Žinių lagaminas
Atsakingas keliavimas  »  Saugumas viešumoje

SAUGUMAS VIEŠUMOJE

— Būnant užsienio valstybėje, nereikėtų pamiršti saugoti save ir sąmoningai nesudaryti situacijų, kad kiltų pavojus Jūsų saugumui. Visada rekomenduojama vengti vietų, kuriose galite tapti nusikaltimo auka, pavyzdžiui, žmonių grūstys metro, traukinių ar autobusų stotyse, liftuose, dideli susibūrimai turguose ar turistų lankomose vietose, festivaliai ar bloga kriminogenine situacija garsėjantys miesto rajonai.

— Nesinaudokite nežinomais aplinkkeliais, siauromis tamsiomis gatvelėmis. Visada stenkitės nevaikščioti vieni tamsiu paros metu.

— Venkite viešų demonstracijų ar kitų neramumų mieste.

— Neaptarinėkite savo kelionės planų su nepažįstamais asmenimis. Nepasitikėkite asmenims, kurie siūlo Jums parodyti kelią, panešti Jūsų bagažą ar parduoti ką nors ypač patraukliomis kainomis.

— Saugokitės kišenvagių. Savo rankinę ir piniginę nešiokite saugioje vietoje.

— Rekomenduojama visada rakinti savo viešbučio kambario duris. Palikdami viešbučio kambarį pasiimkite su savimi pinigus ir kitas vertybes. Jei nenorite nešiotis visų savo vertybių su savimi, palikite jas viešbučio seife. Jei planuojate į viešbutį grįžti vėlai, informuokite apie tai viešbučio darbuotojus.
 
— Prieš vykdami į kelionę pasidomėkite, ar valstybėje, į kurią vykstate, dažni atvejai, kai turistai apvagiami ar užpuolami viešajame transporte.

— Jei užsienio valstybėje naudojatės taksi paslaugomis, naudokitės tik specialiais ženklais pažymėtais automobiliais. Venkite nelegaliai taksi paslaugas teikiančių asmenų.

— Dažnai turistai būna apvagiami traukiniuose ar autobusuose, ypač naktinių reisų metu. Pinigus ir kitus daiktus laikykite saugioje vietoje ir visada nešiokitės su savimi. Nepalikite savo daiktų be priežiūros. Nepriimkite maisto ir gėrimų iš nepažįstamų asmenų. Juose gali būti įmaišyta psichotropinių medžiagų. Jei galite, nemiegokite kelionėje. Jei keliaujate kartu su draugais ar šeimos nariais, stenkitės miegoti paeiliui. Apie įtartinus asmenis ar jų veiksmus praneškite traukinio ar autobuso vairuotojams, palydovams ar kitam lydinčiajam personalui.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.