Įvairūs
Kelionė  »  EX  »  Naujieji Metai Laplandijoje

Naujieji Metai Laplandijoje

TALINAS-HELSINKIS-OULU-RANUA-ROVANIEMIS-SINETA-RANUJARVI-HELSINKIS-TALINAS

Kelionės trukmė: 6 d.
Kelionės kaina: nuo 424 EUR (499 EUR)
Vaikams iki 12 m.: nuo 411 EUR (484 EUR)
 
PRAMOGINĖ KELIONĖ VAIKAMS, JAUNIMUI IR SUAUGUSIEMS!

DETALI KELIONĖS PROGRAMA:
 
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Naujos pažintys, viktorinos, konkursai... Atvykstame į Taliną. Pažintinė ekskursija pėsčiomis: „Talino senamiestis - UNESCO pasaulio paveldo objektas": Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras - XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį; Rotušė, „Trumpoji koja", „bandelių" skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių" gildijos pastatai, „Storosios Margaritos" bokštas.
Laisvas vakaras jaukiame Talino senamiestyje. Dabar galėsime apžiūrėti vis dar šurmuliuojančių Kalėdinių mugių puošmenas. Nors Talinas Kalėdų muges pradėjo rengti tik 2001 metais, jos jau spėjo išgarsėti ir pritraukia daug lankytojų. Čia galima įsigyti įvairių rankdarbių, tradicinių suvenyrų, paragauti tradicinių šventiškų estiškų patiekalų ar tiesiog pasidžiaugti šventine dvasia. Pavakarieniauti ar pasivaišinti karšto vyno taure galėsite vienoje iš senamiesčio kavinių, o jeigu užsuksite į restoraną „Olde Hansa", akimirksniu atsidursite viduramžiuose. Nakvynė 3* viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai - švediškas stalas( arba sausas davinys). Keltas iš Talino į Helsinkį. Trumpa pažintis su Suomijos sostine: Senato aikštė, Finlandijos rūmai, Sibelijaus parkas. Kelionė per Suomiją, grožintis sniego kepurėmis pasipuošusiomis eglėmis, nebyliomis laukų platybėmis. Pakeliui trumpas sustojimas restorane - Vaskikelo varpų muziejuje. Apžiūrite unikalią varpų kolekciją: daugiau kaip 1500 varpų iš įvairių Suomijos vietovių ir kitų pasaulio šalių. Atvykstate į pajūrio miestą Oulu. Įsikuriate puikiame 4* viešbutyje „Sokos hotel Arina".
Viešbutis pačiame miesto centre. Norintys pasivaikščioti, suka už kampo ir jie jau pėsčiųjų gatvėje Rotuaari... Norintys ramiai pavakarieniauti, gali užsukti į vieną iš 6 viešbutį aptarnaujančių restoranų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai - gausus švediškas stalas. Vykstame į *Ranua zoologijos sodą. Kertame Laplandijos sieną ir netrukus atsiduriame sniege paskendusiame laukinės gamtos parke. Ar kada matėte poliarinius gyvūnus jų natūralioje gyvenamoje aplinkoje? Lengvoje prieblandoje skendinčiame miške vaikštinėdami mediniais takeliais ir tilteliais (vaikai čiuoždami rogutėmis), grožėsitės lokiais, lūšimis, pelėdomis, pamatysite kaip sniego pusnimis džiaugiasi baltieji lokiai...
Pasiekę gyvūnų varovų jurtą, galėsite ten užsikurti ugnį, išsikepti savo atsineštą dešrelę ar pasičirškinti lašinių gabalėlį, o jei norėsite stipriau užkąsti, galėsite apsilankyti laplandiškų patiekalų restoranėlyje.
Atvykstate į Kalėdų senelio Joulupukki kaimelį Joulumaa. Oficialus poliarinio rato kirtimas! Dabar jau galėsite pašte stebėti nuoširdžiai triūsiančius nykštukus, išsiųsti į namus atviruką, pažymėtą firminiu Joulupukki spaudu; grožėtis suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių, apšilti kavinėse ar restoranėliuose. Norintys patirti žiemiškas suomių vaikų pramogas, užsuks į **Ledo pilį ir smagiai lėks medinėmis rogėmis, leisis nuo ledo kalnų ir ropos ledo tuneliais. Apsilankę **Kalėdų rotondoje susipažinsite su Kalėdų šventimo tradicijomis įvairiose pasaulio šalyse, grožėsitės kalėdinių žaisliukų ekspozicija, o bakstelėję pirštu į stebukling gaublį, pamatysite, kaip įvairių tautų amatininkai gamina kalėdinius žaislus. O dabar visų svarbiausias momentas - susitikimas su vieninteliu tikru Kalėdų seneliu!
Keliaujame į *šunų fermą. Apžiūrime šunų narvus, susipažįstame su draugiškais, bendrauti linkusiais keturkojais. Išklausome pasakojimo apie šunų auginimą ir veisimą, apšylame vaišindamiesi kava, arbata ir sausainėliais, o norintieji gali smagiai pralėkti žydraakių haskių ir nenuoramų laikų kinkiniu.
Vykstame į unikalią vietą - Kemijoki upės saloje sniege skendinčią Laimės salą. Nedidelėje saloje įsikūręs poilsio kompleksas, projektuotas suomių architekto, moderniosios architektūros pradininko Alvaro Alto. Savo mantą pakrovę į rogutes, varvekliais pasipuošusiu tiltuku čiūžiname į salą, o čia - paprasti nameliai, idealiai tinkantys prie kraštovaizdžio, kota-laužavietė, kota-restoranas ir visa sala priklauso tik mums, daugiau turistų saloje nebus. Trumpas poilsis.
Visus pakviesime palydėti senuosius ir *sutikti Naujuosius metus prie laužo. Šoksime, dainuosime, suksime apie laužą ratelį... Švęsime tiek, kiek bus ūpo: aplinkui nei gyvos dvasios, mus stebės tik dangus ir žvaigždės... Nakvynė nameliuose.

4 diena. Vėlyvi pusryčiai - švediškas stalas. Keliaujame į į *elnių fermą. Sėdam į kailiais išklotas tradicines medines roges ir miško keliuku lėtai kinkuojame užpustytais tundros takais. Tik tyla, svaiginančiai tyras oras, magiškas Laplandijos miško grožis. Miško glūdumoj pro eglių šakas suspindi laužo švieselė - pasiekiame paslaptingą miško aikštelę, kur mūsų laukia kailiais apkloti kelmai, karšta uogų arbata ir naminiai lietiniai su mėlynių uogiene. Kaip tikri gamtos vaikai laužo ugnyje išsikepsime dešrelių, fotografuosimės, bendrausim su smagiai nusiteikusiais samiais, o apšilę vėl sėsime į roges ir risnosime elnių fermos link. Čia visiems bus įteiktos tikros elnių važnyčiotojo teisės.
Pasivaikščiojimas po Rovaniemį. Grįžtame į Laimės salą. Trumpas poilsis. Leidžiamės į *naktinį sniegomobilių safarį. Išklausę instruktažą, nuo galvos iki kojų apsirengę sniegomobilinkų rūbais, smagiai spaudžiate vairalazdę ir užšalusiom upėm, užpustytais tundros takeliais lekiate iki miško glūdumoj laukiančio laužo: vaišės, įspūdžiai, puikios emocijos. Jei naktis bus giedra ir žvaigždėta, jums gali pasisekti - galbūt pamatysite danguje šokančią Aurora Borealis! Visi metai bus laimingi ir vaisingi! Grįžtame į salą. Laikas vėlyvas, bet nuotaika puiki, entuziazmo užtenka, tad kaitinamės saunoje, susėdame prie bendrai paruošto vakarienės stalo. Kotoje įkursime laužą, kepsime dešreles, lašinukų gabalėlius - kas ką turime, dalinsimės dienos įspūdžiais. Nakvynė nameliuose.

5 diena. Pusryčiai - švediškas stalas. Kelionė per Suomiją su trumpais sustojimais poilsiui. Keliamės keltu į Taliną. Nakvynė 3* viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Vakare sugrįžtate į Lietuvą.
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA
- kelionė autobusu;
- 3 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
- 2 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose/kotedžuose (Laplandijoje);
- keltų bilietai;
- grupės vadovo paslaugos;
- ekskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA
- (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats (apie 264 € suaugusiems ir apie 164 € vaikams iki 12 m.).
- (**) - Turistas moka pats, objektą lanko savarankiškai (kainas žr. atmintinėje).
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
- Priemoka už vienvietį kambarį - 265 €.
- Priemoka - gyvenant dviese nameliuose - 100 €/asm
 
PASTABOS
- Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno arba Panevėžio.
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
- Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Naujieji metai Laplandijoje
Naujieji metai Laplandijoje
Laplandijos gamta
Laplandijos gamta
Kalėdų Senelio namas
Kalėdų Senelio namas
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.