Žinių lagaminas
Atsakingas keliavimas  »  Kelių eismas

KELIŲ EISMO TAISYKLIŲ LAIKYMASIS

— Vykdami į užsienio valstybes nuosavu automobiliu ar išsinuomavę automobilį užsienio valstybėje, visada laikykitės kelių eismo taisyklių. Baudos už kelių eismo taisyklių pažeidimus gali būti labai griežtos. Kai kuriose valstybėse vairuotojai, kurie negali sumokėti baudos už padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą iš karto, negyvena ir nedirba toje šalyje, gali netekti automobilio iki tol, kol sumokės baudą. Už įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus automobiliai gali būti konfiskuojami arba sulaikomas transporto priemonės registracijos liudijimas.

— Nevairuokite neblaivūs. Daugumoje užsienio valstybių galioja 0 promilių taisyklė, t. y. draudžiamas bet koks alkoholio kiekis kraujyje. Už vairavimą išgėrus yra taikoma pati griežčiausia atsakomybė. Pavyzdžiui, Lenkijoje alkoholio kiekis nuo 0,20 iki 0,50 promilės yra laikomas nusižengimu ir baudžiamas areštu arba bauda. O alkoholio kiekis nuo 0,50 promilės traktuojamas kaip neblaivumo būklė ir yra nusikaltimas, už kurį pagal Lenkijos baudžiamojo kodeksą gali būti paskirta piniginė bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų, taip pat draudimas vairuoti transporto priemones Lenkijos teritorijoje nuo 6 mėn. iki 3 metų.

— Atminkite, kad kai kuriose užsienio valstybėse (Didžiojoje Britanijoje, Kipre, Airijoje, Maltoje ir kt.) eismas vyksta kairiąja kelio puse.

— Daugelyje Europos valstybių yra renkamas mokestis už naudojimąsi greitkeliais. Šis mokestis gali būti renkamas įvairiai, pavyzdžiui, specialiai tam įrengtuose kelio postuose arba reikalaujant įsigyti specialų lipduką-leidimą, klijuojamą ant automobilio priekinio stiklo.

— Europos Sąjungos piliečiai gali be jokių apribojimų vairuoti automobilį visoje Europos Sąjungos teritorijoje su vairuotojo pažymėjimu, išduotu bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje. Visos Europos Sąjungos valstybės pripažįsta kitoje valstybėje narėje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Kitose užsienio valstybėse (ne Europos Sąjungoje) Lietuvos Respublikoje išduoti vairuotojo pažymėjimai gali būti nepripažįstami ir už vairavimą su Lietuvoje išduotu vairuotojo pažymėjimu gali būti taikomos baudos. Jei planuojate užsienio valstybėje vairuoti automobilį su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu, iš anksto kreipkitės į tos užsienio valstybės diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, o jei esate toje valstybėje – į kelių policiją ar kitą kompetentingą instituciją dėl informacijos apie Jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimą toje valstybėje.

— Jei užsienio valstybėje praradote transporto priemonės registracijos liudijimą ar savo vairuotojo pažymėjimą, kreipkitės į artimiausią Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, kurioje Jums bus išduoti laikini dokumentai, su kuriais galėsite grįžti į Lietuvą.

— Atminkite, kad užsienio valstybių kelių eismo taisyklėse gali būti numatyti reikalavimai, kurie skiriasi nuo Lietuvos Respublikoje taikomų kelių eismo taisyklių, todėl prieš kelionę automobiliu pasidomėkite konkrečios užsienio valstybės teisės aktų reikalavimais. Pavyzdžiui, kai kuriose JAV valstijose griežtomis baudomis baudžiami ne tik neblaivūs automobilio vairuotojai, tačiau gali būti baudžiama ir už tai, kad automobilyje yra atidarytas alkoholinio gėrimo butelis, nors vairuotojas ir yra blaivus. Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir kitose valstybėse automobilio salone privaloma turėti liemenę su atšvaitais, kurią būtina užsivilkti prieš išlipant iš automobilio įvykus gedimui ar avarijai. Už šio reikalavimo nesilaikymą taikomos griežtos baudos. Bauda Jums būtų pritaikyta net ir tuo atveju, jei automobilyje Jūs turite liemenę, tačiau ji yra ne automobilio salone.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.