BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
Kipras

Buriavimas ir kaitavimas Kipre

Šiltas vanduo, skanus maistas, nedideli atstumai, buriavimas, kaitavimas… Visa tai jus privers pamilti Kiprą. Daugiausia vandens sporto centrų yra įsikūrę Kipro pietinėje dalyje Larnakoje ir Limasolyje, kur yra puikios sąlygos buriavimui ir kaitavimui. Čia organizuojami skirtingų lygių kursai, galima įrangos nuoma.

LARNAKA

Larnaka pamėgta ne tik poilsiautojų, bet ir vandens pramogų mylėtojų. Stipriausi vėjai čia pučia gegužės–rugsėjo mėnesiais. Pervolia paplūdimys tinkamesnis kaitavimui, tačiau jame nėra smėlio ir vertėtų pasisaugoti akmenų. Geriausias sezonas gegužės–spalio mėnesiais. Vėjas sieka 15-30 mazgų. Puikus kaitavimo centras įsikūręs ir Kiti/Softades paplūdimyje. Buriavimui puikiai tinka McKenzie paplūdimys. Vasaros metu stipresnis vėjas atkeliauja maždaug po pietų ir sieka 4-5 Bft. Rytinis metas labiau tinkamesnis pradedantiesiems.

LIMASOLIS

Limasolis yra itin tinkama vieta kaitavimui. Paplūdimys šalia Crest Watersports stoties tinkamas tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems. Didžiąją laiko dalį pučia šoninis vėjas, krantas smėlėtas ir negilus, paplūdimys nedidelis, bet pilnai to pakanka. Kadangi paplūdimys yra Limasolio mieste, susisiekimas patogus ir greitas. Didžiausia problema ta, kad paplūdimys yra itin populiarus tarp vietinių ir vasaros metu čia kaituoti gali būti draudžiama.
2 km ilgio Paramali paplūdimyje nėra nei viešbučių, nei kavinių ir retai kada būna daug žmonių. Tačiau ši vieta puikiai tinka kaitavimui. Nuo gegužės iki spalio pučia gana pastovus vėjas, dažniausiai sulaukiamas po pietų ir pučiantis kranto link.
Avdimou paplūdimys yra nedidelis, 15-20 min. kelio automobiliu nuo Limasolio. Privalumas yra tas, kad vėjo čia sulaukiama kiek anksčiau (1-2 val. anksčiau) nei kituose paplūdimiuose.
Curium paplūdimys - dar viena kaituotojų pamėgta vieta. Čia banguota ir vėjuota - pučiant stipresniam vėjui bangos gali siekti net 4 m aukštį. Tačiau pradedantiesiems tai nėra patartina vieta. Didžioji kranto dalis – žvyras ir tik vietomis smėlėta. Gegužės–spalio mėnesiais dažniausiai pučia vakarų cross-shore vėjas.
Ladies Mile didžiulis 8 km paplūdimys puikus tiek kaitavimui, tiek buriavimui. Be kelių kavinių čia daugiau nieko nėra. Gegužės–spalio mėnesiais vėjas yra vakarinis ofšorinis, dėl to vasaros sezonas kiek pavojingesnis pradedantiesiems. Kitais mėnesiais vėjas yra rytinis.
Pissouri pakrantė puiki pradedantiesiems ir norintiems patobulinti savo buriavimo gebėjimus ar tiesiog atsipalaiduoti. Ypatingai rytais, kuomet vėjas kiek ramesnis. Kartais čia vėjas sieka 16 mazgų ir pučia 30 km/val. Krante esančiuose centruose galima išsinuomoti tinkamą įrangą ar užsisakyti kursus. Čia taip pat įsikūrę barai, įrengti dušai ir kt.

Daugiau informacijos dėl kelionės teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt
 
Blog.zigzag.lt rekomendacija: Kipras. Informacija keliaujantiems >

Buriavimas Kipre
Buriavimas Kipre
Kipras
Kipras
Aktyvios atostogos Kipre
Aktyvios atostogos Kipre
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.