Žinių lagaminas
Asmens dokumentai  »  Pagalba praradus pasą ar asmens tapatybės kortelę

Pagalba praradus pasą ar asmens tapatybės kortelę


Jei būdami užsienio valstybėje praradote pasą ar asmens tapatybės kortelę, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą asmens dokumentą. Paprašykite, kad policijos įstaiga Jums išduotų pažymą, patvirtinančią asmens dokumento praradimą.

Jei artimiausiu metu ketinate vykti į Lietuvą, vietoj prarasto dokumento artimiausioje Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje Jums bus išduotas asmens grįžimo pažymėjimas.

Asmens grįžimo pažymėjimas – tai kelionės dokumentas, išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, jeigu jiems esant užsienio valstybėje, asmens tapatybę liudijantis dokumentas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar baigiasi jo galiojimo laikas ir pilietis neturi kito
galiojančio kelionės dokumento.

Asmens grįžimo pažymėjimas išduodamas tik grįžti į Lietuvos Respubliką, t. y. šis pažymėjimas nėra skirtas kelionei tęsti ir vykti į kitas valstybes (išskyrus grįžtant į Lietuvą).
 
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Piliečiai, gyvenantys užsienio valstybėse, dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo, ar keitimo turi patys kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą arba, atvykę į Lietuvą, - į pasirinktą migracijos tarnybą. Dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo ar keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos konsulinėms įstaigoms ir šių dokumentų perdavimo teritorinei policijos įstaigai tvarką nustato vidaus reikalų ministras ir užsienio reikalų ministras. Teritorinė policijos įstaiga asmens tapatybės kortelę ar pasą išduoda ar pakeičia ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo dokumentų gavimo dienos, o Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo gavimo dienos.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.