Kelionės trukmė: 13 d.
Kelionės kaina: nuo 1412,48 EUR/4877 Lt (lėktuvo bilietai į kainą neįskaičiuoti)
Lėktuvo bilietus galite įsigyti internetu arba pasiteirauti mūsų konsultantų.
GRUPĘ LYDI KELIONĖS VADOVAS IŠ LIETUVOS!
Ši kelionė po Kiniją ir Honkongą tiesiog kvapą gniaužianti: pamatysite charizmatiškąją sostinę Pekiną ir Didžiąją kinų sieną, vieną seniausių miestų Kinijoje – Sianį ir Terakotos karius. Lankysite didžiųjų pandų veisyklą Čengdu, įkvėpsite gaivaus oro gūsį Guiline tarp kalvų, matysite vienas gražiausių pasaulyje ryžių terasas, plauksite bambukinėmis valtelėmis įspūdingo grožio Li upe, vaikščiosite Jangšuo miestelio, įsikūrusio tarp kalvų, gatvėmis ir kelionės desertui Jums palikome žavų akimirksnį, dėl kurio Jūsų kelionė taps dvigubai nepakartojama – praleisime dvi neįtikėtinas dienas futuristiniame Honkongo megapolyje. Taip pat turėsime galimybę aplankyti azartiškiausią vietą Azijoje – Makao salą.
Ypatinga kelionė – ypatingiems žmonėms!
DETALI KELIONĖS PROGRAMA
Ypatinga kelionė – ypatingiems žmonėms!
DETALI KELIONĖS PROGRAMA
1-2 DIENA. VILNIUS - PEKINAS
Skrydis iš Vilniaus į Kinijos sostinę Pekiną, su persėdimu viename iš Europos miestų. Pusryčiai lėktuve. Sveiki atvykę į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Kinijos Liaudies Respubliką! Kinija – ketvirta pagal plotą ir pirma pagal gyventojų skaičių valstybė pasaulyje. Nihau! Išvertus į lietuvių kalbą – „labas”. Pasisveikiname su Kinija. Oro uoste mus pasitinka „Voyage-Voyage“ partnerių atstovas. Kartu su grupės vadovu iš Lietuvos vykstame į viešbutį. Po kelių valandų poilsio pradedame pažintinę dieną. Keliaujame į senąjį Pekino rajoną (Hutong). Čia sėdame į rikšas ir leidžiamės į pažintį su senuoju miestu. Po smagaus pasivažinėjimo tęsiame ekskursiją ir lankomės Tiananmenio aikštėje. Tai trečia pagal dydį aikštė pasaulyje, užimanti net 440 000 m2 . Aikštė vienu metu talpina net 600 000 žmonių. Ji buvo pastatyta 1651 metais, o XX amžiaus šeštame dešimtmetyje jos plotas buvo praplėstas net keturis kartus, nugriaunant ne tik Kinijos vartus, bet ir daugelį imperatoriškų ar gyvenamųjų pastatų. Tai buvo padaryta Mao Dzeduno pageidavimu, siekiant sukurti didžiausią ir įspūdingiausią aikštę pasaulyje. Šiandien Tiananmenio aikštė – Pekino administracinis ir politinis centras. Aikštė apsupta Kinijos parlamento, Kinijos nacionalinio muziejaus, buvusio Kinijos diktatoriaus Mao Dzedungo milžiniško portreto bei vartų į buvusią Mingų dinastijos imperatorių rezidenciją. Priešais aikštę tviska saulėje raibuliuojantys, auksu dengti Uždraustojo miesto (Forbidden City) stogai). Uždraustasis miestas buvo imperatorių gyvenamoji vieta Čingų ir Mingų dinastijų valdymo laikotarpiu. Čia spėjo pagyventi net 24 imperatoriai su savo šeimomis ir tarnais. Atviru muziejumi ši vieta tapo tik 1924 metais. Miestas vadinamas uždraustuoju todėl, kad į jį patekti paprastam mirtingajam buvo draudžiama. Net miestą juosiančios sienos pastatytos taip, kad smailėja į viršų tuo tikslu, kad būtų neįmanoma per jas perlipti. Įžengus pro vartus patenkama į vieną geriausiai išsilaikiusių pasaulio architektūros paminklų, kurio viduje net 800 pastatų. Susipažįstame su Kinijos Mingų Dinastijos didybe ir neišsemiama istorija pulsuojančiu Uždraustuoju miestu. Apsilankius Kinijos sostinėje vienas didžiausių ritualų – paragauti garsiosios Pekino anties. Vykstame į restoraną. Šio patiekalo gaminimo tradicijos siekia šimtmečius ir tik įgudęs virėjas gali ruošti šį patiekalą. Kepta Pekino antis prie Jūsų akių virėjo meistriškai supjaustoma, atskiriant odą nuo mėsos. Tuomet anties gabalėliai mirkomi į sodrų kinišką padažą, užberiami smulkintais prieskoniais ir įsukami į mažą miltų paplotėlį. Antis paruošiama trimis skirtingais būdais. Skanaus! Mėgaujamės Pekino anties vakariene, po jos grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje
3 DIENA. PEKINAS
Ryte, po pusryčių, kartu su gidu važiuojame aplankyti Dangaus šventyklos (Temple of Heaven). Nenustebkite - būtent rytais šios šventyklos parke vietiniai gyventojais atlieka rytines mankštas. Kinijoje įprasta kartu viešai sportuoti parkuose. Būtent ši šventykla stebina savo architektūra ir ilgaamže istorija, kuri siekia daugiau nei 600 metų. Koks gyvūnas simbolizuoja Kiniją? Žinoma, smarkiai nykstanti gyvūnų rūšis – didžiosios pandos. Kinams pandos – sėkmės ir laimės simbolis. Toliau tęsiame ekskursiją po Pekino zoologijos sodą, būtent toje sodo dalyje, kurioje gyvena kelios didžiosios pandos. Taip pat lankomės perlų gamykloje – tai tikras desertas moterų akims. Vykstate į Want Fujing gatvę. Egzotikos mėgėjai čia galės paragauti įvairiausių ir keisčiausių kinų valgių: marinuotų gyvačių, keptų skorpionų, medūzų, tarakonų ir kitų kiniškų užkandžių. Pasirenkamas turas: Kung Fu šou Pekino raudonajame teatre (Beijing Red Theatre). Tai galimybė išvysti Kung Fu legendą, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka profesionalūs meistrai (tikri ginklai, kostiumai, kovų pasirodymai). Po įspūdžių pilnos dienos laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.
4 DIENA. PEKINAS - SIANAS
Tiek daug girdėta, tiek daug skaityta, o šiandien visa tai prieš Jūsų akis – po pusryčių vykstate prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis, kaip teigiama, yra daugiau nei 8000 kilometrų. Siena buvo pastatyta norint apsaugoti šalį nuo priešų. Sieną buvo stengiamasi statyti ant kalvų, kad ji būtų dar aukštesnė ir grėsmingesnė. Tai, be jokios abejonės, vienas įspūdingiausių statinių pasaulyje. Daugelis į Kiniją atvyksta vien tam, kad išvystų šį žmogaus rankomis sukurtą stebuklą. Vėliau vykstame apžiūrėti Pekino Olimpinių žaidynių kaimelį bei vieną didžiausių Azijoje stadionų (Beijing National Stadium / Bird‘s Nest), kuris talpina daugiau nei 80 000 žiūrovų – jame ir buvo surengta žaidynių atidarymo ceremonija. Šalia jo stūkso dangoraižiai – viešbučiai, kuriuose gyveno Olimpiados dalyviai ir atvykėliai pasižiūrėti šio renginio. Kinijoje ypatingas dėmesys skiriamas arbatai ir jos gėrimo ceremonijai. Turbūt jau pastebėjote gatvėse praeivius su arbatos puodeliais rankose. Kinai geria arbatą visur ir visada: ryte vietoje kavos, susitikimo ar darbo metu, einant gatve, sustojus pasisveikinti, pramogaujant ir bendraujant su atvykėliais – šis gėrimas neatskiriama kinų kultūros dalis. Tęsiame turą ir lankomės tradicinės kinų arbatos namuose, kuriuose išvysite arbatos ruošimo ceremoniją ir ragausite pagrindines arbatų rūšis: juodąją, baltąją, žaliąją, ženšenio ir gėlių arbatas. Išgirsite arbatos istoriją, gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Šiandien užsukame ir į vietinį turgų susipažinti su kiniškomis prekėmis. Šiuose turguose galima rasti visko: nuo arbatos puodelio, rūbų iki nešiojamojo kompiuterio. Išbandykite savo derybinius įgūdžius. Vietiniai juokauja, kad šiuose turguose slypi kovingoji kinų dvasia. Turėkite omenyje, kad kinai niekada nenaudoja termino “padirbta prekė“, jie tiesiog sako – pagaminta Kinijoje. Derėkitės, derėkitės, derėkitės. Kinija garsėja įvairių rūšių koldūnais, todėl prieš ilgą kelionę traukiniu kviečiame Jus į tradicinių koldūnų vakarienę kiniškame restorane. Vykstame į Pekino traukinių stotį. Šiąnakt naktiniu traukiniu važiuojame į Sianą. Keliaujate miegamuosiuose vagonuose (vienoje kupė yra keturi gultai, patalynė). Traukinys puikiai įrengtas: restoranas, televizoriai kiekvienam keleiviui. Nakvynė traukinyje.
5 DIENA. SIANAS
Sveiki atvykę į Sianį, buvusią Kinijos sostinę, taip pat žinomą kaip miestą, nuo kurio prasideda Šilko kelias. Papusryčiavę viešbutyje, su gidu lankome Xian Old City Wall – tai dar viena išlikusi miesto siena Kinijoje, puikiai pritapusi prie vis sparčiau kylančių miesto dangoraižių. Siena dalija miestą į du – vidinį ir išorinį miestą. Labai paprasta atskirti, kurioje miesto dalyje esate – pakelkite galvą į viršų: jeigu Jus supa dangoraižiai, vadinasi esate išorinėje sienos pusėje, arba kitaip – naujojoje miesto dalyje, jei aplink senoji kinų architektūra, Jūs esate vidinėje sienos pusėje, senojoje miesto dalyje. Tai puikus ir labai žavintis šio miesto kontrastas. Vaikštome po Xian Old City Wall ir apžiūrinėjame abi miesto dalis. Nuo sienos viršaus atsiveria fantastiška miesto panorama. Jeigu norite, šią sieną galite apvažiuoti dviviečiu dviračiu. Sutemus miesto siena apšviečiama – įspūdingas reginys, Kinijos valstybė skiria ypač daug dėmesio šios sienos priežiūrai. Aplankome šalia esančią Big Goose Pagodą ir išgirstame jos pastatymo legendą.
Lankomės ypatingoje vietoje: viename žymiausių archeologinių radinių visame pasaulyje – Terakotos karių armijos (Terracotta Army Warriors) atradimo vietoje. Patys kinai šią vietą vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu. Netoli Sianio miesto 1974 metais laukų darbininkai, kasdami šulinį, netikėtai aptiko molinę kario galvą ir atvykę archeologai pradėjo kasinėjimus. Dabar lankytojams eksponuojama daugiau kaip 6 000 molinių, žmogaus ūgio karių figūrų skirtingais veidais. Istorija mena, kad imperatorius norėjo po mirties su savimi pasiimti viską, ką turėjo savo realiame gyvenime ir pageidavo, kad jo kapą saugotų didelė kariauna. Dėl šios priežasties dar gyvas būdamas pradėjo kurti sau kapą su visu miestu – namais, kariais, arkliais. Per kelis dešimtmečius beveik 700 tūkstančių darbininkų jam pastatė keliasdešimties kvadratinių kilometrų dydžio kapavietę. Lankome įspūdingą Terakotos karių armiją ir muziejų. Vykstame į Tangbo meno muziejų, kuriame patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos reikšmes. Mūsų laukia kinų rašto kaligrafijos pamokėlė – lavinsime savo ranką ir mokysimės taisyklingai laikyti teptuką, riešą ir nupiešti keletą kinų rašybos hieroglifų. Argi ne puikus suvenyras parsivežti namo pačiam užrašytą savo vardą kinų kalba? Kad atsikvėptume, gali prireikti masažo – Sianio mieste yra puiki galimybė išbandyti garsųjį kinų pėdų masažą. Toliau pasirenkami turai: tradicinių kiniškų koldūnų vakarienė ir Tangų dinastijos tradicinių šokių pasirodymas. Išragausime įvairiausių rūšių garuose virtų koldūnų: su aviena, jautiena, kiauliena, žuvimi, krevetėmis, įvairiomis daržovėmis. Kinų koldūnų gaminimo tradicijos labai gilios: jus nustebins, kad kiekvienas koldūnas gali būti vis kitokios formos (pvz.: koldūnas su žuvimi – žuvies formos, koldūnas su antiena – anties formos). Taip pat ragaujame ypatingą mažųjų koldūnų sriubą. Nakvynė viešbutyje.
6 DIENA. SIANAS - ČENGDU
Ryte po pusryčių vykstame į oro uostą. Skrydis į Čengdu – vieną iš pagrindinių ekonominių centrų vakarų Kinijoje, ypač garsų savo aštriu maistu, pandomis, literatūra ir Sičiuanio opera. Pervežimas į viešbutį. Pervežimas į viešbutį. Vykstame apžiūrėti Tangų dinastijos laikų akmeninės Budos skulptūros (Leshan Giant Budda), kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Tai aukščiausia pre-modernistinė akmens skulptūra visame pasaulyje, siekianti net 71 metro aukštį, pastatyta 618–907 m. po Kristaus. Aplink šį stulbinamą statinį teka upė, plaukdami ja apžvelgiame budos skulptūrą. Vakare turime ypatingą progą paragauti tradicinės Čengdu virtuvės patiekalų. Tai gilias tradicijas turintis valgymo būdas kylantis iš aštrios Sičiuanio virtuvės. Ant stalo stovės didžiulis puodas su skirtingų rūšių sultiniu. Norint paragauti valgių, juos reikia pačiam išsivirti. Galite pasirinkti iš įvairių mėsos kubelių, vytinto kumpio, daržovių, tofu sūrio, sojos, ryžių makaronų, putpelių kiaušinių, jūros žolės, įvairių grybų, moliūgų. Kitas svarbus žingsnis – padažo ruošimas. Tuomet per keletą minučių išviręs patiekalas pamirkomas į padažą ir ragaujamas. Hot Pot vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.
7 DIENA. ČENGDU - GUILINAS
Po pusryčių keliaujame į didžiųjų pandų veisimo centrą. Panda – vienas rečiausių gyvūnų pasaulyje! Ypatinga proga išvysti šį nacionalinį Kinijos simbolį. Po pietų kviečiame pasivaikščioti po nedidelį moderniai renovuotų tradicinių pastatų kvartalą (Wide and Narrow Alley). Jame yra dvi pagrindinės gatvės, atspindinčios Ming (1368-1644) ir Qing (1644-1911) dinastijų tradicinę architektūrą. Pilnas suvenyrų, kavinukių, meno galerijų ir netgi naktinių klubų. Tik 5 - 10 min. kelio ir galima aplankyti „Liaudies“ aikštę. Joje visada gausu šokančių, dainuojančių žmonių. Čia Jus sužavės bonsų medelių skverelis ir nustebins „Piršlių kampelis“, kuriame kinai tikisi atrasti savo būsimą sutuoktinį. Laisvu laiku rekomenduojame aplankyti antikinę gatvę (Jinli), kuri siekia 221m. - 206 m. pr. Kr. klestėjusios Chin dinastijos ir Šu karalystės laikus. Keliaujame į Čengdu oro uostą, skrydis į Kinijos pietus – Guiliną. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
8 DIENA. GUILINAS
Ryte, po pusryčių, vykstame (kelionė trunka apie 2 val.) aplankyti ryžių plantacijų (Longsheng). Važiuodami gėrimės kraštovaizdžiu. Šiose plantacijose ryžiai auga 380 - 880 m. aukštyje, šlaituose, kalno papėdėje, o ryžių terasos - stačiausios pasaulyje. Margaspalvė mozaika, tikras žmogaus rankų ir gamtos sukurtas meno kūrinys. Idilišką vaizdą ilgai prisiminsite. Guilino apylinkėse gyvena nemažai etninių grupių. Vienos iš etninių grupių moterų tradicija – plaukus kirpti tik vieną kartą gyvenime, prieš vestuves. Plaukai itin puoselėjami, ilgis siekia ~1,2 m – tai Gineso rekordų knygoje užfiksuotas plaukų ilgis! Lankome šią etninę gentį ir stebime moterų parengtą pasirodymą. Nakvynė viešbutyje.
9 DIENA. GUILINAS – JANGŠUO
Papusryčiavę viešbutyje važiuojame į uostą. Plaukiame iš Guilino į Jangšuo miestelį tarp kalnų. Plaukdami Li upe išvysite gamtos sukurtą stebuklą – milžiniškas uolas ir slėnius, kyšančius iš vandens. Turėsite galimybę išvysti Dramblio straublio kalvą (Elephant Trunk Hill). Plaukimas valtimi trunka apie 2 val. Pietūs plaukiant. Išsilaipinus krante - kelionė į Jangšuo miestelį. Praleiskite maloniai laiką mėgaudamiesi pasivaikščiojimu po miestelį ir turgų. Dėl savo darnos ir stulbinamo gamtos grožio šis miestelis yra itin pamėgtas svečių. Senoji kinų architektūra, raityti namų stogai, mažos gatvelės, besišypsantys gyventojai ir stulbinantys maisto restoranai. Laikas pasidairyti po vietos parduotuvėles, pasimėgauti puodeliu kiniškos arbatos ar tradiciniu kinų masažu. Laikas pagal Jūsų poreikius. Pasirenkamas turas: Liu Sanjie šou - tai vienas didžiausių spektaklių pasaulyje ant vandens, dar vadinamas „Žmogaus šedevru, sukurtu bendradarbiaujant su Dievu“. Mėnulio šviesa, rūke paskendusių 12 kalvų ir nakties dangaus atspindys Li upės vandenyje yra šio spektaklio dekoracijos. Septynių dalių muzikiniame spektaklyje, skambant kinų tradicinei ir moderniai muzikai, net 600 aktorių atkuria aplinkinių kaimelių gyventojų kasdienybę, atskleidžia paprastų dalykų grožį, atlieka meilės dainas. Įspūdį dar labiau sustiprina spalvų žaismas ir įspūdingi kostiumai. Šis pasirodymas – tai tikras desertas Jūsų akims. Nakvynė viešbutyje.
10 DIENA. JANGŠUO – GUILINAS – GUANGDŽOU
Vėlyvi pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas skirtas Janšuo miestelyje. Po pietų važiuojame į Guiliną. Lankome ant Li upės kranto iškilusią įspūdingo dydžio uolą (Fubo Hill). Tai natūraliai upės bangų sukurta skulptūra, prilygstanti gražiausiam meno kūriniui. Vakare vykstame į traukinių stotį. Kelionė naktiniu traukiniu į Guangdžou. Keliaujame miegamuosiuose vagonuose (vienoje kupė yra 4 gultai, patalynė). Nakvynė traukinyje.
11 DIENA. GUANGDŽOU – HONKONGAS
Ryte, atvykę į Guangdžou, pasiekiame prieplauką, iš kurios laivu keliamės į Honkongą – miestą, kurio vizitinė kortelė – labiausiai pasaulyje fotografuojama panorama. Bet tai tik vienas iš stebuklų, kuriuos Jums yra parengęs šis svetingas, ryškus, modernus, daugiakultūrinis, nuolat pulsuojantis, niekada nemiegantis ir neįtikėtinai darniai Rytų ir Vakarų kultūras siejantis miestas. Atvykstame į viešbutį ir skubame išnaudoti kiekvieną minutę pažinčiai su šiuo neįtikėtinu megapoliu. Džiaugiamės viena iš didžiausių Honkongo dovanų savo gyventojams bei turistams – kas vakarą, lygiai aštuntą valandą, visus prikaustančia „Šviesos simfonija“. Renginys stebimas Žvaigždžių alėjoje (Avenue of starts), nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis naktinis Honkongo dangoraižių horizontas. Laivas laikas pagal Jūsų poreikius. Honkonge vidutinis daugiabučių namų aukštingumas – 50 aukštų, ar galite bent numanyti kokį vaizdą išvysite? Patikėkite, nieko panašaus nebūsite matę niekur kitur. Į Gineso rekordų knygą įtrauktas didžiausias pasaulyje garso ir šviesos spektaklis, lydimas pirotechnikos elementų, nustebina net ir visko mačiusius. Stebime šį įspūdingą reginį. Honkongo autonomija itin stipri, ir tik 2047 m. jis visiškai bus integruotas į Kinijos Liaudies Respubliką. Taigi apsilankykime viename svarbiausių pasaulio centrų ir pamatykime, kokiu ritmu čia teka gyvenimas! Honkongą sudaro žemyninėje dalyje esantis Kauluno regionas, Naujosios teritorijos, Honkongo ir dar 235 salos. Honkonge gyvena 7 milijonai gyventojų, šiandien esate vienas iš jų! Honkonge, dėl vienos iš efektyviausių pasaulyje miesto transporto sistemų – po vandeniu esančių tunelių, modernių metro, keltų, taksi ir dviaukščių atvirų autobusų per trumpą laiką galima pamatyti neįtikėtinai daug. Honkonge, rodosi, išnaudotas kiekvienas centimetras. Teigiama, kad pagal pramogų ir lankytinų vietų skaičių kvadratiniame kilometre Honkongas pirmauja pasaulyje. Siauros senovinės gatvelės, knibždančios margaspalvių drabužių, aksesuarų, prieskonių, kinų medicinos parduotuvėlių, sumišusios su plačiomis moderniomis gatvėmis, kuriose atverti piniginę ar bent paganyti akis kviečia marmuru ir krištolu tviskantys prekybos centrai, prabangiausių pasaulyje prekės ženklų parduotuvės, deimantų, perlų ir safyrų gaminiais kerinčios juvelyrinių dirbinių vitrinos ir naujausių technologijų gaminių parduotuvėlės. Jeigu apsipirkimas būtų sporto šaka, tai Honkonge vienareikšmiškai vyktų apsipirkimo olimpiada, čia galite įsigyti visko, ko geidžia Jūsų širdis! Galite išbandyti vieną iš žymiausių Honkongo atrakcijų – apsipirkimą naktiniame Stanley turguje. Gatvėmis rieda naujausi automobiliai, o greta – vos judantys dviračiai, kuriuos mina, rodosi, šimtmetį skaičiuojantys, draugiškai besišypsantys honkongiečiai. Kaip vanduo nesustojamai skubanti naujausiomis technologijomis apsiginklavusi ir madingai milijoninė minia ir ramybės oazės – parkai, kuriuose tyvuliuoja ežerai ir šniokščia kriokliai. Honkongas – kontrastų miestas. Sutemus miestas, rodosi, pabunda dar kitokiam gyvenimui. Duris atveria geriausi įvairių pasaulio virtuvių restoranai, barai ir naktiniai klubai. Įspūdingiausia vieta linksmybėms – Lan Kwai Fong. Šioje centrinės Honkongo dalies alėjoje vienas prie kito susitelkę gausybė madingų barų, bistro, restoranų ir naktinių klubų, kuriuos pamėgo vietos gyventojai ir turistai. Jei nesate nusiteikę linksmintis, galite ramiai pasivaikščioti krantine, gėrėdamiesi miesto šviesomis ir šurmuliu. Galite daryti tai drąsiai, nes Honkongas – vienas iš saugiausių miestų pasaulyje. Valgis, valgis, valgis – tai galėtų būti antras Honkongo vardas, visos pasaulio virtuvės ir skoniai įsikūrę būtent čia, čia maisto kultas. Lengvi užkandžiai ar pribloškiama vakarienė – viskas Jūsų pasirinkimui. Nakvynė viešbutyje.
12 DIENA. HONKONGAS
Jei esate vyturys, pasidovanokite sau dovaną – vos prabrėškus, dangoraižių fone, pakrantėje arba skveruose galite stebėti įvairaus amžiaus žmones, pradedančius dieną Tai Či pratimais. Papusryčiavę viešbutyje tęsiame pažintį su Honkongu. Iš žemyninės Honkongo dalies, Kauluno pusiasalio, į Honkongo salą keliamės vienu žymiausių miesto simbolių – istoriniu keltu, plukdančiu žmones daugiau nei šimtmetį. Seniausiu Azijoje funikulieriumi kylame į aukščiausią Honkongo tašką – žymiąją Viktorijos viršūnę. Ten, kiek aprėpia akys, 552 m. aukštyje gėrimės kvapą gniaužiančiu vaizdu – moderniais dangoraižiais, kurių skaičiumi Honkongas pirmauja pasaulyje, žaliuojančiais parkais ir kalnais bei tarpusavyje vis prasilenkiančiais senoviniais keltais. Gal norite pasimėgauti kava bei stulbinamu vaizdu? Ko gero šio kavos puodelio ir vaizdo nepamiršite visą savo gyvenimą! Aplankome balto smėlio ir ažūrinio vandens paplūdimį (Repulse Bay), kur įsikūrę prabangiausių Honkongo gyvenamųjų namų kvartalai. Čia nekilnojamo turto vertė milžiniška, nuosavų namų kainos vyrauja nuo 100 mln. HKD (33,4 mln. litų). Iš ten vykstame į piečiausią Honkongo rajoną, Aberdeen. Dangoraižiai, už jų – senoviniai laivai, kuriuose ne tik pragyvenimui užsidirba, bet ir nuolatos gyvena vietiniai žvejai. Šis rajonas taip pat garsėja puikiais plaukiojančiais jūros gėrybių restoranais. Galėsite pamatyti šalia daugiabučių namų kvartalų vietiniams gyventojams įrengtas įlankas, kuriose laikomos jachtos ir greitaeigiai kateriai.
Keliamės keltu iš Honkongo į Kauluno pusiasalį. Ši kelionė „National Geographic“ duomenimis įtraukta į gražiausių pasaulio persikėlimų dešimtuką.
Po pietų apsilankome Kaulune įsikūrusioje Wong Tai Sin šventykloje, kurioje ateitį pranašauja orakulas. Ši spalvinga ir gausiai dekoruota šventykla tapo namais net trims religijoms – čia pasimelsti už sėkmę užsuka taoistai, budistai ir konfucionistai. Vietiniai tiki, kad čia išsakyti norai būtinai išsipildys.
Tarp aukščiausių pasaulio dangoraižių slepiasi tikri Honkongo perlai. Vienas iš jų - Nan Lian tradiciniai kiniški sodai, žavintys Tangų dinastijos stiliaus pagodomis, elegantiškais tilteliais, fontanais, tvenkiniais, žydinčiais augalais ir idiliška ramybe pačiame miesto centre.
Mėgstantys istoriją įdomių gido pasakojimų išgirs Kauluno gynybinės sienos parke. Iš XVI a. trategiškai svarbios miesto tvirtovės liko tik pamatai, o jos vietoje šiuo metu įkurtas 30000 kv.m. parkas, kurio įrengimas kainavo apie 78 milijonus JAV dolerių.
Po turiningos dienos pervežimas į viešbutį ir pasiruošimas skrydžiui. Vėlai vakare pervežimas į oro uostą.
13 DIENA. HONKONGAS – VILNIUS
Visos kelionės turi pabaigą, ši taip pat. Tačiau ne visos kelionės lieka atmintyje visą gyvenimą – šios kelionės Jūs nepamiršite niekada! Vos kelios minutės po vidurnakčio - patogus skrydis į Vilnių su persėdimu viename iš Europos miestų.
Miestų ir objektų lankymo eiliškumo tvarka gali kisti.
Skrydis iš Vilniaus į Kinijos sostinę Pekiną, su persėdimu viename iš Europos miestų. Pusryčiai lėktuve. Sveiki atvykę į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Kinijos Liaudies Respubliką! Kinija – ketvirta pagal plotą ir pirma pagal gyventojų skaičių valstybė pasaulyje. Nihau! Išvertus į lietuvių kalbą – „labas”. Pasisveikiname su Kinija. Oro uoste mus pasitinka „Voyage-Voyage“ partnerių atstovas. Kartu su grupės vadovu iš Lietuvos vykstame į viešbutį. Po kelių valandų poilsio pradedame pažintinę dieną. Keliaujame į senąjį Pekino rajoną (Hutong). Čia sėdame į rikšas ir leidžiamės į pažintį su senuoju miestu. Po smagaus pasivažinėjimo tęsiame ekskursiją ir lankomės Tiananmenio aikštėje. Tai trečia pagal dydį aikštė pasaulyje, užimanti net 440 000 m2 . Aikštė vienu metu talpina net 600 000 žmonių. Ji buvo pastatyta 1651 metais, o XX amžiaus šeštame dešimtmetyje jos plotas buvo praplėstas net keturis kartus, nugriaunant ne tik Kinijos vartus, bet ir daugelį imperatoriškų ar gyvenamųjų pastatų. Tai buvo padaryta Mao Dzeduno pageidavimu, siekiant sukurti didžiausią ir įspūdingiausią aikštę pasaulyje. Šiandien Tiananmenio aikštė – Pekino administracinis ir politinis centras. Aikštė apsupta Kinijos parlamento, Kinijos nacionalinio muziejaus, buvusio Kinijos diktatoriaus Mao Dzedungo milžiniško portreto bei vartų į buvusią Mingų dinastijos imperatorių rezidenciją. Priešais aikštę tviska saulėje raibuliuojantys, auksu dengti Uždraustojo miesto (Forbidden City) stogai). Uždraustasis miestas buvo imperatorių gyvenamoji vieta Čingų ir Mingų dinastijų valdymo laikotarpiu. Čia spėjo pagyventi net 24 imperatoriai su savo šeimomis ir tarnais. Atviru muziejumi ši vieta tapo tik 1924 metais. Miestas vadinamas uždraustuoju todėl, kad į jį patekti paprastam mirtingajam buvo draudžiama. Net miestą juosiančios sienos pastatytos taip, kad smailėja į viršų tuo tikslu, kad būtų neįmanoma per jas perlipti. Įžengus pro vartus patenkama į vieną geriausiai išsilaikiusių pasaulio architektūros paminklų, kurio viduje net 800 pastatų. Susipažįstame su Kinijos Mingų Dinastijos didybe ir neišsemiama istorija pulsuojančiu Uždraustuoju miestu. Apsilankius Kinijos sostinėje vienas didžiausių ritualų – paragauti garsiosios Pekino anties. Vykstame į restoraną. Šio patiekalo gaminimo tradicijos siekia šimtmečius ir tik įgudęs virėjas gali ruošti šį patiekalą. Kepta Pekino antis prie Jūsų akių virėjo meistriškai supjaustoma, atskiriant odą nuo mėsos. Tuomet anties gabalėliai mirkomi į sodrų kinišką padažą, užberiami smulkintais prieskoniais ir įsukami į mažą miltų paplotėlį. Antis paruošiama trimis skirtingais būdais. Skanaus! Mėgaujamės Pekino anties vakariene, po jos grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje
3 DIENA. PEKINAS
Ryte, po pusryčių, kartu su gidu važiuojame aplankyti Dangaus šventyklos (Temple of Heaven). Nenustebkite - būtent rytais šios šventyklos parke vietiniai gyventojais atlieka rytines mankštas. Kinijoje įprasta kartu viešai sportuoti parkuose. Būtent ši šventykla stebina savo architektūra ir ilgaamže istorija, kuri siekia daugiau nei 600 metų. Koks gyvūnas simbolizuoja Kiniją? Žinoma, smarkiai nykstanti gyvūnų rūšis – didžiosios pandos. Kinams pandos – sėkmės ir laimės simbolis. Toliau tęsiame ekskursiją po Pekino zoologijos sodą, būtent toje sodo dalyje, kurioje gyvena kelios didžiosios pandos. Taip pat lankomės perlų gamykloje – tai tikras desertas moterų akims. Vykstate į Want Fujing gatvę. Egzotikos mėgėjai čia galės paragauti įvairiausių ir keisčiausių kinų valgių: marinuotų gyvačių, keptų skorpionų, medūzų, tarakonų ir kitų kiniškų užkandžių. Pasirenkamas turas: Kung Fu šou Pekino raudonajame teatre (Beijing Red Theatre). Tai galimybė išvysti Kung Fu legendą, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka profesionalūs meistrai (tikri ginklai, kostiumai, kovų pasirodymai). Po įspūdžių pilnos dienos laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.
4 DIENA. PEKINAS - SIANAS
Tiek daug girdėta, tiek daug skaityta, o šiandien visa tai prieš Jūsų akis – po pusryčių vykstate prie Didžiosios kinų sienos, kurios ilgis, kaip teigiama, yra daugiau nei 8000 kilometrų. Siena buvo pastatyta norint apsaugoti šalį nuo priešų. Sieną buvo stengiamasi statyti ant kalvų, kad ji būtų dar aukštesnė ir grėsmingesnė. Tai, be jokios abejonės, vienas įspūdingiausių statinių pasaulyje. Daugelis į Kiniją atvyksta vien tam, kad išvystų šį žmogaus rankomis sukurtą stebuklą. Vėliau vykstame apžiūrėti Pekino Olimpinių žaidynių kaimelį bei vieną didžiausių Azijoje stadionų (Beijing National Stadium / Bird‘s Nest), kuris talpina daugiau nei 80 000 žiūrovų – jame ir buvo surengta žaidynių atidarymo ceremonija. Šalia jo stūkso dangoraižiai – viešbučiai, kuriuose gyveno Olimpiados dalyviai ir atvykėliai pasižiūrėti šio renginio. Kinijoje ypatingas dėmesys skiriamas arbatai ir jos gėrimo ceremonijai. Turbūt jau pastebėjote gatvėse praeivius su arbatos puodeliais rankose. Kinai geria arbatą visur ir visada: ryte vietoje kavos, susitikimo ar darbo metu, einant gatve, sustojus pasisveikinti, pramogaujant ir bendraujant su atvykėliais – šis gėrimas neatskiriama kinų kultūros dalis. Tęsiame turą ir lankomės tradicinės kinų arbatos namuose, kuriuose išvysite arbatos ruošimo ceremoniją ir ragausite pagrindines arbatų rūšis: juodąją, baltąją, žaliąją, ženšenio ir gėlių arbatas. Išgirsite arbatos istoriją, gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Šiandien užsukame ir į vietinį turgų susipažinti su kiniškomis prekėmis. Šiuose turguose galima rasti visko: nuo arbatos puodelio, rūbų iki nešiojamojo kompiuterio. Išbandykite savo derybinius įgūdžius. Vietiniai juokauja, kad šiuose turguose slypi kovingoji kinų dvasia. Turėkite omenyje, kad kinai niekada nenaudoja termino “padirbta prekė“, jie tiesiog sako – pagaminta Kinijoje. Derėkitės, derėkitės, derėkitės. Kinija garsėja įvairių rūšių koldūnais, todėl prieš ilgą kelionę traukiniu kviečiame Jus į tradicinių koldūnų vakarienę kiniškame restorane. Vykstame į Pekino traukinių stotį. Šiąnakt naktiniu traukiniu važiuojame į Sianą. Keliaujate miegamuosiuose vagonuose (vienoje kupė yra keturi gultai, patalynė). Traukinys puikiai įrengtas: restoranas, televizoriai kiekvienam keleiviui. Nakvynė traukinyje.
5 DIENA. SIANAS
Sveiki atvykę į Sianį, buvusią Kinijos sostinę, taip pat žinomą kaip miestą, nuo kurio prasideda Šilko kelias. Papusryčiavę viešbutyje, su gidu lankome Xian Old City Wall – tai dar viena išlikusi miesto siena Kinijoje, puikiai pritapusi prie vis sparčiau kylančių miesto dangoraižių. Siena dalija miestą į du – vidinį ir išorinį miestą. Labai paprasta atskirti, kurioje miesto dalyje esate – pakelkite galvą į viršų: jeigu Jus supa dangoraižiai, vadinasi esate išorinėje sienos pusėje, arba kitaip – naujojoje miesto dalyje, jei aplink senoji kinų architektūra, Jūs esate vidinėje sienos pusėje, senojoje miesto dalyje. Tai puikus ir labai žavintis šio miesto kontrastas. Vaikštome po Xian Old City Wall ir apžiūrinėjame abi miesto dalis. Nuo sienos viršaus atsiveria fantastiška miesto panorama. Jeigu norite, šią sieną galite apvažiuoti dviviečiu dviračiu. Sutemus miesto siena apšviečiama – įspūdingas reginys, Kinijos valstybė skiria ypač daug dėmesio šios sienos priežiūrai. Aplankome šalia esančią Big Goose Pagodą ir išgirstame jos pastatymo legendą.
Lankomės ypatingoje vietoje: viename žymiausių archeologinių radinių visame pasaulyje – Terakotos karių armijos (Terracotta Army Warriors) atradimo vietoje. Patys kinai šią vietą vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu. Netoli Sianio miesto 1974 metais laukų darbininkai, kasdami šulinį, netikėtai aptiko molinę kario galvą ir atvykę archeologai pradėjo kasinėjimus. Dabar lankytojams eksponuojama daugiau kaip 6 000 molinių, žmogaus ūgio karių figūrų skirtingais veidais. Istorija mena, kad imperatorius norėjo po mirties su savimi pasiimti viską, ką turėjo savo realiame gyvenime ir pageidavo, kad jo kapą saugotų didelė kariauna. Dėl šios priežasties dar gyvas būdamas pradėjo kurti sau kapą su visu miestu – namais, kariais, arkliais. Per kelis dešimtmečius beveik 700 tūkstančių darbininkų jam pastatė keliasdešimties kvadratinių kilometrų dydžio kapavietę. Lankome įspūdingą Terakotos karių armiją ir muziejų. Vykstame į Tangbo meno muziejų, kuriame patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos reikšmes. Mūsų laukia kinų rašto kaligrafijos pamokėlė – lavinsime savo ranką ir mokysimės taisyklingai laikyti teptuką, riešą ir nupiešti keletą kinų rašybos hieroglifų. Argi ne puikus suvenyras parsivežti namo pačiam užrašytą savo vardą kinų kalba? Kad atsikvėptume, gali prireikti masažo – Sianio mieste yra puiki galimybė išbandyti garsųjį kinų pėdų masažą. Toliau pasirenkami turai: tradicinių kiniškų koldūnų vakarienė ir Tangų dinastijos tradicinių šokių pasirodymas. Išragausime įvairiausių rūšių garuose virtų koldūnų: su aviena, jautiena, kiauliena, žuvimi, krevetėmis, įvairiomis daržovėmis. Kinų koldūnų gaminimo tradicijos labai gilios: jus nustebins, kad kiekvienas koldūnas gali būti vis kitokios formos (pvz.: koldūnas su žuvimi – žuvies formos, koldūnas su antiena – anties formos). Taip pat ragaujame ypatingą mažųjų koldūnų sriubą. Nakvynė viešbutyje.
6 DIENA. SIANAS - ČENGDU
Ryte po pusryčių vykstame į oro uostą. Skrydis į Čengdu – vieną iš pagrindinių ekonominių centrų vakarų Kinijoje, ypač garsų savo aštriu maistu, pandomis, literatūra ir Sičiuanio opera. Pervežimas į viešbutį. Pervežimas į viešbutį. Vykstame apžiūrėti Tangų dinastijos laikų akmeninės Budos skulptūros (Leshan Giant Budda), kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Tai aukščiausia pre-modernistinė akmens skulptūra visame pasaulyje, siekianti net 71 metro aukštį, pastatyta 618–907 m. po Kristaus. Aplink šį stulbinamą statinį teka upė, plaukdami ja apžvelgiame budos skulptūrą. Vakare turime ypatingą progą paragauti tradicinės Čengdu virtuvės patiekalų. Tai gilias tradicijas turintis valgymo būdas kylantis iš aštrios Sičiuanio virtuvės. Ant stalo stovės didžiulis puodas su skirtingų rūšių sultiniu. Norint paragauti valgių, juos reikia pačiam išsivirti. Galite pasirinkti iš įvairių mėsos kubelių, vytinto kumpio, daržovių, tofu sūrio, sojos, ryžių makaronų, putpelių kiaušinių, jūros žolės, įvairių grybų, moliūgų. Kitas svarbus žingsnis – padažo ruošimas. Tuomet per keletą minučių išviręs patiekalas pamirkomas į padažą ir ragaujamas. Hot Pot vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.
7 DIENA. ČENGDU - GUILINAS
Po pusryčių keliaujame į didžiųjų pandų veisimo centrą. Panda – vienas rečiausių gyvūnų pasaulyje! Ypatinga proga išvysti šį nacionalinį Kinijos simbolį. Po pietų kviečiame pasivaikščioti po nedidelį moderniai renovuotų tradicinių pastatų kvartalą (Wide and Narrow Alley). Jame yra dvi pagrindinės gatvės, atspindinčios Ming (1368-1644) ir Qing (1644-1911) dinastijų tradicinę architektūrą. Pilnas suvenyrų, kavinukių, meno galerijų ir netgi naktinių klubų. Tik 5 - 10 min. kelio ir galima aplankyti „Liaudies“ aikštę. Joje visada gausu šokančių, dainuojančių žmonių. Čia Jus sužavės bonsų medelių skverelis ir nustebins „Piršlių kampelis“, kuriame kinai tikisi atrasti savo būsimą sutuoktinį. Laisvu laiku rekomenduojame aplankyti antikinę gatvę (Jinli), kuri siekia 221m. - 206 m. pr. Kr. klestėjusios Chin dinastijos ir Šu karalystės laikus. Keliaujame į Čengdu oro uostą, skrydis į Kinijos pietus – Guiliną. Pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.
8 DIENA. GUILINAS
Ryte, po pusryčių, vykstame (kelionė trunka apie 2 val.) aplankyti ryžių plantacijų (Longsheng). Važiuodami gėrimės kraštovaizdžiu. Šiose plantacijose ryžiai auga 380 - 880 m. aukštyje, šlaituose, kalno papėdėje, o ryžių terasos - stačiausios pasaulyje. Margaspalvė mozaika, tikras žmogaus rankų ir gamtos sukurtas meno kūrinys. Idilišką vaizdą ilgai prisiminsite. Guilino apylinkėse gyvena nemažai etninių grupių. Vienos iš etninių grupių moterų tradicija – plaukus kirpti tik vieną kartą gyvenime, prieš vestuves. Plaukai itin puoselėjami, ilgis siekia ~1,2 m – tai Gineso rekordų knygoje užfiksuotas plaukų ilgis! Lankome šią etninę gentį ir stebime moterų parengtą pasirodymą. Nakvynė viešbutyje.
9 DIENA. GUILINAS – JANGŠUO
Papusryčiavę viešbutyje važiuojame į uostą. Plaukiame iš Guilino į Jangšuo miestelį tarp kalnų. Plaukdami Li upe išvysite gamtos sukurtą stebuklą – milžiniškas uolas ir slėnius, kyšančius iš vandens. Turėsite galimybę išvysti Dramblio straublio kalvą (Elephant Trunk Hill). Plaukimas valtimi trunka apie 2 val. Pietūs plaukiant. Išsilaipinus krante - kelionė į Jangšuo miestelį. Praleiskite maloniai laiką mėgaudamiesi pasivaikščiojimu po miestelį ir turgų. Dėl savo darnos ir stulbinamo gamtos grožio šis miestelis yra itin pamėgtas svečių. Senoji kinų architektūra, raityti namų stogai, mažos gatvelės, besišypsantys gyventojai ir stulbinantys maisto restoranai. Laikas pasidairyti po vietos parduotuvėles, pasimėgauti puodeliu kiniškos arbatos ar tradiciniu kinų masažu. Laikas pagal Jūsų poreikius. Pasirenkamas turas: Liu Sanjie šou - tai vienas didžiausių spektaklių pasaulyje ant vandens, dar vadinamas „Žmogaus šedevru, sukurtu bendradarbiaujant su Dievu“. Mėnulio šviesa, rūke paskendusių 12 kalvų ir nakties dangaus atspindys Li upės vandenyje yra šio spektaklio dekoracijos. Septynių dalių muzikiniame spektaklyje, skambant kinų tradicinei ir moderniai muzikai, net 600 aktorių atkuria aplinkinių kaimelių gyventojų kasdienybę, atskleidžia paprastų dalykų grožį, atlieka meilės dainas. Įspūdį dar labiau sustiprina spalvų žaismas ir įspūdingi kostiumai. Šis pasirodymas – tai tikras desertas Jūsų akims. Nakvynė viešbutyje.
10 DIENA. JANGŠUO – GUILINAS – GUANGDŽOU
Vėlyvi pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas skirtas Janšuo miestelyje. Po pietų važiuojame į Guiliną. Lankome ant Li upės kranto iškilusią įspūdingo dydžio uolą (Fubo Hill). Tai natūraliai upės bangų sukurta skulptūra, prilygstanti gražiausiam meno kūriniui. Vakare vykstame į traukinių stotį. Kelionė naktiniu traukiniu į Guangdžou. Keliaujame miegamuosiuose vagonuose (vienoje kupė yra 4 gultai, patalynė). Nakvynė traukinyje.
11 DIENA. GUANGDŽOU – HONKONGAS
Ryte, atvykę į Guangdžou, pasiekiame prieplauką, iš kurios laivu keliamės į Honkongą – miestą, kurio vizitinė kortelė – labiausiai pasaulyje fotografuojama panorama. Bet tai tik vienas iš stebuklų, kuriuos Jums yra parengęs šis svetingas, ryškus, modernus, daugiakultūrinis, nuolat pulsuojantis, niekada nemiegantis ir neįtikėtinai darniai Rytų ir Vakarų kultūras siejantis miestas. Atvykstame į viešbutį ir skubame išnaudoti kiekvieną minutę pažinčiai su šiuo neįtikėtinu megapoliu. Džiaugiamės viena iš didžiausių Honkongo dovanų savo gyventojams bei turistams – kas vakarą, lygiai aštuntą valandą, visus prikaustančia „Šviesos simfonija“. Renginys stebimas Žvaigždžių alėjoje (Avenue of starts), nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis naktinis Honkongo dangoraižių horizontas. Laivas laikas pagal Jūsų poreikius. Honkonge vidutinis daugiabučių namų aukštingumas – 50 aukštų, ar galite bent numanyti kokį vaizdą išvysite? Patikėkite, nieko panašaus nebūsite matę niekur kitur. Į Gineso rekordų knygą įtrauktas didžiausias pasaulyje garso ir šviesos spektaklis, lydimas pirotechnikos elementų, nustebina net ir visko mačiusius. Stebime šį įspūdingą reginį. Honkongo autonomija itin stipri, ir tik 2047 m. jis visiškai bus integruotas į Kinijos Liaudies Respubliką. Taigi apsilankykime viename svarbiausių pasaulio centrų ir pamatykime, kokiu ritmu čia teka gyvenimas! Honkongą sudaro žemyninėje dalyje esantis Kauluno regionas, Naujosios teritorijos, Honkongo ir dar 235 salos. Honkonge gyvena 7 milijonai gyventojų, šiandien esate vienas iš jų! Honkonge, dėl vienos iš efektyviausių pasaulyje miesto transporto sistemų – po vandeniu esančių tunelių, modernių metro, keltų, taksi ir dviaukščių atvirų autobusų per trumpą laiką galima pamatyti neįtikėtinai daug. Honkonge, rodosi, išnaudotas kiekvienas centimetras. Teigiama, kad pagal pramogų ir lankytinų vietų skaičių kvadratiniame kilometre Honkongas pirmauja pasaulyje. Siauros senovinės gatvelės, knibždančios margaspalvių drabužių, aksesuarų, prieskonių, kinų medicinos parduotuvėlių, sumišusios su plačiomis moderniomis gatvėmis, kuriose atverti piniginę ar bent paganyti akis kviečia marmuru ir krištolu tviskantys prekybos centrai, prabangiausių pasaulyje prekės ženklų parduotuvės, deimantų, perlų ir safyrų gaminiais kerinčios juvelyrinių dirbinių vitrinos ir naujausių technologijų gaminių parduotuvėlės. Jeigu apsipirkimas būtų sporto šaka, tai Honkonge vienareikšmiškai vyktų apsipirkimo olimpiada, čia galite įsigyti visko, ko geidžia Jūsų širdis! Galite išbandyti vieną iš žymiausių Honkongo atrakcijų – apsipirkimą naktiniame Stanley turguje. Gatvėmis rieda naujausi automobiliai, o greta – vos judantys dviračiai, kuriuos mina, rodosi, šimtmetį skaičiuojantys, draugiškai besišypsantys honkongiečiai. Kaip vanduo nesustojamai skubanti naujausiomis technologijomis apsiginklavusi ir madingai milijoninė minia ir ramybės oazės – parkai, kuriuose tyvuliuoja ežerai ir šniokščia kriokliai. Honkongas – kontrastų miestas. Sutemus miestas, rodosi, pabunda dar kitokiam gyvenimui. Duris atveria geriausi įvairių pasaulio virtuvių restoranai, barai ir naktiniai klubai. Įspūdingiausia vieta linksmybėms – Lan Kwai Fong. Šioje centrinės Honkongo dalies alėjoje vienas prie kito susitelkę gausybė madingų barų, bistro, restoranų ir naktinių klubų, kuriuos pamėgo vietos gyventojai ir turistai. Jei nesate nusiteikę linksmintis, galite ramiai pasivaikščioti krantine, gėrėdamiesi miesto šviesomis ir šurmuliu. Galite daryti tai drąsiai, nes Honkongas – vienas iš saugiausių miestų pasaulyje. Valgis, valgis, valgis – tai galėtų būti antras Honkongo vardas, visos pasaulio virtuvės ir skoniai įsikūrę būtent čia, čia maisto kultas. Lengvi užkandžiai ar pribloškiama vakarienė – viskas Jūsų pasirinkimui. Nakvynė viešbutyje.
12 DIENA. HONKONGAS
Jei esate vyturys, pasidovanokite sau dovaną – vos prabrėškus, dangoraižių fone, pakrantėje arba skveruose galite stebėti įvairaus amžiaus žmones, pradedančius dieną Tai Či pratimais. Papusryčiavę viešbutyje tęsiame pažintį su Honkongu. Iš žemyninės Honkongo dalies, Kauluno pusiasalio, į Honkongo salą keliamės vienu žymiausių miesto simbolių – istoriniu keltu, plukdančiu žmones daugiau nei šimtmetį. Seniausiu Azijoje funikulieriumi kylame į aukščiausią Honkongo tašką – žymiąją Viktorijos viršūnę. Ten, kiek aprėpia akys, 552 m. aukštyje gėrimės kvapą gniaužiančiu vaizdu – moderniais dangoraižiais, kurių skaičiumi Honkongas pirmauja pasaulyje, žaliuojančiais parkais ir kalnais bei tarpusavyje vis prasilenkiančiais senoviniais keltais. Gal norite pasimėgauti kava bei stulbinamu vaizdu? Ko gero šio kavos puodelio ir vaizdo nepamiršite visą savo gyvenimą! Aplankome balto smėlio ir ažūrinio vandens paplūdimį (Repulse Bay), kur įsikūrę prabangiausių Honkongo gyvenamųjų namų kvartalai. Čia nekilnojamo turto vertė milžiniška, nuosavų namų kainos vyrauja nuo 100 mln. HKD (33,4 mln. litų). Iš ten vykstame į piečiausią Honkongo rajoną, Aberdeen. Dangoraižiai, už jų – senoviniai laivai, kuriuose ne tik pragyvenimui užsidirba, bet ir nuolatos gyvena vietiniai žvejai. Šis rajonas taip pat garsėja puikiais plaukiojančiais jūros gėrybių restoranais. Galėsite pamatyti šalia daugiabučių namų kvartalų vietiniams gyventojams įrengtas įlankas, kuriose laikomos jachtos ir greitaeigiai kateriai.
Keliamės keltu iš Honkongo į Kauluno pusiasalį. Ši kelionė „National Geographic“ duomenimis įtraukta į gražiausių pasaulio persikėlimų dešimtuką.
Po pietų apsilankome Kaulune įsikūrusioje Wong Tai Sin šventykloje, kurioje ateitį pranašauja orakulas. Ši spalvinga ir gausiai dekoruota šventykla tapo namais net trims religijoms – čia pasimelsti už sėkmę užsuka taoistai, budistai ir konfucionistai. Vietiniai tiki, kad čia išsakyti norai būtinai išsipildys.
Tarp aukščiausių pasaulio dangoraižių slepiasi tikri Honkongo perlai. Vienas iš jų - Nan Lian tradiciniai kiniški sodai, žavintys Tangų dinastijos stiliaus pagodomis, elegantiškais tilteliais, fontanais, tvenkiniais, žydinčiais augalais ir idiliška ramybe pačiame miesto centre.
Mėgstantys istoriją įdomių gido pasakojimų išgirs Kauluno gynybinės sienos parke. Iš XVI a. trategiškai svarbios miesto tvirtovės liko tik pamatai, o jos vietoje šiuo metu įkurtas 30000 kv.m. parkas, kurio įrengimas kainavo apie 78 milijonus JAV dolerių.
Po turiningos dienos pervežimas į viešbutį ir pasiruošimas skrydžiui. Vėlai vakare pervežimas į oro uostą.
13 DIENA. HONKONGAS – VILNIUS
Visos kelionės turi pabaigą, ši taip pat. Tačiau ne visos kelionės lieka atmintyje visą gyvenimą – šios kelionės Jūs nepamiršite niekada! Vos kelios minutės po vidurnakčio - patogus skrydis į Vilnių su persėdimu viename iš Europos miestų.
Miestų ir objektų lankymo eiliškumo tvarka gali kisti.
PRASITĘSKITE TURĄ IR PAPILDOMI APLANKYKITE:
EKSKURSIJA Į MAKAO SALĄ
Po pusryčių vykstame į prieplauką, keltu keliamės į Makao salą (kelionė trunka apie 1 val.) Yra galimybė į salą skristi privačiu sraigtasparniu (kelionės trukmė 15–20 min.). Šventyklos ir kazino, portugalų architektūra ir kinų hieroglifais margintos iškabos, rytų ir vakarų, ramybės ir linksmybių sintezės miestas. Sveiki atvykę į tankiausiai gyvenamą, vieną turtingiausių teritorijų pasaulyje, specialų Kinijos administracinį regioną – Makao. Pradedame nuostabų Makao turą! Makao – pirma ir paskutinė europiečių kolonija Kinijoje. Portugalų kultūros įtaka jaučiama kiekviename žingsnyje – siauros europietiškos gatvelės, baroko laikotarpio architektūra, akmeninės tvirtovės. Miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Maloni ir neišdildoma patirtis – kylame į Makao bokštą – 338 metrų aukščio milžiną, iš kurio gėrimės kvapą gniaužiančia panorama per didžiulius bokšto langus ir stiklines grindis. Ekstremalių pojūčių mėgėjams yra galimybė išbandyti šuolį su guma nuo šio bokšto. O gal norite pietauti restorane, įsikūrusiame Makao bokšte ir gėrėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais? Iš čia puikiai matosi net Kinijos krantai! Lankome Ama šventyklą, kuri buvo pastatyta pranašautojos Amos garbei, dar prieš iškylant pačiam miestui. Būdama maža, Ama garsėjo talentu nuspėti ateitį. Legenda sako, kad po mirties, Amos dvasia saugojo žvejus ir prekybininkus, išplaukusius į jūrą. Pagerbdami ją ir jai atsidėkodami, vietos žvejai pastatė šią įstabią šventyklą. Dar dalelė istorijos – lankome Šv. Povilo bažnyčios griuvėsius, dar vadinamus Makao akropoliu. Iš didingo pastato, iškilusio 1640 m., po gaisro dabar likusi tik fasadinė dalis. Net ir šios dalelės pakanka, kad paliktų įspūdį. Sakoma, kad visi Makao keliai veda į Largo do Senado aikštę – populiariausią ir labiausiai turistų ir vietinių pamėgtą lankytiną vietą. Ore tvyro Viduržemio jūros pakrantės dvasia – pasteliniai neoklasicizmo pastatai, akmeninės siauros alėjos, geriausios parduotuvės ir gardžiausią maistą tiekiantys restoranai. Norite viską išbandyti? Makao populiaru stebėti žirgų arba šunų lenktynes, gal norėtumėte ir Jūs išvysti šias lenktynes? Taip pat Makao nutiesta viena iš „Formulės-3“ trasų. Atrodo, kad šiame mieste apstu visko, kas susiję su greičiu, emocijomis ir azartiniais lošimais. Makao ne veltui vadinamas lošimo meka, čia yra įsikūrę 36 kazino, vieni didžiausių pasaulyje. Juose per metus apsilanko daugiau nei 25 mln. turistų. Pirmasis kazino Makao buvo atidarytas 1974 m. Makao kazino atrodo didingai, daugiaaukščiai dangoraižiai, švytintys ir papuošti prabangiausiomis detalėmis. Čia įsikūrę ne tik lošimo namai, bet ir viešbučiai, prekybos centrai. Viskas po vienu stogu! Na, o dabar kitokios pažinties su Makao laikas – keliaujame į kazino, kur galėsime pasinerti į azartu alsuojančią aplinką ir stebėti kitus ar išbandyti laimę patys. Laisvas laikas viename didžiausių pasaulyje kazino. Jei azartas per daug neužvaldė, metas kitiems malonumams – apsipirkti Makao prekybos centruose. Kelionė į prieplauką, keltu grįžtame į Honkongą (kelionė trunka apie valandą). Yra galimybė iš Makao į Honkongą skristi privačiu sraigtasparniu (kelionės trukmė 15–20 min.). Nakvynė viešbutyje.
EKSKURSIJA Į LANTAU SALĄ
Po pusryčių vykstame į prieplauką, keltu keliamės į Lantau salą (kelionė trunka apie valandą). Lantau salą verta pamatyti ne vien todėl, kad tai didžiausia iš visų 236 Honkongo salų, kurios aukščiausia viršūnė net dvigubai aukštesnė už Viktorijos viršūnę, o pati sala – dukart didesnė už Honkongo salą. Lantau kraštovaizdis – žaliuojantys kalnai ir parkai, vandens rezervuarai, vešli augmenija ir nuostabaus grožio auksinio smėlio pakrantės šiai salai pagrįstai pelnė Honkongo plaučių pavadinimą. Ir tai dar ne viskas, kuo galėsite pasimėgauti. Lankytinų vietų gausa ir unikalumas net ir patyrusiam keliautojui žada žinių ir teigiamų įspūdžių kupiną dar vieną šios nuostabios kelionės dieną. Neišdildomą įspūdį palieka antras pagal dydį pasaulyje bronzinis Tian Tan Buda, ramiai sėdintis ir laiminantis visus iš lotoso pozos. Skulptūros aukštis net 34 metrai ir norint pasiekti ją reikia kopti net 240 laiptelių. Aplink Tian Tan budą stovinčios šešios deivių skulptūros Budai siūlo gėles, kvapus, žibintą, tepalą, vaisius ir muziką. Tai simbolizuoja savybes, reikalingas pasinerti į nirvaną – labdarą, moralę, kantrybę, uolumą, meditaciją ir išmintį. Aplankome budistų pasauliu pietuose vadinamą Po Lin vienuolyną, kurio žaliuojantis sodas ir melodingas paukščių čiulbesys tikras Honkongo netikėtumas. Vienuolyne esančiame vegetariškų patiekalų restorane atsikvėpsime ir ragausime vietinių gardumynų. Neaplenksime ir garsiojo Tai O žvejų miestelio. Čia gyvenančių žvejų bendruomenė Tanka iš kartų į kartas gyvena namuose, įrengtuose virš vandens, ant pastolių. Tai rojus, mėgstantiems fotografuoti. Didžiulį pasirinkimą čia ras ir gurmanai, norintys įsigyti vietinių skanumynų – džiovintų jūros gėrybių, krevečių pastos, krevečių padažo ir sūdytos žuvies. Tai O miestelio pakrantes retkarčiais aplanko retieji rožiniai delfinai. Leiskimės į jų paieškas dažnai kursuojančiu laivu. Tariame Lantau ačiū už neįtikėtiną dieną.
Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Profesionalaus kelionių vadovo paslaugos kelionės metu;
- Apgyvendinimas kelionės metu kokybės vadovų atrinktuose 4* viešbučiuose;
- Skrydžio bilietas Sianas – Čengdu;
- Skrydžio bilietas Čengdu – Guilinas;
- Visi oro uostų mokesčiai;
- Pusryčiai viešbučiuose (kaip nurodyta maršrute);
- Tradicinė Pekino anties vakarienė Pekine;
- Tradicinių koldūnų vakarienė Pekine;
- HOT POT vakarienė Čengdu mieste;
- Įspūdingas 2 val. plaukimas Li upe iš Guilino į Jangšuo. Pietūs plaukiant įskaičiuoti;
- Anglakalbių gidų paslaugos turų po miestus metu (kelionės vadovas iš Lietuvos vertėjaus turų po miestus metu);
- Kelionės Kinijoje mašina su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu, pervežimai į traukinių stotis);
- Traukinio bilietas Pekinas – Sianas;
- Traukinio bilietas Guilinas – Guangdžou;
- Kelto bilietas Guangdžou – Honkongas.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Tarptautinio skrydžio bilietas
- Įėjimai į lankomus objektus ir arbatpinigiai (~210 USD);
- Pasirenkami turai miestuose;
- Pietūs, vakarienės (nepaminėti „Į kelionės kainą įskaičiuota“);
- Kinijos viza;
- Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
- Profesionalaus kelionių vadovo paslaugos kelionės metu;
- Apgyvendinimas kelionės metu kokybės vadovų atrinktuose 4* viešbučiuose;
- Skrydžio bilietas Sianas – Čengdu;
- Skrydžio bilietas Čengdu – Guilinas;
- Visi oro uostų mokesčiai;
- Pusryčiai viešbučiuose (kaip nurodyta maršrute);
- Tradicinė Pekino anties vakarienė Pekine;
- Tradicinių koldūnų vakarienė Pekine;
- HOT POT vakarienė Čengdu mieste;
- Įspūdingas 2 val. plaukimas Li upe iš Guilino į Jangšuo. Pietūs plaukiant įskaičiuoti;
- Anglakalbių gidų paslaugos turų po miestus metu (kelionės vadovas iš Lietuvos vertėjaus turų po miestus metu);
- Kelionės Kinijoje mašina su oro kondicionieriumi (pasitikimai oro uoste, pervežimai į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu, pervežimai į traukinių stotis);
- Traukinio bilietas Pekinas – Sianas;
- Traukinio bilietas Guilinas – Guangdžou;
- Kelto bilietas Guangdžou – Honkongas.
Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Tarptautinio skrydžio bilietas
- Įėjimai į lankomus objektus ir arbatpinigiai (~210 USD);
- Pasirenkami turai miestuose;
- Pietūs, vakarienės (nepaminėti „Į kelionės kainą įskaičiuota“);
- Kinijos viza;
- Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
|
|
|