Žinių lagaminas
Asmens dokumentai

ASMENS DOKUMENTAI IR JŲ GALIOJIMAS UŽSIENYJE

Tarp Europos Sąjungos valstybių pasienio kontrolės nebeliko. Tokia galimybė atsirado įgyvendinant Šengeno sutartį. Šengeno sutartimi buvo panaikinta visų Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolė, tačiau įvesta veiksminga jos išorės sienų kontrolė ir pradėta taikyti bendra vizų politika.

Atvykstant į Europos Sąjungą ar iš jos išvykstant, prie išorės sienų reikia pateikti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Atkreipkite dėmesį, kad ne visos šalys pripažįsta asmens tapatybės korteles, todėl į jas vykstant reikalingas pasas. Vykstant į labiausiai pamėgtas lietuvių poilsio šalis - Turkiją, Egiptą - taip pat būtinas pasas.
 
Plačiau apie asmens dokumentus ir jų galiojimą užsienyje skaitykite dešinėje pusėje pasirinkę dominančias temas.
 
Daugiau informacijos apie šalis, kuriose reikalingas pasas, o kuriose užtenka asmens tapatybės kortelės bei patarimų, kaip elgtis kelionės metu pametus šiuos dokumentus, rasite zigag.lt bloge: pasas ar asmens tapatybės kortelė keliaujant?
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.