SLIDINĖJIMAS
Andora  »  Soldeu-El Tarter

Jei ketinate vykti į Andorą savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Soldeu - El Tarter - už 17 km nuo Andorra la Vella įsikūręs kurortas. Dvi šio kurorto gyvenvietės – Soldeu ir El Tarter (atitinkamai 1800 m ir 1710 m virš jūros lygio) nutolusios per 3 km viena nuo kitos, o jas jungia meistriškai pastatyta lyninių kelių sistema, kurios dėka kalnų slidinėjimo šlaitai ir trasos susilieja į vieną didelę erdvę, ko gero, labiausiai pamėgtą kalnų slidininkų. Kurortas žinomas savo slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykla (250 instruktorių). Jis labiausiai tinka pradedantiesiems ir vidutinio lygio kalnų slidinėtojams. Nuo gruodžio iki balandžio mėnesio šio kurorto kalnų šlaitus dengia sniego danga ir šviečia saulė. Pagal pagrindines slidinėjimo sporto charakteristikas Pas de la Casa – Grou Roig yra pranašesnis už šį kurortą, tačiau trasos čia vaizdingesnės, nes pusė jų eina per miškų masyvus. Kiekvienas slidinėjantis čia patirs malonumą: naujokui – plačios nuolaidžios trasos su išėjimu į plynaukštes, vidutinio lygio slidininkui – daug iki 8 km ilgio nusileidimų, o patyrusiam meistrui patiks nusileidimai nuo Encampadano viršūnės (2491 m) nepaliestu sniegu ir leduotais stačiais vakarų pusės šlaitais. Tokių nusileidimų plotis sudaro 8000 m. Visas trasas gerai žymi rodyklės. 2002 m. buvo atidarytas Envalira tunelis, kuris sujungė Soldeu ir Pas de la Casa – Grou Roig. Jis žymiai pagerino susisiekimą tarp šių slidinėjimo zonų. El Tarter ir Soldeu slidinėjimo bazės yra aukštai virš gyvenviečių, plačiose Escorchada ir Tossal de la Llosada plynumose, kur viskas įrengta ir paruošta kliento poreikiams: restoranai, kavinės, lopšeliai ir „sniego" darželiai, slidžių saugyklos, gelbėjimo tarnyba, fotografijos įmonės, telefonai, tualetai, informacijos biuras. Mokyklose mokoma įvairiomis Europos kalbomis. Keltais galima lengvai pakilti į pačią aukščiausią rajono viršūnę Tossal de la Llosada (2560 m) ir nusileisti 500 m žemyn (aukštumų slenkstis).

Kurorte įrengta apie 50 trasų, kurių bendras ilgis - 68 km. Iš jų 13 trasų yra žalios, 12 mėlynų, 12 raudonų, 11 juodų. Didžiausias aukštis - 2560 m virš jūros lygio. Slidininkus aptarnauja 29 keltuvai, kurie per valandą gali pakelti daugiau nei 38 tūkst. turistų.
 
Pakeliui iš Andorra la Vella į Soldeu (už 6 km nuo sostinės) yra jaukus miestelis Encamp. Čia yra viskas, ko reikia pilnaverčiam poilsiui: muziejai, diskotekos, parduotuvės, restoranai, barai, sporto centras. Sporto komplekse “Elcamp Multisports Centre” įrengti 2 baseinai suaugusiems ir vaikams, aikštelės žaisti krepšinį, tinklinį, mini-futbolą, skvošą, treniruoklių salė, 2 saunos, masažo kabinetas, stalo tenisas, biliardas. Supermodernaus keltuvo “Funicamp” atidarymas padarė šį miestą labai patogų įkurdinti turistus (arti sostinė ir yra galimybė greitai nusigauti iki pačios tolimiausios, bet populiarios kalnų slidinėjimo stoties Pas de la Casa - Grau Roig). “Funicamp” - 6 km ilgio lyninis kelias, sudarytas iš 32 uždarų telekabinų, kiekvienoje kurių telpa 24 žmonės. Šio keltuvo, esančio 1333 m aukštyje, pagalba kalnų slidinėtojai per 15 minučių pasiekia trasas iš Grau Roig pusės (keltuvo judėjimo greitis 7,2 m/s). Nemokami priemiestiniai autobusai kursuoja po Encamp miestą 15 minučių intervalais ir nugabena viešbučiuose gyvenančius turistus prie kelto.
 
Pakeliui iš Encamp (6 km) į Soldeu (5 km) įsikūręs jaukus ir mažas Canillo miestelis. Atidarytas naujas keltuvas, jungiantis Canillo miestelį su stoties Soldeu – El Tarter trasomis. Jo maršrutas praeina per El Forn (čia yra slidinėjimo mokykla, vaikų mokykla – darželis, restoranas), toliau keltuvas eina link Pic de la Portella (2460 m). Kiekviename šių miestelių yra sporto – pramogų kompleksai, bet populiariausiais laikomi Canillo ledo rūmai Plau de Gel, skirti tiek įvairiausių varžybų organizavimui, tiek ir poilsiui. Kompleksą sudaro didelė dengta čiuožykla, dengtas baseinas, sauna, soliariumas, skvošas, treniruoklių salė, biliardas, žaidimų automatai, poilsio salonas, parduotuvė, naktinė diskoteka ant ledo.
 
 
Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

Soldeu - El Tarter kalnų kurortas
Soldeu - El Tarter kalnų kurortas
Slidinėjimo kurortas Soldeu - El Tarter, Andora
Slidinėjimo kurortas Soldeu - El Tarter, Andora
Slidinėjimo kurortas Soldeu - El Tarter
Slidinėjimo kurortas Soldeu - El Tarter
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.