Įvairūs
Kelionė  »  EX  »  Kalėdinės mugės Taline-pramogos Tartu

Kalėdinės mugės Taline-pramogos Tartu

Estija - Latvija

 
Kelionė trukmė: 2 d.
Kelionės kaina: nuo 64 EUR (75 EUR)
 
DETALI KELIONĖS PROGRAMA

Rūstus viduramžius menantis Talinas kalėdiniu laikotarpiu primena Meduolių miestą iš Brolių Grimų pasakos. Raudonus čerpių stogus su raižytom vėtrungėm ir žalvariniais kaminkrėčiais, senovinių žibintų apšviestus skersgatvius, šimtmečius menančius miestelėnų namus – viską švelniai gobia balto sniego skaros. Ore tvyro cinamono, muskato, marcipanų, ant žarijų kepamos mėsos kvapas... Miesto aikštėse šurmuliuoja spalvingos mugės: žėri eglutės žaisliukai, muzika pinasi su juoku, šildo kvapnus karštas vynas... Visu kūnu jauti – artėja Kalėdos!
 
1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Atvykstate į Taliną. Pažintinė ekskursija pėsčiomis: „Talino senamiestis - UNESCO pasaulio paveldo objektas“: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūrusi Prezidentūra, Aleksandro Nevskio soboras - XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, Rotušė, „Trumpoji koja“, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas vakaras jaukiame Talino senamiestyje. Dabar galėsite apžiūrėti Kalėdinių mugių puošmenas. Nors Talinas Kalėdų muges pradėjo rengti tik 2001 metais, jos jau spėjo išgarsėti ir pritraukia daug lankytojų. Čia galima įsigyti įvairių rankdarbių, tradicinių suvenyrų, paragauti tradicinių šventiškų estiškų patiekalų ar tiesiog pasidžiaugti artėjančių švenčių dvasia. Sutemoms visiškai apgaubus miestą, leisitės į truputį mistišką ir bauginančią *ekskursiją: „Senojo Talino legendos, paslaptys ir vaiduokliai“. Įsižiebiame lazdeles, apsaugančias nuo vaiduoklių, nes senuose miesto namuose ir bokštuose jie gyvena jau daugiau nei 600 metų. Pamatysite namą, kuriame nelabasis kėlė vestuves; šulinį, kuriame įsikūrė vandenis; vaiduoklių bokštą, išgirsite vienuolio, iki šiol ieškančio savo mylimosios, gyvenimo istoriją. Jums papasakos apie hercogo mumijos nuotykius, sužinosite, kodėl Talinas niekada nebus erdvesnis ir kodės Olevistės bažnyčios kryžiai kreivi, išgirsite „Rožės ir Kryžiaus“ ordino riterio prakeiksmą. Savas istorijas atskleis net skulptūros, vėjarodės, piktogramos... Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai. Vykstate į Tartu. Smalsuoliai, ištroškę žinių ir stebinančių reginių lankosi mokslo populiarinimo *centre “Ahha”. Vieninteliame tokio tipo centre Baltijos šalyse galima susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Muziejus įdomus įvairaus amžiaus lankytojams. Čia taikomos visiškai kitokios taisyklės - lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Išbandyti yra ką. Naujajame „AHHA” pastate, apie 3000 kv.m parodų salėje, siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos, Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, mokslo parduotuvės ir dar daug kitų įdomių dalykų. Galėsite vaikščioti kambario sienomis, išgėrę stebuklingo gėrimo, tarsi Alisos stebuklų šalyje akimirksniu sumažėsite ir padidėsite; sukelsite žaibus, minsit dviratį išštemptu lynu, sėdę į specialius krėslus, lynu kilsite į 30 metrų aukštį ir krisite laisvuoju kritimu; ieškodami išėjimo, kalidžiosite veidrodžių labirintais. O ypatingame sferiniame planetariume stebėsite milijonus žvaigždžių ir žiūrėsite filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“- pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Nepageidaujantys lankytis mokslo centre, laiką praleidžia jaukiame Tartu senamiestyje. Vykstate į prekybos centrą, kuriame įsikūręs 4D *kinas. Matysite du keturmačio (4D) formato filmus: „Nuotykiai ant didžiosios Kinų sienos“ ir „Siaubo kambarys“. Realybės iliuziją sustiprins specialieji efektai: vėjas, rūkas ir blyksinčios šviesos. Išvykstame namų link. Planuojamas grįžimo laikas: į Panevėžį – 23:00 val., į Vilnių - 1:00 val., į Kauną – 2:30 val.
 
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- kelionė autobus;
- 1 nakvynė su pusryčiais;
- kelionės vadovo paslaugos;
- ekskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.
 
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- (*) Mokami objektai. Bilietai į mokamus objektus: Ekskursija „Senojo Talino legendos, paslaptys ir vaiduokliai" - 5 EUR. „Ahha" (mokslo centras+planetariumas) - 14 EUR. 4D kinas - 3 EUR.
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
- Vienviečio kambario priemoka (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 15 EUR.
 
PASTABOS:
- Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali nežymiai keistis.
- Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
- Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
- Išvykimas iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio.

Kalėdinė mugė Taline
Kalėdinė mugė Taline
Talinas
Talinas
Kalėdinės mugės Taline ir pramogos Tartu
Kalėdinės mugės Taline ir pramogos Tartu
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.