Įvairūs
Kelionė  »  GK  »  Žemutinė Silezija - Lenkija

Žemutinė Silezija - Lenkija

ŽEMUTINĖ SILEZIJA

 
Kelionės trukmė: 3 d.
Kelionės kaina: nuo 126 EUR (139 EUR)
 
DETALUS KELIONĖS APRAŠYMAS
 
1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Žemutinės Silezijos sostinę Vroclavą, Odros upės salose įsikūrusį vieną gražiausių Lenkijos miestų. Ekskursija mieste, pastatytame ant 12 salų, sujungtų daugiau nei 100 tiltų. Pasivaikščioję seniausioje Vroclavo dalyje – Katedros saloje, kurioje stovi gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, ir praėję „Smėlio“ saloje esančią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, ekskursiją tęsime siauromis grįstomis gatvelėmis ir kiemeliais. Pamatysime universiteto pastatus, Šv. Elžbietos bažnyčią ir daugybę Vroclavo nykštukų – daugiau nei 300 mažų skulptūrėlių, išsibarsčiusių senamiestyje. Vroclavo Turgaus aikštėje, vienoje didžiausių Lenkijoje, pasigrožėsime eilėmis spalvingų namų, originaliu fontanu bei senąja rotuše, kuriai pastatyti prireikė beveik dviejų šimtmečių. Laisvas laikas senamiestyje. Nakvynė viešbutyje viename iš Žemutinės Silezijos miestelių.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Švidnicą, kur aplankysime UNESCO saugomą Taikos bažnyčią*. Tai viena iš trijų bažnyčių, kurias protestantams šiame regione buvo leista statyti XVII a. antroje pusėje. Pastatyti bažnyčias reikėjo per vienerius metus, naudojant tik medį, molį ir šiaudus, ir nebuvo leidžiama statyti bokšto ir varpinės. Švidnicos bažnyčia, viena iš dviejų didžiausių medinių bažnyčių Europoje, nustebins įspūdingu interjeru – 7500 žmonių talpinanti bažnyčia puošta XVII a. paveikslais, skulptūromis ir ornamentais. Vykstame į Ksionžo pilį*, didžiausią tvirtovę Silezijos regione. XIII amžiuje statyta pilis turėjo daug šeimininkų, o Hochbergų šeimai priklausė daugiau nei 4 amžius, iki pat Antrojo pasaulinio karo, kai buvo užimta nacių, o vėliau ir Raudonosios armijos. Stipriai suniokota tvirtovė pradėta restauruoti 1974 metais. Pilyje, garsioje įspūdingu interjeru, yra daugiau nei 400 kambarių, ją supa gražus parkas su 11 terasų. Ekskursijos metu pamatysime Žaliąją, Baltąją, Kinų sales bei ypatingai puošnią Maksimiljano salę, kurioje vyksta įvairūs koncertai, ir kitas pilies patalpas. Pasivaikščiosime po įvairiuose lygiuose įrengtas parko terasas ir, esant galimybei, apsilankysime po pilimi Antrojo pasaulinio karo metais įrengtuose tuneliuose. Vykstame į Stolove kalnų nacionalinį parką*, vieną unikaliausių gamtos kampelių Lenkijoje. Nesudėtingas žygis vienu iš kalnų, dar vadinamų Stalo kalnais, takelių, vingiuojančių tarp įvairių formų smiltainio uolų. Nakvynė viešbutyje viename iš Žemutinės Silezijos miestelių.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Klodzko miestą, vadinamą mažąja Praha. Trumpa ekskursija senamiestyje, kurios metu pamatysime miesto rotušę, Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, statytą XIII a., dėl savo panašumo į Karolio tiltą Prahoje vadinamą „mažuoju Karolio tiltu“. Esant galimybei apsilankysime po miestu viduramžiais įrengtuose tuneliuose*. Lankysimės austrų XVII a. pradėtame statyti Klodzko forte*, kuris per 200 metų buvo išplėstas ir dabar tai yra didžiausias ir geriausiai išsaugotas fortas Lenkijoje, užimantis 17 hektarų teritoriją. Esant galimybei, leisimės į vieno kilometro ilgio kelionę tunelių labirintais*. Iš viso forte buvo įrengta apie 40 kilometrų tunelių, kurie turėjo dvi paskirtis: po įtvirtinimais esantys tuneliai buvo naudoti susisiekimui forte, o iškasti apie 500 m už įtvirtinimų – pasiekti ir sunaikinti priešų artileriją. Išvykstame namų link. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- kelionė autobusu;
- 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;
- kelionės vadovo paslaugos;
- kskursinė programa;
- kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 25 EUR;
- medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos:
- pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės;
- objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
- bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.