Žinių lagaminas
Sveikata  »  Keliautojams rekomenduojami skiepai

Keliautojams rekomenduojami skiepai

Viena efektyviausių profilaktikos priemonių nuo užkrečiamų ligų – skiepai. Prieš vykdamas į kelionę, kiekvienas žmogus turėtų sužinoti apie užkrečiamųjų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Pasiskiepijus tik po tam tikro laikotarpio susidaro imunitetas. Šis laikotarpis priklauso nuo šių dalykų: nuo kokios ligos skiepijama, kiek kartų reikia skiepyti, ar žmogus nuo šios ligos buvo skiepytas anksčiau. Todėl dėl skiepų į medikus reikia kreiptis likus 4–6 savaitėms iki kelionės. Skiepytis rekomenduojama atsižvelgiant į: kurią šalį keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepus, skiepų kainą.

Privalomuosius skiepijimus reglamentuoja Pasaulio sveikatos organizacijos taisyklės.

Apie visus atliktus skiepus turėtų būti pažymėta Tarptautiniame skiepijimų sertifikate.

Daugiau informacijos apie užkrečiamąsias ligas, nuo kurių skiepijama bei šalių (teritorijų) ir išvykstantiems į jas rekomenduojamų / privalomų skiepų sąrašą galima rasti http://www.ulac.lt/lt/keliautojams. Ši informacija taip pat pateikiama Pasaulio sveikatos organizacijos interneto puslapyje www.who.int.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.