Įvairūs
Kelionė  »  GR  »  Į Laplandiją pas Kalėdų Senelį (Naujieji Metai)

Į Laplandiją pas Kalėdų Senelį (Naujieji Metai)

TALINAS – HELSINKIS – ROVANIEMIS - PYHA - RYGA

Kelionės data: 2016.12.27 - 2017.01.03
 
Kelionės kaina: nuo 611 EUR (719 EUR)
 
Į LAPLANDIJĄ PAS KALĖDŲ SENELĮ!
 
DETALI KELIONĖS PROGRAMA
 
1 diena. Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Pirmos pažintys autobuse, žaidimai, viktorinos, konkursai, prizai. Atvykimas į Taliną. Trumpa ekskursija po šventiškai pasipuošusį Talino senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai... Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasižvalgyti rotušės aikštėje šurmuliuojančioje Kalėdinėje mugėje. Čia rasite amatininkų darbų, sniego skulptūrų, daugybę pasakų herojų, tikrų gyvūnėlių (triušių, ožkų, ėriukų, ponių, žąsų)... Pavakary Jūsų lauks kelionė keltu į Helsinkį, kuriame verda gyvenimas: veikiančios kavinės, restoranai, parduotuvėlės, vaikų žaidimo kambarys... Atvykimas į Helsinkio uostą. Išvykimas iš Helsinkio. Naktį atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama apie 850 km + 80 km plaukiama keltu.

2 diena. Pusryčiai. Išvykstate į Laplandiją. Kelionė per tūkstančio ežerų kraštą, grožintis baltomis sniego kepurėmis pasipuošusiais miškais, nebyliomis laukų platybėmis. Pakeliui trumpas sustojimas Vaskikelo varpų muziejuje, kuris garsėja unikalia varpų kolekcija, sudaryta iš 1500 varpų ir varpelių, surinktų iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Tęsiate kelionę. Žaidimai, viktorinos, konkursai, prizai. Atvykstate į Kalėdų senelio gimtinę ir amžinosios vaikystės šalį – Laplandiją. Išvyka į šiaurietiškų laikų – haskių – fermą, kurioje apžiūrėsite šunų narvus, susipažinsite su draugiškais keturkojais. Fermos šeimininkai papasakos apie šiaurės šunų auginimą bei veisimą, dresavimą, pavaišins karštu šiaurės uogų gėrimu, kava ir sausainėliais. O norintieji galės smagiai pralėkti pačia pagrindine Laplandijos transporto priemone – *laikų kinkiniais. Po apsilankymo laikų fermoje išvykimas į kalnų slidinėjimo centrą Pyhą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama apie 630 km.
 
3 diena. Pusryčiai. Diena skirta žiemos pramogoms Pyhoje: kalnų slidinėjimas, sniegomobilių safaris, elnių fermos lankymas. Pyha Tunturis (Šventasis kalnas) slidinėjimo centras, esantis 130 km už Poliarinio rato. Tradicinis ir modernus, sportiškas ir jaukus, šeimyniškas slidinėjimo centras, tinkantis visiems be išimčių. Šis Suomijos kalnų kurortas veikia nuo 1960 – ųjų metų ir yra viena pagrindinių Suomijos slidinėjimo rinktinės treniruočių bazių. Jame puikiai įrengta 14 įvairaus sudėtingumo trasų: mėlynos, raudonos ir juodos, taip pat trasos snieglentininkams, kopimui į kalnus, lygumų slidinėjimui. Pyhoje nėra aukštų kalnų, o tik maždaug pusės kilometro aukščio kalvos, tačiau čia galima rasti laukinių trasų ekstremalaus slidinėjimo mėgėjams. Pageidaujantiems išvyka į *elnių fermą. Sėdę į elnių traukiamas roges, kinkuosite per mišką. Kerinti gamta, ausis užgulanti tyla, romantika. Pasivažinėję elnių kinkiniais, apžiūrėsite fermą, susipažinsite su samiais, kurie papasakos istorijas apie elnių gyvenimą, auginimą, leis patiems pamaitinti elnius. Nusifotografuosite su čia pat besiganančiais mažaisiais elniukais. Pageidaujantiems – **sniegomobilių safaris. Apsirengę tarsi kitos planetos gyventojai, lydimi vietinio gido, leisitės į kelionę sniegomobiliu užpustytos tundros takais ir kalneliais. Grožėdamiesi magiškais Laplandijos peizažais, baltomis sniego kepurėmis pasipuošusiomis eglėmis atvyksite į elnių fermą, kur susipažinsite su tradiciniu samių verslu – elnių auginimu. Elnių fermos šeiminkai visus pavaišins kava, arbata, sausainiais. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Diena skirta žiemos pramogoms Pyhoje: kalnų slidinėjimas arba kelionė į Laplandijos sostinę Rovaniemį. Apsilankymas šiaurės šalių istorijos ir etnografijos *muziejuje “Arktikum”, įsikūrusiame šalia Ounasjoki upės. Tai mokslo ir kultūros centras, kuriame tiriama Arktika. Čia Jūs susipažinsite su šiaurės tautų istorija, gyvenimo būdu, tradicijomis. Sužinosite kaip susidaro šiaurės pašvaistė „Aurora Borealis“. Išvyka prie poliarinio rato į Kalėdų Senelio – Joulupukki kaimą – Joulumaa, apsuptą stebuklingai gražios gamtos. Šiaurės speigračio kirtimas. Kelionės kulminacija, susitikimas su tikru Kalėdų Seneliu. Suomiai teigia, jog Kalėdų Senelis ir Kalėdų dvasios gyvena būtent Laplandijoje. Su Kalėdų seneliu, jo elniais ir nykštukais Jūs susitiksite jo rezidencijoje, kur Kalėdų dvasia plevena ištisus metus. Čia iš rąstų suręstuose nameliuose, be Kalėdų Senelio rezidencijos, rasite: kalėdinį paštą, iš kurio galima išsiųsti atvirlaiškį su paties Kalėdų Senelio antspaudu, suvenyrų parduotuves, samių kotą, kavines... Norintys patirti suomių vaikų žiemos malonumus, galės užsukti į *“Ledo pilį“, kurioje smagiai leisis nuo ledo kalnelių, ropos sniego bei ledo tuneliais, grožėsis įvairiomis spalvomis žėrinčiomis ledo skulptūromis, lankysis ledo bare... Pageidaujantys susipažinti su Kalėdų šventimo tradicijomis, aplankys *Kalėdų rotondą, kurioje pristatoma kalėdinių žaisliukų kolekcija bei Kalėdų šventimo tradicijos visame pasaulyje. Vakare grįžimas į Pyhą. Naujųjų metų sutikimas. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama apie 260 km.

5 diena. Pusryčiai. Pusdienis skirtas žiemos pramogoms Pyhoje: kalnų slidinėjimas arba pageidaujantiems išvyka į Ametistų kasyklą – tai vienintelė veikianti ametistų kasykla Europoje ir viena iš nedaugelio brangakmenių kasyklų, priimanti lankytojus. Ametistai čia pradėti kasti nuo 1900 m. Atvykus į kasyklą sužinosite, kaip prieš 2 mln. metų buvo atrastas ametistas, kokios jo mistinės – apsauginės galios, kasyklos įkūrimą ir kaip ji veikia šiandien. Kiekvienas norintis galės susirasti ir išsikasti savo ametisto gabalėlį. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakare Jūsų lauks nuotaikingas Naujųjų metų sutikimas prie laužo gamtos apsuptyje. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Pusdienis skirtas žiemos pramogoms Pyhoje. Kalnų slidinėjimas, pasivažinėjimas rogėmis ar tiesiog poilsis gamtoje. Po pietų išvykimas iš Pyhos. Kelionė per Suomiją. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė. Nuvažiuojama apie 630 km.
 
7 diena. Pusryčiai. Išvykimas į Helsinkį. Kelionė per tūkstančio ežerų kraštą. Žaidimai, viktorinos, konkursai, prizai. Atvykimas į Helsinkį. Grupės pageidavimu mokslo ir žinių interaktyvaus centro *“Heureka” lankymas. Čia sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs ir mažam, ir suaugusiam lankytojui, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti, pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Pusdienis, praleistas centre, palieka neišdildomus įspūdžius. Čia gali išbandyti važiavimą dviračiu 6 m aukštyje nutiestu lynu, oro banga šaudymą į palubėje kabančias medžiagos skiautes, viena ranka kelti mašiną, specialia programa ieškoti į save panašių žmonių, tarsi dykumoje pustyti smėlį. Ekskursija po šventiškai pasipuošusią Suomijos sostinę: Senato aikštė su aplinkiniais administraciniais pastatais, universitetas, biblioteka, Baltoji katedra, Rotušė, Prezidento rūmai, Nacionalinis teatras, maršalo Manerheimo gatvė, Parlamentas, „Finliandija“ rūmai, unikali uoloje iškalta Tempeliaukio bažnyčia. Vakare išplaukimas iš Helsinkio. Vėlai vakare atvykimas į Taliną. Nakvynė viešbutyje. Nuvažiuojama apie 270 km + 80 km plaukiama keltu.
 
8 diena. Pusryčiai. Išvykimas iš Talino. Kelionė per Estiją, Latviją. Žaidimai, viktorinos, konkursai, prizai. Atvykimas į Kalėdinės eglutės sostinę Rygą. Trumpa pažintis su šventiškai pasipuošusios Rygos senamiečiu. Laisvas laikas Domo aikštėje šurmuliuojančioje Kalėdinėje mugėje. Saldus keptų migdolų aromatas, maloniai šildantis glintveinas, tradiciniai latviški pipiriniai sausainiai piparkukas, rūkomų dešrelių dūmas... Išvykimas iš Rygos. Vakare grįžimas į Lietuvą. Nuvažiuojama apie 600 km.

Kelionės metu nuvažiuojama ~3200 km. + 160 km. plaukiama keltu.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Kelionė autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra),
- kelto bilietai Talinas – Helsinkis – Talinas,
- 3 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
- 24 nakvynės Pyhoje su pusryčiais,
- grupės vadovo paslaugos,
- ekskursinė programa.
 
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- sveikatos draudimas kelionės metu,
- bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos.
- * Mokamiems objektams rekomenduojame turėti: ~190 EUR.
- ** Sniegomobilių safaris ~149 EUR (asmeniui ant dviviečio sniegomobilio) (būtina užsisakyti prieš vykstant!).
 
REIKALINGI DOKUMENTAI:
- Galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.
 
PASTABOS:
- Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas.
- Objektų lankymo eiliškumas ir bilietų kainos gali keistis.
- Rekomenduojame turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.
- BŪTINA TURĖTI: miegmaišį (arba pledą), pagalvėlę, patogius šiltus žieminius batus, šiltą striukę (slidininko kostiumą) arba kailinius, 2-3 poras pirštinių, žieminę kepurę, šaliką, vilnones kojines, apatinių rūbų ir kojinių komplektą, maudymosi kostiumėlį ir rankšluostį, sportines maudymosi kelnaites (vyrams).

Rovaniemi
Rovaniemi
Haskių kinkinys
Haskių kinkinys
Kalėdų Senelio lankymas
Kalėdų Senelio lankymas
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.