). Tačiau, priklausomai nuo reiso užpildymo, bilietų kaina gali siekti ir kelis šimtus eurų. Kuo anksčiau perkami bilietai, tuo jie, dažniausiai, yra pigesni.
Kaip rasti pigų lėktuvo bilietą?
Lėktuvų bilietų kainos nėra fiksuotos, todėl kainos kyla priklausomai nuo reiso užpildymo. Rekomenduojame lėktuvų bilietus įsigyti iš anksto. Jei jūsų kelionė numatoma šventiniu periodu, aviabilietus reiktų įsigyti 3-6 mėnesius prieš kelionę.
Taip pat rekomenduojame paieškos nustatymuose pasirinkti:
+/- 1 diena;
– neapriboti laiko (Laikas „Nesvarbu“)
Kaip nupirkti lėktuvo bilietą?
Aviabilietų užsakymo puslapyje pasirinkite kryptį, skrydžio datas, keleivių skaičių ir spauskite paieškos mygtuką. Pasirinkite vieną skrydžio variantą paspausdami mygtuką „Užsakyti“. Įrašykite keleivių duomenis. Įrašykite mokėjimo kortelės duomenis arba pasirinkite kitą mokėjimą būdą: banko pavedimu arba grynaisiais. Detalesnė informacija apie mokėjimą ir pristatymą skyrelyje „Mokėjimas ir pristatymas“.
Ar galima užsakyti lėktuvo bilietus telefonu?
Taip, išskyrus pigių skrydžių bendrovių aviabilietus. Tokiu atveju galite sumokėti tiek mokėjimo kortele, tiek banko pavedimu, tiek grynaisiais (detalią informaciją jums pateiks mūsų konsultantai). Lėktuvų bilietus gausite tuomet, kai mokėjimas pasieks „Zigzag Travel“ sąskaitą. Jei mokėjimas nepasieks sąskaitos iki nurodyto termino, užsakymas bus automatiškai anuliuotas.
Bandau mokėti iš užsenietiškos kortelės, bet nesigauna, ką daryti?
Skambinkite nurodytais telefono numeriais kontaktuose, atsiųsime payseros nuorodą per kurią paprastai ir lengvai galėsite apmokėti.
Ar į lėktuvo bilieto kainą įskaičiuoti oro uosto mokesčiai?
Taip, visi oro uosto mokesčiai į lėktuvo bilietų kainą yra įskaičiuoti.
Ar galima gauti sąskaitą-faktūrą?
Galima. PVM sąskaitos faktūros išrašomos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos po pirkimo. Jei reikalinga sąskaita-faktūra, perkant lėktuvo bilietus pažymėkite varnele arba susisiekite su mūsų konsultantais nurodytais kontaktais.
Kaip teisingai įrašyti keleivių vardus ir pavardes?
Keleivių vardus ir pavardes rašykite lotyniškomis raidėmis taip, kaip parašyta asmens dokumente, tik be lietuviškų ženklų (varnelių, brūkšnelių ir kt.). Nesumaišykite vietomis vardo ir pavardės. Dvigubus vardus ir pavardes rašykite taip, kaip nurodyta asmens dokumente. Atminkite, kad po aviabilieto patvirtinimo negalima atlikti jokių keitimų. Jei pastebėjote, kad padarėte klaidą, nedelsdami susisiekite su mumis.
Kas yra elektroninis lėktuvo bilietas ir kaip su juo keliauti?
Tarptautinė vežėjų oru asociacija (IATA) 2008 m. birželio 1 d. priėmė sprendimą dėl perėjimo prie elektroninių lėktuvų bilietų sistemos.
Elektroninis lėktuvo bilietas – tai elektroninis įrašas aviakompanijos kompiuterinėje sistemoje apie keleivio duomenis ir jo kelionės maršrutą.
Elektroninio lėktuvo bilieto įsigijimas labai paprastas ir pigus. Keleiviui nurodytu elektroniniu paštu atsiunčiamas elektroninis lėktuvo bilietas, kuriame nurodyta visa informacija kaip ir įprastame lėktuvo biliete. Elektroninį lėktuvo bilietą patartina atsispausdinti ir turėti su savimi oro uoste registracijos į skrydį metu.
PAPILDOMA INFORMACIJA
Ką daryti, jei kūne yra metalinių dalių arba turiu implantą?
Gydytojo pažymos dėl kūne esančių nedidelių skeveldrų ar plokštelių nereikia. Tačiau gydytojo pažymos reikia, jeigu keleivis kūne turi didelę metalinę dalį, pvz.: galūnės protezą ar dirbtinį klubo sąnarį. Rekomenduojama turėti tokią pažymą anglų kalba.
Ar gali nėščia skristi lėktuvu?
Taip, tačiau gali prireikti papildomų pažymų iš gydytojo. Daugiau informacijos rasite „Informacija nėščiosioms“ skiltyje.
Ar galiu kartu pasiimti ir gyvūną?
Kai kurios aviakompanijos skraidina gyvūnus už papildomą mokestį. Pigių skrydžių bendrovės (Ryanair ir Wizzair) gyvūnų lėktuvu neskraidina. Daugiau informacijos galite rasti „Kelionės su gyvūnais“ skyrelyje.
Kiek grynųjų pinigų galima gabenti?
Kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš kitos ES valstybės narės arba išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į kitą ES valstybę narę (pvz., iš Lietuvos į Ispaniją), muitinės pareigūnui pateikus Grynųjų pinigų deklaravimo formą ir pareikalavus, privalo raštu deklaruoti gabenamą 10 000 eurų (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) viršijančią grynųjų pinigų sumą.
WIZZAIR TAISYKLĖS
Kaip galiu apmokėti už Wizzair bilietus?
Pirkdami bilietus per Wizzair-skrydziai.lt svetainę, už bilietus galite atsiskaityti banko pavedimu, kreditine kortele arba grynaisiais. Dėl platesnės informacijos susisiekite su mūsų konsultantais tel. 8 600 26766.
Ar į Wizzair kelionės kainą įskaičiuotas bagažas?
Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus. Visam registruojamam bagažui taikomas mokestis, mokamas už vieną bagažo vienetą, vieną skrydį ir vieną keleivį. Atkreipkite dėmesį į bagažo taisykles.
Koks svoris yra leidžiamas Wizzair mažo orlaivio salono bagaže?
Wizzair aviakompanijos skrydžiuose mažo orlaivio salono bagažo svoris nėra ribojamas.
Koks svoris yra leidžiamas Wizzair didelio orlaivio salono bagaže?
Wizzair aviakompanijos skrydžiuose didelio orlaivio salono bagažo svoris yra iki 15 kg.
Koks yra registruoto bagažo svoris keliaujant su Wizzair?
Pigių skrydžių aviakompanijos Wizzair registruoto bagažo svoris yra 32 kg.
Ar galiu užsakyti jungiamuosius skrydžius su aviakompanija Wizzair?
Wizzair nevykdo jungiamųjų skrydžių, todėl negali perkelti keliautojų arba jų bagažo į kitus (Wizzair arba kitų oro vežėjų vykdomus) skrydžius. Todėl neprisiimame atsakomybės už jokius tolesnius skrydžius, į kuriuos keleiviai gali nespėti. Labai patariame palikti pakankamai laiko nuo suplanuoto pirmojo skrydžio pabaigos iki kito skrydžio pradžios.
Kaip Wizzair skrydžiuose galima keliauti su vaiku?
Sumokėjus tam tikrą mokestį, kuris yra nuo 25 EUR skrydžiams į vieną pusę. Jaunesni nei 2 metų amžiaus kūdikiai gali skristi sėdėdami ant lydinčio suaugusiojo kelių, tačiau jei lydinčio suaugusiojo bilieto į vieną pusę kaina mažesnė už dabartinius mokesčius, ta pati suma bus taikoma kūdikio mokesčiui. Ant vieno lydinčio suaugusiojo kelių gali keliauti ne daugiau nei 1 kūdikis. Kūdikio mokesčius galima sumokėti pateikiant užsakymą internetu arba paskambinus į skambučių centrą. Tiek išvykimo, tiek grįžimo skrydžio dieną kūdikiai turi būti jaunesni nei 2 metų amžiaus. Jei išvykus arba prieš kelionės atgal dieną kūdikiui sukanka 2 metai, reikia įsigyti atskirą vietą, tokiu atveju skrydžius pirmyn ir atgal reikėtų rezervuoti atskirai. Vyresniems nei dvejų metų vaikams ant lydinčio suaugusiojo kelių keliauti neleidžiama.
Ar Wizzair teikia nepilnamečių palydos paslaugą?
Nepilnamečių palydos paslauga yra neteikiama.
Nuo kiek metų galima vienam skristi su Wizzair?
Keliauti su aviakompanija Wizzair nelydimi nepilnamečiai gali nuo 14 metų, tačiau jie negali prisiimti atsakomybės už kitą, kartu keliaujantį nepilnametį. Keleiviai nuo 16 metų gali keliauti su aviakompanija Wizzair be papildomų apribojimų ir būti atsakingi už kitą nepilnametį.
Ar kūdikiui galima priskirti bagažą Wizzair skrydžiuose?
Kartu su kūdikiu keliaujantis suaugęs asmuo gali su savimi gabenti papildomą rankinio bagažo vienetą, kurio išmatavimai 40x30x18cm, svoris neribojamas. Kūdikiams negalima priskirti jokio bagažo, išskyrus nesulankstomą arba sulankstomą vaiko vežimėlį / kūdikio automobilio sėdynę vienam kūdikiui (skraidinamą nemokamai). Atminkite, kad vaikų vežimėliai registruojami kartu su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis. Tačiau jei vykstama be kūdikio, šie daiktai bus skraidinami tik kaip registruotasis bagažas už papildomą mokestį.
Ar gali su Wizzair skristi nėščios moterys?
Nėščios moterys, kurių nėštumo trukmė didesnė nei 34 savaitės, negali keliauti Wizzair lėktuvais. Moterys, kurių nėštumo trukmė didesnė nei 28 savaitės, gali keliauti Wizzair lėktuvais tik turėdamos gydytojo pažymą, patvirtinančią, jog jos gali keliauti oru. Wizzair prisiima atsakomybę už nėščių moterų ir (arba) jų negimusių vaikų sveikatos sutrikimus, galinčius kilti dėl kelionės oru arba jos metu, tik pagal šias bendrąsias gabenimo taisykles.
Ar galiu keisti keleivio vardą, pavardę skrendant su Wizzair?
Keleivio vardo ir pavardės keitimas galimas už papildomą Wizzair nustatytą mokestį. Jei pageidaujate atlikti keitimą susisiekite su portalo konsultantais el. paštu uzsakymai@wizzair-skrydziai.lt arba tel. 860026766.
Ar galima gauti sąskaitą-faktūrą už Wizzair aviabilietus?
Taip. PVM sąskaitos faktūros išrašomos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos po pirkimo. Norėdami gauti sąskaitą-faktūrą už aviabilietus, perkant bilietus užsisakykite ją ar po bilietų pirkimo susiekite su mūsų konsultantais tel. 8 600 26766 arba el. paštu: uzsakymai@wizzair-skrydziai.lt
RYANAIR TAISYKLĖS
BAGAŽAS
Ar į Ryanair bilieto kainą įskaičiuotas bagažas?
Į aviakompanijos Ryanair aviabilieto kainą įskaičiuotas rankinis bagažas (1 bagažo vienetas iki 10 kg), kurį nešatės su savimi į lėktuvo saloną. Galima nemokamai į lėktuvą įsinešti ir antrą bagažą – mažą moterišką rankinę – bei oro uoste įsigytas prekes. Antroji rankinė negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų. Antrąjį bagažo vienetą reikės pasidėti lentynose virš sėdimųjų vietų arba po kėde.
Koks yra Ryanair rankinio bagažo svoris vienam keleiviui?
Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg ir maža moteriška rankinė. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55 x 40 x 20 cm. Antrasis bagažas negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų. Mažajai bagažui svorio apribojimai netaikomi. Atkreipkite dėmesį į bagažo taisykles.
Ar rankinio bagažo dydis turi atitikti visus nurodytus matmenis? Ar ratukai skaičiuojami į bendrus bagažo išmatavimus? Kas bus, jei rankinis bagažas bus didesnis?
Prieš lipant į Ryanair lėktuvą rankinį bagažą reikia įdėti į specialią dėžę, kuri atitinka Ryanair rankinio bagažo dydžio reikalavimus. Jei jūsų bagažas tilps, problemų nebus. Jei netilps, reikės priduoti į registruoto bagažo skyrių už papildomą 50 EUR mokestį. Bagažo kainos >
Koks yra Ryanair registruojamo bagažo svoris vienam keleiviui?
Aviakompanijos Ryanair registruojamas bagažas gali būti iki 15 kg arba iki 20 kg (išmatavimai 81 x 119 x 119 cm). Vienas keleivis gali gabenti iki 3 registruoto Ryanair bagažo vienetų.
Keleiviai, esantys vienoje rezervacijoje ir kartu užsiregistravę į Ryanair skrydį, gali dalintis registruoto bagažo apribojimais. Pvz., 2 keleiviai, esantys vienoje rezervacijoje, įsigiję du registruotus bagažus po 15 kg, gali pasidalinti svoriu. Vienas keleivis gali turėti registruotą bagažą, kuris sveria 17 kg, o kitas – 13 kg.
Ar reikia užregistruoti Ryanair bagažą?
Jei keliaujate tik su Ryanair rankiniu bagažu, jo registruoti nereikia. Rankinį bagažą keleiviai nešasi su savimi į lėktuvo saloną.
Jei keliaujate ir su registruotu Ryanair bagažu, jį reikės užregistruoti bagažo skyriuje oro uoste prieš praeinant saugumo patikrą. Ryanair bagažo skyrius atidaromas likus 2 val. iki skrydžio ir užsidaro likus 40 min. iki numatyto skrydžio.
Ar galiu užsisakyti registruoto bagažo gabenimą po to, kai jau nusipirkau bilietą arba jau užsiregistravau į skrydį? Kaip?
Galite užsisakyti registruoto bagažo gabenimą po to, kai jau nusipirkote bilietą arba jau užsiregistravote į skrydį, tik paslaugos kaina bus jau didesnė nei perkant bilietą. Užsakyti paslaugą internetu galima ne vėliau kaip 2 val. iki numatyto skrydžio. Paslaugos kaina priklauso nuo skrydžio datos bei krypties. Nepamirškite iš naujo atsispausdinti įlaipinimo kortelės, kad joje matytųsi įrašas apie registruoto bagažo gabenimo užsakymą. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, tai galite padaryti per „Manage booking“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, dėl registruoto bagažo gabenimo užsakymo kreipkitės į sistemos administratorių.
Ar tikrai į Ryanair lėktuvo saloną priima tik 90 rankinio bagažo vienetų?
Į lėktuvo saloną priimama ne daugiau kaip 90 rankinio bagažo vienetų. Darbuotojai vietoje įvertina situaciją dėl talpumo ir priima sprendimus vardan keleivių saugumo, kuriuos bagažus perkelti į bagažo skyrių. Tai papildomai nekainuoja. Tokiais atvejais patartina iš bagažo išimti vertingiausius daiktus (kompiuteris, fotoaparatas ir pan.).
Ar galiu užsakyti jungiamuosius skrydžius su aviakompanija Ryanair? Ar perkelia registruotą bagažą į kitą skrydį?
Pigių skrydžių aviakompanijos, taip pat ir Ryanair, nevykdo jungiamųjų skrydžių, todėl negali perkelti keliautojų ar jų bagažo į kitus skrydžius (tos pačios ar kitų aviakompanijų). Todėl neprisiima atsakomybės už tarpinius skrydžius, kuriuos keleiviai gali praleisti. Į kiekvieną skrydį reikia registruotis atskirai, t.y. kiekviename skrydyje turite turėti atskirą įlaipinimo kortelę. Jei keliaujate su registruotu bagažu, perkant bilietus kiekvienam skrydžiui atskirai reikia bagažą užregistruoti už atitinkamą mokestį. Atvykus į oro uostą bagažą reikia atiduoti į bagažo skyrių, o nusileidus bagažą atsiimti ir vėl registruoti į kitą skrydį. Raginame palikti pakankamai laiko nuo suplanuoto pirmojo skrydžio pabaigos iki kito skrydžio pradžios. Ryanair bagažo registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio.
BAGAŽO TURINYS
Kaip gabenti skysčius Ryanair rankiniame bagaže?
Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskirose, ne didesnėse nei 100 mililitrų, talpose. Šias talpas turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro talpos krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui (tokius maišelius galite nusipirkti įvairiose parduotuvėse ar oro uostuose (pvz., Kauno oro uoste) arba gauti nemokamai (pvz., Vilniaus oro uoste). Tūrio apribojimai netaikomi vaistams, būtiniems skrydžio metu ir kūdikių maistui, būtiniems skrydžio metu.
Ar galiu vežtis vaistus ar maisto papildus rankiniame ar registruotame bagaže?
Išsamią informaciją apie vaistų ar maisto papildų gabenimą rankiniame ar registruotame bagaže rasite Zigzag.lt tinklaraštyje.
Ar galiu neštis fotoaparatą, nešiojamąjį kompiuterį į Ryanair lėktuvo saloną?
Jūsų fotoaparatas, nešiojamasis kompiuteris turi būti įdėti į jūsų rankinį bagažą. Rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg (bagažo išmatavimai negali viršyti 55 x 40 x 20 cm) ir maža moteriška rankinė (negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų). Tad jei jūsų fotoaparatas, kompiuteris neviršija šių dydžio apribojimų, galite juos neštis tiesiog vietoj mažosios rankinės. Antrajam bagažui svorio apribojimai netaikomi.
Saugumo patikros metu kompiuterį ir kitus technikos prietaisus reikia iš bagažo ištraukti ir pateikti atskirai.
Į registruotą bagažą fotoaparato, kompiuterio nedėkite, nes jie gali būti apgadinti arba bagažas gali vėluoti, dingti.
Noriu vežtis kartu su savimi muzikos instrumentą. Kaip užsisakyti šią paslaugą perkant lėktuvo bilietą?
Jei norite į lėktuvo saloną neštis nedidelius muzikos instrumentus, pavyzdžiui, gitarą, smuiką ar altą, perkant bilietą turite užsakyti instrumentui papildomą vietą už papildomą mokestį. Registruotas arba rankinis bagažas papildomai instrumento vietai nepriklauso.
Norėdami tokiam bagažo vienetui užsakyti papildomą sėdimą vietą, pavardės laukelyje įrašykite žodžius ITEM SEAT, o vardo laukelyje įrašykite žodį EXTRA. Tada rezervacijoje ir internetinėje įlaipinimo kortelėje bus nurodyta EXTRA ITEM SEAT. Internetinės registracijos metu būtina įvesti lydinčio keleivio kelionės dokumento išsamią informaciją.
Jei instrumentas atitinka rankinio bagažo dydžio ir svorio išmatavimus, galite neštis jį į saloną nemokamai, tačiau daugiau rankinio bagažo su savimi turėti negalite. Arba kitas variantas – atiduoti instrumentą į registruoto bagažo skyrių.
Ar galiu Ryanair skrydžio metu kartu vežtis gyvūną?
Aviakompanija Ryanair į skrydžius gyvūnų nepriima. Daugiau apie keliavimą su gyvūnais skaitykite Zigzag.lt tinklaraštyje straipsnyje „Keliavimas su savo augintiniais“.
Kiek cigarečių, alkoholio galima vežtis į Angliją, Airiją, Vokietiją, Norvegiją?
Didžiosios Britanijos valstybių (Anglijos, Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos) bei Europos Sąjungos šalių nustatytas orientacinis leidžiamas tabako gaminių kiekis negali būti didesnis kaip:
– 800 cigarečių (4 blokai)*;
– 400 cigarilių;
– 200 cigarų;
– 1 kg tabako.
Alkoholinių gėrimų vienas asmuo gali įvežti ne daugiau kaip:
– 10 l stipriųjų alkoholinių gėrimų (ne stipresnių nei 70%);
– 20 l spirituoto vyno (pvz., portveino arba chereso);
– 90 l vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 l putojančio vyno);
– 110 l alaus.
* Į Austriją, Airiją, Daniją, Italiją, Kroatiją, Slovėniją, Švediją ir Vokietiją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.
Į Norvegiją asmuo nuo 18 metų gali vežtis iki 200 vnt. cigarečių (1 blokas) arba 250 g kitų tabako gaminių. 18 – 20 m. asmenys gali vežtis ne stipresnių nei 22% alkoholinių gėrimų. Vyresni asmenys gali vežtis:
– 1 l spiritinio gėrimo (22% – 60%);
– 1,5 l vyno (2,5 % – 22 %);
– 2 l (6×0,33 l) alaus.
Alkoholinių gėrimų kombinacijos priklauso nuo to, ar vežami tabako gaminiai (silpnesnius gėrimus keisti į spiritinius negalima):
– 200 vnt. cigarečių atitinka 1,5 l vyno arba 1,5 l alaus;
– 1,5 l vyno atitinka 1,5 l alaus;
– 1 l spiritinių gėrimų atitinka 1,5 l vyno arba 1,5 l alaus.
Galimos kombinacijos:
– 1 l spiritinio gėrimo + 3 l vyno + 2 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 4,5 l vyno + 2 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 6,5 l alaus (nevežant tabako gaminių);
– 1 l spiritinio gėrimo + 1,5 l vyno + 2 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius);
– 3 l vyno + 2 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius);
– 5 l alaus + 200 vnt. cigarečių arba 250 g. tabako (vežant tabako gaminius).
Svarbiausia galiojanti taisyklė – šie daiktai turi būti skirti asmeniniam vartojimui, t.y. keleivis jų neketina perparduoti. Jei šių prekių vežatės daugiau, jums gali tekti įrodyti, kad jos skirtos tik asmeniniam vartojimui paprašant įsigijimo dokumentų, teiraujantis viešnagės laikotarpio, leistino kiekio viršijimo priežasčių. Nesugebėjus įrodyti, alkoholis ir/ar tabako gaminiai (pvz., cigaretės) bus konfiskuojami.
Į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. (vykstant sausumos ir jūros transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos, Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis).
Cigaretes galite vežtis tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Pabrėžiame, kad nuo 2015.05.01 asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar juos turėti yra draudžiama. Už nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymą (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimą skiriamos baudos.
Ar galima vežtis elektronines cigaretes?
Elektronines cigaretes vežtis galite, tačiau tik rankiniame bagaže. Papildomus cigarečių skysčius gabenkite pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.
Elektroninėmis cigaretėmis skrydžio metu naudotis draudžiama.
VAIKAI
Ar Ryanair taiko nuolaidas vaikams?
Vaikams nuo 2 metų aviakompanija Ryanair nuolaidų netaiko. Kūdikiams iki 2 metų taikoma fiksuota bilieto kaina.
Ar Ryanair taiko nuolaidas šeimai?
Aviakompanija Ryanair siūlo 50% nuolaidą registruoto bagažo (15 kg) gabenimui, vietos rezervacijai, pirmenybinio įlaipinimo paslaugai ir jaunesnių nei 16 metų vaikų draudimui, jeigu į tą patį užsakymą įtrauktas vaiką lydintis suaugęs keleivis, įsigijęs atitinkamas paslaugas už pilną kainą.
50% nuolaida registruoto bagažo (15 kg) gabenimui, vietos rezervacijai, pirmenybinio įlaipinimo paslaugai ir draudimui taikoma ne daugiau kaip 2 vaikams, kai 1 iš lydinčių suaugusių asmenų yra įtrauktas į tą patį užsakymą ir perka atitinkamas paslaugas už pilną kainą, ir ne daugiau kaip 4 vaikams, kai 2 iš lydinčių suaugusių asmenų yra įtraukti į tą patį užsakymą ir perka atitinkamas paslaugas už pilną kainą.
Papildomos nuolaidos šeimoms siūlomos tada, kai suaugę ir vaikai yra įtraukti į tą patį užsakymą.
Keleiviai, kurie per vienerius kalendorinius metus yra skridę du kartus (pirmyn ir atgal) ir naudojosi Ryanair siūlomomis papildomomis nuolaidomis šeimai, gali kreiptis į bilieto pardavėją dėl „Family Extra“ paslaugos ir 20% nuolaidos trečiajam skrydžiui su vaikais. Jei prašymas bus patvirtintas, nuolaidos kodas bus išsiųstas pirkėjui ir galios 4 savaites nuo jo išdavimo dienos.
Šios nuolaidos taikomos tik užsakymo metu.
Ar gali nepilnamečiai vaikai skristi vieni su Ryanair avialinijomis?
Aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Jei ir nupirksite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam, vaiko nepavyks užregistruoti į skrydį ir gauti įlaipinimo kortelę, jei kartu su juo neskris suaugęs asmuo. Ryanair palydos paslaugų neteikia.
Kokių dokumentų reikia, jei keliauja vaikas?
Visų pirma reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jei asmens dokumentas negalioja, dingęs, grįžti į savo šalį gali su Asmens grįžimo pažymėjimu. Gimimo liudijimas kertant sieną negalioja.
Ryanair ir pasienio tarnybos turi skirtingus reglamentavimus.
Aviakompanija Ryanair nepriima į skrydį vaikų iki 16 metų be suaugusiųjų palydos. Vyresni vaikai juos gali lydėti. Ryanair aviakompanijai reikia pateikti tik galiojančius asmens dokumentus ir atspausdintas įlaipinimo korteles.
Pasienio tarnybai reikia pateikti papildomus dokumentus, jei vaikas iki 18 metų be tėvų keliauja į valstybes, nepriklausančias Šengeno zonai. Daugiau informacijos ČIA >
Turiu Ryanair lėktuvo bilietą ir vėliau nutariau, kad kartu skris ir vaikas. Kaip jam nupirkti bilietą?
Sistema neleis vaikui iki 16 metų nupirkti bilieto į Ryanair skrydį be suaugusiojo. Tokiu atveju nupirkite nepilnamečiui bilietą kaip suaugusiajam ir iškart paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę arba užpildykite šią Ryanair formą (reikia pasirinkti „Comlpaint“ ir būtina nurodyti abiejų rezervacijų numerius bei vaiko asmens dokumento duomenis). Tokiu atveju registracija į Ryanair skrydį bus atliekama oro uoste nemokamai. Jei bilietus pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, susisiekite su administratoriumi, kad vaiko rezervaciją „pririštų“ prie kartu keliaujančio suaugusio keleivio rezervacijos.
Ar galiu keliauti su kūdikiu?
Aviakompanija Ryanair kūdikių iki 7 dienų amžiaus į skrydį nepriima.
Kūdikiai (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių imtinai) privalo būti lydimi suaugusiojo asmens nuo 16 metų (vienas suaugęs lydi vieną kūdikį). Perkant bilietą reikia nurodyti, jog skrendama su kūdikiu. Kūdikis turi sėdėti ant suaugusiojo kelių (kūdikio saugos diržu pasirūpins personalas). Kūdikiui skirtu iki 5 kg bagažu rūpinasi lydintis asmuo ir bagažui galioja visos lėktuvo vidaus bendrosios taisyklės. Kūdikiui registruoto bagažo gabenimo paslauga nepriklauso.
Kūdikio bilieto kaina yra fiksuota.
Jei kūdikiui sukanka dveji metai iki atgalinio skrydžio, jam taikoma pilna, kaip ir suaugusio keleivio, bilieto kaina, mokesčiai, taisyklės ir kt.
Yra galimybės pervystyti kūdikį ar pašildyti maistą lėktuve.
Ar kūdikiui skiriama atskira vieta?
Kūdikiui atskira vieta nepriklauso, jis turi sėdėti suaugusiam keleiviui (nuo 16 metų) ant kelių (kūdikio saugos diržu pasirūpins personalas).
Tačiau yra papildomų sąlygų, kuomet kūdikiui gali būti užsakyta atskira vieta už papildomą mokestį.
1. Papildoma vieta (Extra Seat) gali būti skirta kūdikiams nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus. Kūdikiai turi sėdėti ant suaugusiojo kelių (nuo 16 metų), kai lėktuvas kyla, leidžiasi ir visais atvejais, kai privaloma prisisegti saugos diržus. Kūdikis gali būti perkeltas į jam skirtą papildomą vietą tik tada, kai bus leista atsisegti saugos diržus. Užsakius papildomą vietą kūdikiui lėktuve, rankinio ar registruoto bagažo gabenimo paslauga kūdikiui vis tiek nepriklauso. Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją ir priskirtų sėdimą vietą.
2. Kūdikiai nuo vienerių metų amžiaus lėktuve gali sėdėti atskiroje kėdėje naudojantis Amsafe CARE saugumo diržais. Tokiu atveju vaiko svoris yra ribojamas – nuo 10 kg iki 20 kg. Norint užsisakyti šią paslaugą, reikia susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu. Jei užsakėte vietą kūdikiui (12 – 23 mėnesių kūdikis naudosis Amsafe CARE saugumo diržais), nemokamai priklausys 10 kg rankinis bagažas, maža rankinė ir galimybė užsisakyti registruojamą bagažą už papildomą mokestį.
Jeigu užsisakėte atskirą vietą kūdikiui, kuris naudosis Amsafe CARE saugumo diržais, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą. Šiam užsakymui bus taikomos internetinės svetainės nuolaidos.
Jeigu Amsafe CARE saugumo diržais naudosis vaikas vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl saugos diržų ir priskirtų tinkamą vietą.
3. Kūdikiai gali sėdėti automobilinėje kėdutėje, jei jai yra užsakyta atskira vieta ir ji atitinka reikalavimus.
Automobilinę kėdutę, skirtą sėdėti kūdikiui/vaikui lėktuvo salone, į saloną neštis galima tuomet, jei yra patvirtinta, jog ji gali būti naudojama lėktuve (European car seat – kėdutė turi turėti CE lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“; U.S. car seat – kėdutė turi turėti FAA lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“), turi 5 saugos diržus, telpa 42,5 cm plotyje tarp sėdimos vietos rankenų.
Keleiviams, kurie užsakė atskirą sėdimą vietą kūdikiui ir jis naudosis automobiline kėdute, kuri atitinka keliamus reikalavimus, priklausys 10 kg rankinio bagažo, mažos rankinės gabenimo paslauga nemokamai ir galimybė užsisakyti registruoto bagažo gabenimo paslaugą už papildomą mokestį.
Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus), kuris naudosis automobiline kėdute, atitinkančia keliamus reikalavimus, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą.
Jeigu automobiline kėdute lėktuve naudosis vaikas, vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl automobilinės kėdutės ir priskirtų tinkamą vietą.
Koks bagažas priklauso kūdikiui, vaikui, skrendant su Ryanair avialinijomis? Ar galima vežtis vaiko vežimėlį?
Kūdikiams iki 2 metų (iki 24 mėnesių) priklauso 5 kg bagažas. Vaikui nuo 2 metų (nuo 24 mėnesių) priklauso tiek nemokamas rankinis bagažas bei papildoma maža rankinė, tiek registruoto bagažo gabenimas už papildomą mokestį.
Kuomet keliauja kūdikis/vaikas, nemokamai galima vežtis 2 kūdikio/vaiko įrangos vienetus: sudedamą vežimėlį (pushchair) ir automobilinę kėdutę (car seat), kelioninę lovelę (travelcot) arba automobilio sėdynę (booster seat). Nemokamą įrangą galima gabenti vaikams iki 11 metų.
Kūdikio/vaiko įranga turi būti užregistruojama oro uoste prie bagažo skyriaus. Registracija baigiama likus 40 min. iki skrydžio. Užregistravus vežimėliu galima naudotis iki laipinimo į lėktuvą. Skrydžio metu juo pasirūpins aptarnaujantis personalas. Išlipus iš lėktuvo vežimėlį atgausite ir galėsite toliau juo naudotis.
Atminkite, kad kūdikių/vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis/vaikas. Jei kūdikis/vaikas nekeliauja, šie daiktai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.
Papildoma kūdikio/vaiko įranga registruojama kaip jūsų registruotas bagažas. Kūdikio/vaiko įranga iki 20 kg registruojama ir kainuoja 10 EUR/GBP užsakant gabenimą iš anksto, 20 EUR/GBP užsakant oro uoste prieš skrydį už 1 vienetą skrydžiui į vieną pusę. Jei kūdikio/vaiko įranga viršija 20 kg, teks mokėti papildomai už kiekvieną viršijamą kilogramą. Registruojamą kūdikio/vaiko įrangą gerai ir saugiai supakuokite.
Kūdikio maistui ir gėrimams, reikalingiems skrydžio metu, ribojimai nėra taikomi.
Ar galima neštis automobilinę kėdutę į lėktuvo saloną?
Automobilinę kėdutę, skirtą sėdėti kūdikiui/vaikui lėktuvo salone, į saloną neštis galima tuomet, jei yra patvirtinta, jog ji gali būti naudojama lėktuve (European car seat – kėdutė turi turėti CE lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“; U.S. car seat – kėdutė turi turėti FAA lipduką su užrašu „Certified for use on aircraft“), turi 5 saugos diržus, telpa 42,5 cm plotyje tarp sėdimos vietos rankenų.
Keleiviams, kurie užsisakė atskirą sėdimą vietą kūdikiui ir naudosis automobiline kėdute, kuri atitinka keliamus reikalavimus, priklausys 10 kg rankinio bagažo, mažos rankinės gabenimo paslauga nemokamai ir galimybė užsisakyti registruoto bagažo gabenimo paslaugą.
Jeigu užsakėte atskirą papildomą vietą kūdikiui (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus), kuris naudosis automobiline kėdute, atitinkančia keliamus reikalavimus, turite apie tai pranešti klientus aptarnaujančiajam personalui, kad atliktų rezervaciją keleiviams ir priskirtų sėdimą vietą.
Jeigu automobiline kėdute lėktuve naudosis vaikas, vyresnis nei 2 metų amžiaus, keleivių rezervacija gali būti atliekama internetu, tačiau turėsite susisiekti su klientus aptarnaujančiu personalu, kad įtrauktų informaciją dėl automobilinės kėdutės ir priskirtų tinkamą vietą.
Ar reikia tėvų sutikimo, jei vaikas iki 18 metų keliauja vienas, su lydinčiu asmeniu ar su vienu iš tėvų?
Keliaujant Šengeno zonoje:
Jeigu vaiko iki 18 metų kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso 26 valstybės: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija,Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.
Keliaujant ne Šengeno zonoje ir ne Europos Sąjungos ribose:
Šengeno erdvės reikalavimai netaikomi ES valstybėms: Airija, Bulgarija, Didžioji Britanija, Kipras, Kroatija, Rumunija. Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai (lietuvių ar anglų kalba) turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
– Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
– Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
– Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
– Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.
Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.
Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.
REGISTRACIJA Į SKRYDĮ
Kaip registruotis į skrydį su asmens grįžimo pažymėjimu?
Registruojantis į skrydį pažymėkite varnelę, kad registruojatės skrydžiui į vieną pusę, jei turite bilietą skrydžiams į abi puses. Pasirinkite dokumento tipą „Pasas“. Asmens grįžimo pažymėjimas turi savo kodą, kurį sudaro 2 raidės ir 6 skaitmenys, tad šį kodą ir turite vesti į langelį, skirtą dokumento numeriui. Toliau suveskite visus duomenis, kurių jūsų prašo. Jei nepakanka dokumento galiojimo laiko ir neleidžia registruotis, paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę.
Padariau klaidą registruojantis į skrydį (pasirinkau neteisingą pilietybę, įvedžiau ne tą numerį ir pan.). Ką daryti?
Paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę ir pakoreguos jūsų registracijos duomenis. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.
Kaip paskirstomos sėdimos vietos Ryanair skrydyje? Ar sėdėsime kartu, jei nerezervuojame vietų už papildomą mokestį?
Prieš registruojantis į skrydį reikia nuspręsti, ar norite sėdėti pasirinktose vietose, ar tiks tokios, kokias paskirs. Pasirinkti norimas vietas už papildomą mokestį galite bilieto pirkimo metu arba dar iki registracijos į skrydį. Atliekant registraciją vietos parenkamos automatiškai ir nemokamai. Jei bilietai pirkti vienu metu, didelė tikimybė, kad sėdėsite šalia, tačiau jei vietų šalia nepakanka, jos gali būti išskirstytos.
BILIETAI. BILIETŲ PIRKIMAS, KEITIMAS, KOREGAVIMAS
Ką daryti, jei pamečiau įlaipinimo kortelę („Boarding Pass“)?
Jei keleivis yra užsiregistravęs į skrydį, tačiau pametė įlaipinimo kortelę, nereikia nerimauti. Įlaipinimo kortelę galima perspausdinti iki 2 val. prieš skrydį. Likus mažiau nei 2 val. iki skrydžio, įlaipinimo kortelės perspausdinti nebegalima. Tokiu atveju, įlaipinimo kortelę teiks atsispausdinti oro uoste. Paslauga kainuoja 15 EUR. Likus mažiau nei 40 min. iki skrydžio įlaipinimo kortelės oro uoste atsispausdinti nebegalima.
Ar galima keisti skrydžio datą, laiką, maršrutą, pavardę ir vardą? Kiek tai kainuoja?
Skrydžio datos, maršruto keitimai galimi (jei yra laisvų vietų) likus ne mažiau nei 4 val. iki skrydžio. Keleivio vardo, pavardės keitimas galimas (jei yra laisvų vietų) likus ne mažiau nei 2 val. iki skrydžio.* Už keitimus mokamas aviakompanijos nustatytas mokestis.
*Jei keleivis jau užsiregistravo į skrydį internetu ir vėliau nori atlikti datos, maršruto ar vardo keitimus, reikia susisiekti su rezervacijų centru likus ne mažiau kaip dienai iki skrydžio ir atšaukti registraciją. Atšaukus registraciją, bilieto keitimai galimi įprasta tvarka – internetu per „Tvarkyti užsakymą“ arba per sistemos, kurioje pirktas bilietas, administratorių.
Ryanair suteikia galimybę per parą (24 val.) ištaisyti klaidas parašytuose varduose, pavardėse ar pakoreguoti skrydį, jei apsiriko. Tokiu atveju mokamas tik kainų skirtumas.
Daugiau informacijos apie Ryanair bilieto keitimus >
Dėl keitimų susisiekite su mūsų konsultantais tel. 8 37 407140, 8 600 26763 arba el.paštu uzsakymai@ryanair-skrydziai.lt.
Ką daryti, jei perkant Ryanair lėktuvo bilietą varde ar pavardėje padaryta klaida, neįrašytas antras vardas ar pavardė?
Keleivio vardas ir pavardė turi būti nurodyti taip kaip nurodyta asmens dokumente, su kuriuo registruojamasi į skrydį.
Vardo ar pavardės pirmosios 3 raidės privalo būti teisingos. Jei suklydote ir vieną iš pirmųjų raidžių parašėte neteisingai, reikės atlikti keleivio vardo ar pavardės keitimą už atitinkamą mokestį (jei dar neatlikta registracija į skrydį). Jei smulkią klaidą padarėte kitose raidėse, nieko baisaus.
Jei asmens dokumente nurodyti du vardai ar pavardės, visi jie turi būti nurodyti ir biliete taip, kaip asmens dokumente, su kuriuo keleivis registruosis į skrydį.
Ryanair suteikia galimybę per parą (24 val.) ištaisyti klaidas parašytuose varduose, pavardėse ar pakoreguoti skrydį, jei apsiriko.
Kad būtų ramiau laukti skrydžio, galite paskambinti į centrinę Ryanair būstinę ir pakoreguos jūsų vardą ar pavardę. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.
Ar perkant bilietus vardus ir pavardes reikia rašyti su lietuviškais raidžių simboliais?
Perkant bilietą vardą ir pavardę reikia rašyti lotyniškomis raidėmis (be lietuviškų simbolių su taškais, nosinėmis ar varnelėmis, pvz., ė, į, š ir pan.).
Jei vis dėlto įrašėte vardą ir pavardę su lietuviškomis raidėmis, pasitikrinkite, ar atsiųstame patvirtinime keleivių vardai ir pavardės nėra iškraipyti. Jei raidės yra iškraipytos ir neperskaitomos, iškart paskambinkite į centrinę Ryanair būstinę ar pasirinktos bilietų rezervavimo sistemos, per kurią pirkote bilietą, administratoriui dėl pakoregavimo.
Ką daryti, jei nusipirkau lėktuvo bilietus su viena pavarde, o dar iki skrydžio ji pasikeitė (ištekėjau arba susigrąžinau mergautinę)? Ką daryti, jei į vieną skrydį registravausi su senesniais dokumentais, o prieš skrydį atgal jie pasikeitė ir negaliu pakoreguoti registracijos duomenų?
Jei jūsų asmens dokumentai dar nepakeisti ir liko su senąja pavarde ir kitais duomenimis, registruokitės į skrydį pagal turimus galiojančius dokumentus. Jei dokumentus jau pasikeitėte ir juose įrašyta naujoji pavardė ar nauji asmens dokumento duomenys (galiojimo laikas, numeris ir kt.), dėl pakoregavimo kreipkitės į centrinę Ryanair būstinę. Jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į sistemos administratorių.
Biliete ir registracijoje į skrydį nurodyta keleivio pavardė ir duomenys turi sutapti su galiojančiame asmens dokumente, su kuriuo keleivis skrenda, nurodytais duomenimis.
Pasak Ryanair, jei užsisakėte skrydį ir įrašyta mergautinė pavardė, bet pasas arba asmens tapatybės kortelė jau su naująja pavarde arba atvirkščiai, Ryanair geranoriškai atliks keleivio pavardės keitimą.
Ar galima keisti skrydį, jei registracija jau padaryta?
Jei keleivis jau užsiregistravo į skrydį internetu ir vėliau nori atlikti datos, maršruto ar vardo keitimus, reikia susisiekti su rezervacijų centru likus ne mažiau kaip dienai iki skrydžio ir atšaukti registraciją. Atšaukus registraciją, bilieto keitimai galimi iki 4 val. prieš skrydį įprasta tvarka – internetu per „Tvarkyti užsakymą“ arba per sistemos, kurioje pirktas bilietas, administratorių.
Nusipirkau Ryanair lėktuvo bilietą ir negaliu skristi. Ar galiu susigrąžinti pinigus?
Aviakompanijos Ryanair bilietai yra negrąžinami, išskyrus atvejus dėl keleivio ar jo šeimos narių mirties. Jei negalite skristi, galima keisti bilieto datą arba keleivio vardą ir pavardę už papildomą mokestį. Jei bilietą pirkote ryanair.com svetainėje, bilieto datą ar keleivio vardą ir pavardę galite pakeisti per „Tvarkyti užsakymą“. Jei bilietą pirkote pasirinktoje bilietų rezervavimo sistemoje, kreipkitės į sistemos administratorių.
Ar galima gauti sąskaitą-faktūrą už Ryanair aviabilietus?
Sąskaitą-faktūrą už Ryanair bilietus galite gauti tik tuo atveju, jei bilietus perkate per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą. Norėdami gauti sąskaitą-faktūrą už aviabilietus, dar prieš perkant bilietus susiekite su mūsų konsultantais tel. 8 37 407140, 8 600 26763 arba el.paštu uzsakymai@ryanair-skrydziai.lt. PVM sąskaitos faktūros išrašomos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos po pirkimo.
Pirkau bilietą, pinigai iš sąskaitos nuskaičiuoti, bet bilieto į el.paštą negavau. Ką daryti?
Jei pinigai nuo sąskaitos nuskaičiuoti, vadinasi, bilietas yra nupirktas.
Kuomet negaunate laukiamo laiško, visuomet pasitikrinkite savo el.pašto dėžutės SPAM / Šlamštas aplanką. Jei ir čia laiško su bilieto pirkimo patvirtinimu nerandate, gali būti, kad vesdami duomenis padarėte klaidą įrašydami kontaktinį el.pašto adresą. Tokiu atveju, jei pirkote bilietą per Ryanair svetainę, bandykite pakoreguoti el.pašto adresą per „Manage booking“ arba kreipkitės į centrinę Ryanair būstinę. Jei pirkote bilietą per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į tos sistemos administratorių.
Kas yra „Leisure Plus“ paslauga?
Įsigijus šią paslaugą Ryanair keleiviams priklauso:
– skrydis (kaina įeina į paslaugos mokestį);
– išankstinė registracija į skrydį (30 dienų iki skrydžio);
– 20 kg registruoto bagažo gabenimo paslauga;
– pasirinkta sėdima vieta;
– pirmenybinis įlaipinimas.
Šios paslaugos yra nemokamos tik tuo atveju, jei yra užsakomos bilietų pirkimo metu.
Jei norite įsigyti šią paslaugą, kreipkitės į bilietų rezervavimo sistemos, kurioje perkate bilietus, administratorių. Jei bilietus pirkote ryanair.com ir reikalinga papildoma informacija, skambinkite tel. nr. +443301006996.
Kas yra „Business Plus“ paslauga?
Įsigijus šią paslaugą Ryanair keleiviams priklausys:
– skrydis (kaina įeina į paslaugos mokestį);
– nemokama registracija oro uoste;
– 20 kg registruoto bagažo gabenimo paslauga;
– greitoji patikra oro uoste*;
– Premium klasės sėdima vieta (priklausomai nuo laisvų vietų);
– pirmenybinis įlaipinimas;
– +/- 2 dienų galimybė keisti bilietus.
Šios paslaugos yra nemokamos tik tuo atveju, jei yra užsakomos bilietų pirkimo metu.
* Greitoji patikra vykdoma 25 Europos oro uostuose: Dublino, Belfast (BFS), Londono (LGW, STN, LTN), Birmingamo, Rytų Midlandso, Liverpulio, Mančesterio, Glazgo, Edinburgo, Barselonos (BCN), Malagos, Romos (CIA, FCO), Milano (BGY), Briuselio (CRL, BRU), Atėnų, Budapešto, Stokholmo (NYO), Frankfurto (HHN), Kelno, Hamburgo, Štutgarto, Varšuvos (WMI), Faro, Lisabonos, Porto, Belfast International, Memingenas (Vakarinis Miunchenas) ir Eindhoveno.
Jei norite įsigyti šią paslaugą, kreipkitės į bilietų rezervavimo sistemos, kurioje perkate bilietus, administratorių. Jei bilietus pirkote ryanair.com ir reikalinga papildoma informacija, skambinkite tel. nr. +443301006996.
KITI KLAUSIMAI APIE RYANAIR SKRYDŽIUS
Koks Ryanair telefono numeris, kontaktai?
Perkant ryanair.com: skambinant iš Lietuvos: +448712460000/+448712460002 (nauji užsakymai, bendros užklausos, kelionės dokumentai) arba +443301007838 (keitimai po bilietų užsakymo) (skambučio kaina £0.13 už minutę). Skambučiai iš mobiliųjų telefonų ar kitų tinklų gali kainuoti daugiau. Skambučių centro darbo laikas (Didžiosios Britanijos laiku): nuo pirmadienio iki penktadienio 6:00 – 19:00 val., šeštadieniais 09:00 – 18:00 val., sekmadieniais 10.00 – 18.00. Arba turite galimybę kontaktuoti per LiveChat.
Perkant bilietų rezervavimo sistemoje: jei bilietą pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, visais klausimais kreipkitės į sistemos administratorių. Kontaktus galima rasti puslapyje, kuriame pirkote arba el.paštu gautame bilietų patvirtinime.
Kada atvykti į oro uostą?
Į oro uostą patartina atvykti gerokai anksčiau (~2 val. iki skrydžio). Jei keliaujate su registruotu bagažu, jį turėsite užregistruoti bagažo skyriuje. Ryanair bagažo skyrius atidaromas likus 2 val. iki skrydžio ir uždaromas likus 40 min. iki skrydžio. Prie įlaipinimo vartų turėtumėte būti ne vėliau kaip 30 min. iki skrydžio, kadangi vartai uždaromi likus 20 min. iki skrydžio. (! Vartų uždarymo laiką galite pasitikrinti ant įlaipinimo kortelės. Kartais vartai uždaromi ir anksčiau !) Pasilikite pakankamai laiko, kadangi gali būti ilgos eilės tiek prie bagažo skyriaus, tiek saugumo patikroje.
Kaip galiu sumokėti saugumo mokestį Rygos oro uoste?
Nuo 2015.04.01 Ryanair keleiviams jau nereikia mokėti saugumo mokesčio Rygos oro uoste. Daugiau informacijos rasite Rygos oro uosto internetinėje svetainėje >
Ką daryti, jei mano asmens dokumento galiojimas greitai baigsis?
Svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu. Jei dokumento galiojimas baigiasi kelionės metu, kreipkitės į vietoje įsikūrusią Lietuvos Respublikos ambasadą arba konsulatą dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo.
Jei vykstant į jūsų pasirinktą šalį reikalinga viza, tuomet jūsų asmens dokumentas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius po jūsų grįžimo.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.
Ar gali nėščia skristi su Ryanair? Iki kelinto mėnesio? Kokios pažymos reikalingos?
Dažniausiai nuspręsti, keliauti nėštumo metu, ar ne, turi pati nėščioji, atsižvelgdama į savo savijautą, poreikį ir galimybes.
Skrendant su Ryanair, nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, Ryanair turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės. PAŽYMOS FORMA>
Ar praeisiu pro patikrą oro uoste, jei po operacijos ar kt. kūne turiu metalinių dalių? Ar reikia pažymos?
Gydytojo pažymos dėl kūne esančių nedidelių skeveldrų ar plokštelių nereikia. Tačiau gydytojo pažymos reikia, jeigu keleivis kūne turi didelę metalinę dalį ar implantą, pvz., galūnės protezą ar dirbtinį klubo sąnarį. Rekomenduojama turėti tokią pažymą anglų kalba.
Klausos aparatų saugumo patikros metu nebūtina išsiimti. Reikia tik informuoti oro uosto saugumo patikros darbuotoją. Tolimesnius veiksmus jis pasakys.
Ar vykstant į Šarm el Šeichą reikalinga viza?
Vykstant į Šarm aš Šeichą ne ilgesniam kaip 14 dienų (t.y.13 nakvynių) laikotarpiui ir per šį laikotarpį neišvykstant iš Sinajaus pusiasalio ribų, pakanka Persijos įlankos šalių vizos-antspaudo (angl. gulf stamp), kuris yra suteikiamas nemokamai.
Neradus atsakymo maloniai prašome kreiptis nurodytu telefono numeriu – 8 600 26762 , el. paštu – info@zigzag.lt, arba kviečiame atvykti į mūsų biurus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.
AUTONUOMA – Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilių nuomą
Ar nuomojantis automobilį būtina kreditinė kortelė?
Taip, vairuotojas privalo pateikti kreditinę kortelę, joje yra užšaldomas (autorizuojamas) užstatas. Užstatą paprastai sudaro frančizės dydžio suma plius pilno kuro bako vertės suma.
Kokie reikalavimai nuomotiems automobiliams skirtingose šalyse ?
Kiekviena šalis išskirtinė ir gali turėti savitų vairavimo ar automobilio nuomos reikalavimų. Todėl pirmas dalykas, ką turėtumėte padaryti sugalvoję nuomotis automobilį, įsigilinti į tos šalies, kurioje keliausite, kelių eismo taisykles ir automobilius nuomojančių kompanijų reikalavimus nuomotojui.
Daugelyje šalių yra skirtingi amžiaus apribojimai nuomojantis automobilį. Dažniausiai minimalus amžiaus cenzas išsinuomoti transporto priemonę yra 21 m., bet, norint išvengti nemalonumų, reiktų pasidomėti iš anksto apie nuomos reikalavimus toje šalyje.
Svarbu žinoti ir pagrindinius greičio apribojimus svečios šalies miestuose, greitkeliuose, eismo intensyvumą ir ypatumus vietovėse, kuriose ketinate vairuoti, pvz., Belgijoje ir Olandijoje labai intensyvus dviračių eismas, todėl ten gali būti taikomos papildomos sankcijos automobilių vairuotojams dviratininkų atžvilgiu.
Dar vienas svarbus aspektas, kurį reikėtų žinoti, – kuria puse vyksta eismas šalyje, kurioje nuomositės automobilį. Mums priešinga – kairiąja – puse eismas vyksta ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Airijoje, Kipre, Maltoje, Tailande, Japonijoje, Indijoje, Jamaikoje, kai kuriose Afrikos šalyse, Nepale ir kt.
Be to, reikėtų pasidomėti apie parkavimą ir mokamus kelius svečiose šalyse. Keliaujant automobiliu teks jį kažkur pastatyti, kol lankysite įdomias vietas ar tiesiog sustosite pavalgyti ar pernakvoti, tad vertėtų pasidomėti, kuriose vietose galima jį palikti mokamai, o kuriose – nemokamai. Iš anksto reiktų pasidomėti kelių mokesčiais ir atitinkamai planuoti savo kelionės maršrutą, nes šios išlaidos gali sudaryti nemenką dalį jūsų kelionės biudžeto.
Besiruošdami keliauti automobiliu po pasirinktą šalį pasidomėkite ten galiojančia kuro kolonėlių darbo tvarka – darbo valandomis, atsiskaitymo galimybėmis (ne visur priimamos mokėjimo ar kreditinės kortelės), kuro kainomis ir kt.
Kada geriausia nuomotis automobilį ?
Apie automobilio nuomą reikėtų pradėti galvoti jau gerokai prieš kelionės pradžią. Kuo anksčiau sugalvosite, kokį automobilį ir kokiam laikui norėtumėte nuomoti, tuo greičiau galėsite užsakyti pageidaujamą automobilį. Be to, iš anksto ieškant automobilio galima rasti ir pigesnių nuomos variantų nei paskubomis nuomojantis bet kur.
Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kurortiniuose kraštuose yra sezoninis laikas, kuomet viskas yra žymiai brangiau, tad jeigu ketinate vykti į kurortinę šalį sezono metu ir norite išsinuomoti automobilį, patartina daryti išankstinę automobilio nuomos rezervaciją. Tuomet būsite tikri, kad gausite pageidaujamos kategorijos automobilį ir papildomą reikiamą inventorių, jei jo reikia, pvz., vaiko automobilinę kėdutę, navigacijos prietaisą, dviračių laikiklius ir pan.
Kokį automobilį pasirinkti ?
Automobilius nuomojančios kompanijos dažnai siūlo gana platų automobilių asortimentą, iš kurio kartais ne taip ir lengva išsirinkti. Iš pradžių apmąstykite, kokio automobilio jūs norite. Didelio ar mažo? Kokiu automobiliu jums bus patogiau važiuoti ne tik komforto, bet ir jūsų patirties atžvilgiu. Įsitikinkite, kad renkatės automobilį su tinkama pavarų dėže. Žinoma, tiems, kurie be problemų gali vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže, neturėtų kilti sunkumų vairuojant automobilį ir su automatine pavarų dėže. Tačiau jeigu yra atvirkščiai, gali kilti keblumų.
Automobiliai skirstomi į kategorijas. Dėmesio: nuomodamiesi automobilį nebūtinai nuomos punkte gausite tokį modelį, kokį pasirinkote užsakymo metu. Jūs pasirenkate automobilio kategoriją! Gausite tokį modelį, kuris bus laisvas jūsų atvykimo metu.
Automobilių kategorijos:
– Mini klasė. Dažniausiai šios klasės automobiliai turi 2-4 sėdimas vietas, degalų suvartoja itin nedaug (apie 4-4,5 l), nes turi nestiprų variklį. Jų bagažinė labai maža, kelių asmenų lagaminai netilptų. Geras pasirinkimas, kuomet keliauja 2-3 asmenys ir numatyta neilga kelionė. Šiai klasei gali būti priskiriami Mini Cooper, Fiat 500, Ford Ka ir pan. markės automobiliai.
– Ekonominė klasė. Automobiliai nedideli, beveik visada turi 5 sėdimas vietas, sunaudoja nedaug degalų (vidutiniškai apie 5-5,5 l). Vykstant keturiese tikrai galima leistis ir į tolimesnį kelią. Bagažinės nėra didelės, tačiau erdvesnės nei mini klasės automobilių. Šiai klasei gali būti priskiriami VW Polo, Ford Fiesta, Toyota Yaris, Opel Corsa, Fiat Punto, Renault Clio ir pan. modelių automobiliai.
– Kompaktinė klasė. Automobiliai yra didesni nei ekonominės klasės, tačiau mažesni nei vidutinės klasės automobiliai. Dažniausiai tai „hedžbekai“. Bagažinės talpa nedidelė, tačiau keliaujant nedideliam kiekiui žmonių puikiai tinka. Be to, kompaktinės klasės automobiliai neretai labai panašūs į ekonominės klasės automobilius tiek savo dydžiu, tiek degalų sunaudojimu (apie 5,5-6 l). Šiai klasei priskiriami Ford Focus, Renault Megane, VW Golf, Peugeot 308, Opel Astra ir pan. modelių automobiliai.
– Standartinė/vidutinė klasė. Automobiliai dažniausiai yra sedanai ar „universalai“. Jie suvartoja vidutinišką kiekį degalų (apie 6-7 l), yra pakankamai talpūs ir patogūs keliauti keturiese ar penkiese. Su šiuo automobiliu drąsiai galima ryžtis važiuoti ir tolimesnį atstumą. Šiai klasei gali būti priskiriami Peugeot Aygo, Seat Toledo, Skoda Octavia, Opel Insignia ir pan. modelių automobiliai.
– Erdvi klasė. Automobiliai yra panašūs į standartinės/vidutinės klasės automobilius, tačiau yra dar didesni ir erdvesni, dažniausiai „universalai“. Į tokius automobilius galima drąsiai sutalpinti visą kelionės mantą ir komfortiškai jaustis salone. Jie suvartoja vidutinį kiekį degalų (6,5-7,5 l). Šiai klasei gali būti priskiriami BMV 5 Series, Honda Accord ir pan. modelių automobiliai.
– Veno/Miniveno klasė. Automobiliai dažniausiai turi 7 sėdimas vietas, tad vietos užteks didesnei grupei keliautojų arba gausiai šeimai. Automobilių varikliai neretai yra stipresni nei standartinės ar erdvios klasės automobilių, tad jie ir suvartoja daugiau degalų nei pastarųjų klasių automobiliai (apie 8-10 l). Tačiau šį trūkumą kompensuoja komfortas. Automobiliai erdvūs, patogūs, turi didelę bagažinę ir dažnai pritaikyti tolimesnėms kelionėms. Šiai klasei gali būti priskiriami VW Sharan, Ford Galaxy, Citroen Grand C4 Picasso, Opel Zafira ir pan. modelių automobiliai.
– SUV klasė. Automobiliai dažniausiai turi 5 sėdimas vietas. Jų varikliai galingi, tad degalų sunaudoja daugokai (apie 9-12 l). Tačiau komforto atžvilgiu tai geriausias pasirinkimas. Vietos juose tikrai pakankamai. Bagažinės talpa priklauso nuo automobilio kėbulo išlinkimų, tačiau nėra maža. Šiai klasei gali būti priskiriami BMW X5, Nissan X-Trail, Audi Q5, Honda CRV, Mercedes ML ir pan. modelių automobiliai.
– Prabangi/Premium. Automobiliai skirti prabangiam, patogiam važiavimui, o ne kelionėms kalnuotais nelygiais keliais. Jų varikliai stiprūs, galingi, tad sunaudoja nemenką kiekį degalų (apie 9-10 l). Tačiau prabanga tikrai nenuvils. Šios klasės automobiliai neturi didelės ir labai talpios bagažinės, dažniau juose yra tik vidutinio dydžio bagažinė. Šiai klasei gali būti priskiriami Mercedes E Class, Jaguar XF, Audi A8 ir pan. modelių automobiliai.
– Convertible. Šiai klasei priskiriami kabrioletų tipo automobiliai. Jais malonu važinėtis vasarą, kuomet švelnus vasaros vėjelis kedena plaukus. Variklio galingumas ir kuro sunaudojimas priklauso nuo automobilio rūšies: vieni yra mažesni ir silpnesni, kiti – didesni ir galingesni. Šiai klasei gali būti priskiriami Audi TT Convertible, Mercedes E Class Cabriolet ir pan. modelių automobiliai.
Svarbus aspektas, kurį turėtumėte apgalvoti renkantis automobilį, – kuro sąnaudos. Skirtingi automobiliai sunaudoja skirtingą kiekį degalų. Tad apgalvokite, ar jums verta nuomotis labai didelį arba labai galingu varikliu automobilį, kuris sunaudos daug daugiau degalų nei mažesnės galios transporto priemonė.
Kokios sąlygos išvykus su nuomojamu automobiliu į kitas šalis ?
Išvykimo iš tos šalies, kurioje išsinuomojate automobilį, sąlygos priklauso nuo pasirinktos autonuomos kompanijos nuostatų. Vienos įmonės leidžia keliauti tik į kaimynines šalis, kitos į išvykimą iš šalies su nuomotu automobiliu žiūri lanksčiau, o dar kitos išvis neleidžia išvykti iš tos šalies, kurioje yra išsinuomojamas automobilis. Išvykimo sąlygas gali įtakoti ir nuomojamo automobilio klasė. Jeigu tai yra aukštesnės klasės automobilis, gali būti taikomos griežtesnės išvykimo iš šalies sąlygos dėl to, kad jo vertė yra didesnė.
Kas įskaičiuota į nuomojamo automobilio kainą ?
Automobilio nuomos kainą sudaro gana nemažai dalykų, kuriuos reikėtų žinoti, norint išvengti nelauktų išlaidų. Tad pirmiausia išsiaiškinkite, kas įskaičiuota į jūsų mokamą bazinę kainą. Dažniausiai būna papildomai įskaičiuotas draudimas avarijos atveju, civilinės atsakomybės draudimas, PVM mokestis. Kai kurios kompanijos taiko ir neribotą kilometražą.
Taip pat yra ir kitų paslaugų, kurias galite užsisakyti už papildomą mokestį, – papildomas vairuotojas (pageidavimas, kad automobilį galėtų vairuoti ne tik nuomininkas), vaikiškos kėdutės nuoma, automobilio grąžinimas kitoje vietoje (kitame mieste ar pan.) ir kt. Be to, kai kurios kompanijos taiko sutarties mokestį.
Kokios yra nuomojamų automobilių kainos?
Vienos tikslios kainos pasakyti neįmanoma, nes kiekviena kompanija turi savitą nuomojamų automobilių asortimentą ir kainos skirtingose įmonėse gali skirtis ne tik dėl rinkos sprendimų, bet ir dėl paties kliento pasirinkimo, kokį automobilį jis nori nuomotis.
– Koso sala. Nuomos kaina 2 paroms gali svyruoti nuo 121 EUR iki 801 EUR (mini nuo 121 EUR, ekonominis nuo 126 EUR, kompaktinis nuo 164 EUR, standartinis nuo 223 EUR, erdvus nuo 300 EUR, minivenas nuo 255 EUR, SUV nuo 362 EUR). Nuomos kaina 7 paroms gali svyruoti nuo 157 EUR iki 833 EUR.
– Kipras. Nuomos kaina 2 paroms gali svyruoti nuo 63 EUR iki 499 EUR. Nuomos kaina 7 paroms gali svyruoti nuo 187 EUR iki 1309 EUR.
– Prancūzija. Pasiimant automobilį iš Paryžiaus nuomos kaina 2 paroms gali svyruoti nuo 74 EUR iki 584 EUR (mini nuo 74 EUR, ekonominis nuo 89 EUR, kompaktinis nuo 88 EUR, standartinis nuo 105 EUR, erdvus nuo 367 EUR, minivenas nuo 289 EUR, SUV nuo 209 EUR). Nuomos kaina 7 paroms gali svyruoti nuo 186 EUR iki 373 EUR.
– Portugalija. Pasiimant automobilį iš Lisabonos nuomos kaina 2 paroms gali svyruoti nuo 61 EUR iki 463 EUR (mini nuo 61 EUR, ekonominis nuo 166 EUR, kompaktinis nuo 215 EUR, standartinis nuo 368 EUR, erdvus nuo 517 EUR, minivenas nuo 490 EUR, SUV nuo 480 EUR). Nuomos kaina 7 paroms gali svyruoti nuo 121 EUR iki 820 EUR.
DĖMESIO! šios kainos yra tik pavyzdžiai ir kiekvienu atveju jas reikia tikrinti individualiai, nes jos gali skirtis nuo modelio, autonuomos kompanijos, sezoniškumo ir kt.
Koks yra nuomojamo automobilio draudimas ?
Prieš išsinuomojant automobilį reikia gerai išsiaiškinti, koks draudimas įskaičiuotas į nuomos kainą. Keblumų gali kilti, jeigu būsite nesusipažinęs su galimomis nuomojamo automobilio draudimo galimybėmis. Žinoma, galima pasiteirauti asmens, kuris jums nuomos automobilį, kokios yra draudimo galimybės, tačiau jeigu jūs su tuo jau būsite susipažinęs ir žinosite, ko norite, viskas vyks daug greičiau ir negaišite savo laiko. Galimi pagrindiniai draudimo variantai yra tokie:
– Draudimas avarijos atveju (angl. Collision Damage Waiver – CDW). Šis draudimas dengia nuostolius, padarytus nuomojamam automobiliui avarijos atveju. Tačiau draudimo kompanija nepadengs nuostolių, jeigu avariją padarysite girtas, apsvaigęs nuo narkotikų ar užmigsite prie vairo.
– Draudimas vagystės atveju (angl. Theft Protection Insurance – TI). Draudimas vagystės atveju galios tik tuo atveju, jeigu įvykus vagystei jūs autonuomos kompanijai grąžinsite pavogto automobilio dokumentus ir raktus. Priešingu atveju šios rūšies draudimas negalios. Be to, gali tekti įrodyti, kad jūs su automobilio pavogimu nieko bendro neturite.
– Civilinės atsakomybės draudimas (angl. Third Party Liability Insurance – TPL). Šis draudimas apmoka nuostolius, padarytus kitam avarijos dalyviui, jeigu jūs esate avarijos kaltininkas. Į šį draudimą įeina materialinės ir sveikatai padarytos žalos kaina.
– Vairuotojo ir keleivių draudimas (angl. Person Accident Insurance – PAI). Šis draudimas galioja tik invalidumo arba mirties atveju. Juo apdraudžiamas vairuotojas ir keleiviai, važiuosiantys nuomotu automobiliu. Šis draudimas retai būna įtrauktas į bendrą kainą, dažniau jį tenka užsisakyti atskirai už papildomą mokestį.
Kokie yra užstatai ?
Prieš nuomojantis automobilį reikėtų pasidomėti apie kompanijos imamų užstatų sąlygas. Paprastai užstatą sudaro frančizės dydžio suma ir pilno kuro bako vertės suma. Jis gali svyruoti nuo 150 iki 1500 EUR ir dar daugiau, priklausomai nuo automobilio modelio. Užstato dydis nėra griežtai reglamentuotas, bet svarbiausia žinoti, kad beveik nė viena autonuomos paslaugas teikianti kompanija užstato nepriima grynaisiais pinigais. Užstatą atstoja kliento kreditinės kortelės palikti duomenys. Nustatyta suma yra užšaldoma nuomos laikotarpiui ir dar bent kelioms dienoms. Tam tikra pinigų suma gali būti nuskaičiuota, jeigu bus padaryta nuostolių nuomojamai mašinai.
Kai klientas grąžina automobilį, kompanijos darbuotojai apžiūri, ar yra padaryta žala. Žalos kainą galima nustatyti tik atlikus automobilio remontą, po kurio paaiškėja visa atitinkama suma, kurią įmonei turi grąžinti klientas.
Kokios yra kuro sąlygos ?
Kiekviena automobilius nuomojanti įmonė gali turėti savų kuro sąlygų. Vienose automobiliai perduodami tik su pilnu kuro baku ir turi būti grąžinami taip pat su pilnu baku. Neįvykdžius šios sąlygos bus nuskaičiuotas atitinkamas kuro mokestis, prie kurio dar bus priskaičiuotas ir mokestis už atliktą darbą už jus. Mokesčio dydį nustato pati autonuomos kompanija. Todėl, kad ir kaip skubėtumėte atiduoti automobilį, geriau jau laikykitės nurodytų sąlygų, – taip sutaupysite nemažai pinigų.
Yra ir kitokių kuro sąlygų. Pavyzdžiui, jūs pasiimate automobilį su pilnu baku, o grąžinate su tiek kuro, kiek liko bake, jums jo nebūtina pripildyti. Šiuo atveju jums bus mažiau rūpesčių dėl kuro, tačiau už šią paslaugą teks susimokėti prieš pasiimant automobilį. Tai kainuos brangiau nei degalų papildymas paprastoje degalinėje. Tad visuomet pasidomėkite kuro politika prieš nuomodamiesi automobilį.
Koks yra nuomojamo automobilio pasiėmimas ir grąžinimas ?
Visuomet pasiimdami nuomojamą automobilį apeikite aplink jį, apžiūrėkite, ar nėra įbrėžimų, įlenkimų ar kitų vizualiai matomų pažeidimų, dėl kurių vėliau galite būti apkaltintas jūs. Pastebėję pažeidimą iškart apie tai praneškite autonuomos kompanijos atstovui, kad nekiltų nesklandumų automobilį grąžinant, nes tuomet jau bus beveik neįmanoma įrodyti, jog automobilį apgadinote ne jūs. Grąžindami automobilį taip pat apžiūrėkite, ar nėra pažeidimų, apie kuriuos turėtumėte informuoti kompaniją, iš kurios nuomojatės automobilį. Jeigu jų yra, geriau jau iš karto apie tai pranešti agentams, kurie priims iš jūsų automobilį, – taip bus greičiau atlikti visi žalos apskaičiavimo darbai.
Planuodami nuomojamo automobilio pasiėmimą ir grąžinimą visuomet pasidomėkite, nuo kada iki kada dirba jūsų automobilių nuomos punktas. Tiek nuomojamo automobilio pasiėmimas, tiek grąžinimas ne darbo valandomis gali turėti papildomą mokestį, kuris gali būti ne toks jau ir mažas.
Daugiau informacijos apie automobilio nuomą ir taisykles, bei patarimus rasite ČIA.
TRAUKINIAI – Dažniausiai užduodami klausimai apie traukinių bilietus
Ar yra bilietas su kuriuo galėčiau keliauti visoje Europoje ?
InterRail – tai tarptautinis traukinio bilietas, su kuriuo galima keliauti po beveik visą Europą ar vieną pasirinktą Europos valstybę. Su šiuo bilietu keliauti yra pigiau nei perkant atskirus traukinio bilietus atskiriems maršrutams. Daugiau informacijos rasite adresu : https://www.zigzag.lt/keliautojams/traukiniu-bilietai/
Kiek trunka Pass tipo traukinio bilieto diena?
Pass tipo traukinio bilieto diena prasideda ir baigiasi vidurnaktį (00.00 val.). Šiuo laikotarpiu galite keliauti su kiek tik norite traukinių.
Jei aš važiuoju naktiniu traukiniu, ar pasinaudoju dvejomis Pass tipo traukinio bilieto dienomis?
Nuo 2012.01.01 keliaujantiems su InterRail Pass, Balkan Flexipass, European East Pass papildyta „7 valandos” taisyklė. Anksčiau taisyklė leisdavo biliete užskaityti 1 keliavimo dieną, jei kelionė naktiniu traukiniu prasidėdavo po 19 val. Dabar taisyklė papildyta ir kelionės pabaigos apribojimu: jei kelionė pradedama po 19 val. ir baigiama iki 4 val. ryte, biliete užskaitomos 2 keliavimo dienos, o jei kelionė baigiama po 4 val. ryto – užskaitoma 1 kelionės diena.
Ar su Pass tipo traukinio bilietu galiu važinėti Eurostar traukiniais?
Ne, kelionei Eurostar traukiniais reikalingas atskiras bilietas. Tačiau turėdami Pass tipo traukinio bilietą galite gauti nuolaidą Eurostar bilietui.
Ar senjorai gali įsigyti Pass tipo traukinio bilietą su nuolaida?
Senjorai, kuriems yra virš 60 metų, gali įsigyti Pass tipo traukinio bilietą specialiomis kainomis.
Kaip reikia aktyvuoti Pass tipo traukinio bilietą?
Pradėdami naudotis Pass tipo traukinio bilietu, prieš įlipdami į pirmąjį kelionėje traukinį nueikite į bilietų kasas traukinių stotyje ir parodykite asmens pasą bei traukinio bilietą bilietų pardavėjui. Jis pažymės Pass tipo traukinio biliete pirmą ir paskutinę galiojimo dieną ir uždės antspaudą.
Aš įsigijau vienos šalies Pass tipo traukinio bilietą. Ką daryti, jei aš planuoju pakeliauti po kitą, šalia esančią, valstybę?
Jūs galite nukeliauti iki artimiausio kitai valstybei miesto, įsigyti bilietą ir įvažiuoti į kitą šalį.
Ar galiu grąžinti nepanaudotą ar dalinai panaudotą Pass tipo traukinio bilietą?
Ne.
Jei aš keliauju per valstybę, kurios nėra Pass tipo traukinio biliete nurodytų šalių sąraše, ar galiu naudotis šiuo bilietu toje valstybėje?
Pass tipo traukinio bilietas galioja tik biliete nurodytose šalyse. Jeigu važiuojate per šalį, kuri sąraše nenurodyta, Jums reikia įsigyti bilietą daliai kelionės.
Pavyzdžiui, Jūs keliaujate iš Lenkijos į Austriją per Čekiją, o Lenkija nėra nurodyta šalių saraše. Tuomet Jums reikia įsigyti papildomą bilietą, kad galėtumėte važiuoti per Lenkiją.
Ar galima perduoti Pass tipo traukinio bilietą kitam asmeniui, jei bilietą įsigijęs asmuo nebegali keliauti?
Ne. Tačiau Pass tipo traukinio bilietas galioja 6 mėnesius nuo išdavimo dienos, todėl kelionę traukiniais galima atidėti vėlesniam laikui.
Ar Pass tipo traukinio bilietas galioja miesto viešojo transporto priemonėse?
Daugeliu atveju negalioja, išskyrus Swiss Pass, kuris galioja 35 Šveicarijos miestuose.
Kokios Pass tipo traukinio bilieto kainos vaikams?
– Vaikų nuo 4 iki 11 m. bilietams keliauti po Europą taikoma 50 % nuolaida, išskyrus Swiss Pass.
– Swiss Pass leidžia vaikams iki 16 m. keliauti nemokamai, jei vaikai vyksta kartu su tėvais, kurie turi Swiss Pass. Kitu atveju vaikiškam bilietui taikoma 50 % nuolaida.
Ar vardas ir pavardė ant Pass tipo traukinio bilieto turi sutapti su paso duomenimis?
Taip.
Per kiek laiko turiu aktyvuoti Pass tipo traukinio bilieto?
Pass tipo traukinio bilieto reikia aktyvuoti per 6 mėnesius nuo išdavimo dienos.
Kada pradeda galioti mano Pass tipo traukinio bilietas?
Pass tipo traukinio bilietas aktyvuojamas pirmąją kelionės dieną.
Ar aš turiu rezervuoti miegamąją ar sėdimąją vietą, jei turiu Pass tipo traukinio bilietaą?
Pass tipo traukinio bilietas negarantuoja vietų rezervacijos. Rezervacijos yra privalomos visuose TGV, Eurostar, Thalys naktiniuose traukiniuose ir kai kuriuose Šveicarijos traukiniuose (Glacier Express, Bernina Express, Golden Pass ir t.t.).
Ar maitinimas įskaičiuotas į pirmos klasės vietos bilieto kainą?
Maitinimas nėra įskaičiuotas į pirmos klasės vietos bilieto kainą, kuomet keliaujate vidiniais maršrutais. Tačiau visuose TGV, daugelyje InterCity ar EuroCity traukinių yra užkandžių vagonas. Maitinimas priklauso pirmos klasės Eurostar ir Thalys traukiniuose.
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
INTERRAIL PASS BILIETAI
Ar parduodami InterRail Pass bilietai skirtingoms zonoms?
InterRail Pass bilietai kelioms skirtingoms zonoms jau neparduodami. Nuo 2007 m. balandžio mėnesio InterRail siūlo tik Global Pass bilietus, galiojančius visose Europos šalyse, kurios priklauso tarptautiniam geležinkelių tinklui, ir One Country Pass bilietus, galiojančius vienoje pasirinktoje Europos šalyje, kuri priklauso tarptautiniam geležinkelių tinklui.
Kas gali įsigyti InterRail Pass bilietą?
Jei esate Europos gyventojas, galite įsigyti InterRail Pass bilietą. Jei gyvenate Europoje daugiau kaip 6 mėnesius iki pirmos jūsų InterRail Pass galiojimo dienos, laikoma, kad jūs esate Europos gyventojas. Jūsų asmens ar kelionės dokumentai turi tai įrodyti.
Traukinio darbuotojai tikrins jūsų asmens dokumentus dėl šio fakto patvirtinimo, todėl rekomenduojame turėti dokumentą jau rezervuojant InterRail Pass bilietą. Asmens dokumento numeris, kurį parodysite traukinio darbuotojams, turi būti identiškas tam, kurį nurodote rezervuodamas InterRail Pass bilietą (numeris bus atspausdintas ant jūsų bilieto). Ne Europos gyventojams išduodami Eurail Pass bilietai. Eurail ir InterRail keliautojai gali važiuoti tais pačiais traukiniais.
Ar aš, būdamas Europos gyventojas, galiu keliauti traukiniais su draugu, kuris nėra Europos gyventojas?
Taip, galite. Jūs galite pasinaudoti InterRail Pass bilietu, o jūsų draugas – Eurail Pass.
Koks yra amžiaus cenzas, norint įsigyti InterRail Pass bilietą?
InterRail Pass bilietą gali įsigyti įvairaus amžiaus žmonės. Šie bilietai skirstomi į kelis kainų lygmenis, susietus su amžiaus grupėmis: jaunimas iki 26 metų, suaugęs virš 26 metų, vaikas nuo 4 iki 12 metų, senjoras nuo 60 m.
Kiek laiko galiu keliauti su mėnesiniu InterRail Global Pass bilietu?
Su mėnesiniu InterRail Global Pass bilietu galite sėsti į traukinį bet kurią dieną viso mėnesio bėgyje. Kelionės dienų skaičius priklauso nuo mėnesio, kurį jūs pradedate naudoti savo bilietą, dienų skaičiaus. Liepa turi 31 dieną, vadinasi, galite naudoti bilietą ir 31 dieną. Vasaris turi 28 dienas, todėl jūs galite naudotis pasu tik 28 dienas.
Pavyzdžiai:
Jei jūs pradedate naudotis bilietu pirmąją mėnesio dieną, tai paprasta: galite keliauti visą kalendorinį mėnesį – bilietas galioja nuo liepos 1 iki liepos 31 dienos arba nuo vasario 1 iki vasario 28 dienos (arba iki vasario 29 dienos keliamaisiais metais).
Jei, pavyzdžiui, Jūsų mėnesio bilietas pradės galioti liepos 12 dieną, jis galios iki rugpjūčio 11 dienos. Jei pasas pradės galioti vasario 12 dieną, jis galios iki kovo 11 dienos. Jūs galite sėsti į traukinį bet kurią dieną šiuo periodu.
Kada anksčiausiai aš galiu įsigyti InterRail Pass bilietą?
Bilietą galima įsigyti daugiausiai prieš tris mėnesius iki pirmos bilieto galiojimo dienos.
Ar galiu pasiskolinti draugo InterRail Pass bilietą?
Ne. InterRail Pass bilietas yra vardinis. Perkant bilietą reikia parodyti savo asmens tapatybės kortelę ar pasą. Jūsų kelionės metu bilietas galioja tik pateikus asmens dokumentą. Nepamirškite jo pasiimti keliaudami.
Ar turėčiau rezervuotis vietą traukinyje prieš pradėdamas keliauti?
Tai nuo daug ko priklauso. Rezervavimas nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas, kad garantuotai turėtumėte vietą traukinyje. Rezervavimas reikalingas daugumoje greitųjų traukinių (pvz., TGV), miegamųjų traukinių arba jei pageidaujate miegoti ant kušetės naktinės kelionės metu. Rezervaciją galite atlikti didesnėje Europos geležinkelio stotyje už kelis eurus.
Ar InterRail Pass bilietai galioja Kosove?
Šiuo metu InterRail Pass traukinių bilieta negalioja Kosovo traukiniuose.
2008 m. vasarį Kosovas paskelbė savo nepriklausomybę nuo Serbijos. Kosovo Respublika dabar pripažinta daugiau kaip 40 šalių, tačiau nepripažinta įvairių kitų, įskaitant Serbiją. Anksčiau buvo galima važiuoti per Kosovo teritoriją su Global bilietu arba Serbijos traukinių bilietu. Galbūt vėliau ir Kosovas taps InterRail sistemos dalimi.
Ar viskas įskaičiuota į InterRail Pass bilieto kainą?
Ne. Kai kuriuose specialiuose traukiniuose (greituosiuose / naktiniuose ir kt.) ir važiuodami kai kuriais maršrutais, jūs turėsite mokėti tam tikrą priedą ar rezervacijos mokestį.
Kas gali atsitikti, jei kelionės metu pametu savo InterRail Pass bilietą?
Jei jūsų bilietas yra prarastas ar pavogtas, jis negali būti pakartotinai panaudotas ar sugrąžintas. Grąžinimas galimas tik tuomet, jei pasas grąžinamas prieš pirmą galiojimo datą.
Kiek trunka InterRail Pass bilieto diena?
InterRail Pass traukinių bilieto diena trunka nuo vidurnakčio iki vidurnakčio (t.y. 24 valandų periodas).
Nuo 2012.01.01 keliaujantiems su InterRail Pass, Balkan Flexipass, European East Pass papildyta „7 valandos” taisyklė. Anksčiau taisyklė leisdavo biliete užskaityti 1 keliavimo dieną, jei kelionė naktiniu traukiniu prasidėdavo po 19 val. Dabar taisyklė papildyta ir kelionės pabaigos apribojimu: jei kelionė pradedama po 19 val. ir baigiama iki 4 val. ryte, biliete užskaitomos 2 keliavimo dienos, o jei kelionė baigiama po 4 val. ryto – užskaitoma 1 kelionės diena. Jūsų InterRail Flexi pase, “kelionės kalendoriuje” jūs pažymėsite dieną atvykę į tašką.
Atminkite, kad pirmąją bilieto galiojimo dieną kelionė negali prasidėti anksčiau 00.01 val. Jei jūsų pirma kelionės diena yra, pavyzdžiui, trečiadienis, rugpjūčio 6 d., jūs negalite pasinaudoti “19.00 val. taisykle” antradienį, rugpjūčio 5 d.
Ar Marokas priklauso InterRail tinklui?
Anksčiau priklausė, tačiau dabar jau nebepriklauso.
Kaip išvengti priemokų ar mokesčių?
Nors daugumoje greitųjų traukinių reikalingas rezervavimo ir/ar priedų mokėjimas, dažnai galima išvengti šių mokesčių, jei pasidomėsite alternatyviais maršrutais. Tai reiškia, kad jūs pasinaudosite vietinio geležinkelių tinklo traukiniais, kurie yra lėtesni, tačiau tai suteiks galimybę keliauti laisviau ir pigiau.
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
VIETŲ REZERVACIJA
Kada anksčiausiai galima rezervuoti sėdimąją arba miegojimo vietą traukinyje?
Vietas rezervuoti reikia iki 60 dienų prieš traukinio išvykimą.
– Eurostar traukinyje vietos rezervaciją galima atlikti prieš 120 dienų.
– Thalys traukinyje vietos galima padaryti prieš 90 dienų.
– Kituose greituosiuose traukiniuose vietos rezervaciją galima padaryti prieš 60 dienų.
Ar įsigijus Pass tipo traukinio bilietą dar tenka sumokėti papildomą mokestį už sėdimosios ar miegamosios vietos rezervavimą?
Pass tipo traukinio bilietas leidžia lipti į traukinį, bet negarantuoja miegamosios ar sėdimosios vietos. Norėdami garantuotai gauti vietą, turite ją rezervuoti.
Ar miegamosios vietos rezervacijos data gali būti pakeista?
Miegamųjų vietų skaičius yra ribotas, todėl jei nusprendėte pakeisti rezervaciją, paskubėkite ir pasikeiskite ją likus daugiau nei 24 val. iki išvykimo. Galimas rezervacijos pakeitimo mokestis.
Ar galima rezervuoti vietą, turint antros klasės bilietą?
Taip.
Ar galima užsisakyti specialaus maisto traukinyje iš anksto?
Taip, galima Eurostar traukinyje, tačiau užsiregistruokite likus 24 – 48 val. iki išvykimo.
Koks skirtumas tarp sėdimosios ir miegojimo vietų rezervavimo?
Sėdimos vietos rezervavimas garantuoja Jums vietą traukinyje. Miegamosios vietos rezervavimas garantuoja Jums miegojimo gultą ar kušetę specialioje miegui skirtoje kabinoje naktiniame traukinyje.
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
TRAUKINIAI
Koks skirtumas tarp keliavimo pirmąja ir antrąja klase?
Pirmosios klasės vietų sėdynės dažniausiai atlošiamos, yra mažiau sėdimų vietų vagone, todėl žymiai daugiau erdvės sėdėjimui. Be to, daugiau vietos lieka daiktams pasidėti. Kai kuriuose greituosiuose traukiniuose į pirmos klasės bilieto kainą įskaičiuotas maitinimas. Antros klasės vietos yra paprastesnės, yra daugiau sėdimų vietų, tačiau jos yra mažiau erdvios.
Jeigu aš važiuoju per naktį, ar bus laikoma, kad keliauju dvi dienas?
Nuo 2012.01.01 keliaujantiems su InterRail Pass, Balkan Flexipass, European East Pass papildyta „7 valandos” taisyklė. Anksčiau taisyklė leisdavo biliete užskaityti 1 keliavimo dieną, jei kelionė naktiniu traukiniu prasidėdavo po 19 val. Dabar taisyklė papildyta ir kelionės pabaigos apribojimu: jei kelionė pradedama po 19 val. ir baigiama iki 4 val. ryte, biliete užskaitomos 2 keliavimo dienos, o jei kelionė baigiama po 4 val. ryto – užskaitoma 1 kelionės diena.
Kokios miegojimo sąlygos yra naktiniame traukinyje?
Nakvynės sąlygos skiriasi priklausomai nuo patogumų ir žmonių kiekio vienoje kupė.
Vienvietė kupė yra skirta pirmos klasės keleiviams. Dvivietės kupė galimos ir pirmos, ir antros klasės keleiviams, priklausomai nuo šalies, kurioje keliaujate. Dažniausiai siūlomi patogumai yra vienodi, įskaitant rakinamas duris, elektros rozetę, prausyklą ir bagažo laikymo vietą. Vienvietėje kupė būna viena miegamoji vieta ar gultas. Dvivietės turi dvi miegamąsias vietas (dažniausiai viena viršuje kitos).
T2 yra specialios, antros klasės miegamosios vietos, dažniausiai mažesnė dvigubos kupė versija. Kupė dažniausiai būna kušetės. Kupė, kuriose yra kušetės, dažnai telpa 6 keleiviai (vyrai, moterys, be patogumų).
Ar su savo Pass tipo traukinio bilietu galiu važiuoti Eurostar traukiniais?
Ne. Keliaujant Eurostar traukiniais reikalingas kitas bilietas. Bet pažymėtieji traukinių pasai suteikia nuolaidą Eurostar traukinių bilietams.
Į kurią stotį atvyksta Heathrow Express traukinys?
Heathrow Express traukinys atvyksta į Londono Paddington stotį.
Į kurią stotį atvyksta Gatwick Express traukinys?
Gatwick Express atvyksta į Londono Victoria stotį.
Kaip dažnai važiuoja Gatwick Express ir Heathrow Express traukiniai?
Kas 15 min.
Ar yra daiktų saugyklos pagrindinėse traukinių stotyse?
Daugelis traukinių stočių daiktų saugyklas turi.
Ar galiu į traukinį pasiimti savo dviratį?
Kai kuriais atvejais taip. Jūsų dviratis turi būti supakuotas ir patalpintas į atskirą vagoną arba gali būti perkeltas į specialų traukinį. Galimas papildomas mokestis.
Ar šunys įleidžiami į traukinį?
Dažniausiai šunys yra įleidžiami į traukinius. Kartais jie turi būti laikomi gyvūnų laikymo krepšiuose ar būti su antsnukiais ir pavadėliu. Šunys dažniausiai keliauja už pusę antros klasės bilieto kainos. Šis mokestis mokamas tiesiai kontrolieriui. Gyvūnams negalima keliauti Eurostar traukiniais arba traukiniais Ispanijoje ar Didžiojoje Britanijoje.
Ar traukiniuose yra maitinimo vagonas?
Maitinimo vagonai yra beveik visuose ilgų distancijų traukiniuose. Dažniausiai tokiuose vagonuose galima vaikščioti, prisėsti ir valgyti be rezervacijos. Jei būna labai daug žmonių, galite stalą rezervuoti iš anksto. Jei traukinyje nėra maitinimo vagono, Jūs galite užkandžių įsigyti traukinio bare.
Kas yra T4 kupė naktiniame traukinyje?
T4 yra kupė, skirta keturiems kartu keliaujantiems asmenims. Tokioje kupė dažniausiai būna dvi dviaukštės kušetės (lovos), prausykla, tualetas ir rakinamos durys.
Kaip iš oro uosto nuvažiuoti iki traukinių stoties?
Šių miestų oro uostai turi traukinių stotis: Londonas (Heathrow, Gatwick, Stansted oro uostai), Amsterdamas, Barselona, Berlynas, Birmingemas, Briuselis, Kopenhaga, Diuseldorfas, Frankfurtas prie Maino, Ženeva, Oslas, Malaga, Mančesteris, Miunchenas, Milanas, Paryžius, Roma, Stokholmas, Štutgartas, Viena ir Ciurichas.
Kaip dažnai važiuoja Eurostar traukiniai?
Iš Londono į Paryžių Eurostar traukiniai važiuoja kas 30 min. piko valandomis, kas 1 val. – kitu laiku. Vasaros sezonu į Paryžių išvyksta daugiau nei 24 traukiniai per parą.
Iš Londono į Briuselį traukiniai vyksta kas 2 val.; vasaros metu per parą išvyksta daugiau nei 10 traukinių.
Slidinėjimo sezonu du traukiniai per dieną vyksta į Prancūzijos Alpes.
Nuo kelių metų amžiaus taikomos senjorų kainos Eurostar traukinyje?
Keleiviai laikomi senjorais, kai jiems virš 60 m.
Kada Eurostar traukinyje patiekiamas maistas?
Pusryčiai pateikiami prieš 11.00 val. Pietūs patiekiami tarp 11.00 ir 14.00 val. Užkandžiai 14.00 – 17.00 val. Vakarienė – 17.00 val.
Kiek lagaminų leidžiama pasiimti į Eurostar traukinį?
Kiekvienam keleiviui leidžiama turėti du lagaminus ir vieną rankinį bagažą.
Kiek mažiausiai laiko skiriama įlaipinimui?
Pirmos klasės keleiviams skiriama 10 min. Kitiems keleiviams ir keleiviams su slidinėjimo įranga – 3 min.
Ar galiu paprašyti vietos traukinyje, kad važiuočiau veidu į priekį?
Deja, Jūs negalite užsisakyti tokios vietos, nes sėdėjimo kryptis priklauso nuo to, kaip traukinys išvažiuoja iš stoties.
Ar yra patogumai keleiviams su negalia?
Žmonėms su negalia yra taikomas specialus aptarnavimas daugelyje traukinių stočių ir traukinių (specialūs telefonai, tualetai, liftai ir kt.). Asmeninė priežiūra yra įmanoma, tačiau reikalinga išankstinė rezervacija.
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
ELIPSOS TRENHOTEL TRAUKINIAI
Prieš kiek laiko anksčiausiai galima užsakyti Elipsos Trenhotel bilietus?
Bilietus galima užsakyti 90 dienų iki kelionės datos. Bilietus grupei galima užsakyti likus 1 metams iki kelionės.
Kada laipinama į Elipsos Trenhotel?
Pradinėje stotelėje – paprastai likus 45 minutėms iki išvykimo, o visose tarpinėse stotelėse – likus vos kelioms minutėms.
Su kokiais Pass tipo traukinių bilietais galima keliauti Elipsos Trenhotel traukiniais?
InterRail Global Pass, InterRail Spain Pass ir InterRail France Pass – visais traukiniais.
Ar yra specialių kainų jaunimui?
Taip, jaunimas iki 26 metų gauna specialią kainą, t.y., 30 % nuolaidą nuo reguliarios bilieto kainos. Norint gauti nuolaidą, tereikia pateikti galiojantį asmens dokumentą.
Ar yra specialių kainų asmenims virš 60 metų?
Taip, senjorams suteikiama 30 % nuolaida nuo reguliarios bilieto kainos. Tereikia pateikti galiojantį asmens dokumentą.
Iki kokio amžiaus vaikai keliauja nemokamai?
Nemokamai keliauja vaikai iki 4 metų. Jei vykstama naktiniu reisu, būtina užsakyti visą kupė.
Ar yra specialių kainų vaikams?
Taip, vaikams nuo 4 iki 11 metų suteikiama 30 % nuolaida nuo reguliarios bilieto kainos.
Ar yra specialių kainų keliaujantiems poromis?
Taip, Duo Offer suteikia iki 35 % nuolaidą dviems asmenims, keliaujantiems kartu. Pasiūlymas galioja keliaujant visomis klasėmis.
Ar yra specialių kainų keliaujantiems trise ar keturiese?
Taip, užsakant visą Club Class arba Tourist Class kupė ir pasinaudojant Family Offer, taikoma 35 % nuolaida nuo reguliarios bilieto kainos.
Ar yra specialių nuolaidų neįgaliems keleiviams?
Asmenys, turintys neįgalumo pažymėjimą, keliauja reguliaria kaina, juos lydintys asmenys turi sumokėti tik nedidelį mokestį.
Ar yra specialių kainų grupėms?
Gali būti taikoma iki 50 % nuolaida grupėms arba siūlomos specialios kainos studentams. Grupę turi sudaryti ne mažiau kaip 20 asmenų (Tourist Class) ar 12 asmenų (Grand Class arba Club Class).
Ar galima keliauti viena klase vykstant į priekį ir kita klase grįžtant atgal ir vis tiek gauti nuolaidą, taikomą kelionei pirmyn ir atgal?
Taip, nebent yra išskirtinių sąlygų.
Ar yra galimybė pirkti bilietus atvira data?
Būtina rezervuoti vietas ir užsakyti bilietus konkrečia data.
Ar galima užsisakyti specialų maitinimą?
Tik grupėms ir tik specialiai iš anksto užsisakius.
Ar traukiniuose siūlomas specialus meniu?
Elipsos Trenhotel traukiniuose siūlomi meniu vaikams, specialūs meniu vegetarams, patiekalų be druskos ir t.t. Meniu užsakyti reikia likus ne mažiau kaip 72 val. iki kelionės pradžios.
Kaip nuvykti iki pramogų parko „Futuroscope“?
Traukinys Trenhotel Elipsos Francisco de Goya, išvykstantis iš Madrido, Valjadolido, Burgos ir Viktorija-Gasteiso, vyksta į Poitiers. Kelionė taksi iš Poitiers traukinių stoties iki pramogų parko trunka maždaug 10 min. Taip pat galima vykti autobusu, kursuojančiu nuo 6:20 val. Vykstant su grupe, galima užsakyti pervežimą.
Kaip nuvykti iki Asterikso pramogų parko?
Traukinys Trenhotel Elipsos Francisco de Goya (Madridas – Paryžius) ir Joan Miró (Barselona – Paryžius) vyksta į Austerlitz stotį. Iš čia metro galima važiuoti į St. Michel stotį, tuomet bet kuriuo pakeleivingu traukiniu (B linijos) vykti į Charles De Gaulle oro uostą, iš kur autobusai važiuoja tiesiai į pramogų parką.
Kaip nuvykti iki Luaros slėnio pilių?
Trenhotel Elipsos Francisco de Goya, kuris išvyksta iš Madrido, Valjadolido, Burgos ir Viktorijos, važiuoja iki Blois. Trenhotel Elipsos Joan Miró išvyksta iš Barselonos, Žironos bei Figueres ir važiuoja iki Orléans. Abu miestai yra Luaros slėnyje.
Kaip nuvykti iki pramogų parko „PortAventura“?
Trenhotel Elipsos Joan – Miró (Paryžius – Barselona) traukiniai važiuoja iki Sants stoties Barselonoje, iš kurios regioniniais traukiniais patogiai pasieksite „PortAventura“ stotį per maždaug 1:30 val.
Kaip nuvykti iki Disneilendo?
Trenhotel Elipsos Francisco de Goya (Madridas – Paryžius) ir Joan Miró (Barselona – Paryžius) traukiniai vyksta iki Austerlitz stoties Paryžiuje. Visus metus kursuoja priemiestiniai traukiniai iš netoliese esančios Liono stoties (300 m nuo Austerlitz stoties) į Marne La Vallée stotį.
Ar galima keliauti su gyvūnais?
Pagal taisykles:
– Naminiai gyvūnai (katės, šunys, paukščiai) iki 6 kg gali būti gabenami specialiuose narvuose.
– Vienas keleivis gali vežtis vieną gyvūną, tik narve, kurio dydis negali viršyti 60x35x35 cm išmatavimų.
– Keleiviai su gyvūnais gali keliauti tik užpildytose kupė. Už gyvūną mokamas nedidelis papildomas mokestis.
– Gyvūno savininkas visiškai atsako už nepatogumus ar žalą, sukeltą augintinio. Taip pat privaloma turėti dokumentus apie skiepus.
– Šunys-vedliai atleidžiami nuo tam tikrų reikalavimų – jiems nereikia bilieto ir rekomenduojama miegamojoje kupė užsakyti visas vietas.
Ar galima traukinyje vežti dviratį?
Taip, jei:
– keleivis užsako visą kupė;
– gali būti vežami daugiausiai 2 dviračiai vienoje kupė;
– maksimalūs išmatavimai: 120×90 cm;
– jei galima, dviračiai turi būti sulankstyti ir supakuoti, nuimtais pedalais.
Kiek lagaminų galima vežti?
Kiekvienam keleiviui galima vežti 3 bagažo vienetus po 20 kg ir ne didesnius nei 250 cm (bendra dydžių suma – ilgis+plotis+aukštis). Bagažas turi būti laikomas saugiai, kad nesukeltų nepatogumų ir žalos aplinkiniams bei traukiniui.
Ar Elipsos Trenhotel traukiniuose rūkoma?
Ne.
ELIPSOS TRENHOTER MARŠRUTO ŽEMĖLAPIS >
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
GRĄŽINIMAS
Kaip vyksta traukinių bilietų grąžinimas?
Pinigai už bilietus grąžinami tik tuomet, kai yra visiškai nepanaudotas ar nepatvirtintas Pass tipo traukinio bilietas, bilietai iš taško A į tašką B ir kiti bilietai. Daugiausiai galite atgauti 85 % sumokėtos sumos.
Jeigu neanuliavote savo miegamosios vietos rezervacijos ir bilietas nebuvo anuliuotas geležinkelio pareigūno likus 24 valandoms iki traukinio išvykimo, tuomet galite atgauti tik 50 % bilieto vertės. Kitu atveju Jums bus grąžinama 85 % bilieto vertės.
Jei norite susigrąžinti sumokėtus pinigus, su visais reikiamais dokumentais privalote atvykti į kelionių agentūrą per 6 mėnesius nuo traukinių bilieto išdavimo datos.
Kaip vyksta Eurostar, Thalys, Premier bei kitų traukinių bilietų grąžinimas?
Šių bilietų grąžinimas priklauso nuo bilieto tipo. Grąžinama suma svyruoja nuo 0 iki 100 % bilieto vertės.
Kad gautumėte grąžinamą sumą, bilietą privalote grąžinti į kelionių agentūrą per tą laiką, kuris nurodytas bilieto grąžinimo taisyklėse.
Ar yra taikomos nuolaidos studentams, turintiems ISIC (tarptautinio studento pažymėjimą)?
Ne. Tačiau jaunimui siūlomi Pass tipo traukinio bilietai, parduodami specialiomis kainomis būtent jaunimui. Tokį bilietą galima įsigyti, jei esate jaunesnis nei 26 m.
Kiek dienų galioja mėnesinis Pass tipo traukinio bilietas?
Pass tipo traukinio bilieto mėnuo skaičiuojamas kaip kalendorinis mėnuo, t.y., jei bilietas pradeda galioti liepos 15 dieną, tai jis galios iki rugpjūčio 14 dienos vidurnakčio.
Kokie skirtumai tarp pilnos (Full Fare), laisvalaikio (Leisure Fare), jaunimo (Youth Fare), turinčiojo Pass tipo traukinio bilietą (Passholder Fare) ir senjorų (Senior Fare) bilietų kainos, važiuojant Eurostar traukiniu?
– Pilnos kainos bilietas yra be apribojimų. Jis gali būti keičiamas ir grąžinamas net po išvykimo datos. Norint keisti ar grąžinti bilietą, bilietas turi būti grąžintas ar pakeistas kelionių agentūroje ne vėliau negu 60 dienų po traukinio išvykimo datos.
– Laisvalaikio kainos bilietas yra nekeičiamas ir negrąžinamas. Jis gali būti keičiamas vieną kartą prieš traukinio išvykimą ir 25 % bilieto kainos grąžinama, jei bilietas grąžinamas į kelionių agentūrą ne vėliau negu 3 dienos iki traukinio išvykimo datos. Joks grąžinimas neįmanomas po šios datos.
– Jaunimo (keliautojams iki 26 m.) kainos bilietas yra keičiamas vieną kartą prieš traukinio išvykimą ir negrąžinamas po šios datos.
– Turinčiojo Pass tipo traukinio bilietą (įsigijus pasinaudojus šiuo bilietu) kainos bilietas yra keičiamas vieną kartą prieš traukinio išvykimą ir negrąžinamas po šios datos.
– Senjorų (keliautojams virš 60 m. amžiaus) kainos bilietas yra keičiamas vieną kartą prieš traukinio išvykimą ir negrąžinamas po šios datos.
Kokiomis sąlygomis vaikams skiriamos miegamosios vietos naktiniuose traukiniuose?
Vaikams iki 4 m. nakvynė yra nemokama ir nereikalinga rezervacija.
Rezervacija nereikalinga ir vaikams nuo 4 iki 9 m., jei jiems nereikia atskiros lovos ir vaikai keliauja kartu su tėvais. Tačiau vaikams reikalingas kelionės bilietas.
Vaikams iki 11 m. bilietas kainuoja pusę kainos ir reikalinga registracija miegamajai vietai.
Kaip susigrąžinti mokėjimą?
Reikia grąžinti negaliojantį bilietą į kelionių agentūrą.
Kaip vyksta bilietų iš taško A į tašką B grąžinimas?
Nepanaudoti bilietai grąžinami į kelionių agentūrą, tačiau grąžinama 85 % mokėtos sumos, jeigu gražinate bilietą iki tos datos, kuri nurodyta ant bilieto. Vėliau bilietas gali būti grąžinamas tik tuo atveju, jeigu jis pažymėtas kaip „nepanaudotas“ geležinkelio pareigūno stoties departamente.
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.
ASMENS DOKUMENTAI – Dažniausiai užduodami klausimai apie asmens dokumentus
PASAS
Kiek laiko asmens dokumentas turi galioti prieš išvykstant į kelionę?
Prieš išvykdami į užsienį pasitikrinkite savo paso galiojimo laiką. Jei paso galiojimas baigiasi prieš 6 mėnesius ir trumpiau iki Jūsų grįžimo į Lietuvą, susisiekite su valstybės, į kurią vykstate, diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga ir paprašykite informacijos apie šalies, į kurią vykstate, reikalavimus dėl paso galiojimo laiko. Atminkite, kad kai kurios užsienio valstybės reikalauja, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 3 (ar net 6) mėnesių po kelionės pabaigos.
Ar turėčiau pasidaryti asmens dokumento kopijas vykstant į kelionę?
Prieš išvykdami padarykite keletą savo paso ir kitų dokumentų (asmens tapatybės kortelės, vairuotojo pažymėjimo ir kt.) kopijų ir laikykite jas atskirai nuo originalų kelionės metu. Taip pat rekomenduojama palikti paso kopiją savo šeimos nariams. Pasiimkite su savimi keletą savo nuotraukų (35 × 45 mm dydžio, atitinkančių Jūsų amžių), tai gali padėti norint greičiau gauti kitą dokumentą ar išduoti naują pasą, jei senąjį prarasite.
Kur turėčiau kreiptis praradus pasą?
Jei pasą pilietis prarado užsienio valstybėje, tai apie paso praradimą laisvos formos raštišku pranešimu jis turi informuoti diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Ši informacija nedelsiant perduodama Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos. Migracijos departamentas
prarastą pasą skelbia negaliojančiu. Jei pasas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖ
Ar galiu vykti į kelionę su asmens tapatybės kortele?
Asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, tačiau tik tais atvejais, kai tai numatyta tarptautinėse sutartyse ir susitarimuose. Europos Sąjungos šalių tapatybės kortelių galiojimas kelionėms po Europos Sąjungos šalis nustatytas Europos Tarybos direktyvomis. Šiuo metu su Lietuvos Respublikoje išduota asmens tapatybės kortele galima vykti į Europos Sąjungos valstybes, taip pat ir į Juodkalnijos Respubliką, Kroatijos Respubliką, San Marino Respubliką, Norvegijos Karalystę ir Šveicarijos Konfederaciją*.Vykstant į kitas užsienio valstybes nepamirškite su savimi pasiimti paso. Visoms valstybėms, kurių asmens tapatybės korteles Lietuvos Respublika pripažįsta galiojančiomis kelionėms, yra pateikti Lietuvos išduodamų asmens tapatybės kortelių pavyzdžiai.
Kur turėčiau kreiptis praradus ar norint pasikeisti asmens tapatybės kortelę?
Jei asmens tapatybės kortelė yra prarasta, tampa netinkama naudoti ar pasibaigia jos galiojimo laikas, piliečiui laikinai esant užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga užsienio valstybėje gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką, jeigu pilietis neturi kito galiojančio dokumento. Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Piliečiai, gyvenantys užsienio valstybėse, dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo, ar keitimo turi patys kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą arba, atvykę į Lietuvą, – į pasirinktą migracijos tarnybą. Dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo ar keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos konsulinėms įstaigoms ir šių dokumentų perdavimo teritorinei policijos įstaigai tvarką nustato vidaus reikalų ministras ir užsienio reikalų ministras. Teritorinė policijos įstaiga asmens tapatybės kortelę ar pasą išduoda ar pakeičia ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo dokumentų gavimo dienos, o Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo gavimo dienos.
VIZOS – Dažniausiai užduodami klausimai apie vizas
Kur galiu kreiptis dėl vizų?
Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į kai kurias užsienio valstybes, reikia vizų. Dėl vizų reikalavimų reikia kreiptis į kelionę organizuojančią turistinę firmą arba į valstybės, į kurią vykstate, diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Bendrą informaciją, apie užsienio valstybių
vizas galima sužinoti ir paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8 ~ 5) 236 2400, tačiau tikslią informaciją Jums gali suteikti tik valstybės, į kurią vykstate, diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga. Deja, ne visos valstybės turi diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas Lietuvoje. Kartais dėl užsienio valstybės vizos gali tekti kreiptis į tos valstybės atstovybę, esančią kitoje valstybėje. Informaciją apie užsienio valstybių diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas bei jų kontaktus galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt arba sužinoti paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8~5) 236 2400. Informaciją dėl vizų reikia pradėti rinkti iš anksto, nes kai kurių valstybių vizų gavimas gali trukti keletą savaičių ar ilgiau.
Ar užtenka tik vizos vykstant į užsienio šalis?
Gali neužtekti vien vizos tam, kad būtų leista kirsti užsienio valstybės sieną. Galutinį sprendimą dėl leidimo atvykti į šalį priima užsienio valstybės pasienio kontrolės punkto pareigūnai, įvertinę visus Jūsų pateiktus dokumentus. Kartais gali būti papildomai reikalaujama įrodyti, kad asmuo turi pakankamai piniginių lėšų savo buvimo šalyje išlaidoms padengti. Kai kuriose valstybėse leidžiama kirsti sieną tik tada, kai asmuo pateikia dokumentus, įrodančius, kad jis išvyks iš tos valstybės. Reikia būti pasiruošus parodyti savo atgalinius lėktuvo bilietus arba kelionės bilietus į kitą valstybę, ar vizas, kurios įrodo, kad Jūs tęsite savo kelionę.
Kokią informaciją reikėtų žinoti kertant užsienio valstybes, kuriose reikalingos vizos?
Pasidomėkite diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje atstovybėje, Jums išdavusioje vizą, apie vizos galiojimo laiką, vizų taisykles ir apribojimus. Pasidomėkite, ar galite dirbti turėdami vizą, kiek kartų galite kirsti valstybės sieną, kiek ilgai galite toje valstybėje pasilikti. Paklauskite dėl vizos pratęsimo tvarkos, ar tos valstybės teisės aktai numato vizų pratęsimo galimybę, jei taip, kur reikėtų kreiptis šiuo klausimu.
Kada reikalingos tranzitinės vizos?
Nepamirškite tranzitinių vizų, jei į Jūsų tikslo valstybę vykstate kirsdami kitų valstybių, į kurias vykstant Lietuvos Respublikos piliečiams reikia vizų, teritoriją arba Jūsų kelionėje yra numatyta persėsti kitos užsienio valstybės oro uoste. Pavyzdžiui, vykstant į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respublikos teritoriją, būtina pasirūpinti ne tik Rusijos Federacijos viza, bet ir Baltarusijos Respublikos viza.
Kada reikia išvykti iš valstybės kurios vizą turite?
Iš užsienio valstybės reikia išvykti vizos galiojimo laikotarpiu. Praleidus vizos galiojimo terminą, kai kurios valstybės gali neleisti išvykti, kol nepratęsite vizos. Jums gali tekti mokėti baudą arba gali būti pritaikytos kitos teisinės sankcijos. Svarbu žinoti, kad vieną kartą pažeidus vizų režimą, antrą kartą atvykti į tą pačią užsienio valstybę Jums gali būti nebeleista.
Ką daryti praradus asmens dokumentą?
Jei užsienio valstybėje praradote savo pasą, kuriame buvo viza ir Jums Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje buvo išduotas asmens grįžimo pažymėjimas ar naujas pasas, pasidomėkite, ar pagal tos užsienio valstybės, kurioje esate, teisės aktų reikalavimus
Jums nereikia kreiptis dėl naujos vizos išdavimo. Pavyzdžiui, praradus pasą Rusijos Federacijoje ir Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje gavus asmens grįžimo pažymėjimą, privaloma nuvykti į Rusijos Federacijos teritorinį migracijos skyrių dėl išvažiuojamosios vizos gavimo. Neturint išvažiuojamosios vizos ir bandant pervažiuoti valstybinę Rusijos sieną, Rusijos Federacijos pasieniečiai nubaus už sienos režimo pažeidimą.
Kur galiu rasti sąrašą šalių į kurias galiu vykti be vizos?
Sąrašą valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti be vizų, galite rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt. Svarbu žinoti, kad ši informacija kinta. Užsienio valstybė turi teisę vienašališkai panaikinti arba įvesti vizų režimą. Todėl prieš vykdami
į užsienį pasitikrinkite šią informaciją nuolat atnaujinamame Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt, konsulinės informacijos telefonu (8 ~ 5) 236 2400 arba užsienio valstybės, į kurią vykstate, diplomatinėje atstovybėje.