Žinių lagaminas
Pradedantiems kelionę

PATARIMAI PRADEDANTIEMS KELIONĘ

 
Kiekvienais metais tūkstančiai Lietuvos Respublikos piliečių vyksta į užsienio valstybes. Kelionių tikslai būna įvairūs – vieni vyksta į užsienio valstybes darbo ar verslo reikalais, kiti – aplankyti draugų ar giminaičių. Dažnos ir turistinės bei pažintinės kelionės. Dažniausiai kelionės būna
trumpalaikės, tačiau neretai piliečiai užsienyje gyvena keletą mėnesių ar net metų. Deja, ne visos kelionės būna sėkmingos. Būnant užsienio valstybėje, gali įvykti nelaimingas atsitikimas, kilti sveikatos problemų, atsirasti kalbinių, kultūrinių sunkumų ar teisinių nemalonumų. Dažnai tai būna nedidelės problemos, kurias keliaujantysis gali išspręsti savo jėgomis, jei į kelionę jis išvyksta tinkamai pasiruošęs. Planuokite savo kelionę ir jai tinkamai pasiruoškite, tik taip Jūs sumažinsite
riziką ir išvengsite daugelio nemalonumų.

Susirinkite informaciją apie šalį, į kurią vykstate. Pasaulyje yra įvairių valstybių ir regionų, kurie skiriasi savo politine, ekonomine, kultūrine aplinka. Prieš kelionę pasidomėkite šalimi, į kurią vykstate. Pirmiausia patariame aplankyti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainę www.urm.lt. Šioje svetainėje galima rasti nuolat atnaujinamą konsulinę informaciją. Skiltyje „Patarimai keliaujantiems“ galima rasti valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiams nerekomenduojama vykti, ir valstybių, į kurias vykstant Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama imtis ypatingų saugumo priemonių, sąrašus. Šią informaciją taip pat galite gauti paskambinus konsulinės informacijos telefonu (8~5) 236 2400. Atsiminkite, kad situacija valstybėje gali greitai keistis, pavyzdžiui, įvykus politiniam perversmui, kilus kariniam konfliktui arba didelio masto stichinei nelaimei, todėl nuolatos sekite informaciją
apie valstybę, į kurią vykstate. Būtinai pasitikrinkite naujausią informaciją prieš pat kelionę internete arba konsulinės informacijos telefonu.

Tam, kad būtumėte pasiruošę atsitikus nelaimei, visada prieš išvykdami į kelionę sužinokite artimiausios Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos adresą ir telefono numerį. Šią informaciją galite rasti šio leidinio priede, taip pat internete adresu www.urm.lt arba paskambinę telefonu (8~5) 236 2400.

Prieš kelionę pasidomėkite šalies, į kurią vykstate, papročiais ir teisės aktais. Perskaitykite kelionių po šalį vadovą ir paklauskite Jūsų kelionių agentūros ar kelionės vadovo apie galimus pavojus.

Informuokite apie savo kelionę. Rekomenduotina informuoti savo šeimą ar draugus apie tai, kur ir kada išvykstate. Informuokite savo šeimą ir artimuosius apie savo kelionės maršrutą, taip pat visus maršruto pasikeitimus Jums esant užsienyje. Ypač patartina susisiekti su artimaisiais, jei užsienio valstybėje, kurioje esate, įvyko stichinė nelaimė, karinis konfliktas ar kitaip pasikeitė situacija šalyje. Svarbu, kad Jūsų artimieji žinotų, kur Jūs esate ir kokios pagalbos Jums reikia. Jei pažadėjote savo artimiesiems paskambinti kelionės metu, reikėtų tai padaryti. Dažnai į diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas kreipiasi artimieji, kurie ieško dingusių užsienyje savo šeimos narių, nes nesulaukė jų žadėto skambučio.

Prieš kelionę taip pat nepamirškite:
• pasitikrinti savo paso galiojimo laiką;
• gauti vizą (jei vykstate į valstybę, į kurią vykstant Lietuvos piliečiams reikia vizų arba vykstate per tokią valstybę tranzitu);
• pasirūpinti vaikų dokumentais;
• pasitikrinti sveikatą, pasidomėti keliautojams rekomenduojamais skiepais;
• apsidrausti kelionės laikotarpiui savo sveikatą ir gyvybę;
• įsitikinti, kad tikrai rezervuoti bilietai ir viešbučiai. Planuodami kelionę visuomet numatykite, kad gali susidaryti spūstys ir vėluoti transporto priemonės.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.