Žinių lagaminas
Vizos
VIZOS

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į kai kurias užsienio valstybes, reikia vizų. Dėl vizų reikalavimų reikia kreiptis į kelionę organizuojančią turistinę firmą arba į valstybės, į kurią vykstate, diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Bendrą informaciją, apie užsienio valstybių
vizas galima sužinoti ir paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8 ~ 5) 236 2400, tačiau tikslią informaciją Jums gali suteikti tik valstybės, į kurią vykstate, diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga. Deja, ne visos valstybės turi diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas Lietuvoje. Kartais dėl užsienio valstybės vizos gali tekti kreiptis į tos valstybės atstovybę, esančią kitoje valstybėje. Informaciją apie užsienio valstybių diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas bei jų kontaktus galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt arba sužinoti paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8~5) 236 2400. Informaciją dėl vizų reikia pradėti rinkti iš anksto, nes kai kurių valstybių vizų gavimas gali trukti keletą savaičių ar ilgiau.

Gali neužtekti vien vizos tam, kad būtų leista kirsti užsienio valstybės sieną. Galutinį sprendimą dėl leidimo atvykti į šalį priima užsienio valstybės pasienio kontrolės punkto pareigūnai, įvertinę visus Jūsų pateiktus dokumentus. Kartais gali būti papildomai reikalaujama įrodyti, kad asmuo turi pakankamai piniginių lėšų savo buvimo šalyje išlaidoms padengti. Kai kuriose valstybėse leidžiama kirsti sieną tik tada, kai asmuo pateikia dokumentus, įrodančius, kad jis išvyks iš tos valstybės. Reikia būti pasiruošus parodyti savo atgalinius lėktuvo bilietus arba kelionės bilietus į kitą valstybę, ar vizas, kurios įrodo, kad Jūs tęsite savo kelionę.

Pasidomėkite diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje atstovybėje, Jums išdavusioje vizą, apie vizos galiojimo laiką, vizų taisykles ir apribojimus. Pasidomėkite, ar galite dirbti turėdami vizą, kiek kartų galite kirsti valstybės sieną, kiek ilgai galite toje valstybėje pasilikti. Paklauskite dėl vizos pratęsimo tvarkos, ar tos valstybės teisės aktai numato vizų pratęsimo galimybę, jei taip, kur reikėtų kreiptis šiuo klausimu.

Nepamirškite tranzitinių vizų, jei į Jūsų tikslo valstybę vykstate kirsdami kitų valstybių, į kurias vykstant Lietuvos Respublikos piliečiams reikia vizų, teritoriją arba Jūsų kelionėje yra numatyta persėsti kitos užsienio valstybės oro uoste. Pavyzdžiui, vykstant į Rusijos Federaciją per Baltarusijos Respublikos teritoriją, būtina pasirūpinti ne tik Rusijos Federacijos viza, bet ir Baltarusijos Respublikos viza.

Iš užsienio valstybės reikia išvykti vizos galiojimo laikotarpiu. Praleidus vizos galiojimo terminą, kai kurios valstybės gali neleisti išvykti, kol nepratęsite vizos. Jums gali tekti mokėti baudą arba gali būti pritaikytos kitos teisinės sankcijos. Svarbu žinoti, kad vieną kartą pažeidus vizų režimą, antrą kartą atvykti į tą pačią užsienio valstybę Jums gali būti nebeleista.

Jei užsienio valstybėje praradote savo pasą, kuriame buvo viza ir Jums Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje buvo išduotas asmens grįžimo pažymėjimas ar naujas pasas, pasidomėkite, ar pagal tos užsienio valstybės, kurioje esate, teisės aktų reikalavimus
Jums nereikia kreiptis dėl naujos vizos išdavimo. Pavyzdžiui, praradus pasą Rusijos Federacijoje ir Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje gavus asmens grįžimo pažymėjimą, privaloma nuvykti į Rusijos Federacijos teritorinį migracijos skyrių dėl išvažiuojamosios vizos gavimo. Neturint išvažiuojamosios vizos ir bandant pervažiuoti valstybinę Rusijos sieną, Rusijos Federacijos pasieniečiai nubaus už sienos režimo pažeidimą.

Sąrašą valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti be vizų, galite rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt. Svarbu žinoti, kad ši informacija kinta. Užsienio valstybė turi teisę vienašališkai panaikinti arba įvesti vizų režimą. Todėl prieš vykdami
į užsienį pasitikrinkite šią informaciją nuolat atnaujinamame Užsienio reikalų ministerijos interneto puslapyje www.urm.lt, konsulinės informacijos telefonu (8 ~ 5) 236 2400 arba užsienio valstybės, į kurią vykstate, diplomatinėje atstovybėje.

Smulkesnės informacijos dėl vizų kainų bei įforminimo sąlygų galite kreiptis į zigzag.lt konsultantus.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.