Traukinių bilietai
D.U.K  »  InterRail Pass bilieto naudojimas
1. Ar turėčiau rezervuotis vietą traukinyje prieš pradėdamas keliauti?
Tai nuo daug ko priklauso. Rezervavimas nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas, kad garantuotai turėtumėte vietą traukinyje. Rezervavimas reikalingas daugumoje greitųjų traukinių (pvz., TGV), miegamųjų traukinių arba jei pageidaujate miegoti ant kušetės naktinės kelionės metu. Rezervaciją galite atlikti didesnėje Europos geležinkelio stotyje už kelis eurus.

2. Ar InterRail Pass bilietai galioja Kosove?
Šiuo metu InterRail Pass traukinių bilieta negalioja Kosovo traukiniuose.
2008 m. vasarį Kosovas paskelbė savo nepriklausomybę nuo Serbijos. Kosovo Respublika dabar pripažinta daugiau kaip 40 šalių, tačiau nepripažinta įvairių kitų, įskaitant Serbiją. Anksčiau buvo galima važiuoti per Kosovo teritoriją su Global bilietu arba Serbijos traukinių bilietu. Galbūt vėliau ir Kosovas taps InterRail sistemos dalimi.

3. Ar viskas įskaičiuota į InterRail Pass bilieto kainą?
Ne. Kai kuriuose specialiuose traukiniuose (greituosiuose / naktiniuose ir kt.) ir važiuodami kai kuriais maršrutais, jūs turėsite mokėti tam tikrą priedą ar rezervacijos mokestį.

4. Kas gali atsitikti, jei kelionės metu pametu savo InterRail Pass bilietą?
Jei jūsų bilietas yra prarastas ar pavogtas, jis negali būti pakartotinai panaudotas ar sugrąžintas. Grąžinimas galimas tik tuomet, jei pasas grąžinamas prieš pirmą galiojimo datą.

5. Kiek trunka InterRail Pass bilieto diena?
InterRail Pass traukinių bilieto diena trunka nuo vidurnakčio iki vidurnakčio (t.y. 24 valandų periodas).
Nuo 2012.01.01 keliaujantiems su InterRail Pass, Balkan Flexipass, European East Pass papildyta "7 valandos" taisyklė. Anksčiau taisyklė leisdavo biliete užskaityti 1 keliavimo dieną, jei kelionė naktiniu traukiniu prasidėdavo po 19 val. Dabar taisyklė papildyta ir kelionės pabaigos apribojimu: jei kelionė pradedama po 19 val. ir baigiama iki 4 val. ryte, biliete užskaitomos 2 keliavimo dienos, o jei kelionė baigiama po 4 val. ryto - užskaitoma 1 kelionės diena. Jūsų InterRail Flexi pase, “kelionės kalendoriuje” jūs pažymėsite dieną atvykę į tašką.
Atminkite, kad pirmąją bilieto galiojimo dieną kelionė negali prasidėti anksčiau 00.01 val. Jei jūsų pirma kelionės diena yra, pavyzdžiui, trečiadienis, rugpjūčio 6 d., jūs negalite pasinaudoti “19.00 val. taisykle” antradienį, rugpjūčio 5 d.

6. Ar Marokas priklauso InterRail tinklui?
Anksčiau priklausė, tačiau dabar jau nebepriklauso.

7. Kaip išvengti priemokų ar mokesčių?
Nors daugumoje greitųjų traukinių reikalingas rezervavimo ir/ar priedų mokėjimas, dažnai galima išvengti šių mokesčių, jei pasidomėsite alternatyviais maršrutais. Tai reiškia, kad jūs pasinaudosite vietinio geležinkelių tinklo traukiniais, kurie yra lėtesni, tačiau tai suteiks galimybę keliauti laisviau ir pigiau.
Jei vis dar neradote atsakymų į rūpimus klausimus, skaitykite zigzag.lt blogo įrašą "Kelionių traukiniu po Europą su InterRail vadovas".
 
Traukinių tvarkaraščius galite pasitikrinti ČIA.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.