Žinių lagaminas
Pinigai

PINIGAI KELIONĖJE


Vykstant į užsienio valstybę svarbu su savimi turėti pakankamai piniginių lėšų kelionės išlaidoms padengti. Patartina pasiimti ne vien grynuosius pinigus, bet ir kreditines ar debetines korteles, kelionės čekius. Vežtis į užsienį vien litų nepatartina, nes daugumoje valstybių juos iškeisti į užsienio valstybės valiutą gali būti labai sunku ar neįmanoma. Prieš išvykstant patariama susisiekti su banku ir pasikonsultuoti, kokią valiutą geriau vežtis į konkrečią šalį.

Visada patartina turėti nedidelę sumą tos valstybės, į kurią vykstama, valiutos, nebent vietinės valiutos importas laikomas nusikaltimu. Gali būti ribojamas įvežamų į šalį pinigų kiekis. Susisiekite su tos valstybės, į kurią vykstate, diplomatine atstovybe ar konsuline įstaiga dėl informacijos,
susijusios su pinigų įvežimo į šalį, reglamentavimu.

Ne visose užsienio valstybėse galima laisvai naudotis kreditinėmis ar debetinėmis banko kortelėmis. Prieš vykstant į užsienį rekomenduojama pasikonsultuoti su banku, išdavusiu mokėjimo kortelę, dėl galimybės atsiskaitinėti ir naudotis ja užsienio valstybėse. Taip pat savo banke patartina sužinoti ir užsirašyti telefono numerį, kuriuo paskambinus galima užblokuoti savo kreditinės ar debetinės kortelės naudojimą tuo atveju, jei ji būtų parasta. Šį telefono numerį rekomenduojama laikyti atskirai nuo banko kortelės. Visada prieš kelionę reikia įsitikinti, kad Jūsų banko kortelė galioja ir jos galiojimo laikas nepasibaigs kelionės metu. Pasikeisti banko kortelę, esant užsienio valstybėje, gali būti sudėtinga arba neįmanoma.

Dažnai užsienio kelionėje prireikia daugiau pinigų nei keliaujantieji planuoja. Net perkant kelionę per kelionių agentūrą dažnai gali tekti iš savo asmeninių lėšų padengti tam tikras išlaidas: muziejų, turistinių vietų lankymą, papildomą maitinimą ir pan. Prieš išvykstant rekomenduojama suplanuoti, iš kur būtų galima gauti papildomų piniginių lėšų, jei jų pritrūktų.

Nelaimės atveju, praradus visus pinigus ir neturint lėšų grįžti į Lietuvą, Lietuvos Respublikos piliečiai gali kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas užsienyje.
 
Daugiau informacijos bei patarimų zigag.lt bloge: ką reikėtų žinoti apie pinigus keliaujant.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.