Įvairūs
Kelionė  »  GA  »  Magiška Namibija

Magiška Namibija

Kelionės trukmė: 9 d.
Kelionės kaina: nuo 1620,87 EUR/5592 Lt (lėktuvo bilietai į kainą neįskaičiuoti)
 
Lėktuvo bilietus galite įsigyti internetu arba pasiteirauti mūsų konsultantų.
 
Namibija - magiška šalis. Neaprėpiami toliai, horizonte stūksantys kalnai, aukščiausios pasaulyje kopos ir atšiaurus Atlanto vandenynas užgniaužia kvapą. Žaliuojančiose savanose ganosi aibės antilopių ir dramblių, o akacijų pavėsyje slepiasi didingi liūtai... Ne veltui dažnas turistas grįžta į šią šalį, pakerėtas unikalios Namibijos dvasios ir gamtos grožio, o kur dar vietinės gentys, kurios per tūkstančius metų išlaikė savo egzotišką išvaizdą, tradicijas ir papročius... Nepamirštama kelionė per visos žmonijos lopšį.
 
 
KELIONĖS PROGRAMA
 
1 diena: Iš Vindhuko į Namib-Nauklufto nacionalinį parką
Ryte gidas Jus paims iš viešbučio Vindhuke ir Jūsų laukia kelionė iki Namib-Naukluft nacionalinio parko per vaizdingas Gramsberg vietoves, kur bus daugybė progų padaryti puikių nuotraukų. Nãmų genties kalba Namib reiškia „didžiulis", bet to dar neužtenka apibūdinti dykumai, kuri šiuo žodžiu vadinama. Namibo-Nauklufto parkas yra ketvirtas pagal dydį pasaulyje ir užima beveik 50 000 km2. Tai taip pat ir ketvirtas pagal dydį gamtos draustinis pasaulyje, kaip, beje, ir pats neįprasčiausias. Čia tvyro amžinumo atmosfera, o priklausomai nuo dienos meto keičiasi vietovės bendras vaizdas ir nuotaikos, šviesos ir šešėlių žaismas, kuris dykumos kraštovaizdžiui suteikia visiškai neįtikėtinus atspalvius ir faktūras. Namib Nauklufto parkas apima ir neaprėpiamas lygumas, kur ganosi arklinių antilopių, gazelių bei zebrų kaimenės, ir nykias bei nederlingas perdžiūvusio Svakopo (Swakop) upės slėnio, dar žinomo „mėnulio slėnio" pavardinimu, žemes. Gyvūnai, vabzdžiai ir augalai prisitaikė gyventi šiame apskritai nesvetingame regione, ir dėl reto lietaus jie priversti kliautis tik drėgna jūros migla, nusidriekiančia toli į sausumą. Į stovyklavietę prie parko atvyksite vidurdienį ir popietę galėsite praleisti ilsėdamiesi prie baseino arba pasirinkę vieną iš papildomų siūlomų pramogų stovyklavietėje.
 
2 diena: Namib-Nauklufto nacionalinis parkas, Sossusvlei kopos, Sesriem kanjonas
Anksti ryte atsikėlę leisitės į Namib-Nauklufto parko kopas. Parkas apima kelias labai skirtingas vietoves, iš kurių drėgniausia yra upės žiočių lagūna Sendvičo prieplaukoje (Sandwich Harbour). Visiška priešingybė drėgmės prasme yra sausringa Namibo dykuma su nesibaigiančiomis oranžinėmis kopomis, vėjo supustytomis į aštrias, primenančias skustuvo ašmenis, viršūnėmis. 300 m aukščio garsiosios Sosusvlėjaus (Sossusvlei) smėlio kopos yra aukščiausios pasaulyje, gerokai aplenkiančios visas Arabijos kopas, jos tiesiog masina keliautojus basomis užkopti į viršūnę. Šiaurinėje parko dalyje plyti akmeningos lygumos, suformuojančios mėnulio peizažus, o Naukluftokalnų masyvas didžiuojasi nepaprastais purpurinio atspalvio kalnais, uolų tvenkiniais ir laukine gamta. Keli žvyro keliai kerta teritoriją šiaurėje, o kitas veda į viduriniąją kopų dalį ir Sesriemo (Sesriem) kanjono, be to yra dar vienas būdas pasigėrėti šios gamtos didybe - tai vaizdingas skrydis lengvuoju lėktuvu iš Valvio įlankos / Svakopmundo (Walvis Bay / Swakopmund).
Įskaičiuota: Apsilankymas Deadvlei ir Sesriem kanjonuose, Sosuvlėjaus smėlio kopų apžiūrėjimas.
 
3 diena: Iš Namib-Nauklufto į Svakopmundą, Ramsar draustinis
Pirmą dienos pusę keliausite per neaprėpiamas laukymes Solitaire ir Kuisei vietovėse iki nedidelio Valvisbei (Walvisbay) miestelio vandenyno pakrantėje. Čia Jūsų laukia paplūdimys ir poilsio valandėlė Ramsar draustinyje, kuriame, priklausomai nuo metų laiko, galite pamatyti žaviuosius flamingus. Po to leisitės toliau iki Svakopmundo (Swakopmund), įsikursite viešbutyje ir turėsite laisvą popietę. Svakopmundas- antras pagal dydį Namibijos miestas ir tradicinė „vasaros sostinė"- yra viena įdomiausių lankytinų šalies vietų, paliekanti neišdildomą įspūdį: lyg centrinė Europa čia būtų susimaišiusi su Afrikos dykuma visai šalia vandenyno. Namibijos pajūrio kurortai vakariniame šalies krante įsikūrę tarp dykumos ir vandenyno, jie primena mažus bavariškus kaimelius. Dažnai sakoma, kad Svakopmundas yra labiau vokiškas miestas nei pati Vokietija. Jo atmosfera padeda pailsėti ir atsipalaiduoti: daug promenadų, palmių ir atidžiai bei dailiai išpuoselėtų viešųjų sodų.
 
4 diena: Svakopmundas
Visa diena skirta pažinčiai su Svakopmundu. Europietiškos Svakopmundo atmosferos šaltinis yra grakštūs art nouveau stiliaus pastatai. Vienuolika šių kerinčių pastatų yra paskelbti nacionaliniais paminklais. Nepakartojamo žavesio miestui suteikia galimybė mėgautis tiek laukiniu dykumos grožiu, tiek ir jūra, nes visa tai labai netoli nuo malonių ir komfortiškų Svakopmundo viešbučių, pensionų ir restoranų. Tai nuotykingų atostogų išsiilgusių keliautojų rojus, be galo mėgiamas burlentininkų, žvejų ir paplūdimio lankytojų iš visos pietinės Afrikos. Svakopmundo pakrantės tapo Namibijos vandens sporto sostine, kuri traukia ir aistringus adrenalino mėgėjus. Ar važinėjatės keturračiais motociklais smėlėtais paplūdimiais, ar lyginate kopas čiuoždami smėlialente, galbūt šuolis su parašiutu, pririštu prie nugaros, ar arabiškos fantazijos realizavimas - jodinėjimas kupranugariais: visuomet rasite naujų, jūsų dar neišbandytų užsiėmimų.
Pasirenkamos ekskursijos: šuoliai su uždelstu parašiuto išsiskleidimu, čiuožinėjimas smėlialente (sandboarding), vaizdingi skrydžiai virš dykumos, delfinų ir ruonių kruizas, žvejyba, golfas, jodinėjimas arkliais ir kt.
 
5 diena: Iš Svakopmundo į Damaralandą
Anksti ryte išvyksite link Damaralando vietovės. Pakelyje aplankysite „Cape Cross" jūros pakrantės draustinį, garsėjantį didžiule ruonių kolonija. Po ruonių kolonijos suksite į žemyno gilumą, pakeliui pravažiuosite aukščiausią Namibijoje - Brandbergo kalną, kurio aukštis siekia 2579 m. Aplinkinės sausringos laukymės yra dykumų dramblių, juodųjų raganosių ir antilopių namai. Vakare pasieksite stovyklavietę Damaralande, kur apsistosite nakčiai.
Įskaičiuota: Apsilankymas „Cape cross" ruonių draustinyje.
 
6 diena: Damaralandas
Atsikėlę anksti ryte skirsite laiko vietinių įžymybių apžiūrėjimui. Damaralandas pasižymi išskirtine ir ypatinga vietine ekosistema. Nei vieno nepaliks abejingu suakmenėję balti medžiai, primenantys ir šiurpius skeletus, vulkaniniai kalnai ir unikalios vargonų formos kalvas. Damara genties muziejus atidarytas nuo saulėtekio iki sutemų ir čia dirbantys gidai papasakos Jums daug įdomybių apie Damara gentį. Damaralando ryškiausia įžymybė yra Twyfelfontein uolų piešinių muziejus po atviru dangumi, kuris yra vienas turtingiausių ir svarbiausių tokių centrų visoje Afrikoje bei įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Kasmet tūkstančiai turistų aplanko pasigrožėti daugiau nei 2000-čiais originalių bušmenų uolų piešinių. Po nepamirštamų įspūdžių važiuosite link Etošos parko ir įsikursite stovyklavietėje netoli jo.
Įskaičiuota: Apsilankymas Twyfelfontein uolų piešinių muziejuje, damara gentyje, suakmenėjusių medžių ir vargonų kalnų apžiūrėjimas.
 
7 diena: Etošos nacionalinis parkas
Ramiai papusryčiavę leisitės į safarį per Outjo vietovę į Etošos (Etosha) nacionalinį parką. Etoša - pagrindinis Namibijos gamtos draustinis, užimantis 20 000 km². Atvykę į Okaukuejo gyvenvietę, įsikursite stovyklavietėje šalia didžiulio šaltinio-duburio, prie kurio vakarais susirenka atsigaivinti būriai gyvūnų. Raizgus žvyro kelių tinklas padės pasiekti net atokiausius parko kampelius. Etošos nacionalinis parkas didžiuojasi, kad čia gyvena daugiau nei 3 000 dramblių, 300 juodųjų raganosių - viena iš didžiausių populiacijų šiuose Afrikos regionuose - 27 000 kitų gyvūnų, 7000 zebrų ir retų antilopių rūšių: čia ganosi didžiosios ir pačios mažiausios, vadinamos dikdikais, antilopės. Etošos drambliai yra vieni didžiausių, kartais jų ūgis gali siekti iki 4 metrų. Parke gyvena ir grobuonys: liūtai, gepardai, leopardai ir keletas rūšių laukinių kačių. Hienos ir šakalai yra maitėdos. Kuomet pasitaiko lietingi metai, parkas dosniai maitina paukščius, jų čia sugūži nesuskaičiuojamos daugybės. Tekant ir leidžiantis saulei be galo malonu klausytis jų giesmių. Etoša turi gerai išvystytą kelių sistemą, tad Jūsų safaris bus nepakartojamas.
Įskaičiuota: Visą dieną safaris Etošos nacionaliniame parke.
 
8 diena: Etošos nacionalinis parkas
Po pusryčių vėl leisitės į safarį. Etoša yra viena nuostabiausių vietų fotografams; pirmas įspūdis - tai akinantis baltumas, kuris gali būti kiek varginantis žvelgiant be akinių nuo saulės. Vakare viskas nusidažo kitomis, nepakartojamo grožio spalvomis. Etošos nacionaliniame parke safario metu sutinkamos retos ir labai įvairios antilopių rūšys: nuo didingų ir gana stambių antilopių iki pačių mažiausių - baikščių Damaros dikdikų. Įspūdingiausios rūšies antilopės turi ryškų juodai baltai dėmėtą kailį, kuris vaizduojamas net Namibijos herbe. Po pietų išvažiuosite į stovyklą nusiplauti safario dulkių ir pasiilsėti.
Įskaičiuota: Pusės dienos safaris Etošos nacionaliniame parke.
 
9 diena: Iš Etošos nacionalinio parko į Vindhuką
Paskutinę kelionės dieną laukia grįžimas į Vindhuką. Pakelyje dar aplankysite vietinį turgelį, kur galėsite nusipirkti autentiškų medžio dirbinių lauktuvėms. Gidas nuveš Jus į oro uostą skrydžiu ar į Jūsų pasirinktą viešbutį.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Autobusas - visureigis, specialiai pritaikytas safario kelionėms;
- 8 nakvynės 3* viešbučiuose ar stovyklavietės nameliuose;
- Maitinimas: 8 pusryčiai;
- Angliškai kalbantis kelionės vadovas - vairuotojas visos kelionės metu;
- Įvažiavimo bilietai į nacionalinius parkus ir ekskursijos kaip nurodyta programoje.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Lėktuvo bilietai tarptautiniams skrydžiams: Vilnius - Europos miestas - Vindhukas / Vindhukas - Europos miestas - Vilnius;
- Namibijos viza;
- Arbatpinigiai;
- Kelionės draudimas;
- Asmeninės išlaidos, pietūs, vakarienės, gėrimai, papildomos ekskursijos, kitos nepaminėtos išlaidos.
 

Magiška Namibija
Magiška Namibija
Magiška Namibija
Magiška Namibija
Magiška Namibija
Magiška Namibija
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.