BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
Jėgos aitvarų mokykla  »  Dažniausiai užduodami klausimai
Kiek laiko trunka kursai?
Esant tinkamoms vėjo sąlygoms, L1-L2 kursas paprastai įveikiamas per 2-3 dienas. Kitaip sakant, pagrindus galite išmokti per savaitgalį! Tai pats populiariausias kursas, po kurio mokiniai pradeda čiuožti vandeniu savarankiškai.
Įveikus pirmus du laiptelius galėsite saugiai tęsti tobulėjimą. L3 - kiek ilgiau trunkantis kursas, kurį mokiniai įveikinėja tik po nedidelės savarankiškos praktikos. Todėl visada mielai prižiūrime mokyklos mokinius ir patariam, kaip spręsti kylančius klausimus.
 
Noriu savo hidrokostiumo, kokio reikia? Batukai?
Jei rimtai ketinate buriuoti, patarimas paprastas - mokykla padės įsigyti naują, patogų, jums idealiai tinkantį hidrokostiumą už patrauklią kainą. Jums tereikia nurodyti ūgį, svorį, pamatuoti krūtinės apimtį (“metras” eina po pažastim) ir šiuos duomenis su žyma “noriu įsigyti hidrokostiumą” įrašyti į papildomos informacijos laukelį. Susisieksime duomenų patikslinimui ir, jei kaina tiks, naują hidrokostiumą pristatysime tiesiai į kursų vietą.
Jei nežinote, ar šis sportas jums ir norite tik pabandyti, mokykloje hidrokostiumą gausite. Tačiau iš praktikos galime pasakyt, jei mokinių labai labai daug, labai retais atvejais gali tekti palaukti.
Hidrokostiumai plaukiojant su jėgos aitvarais, banglentėmis, burlentėmis skiriasi nuo nardymo hidrokostiumų. Pastarieji dažniausiai yra storesni ir varžo judesius. Tačiau yra žmonių, kurie juos naudoja.
Smulkiau apie kostiumus sužinosite mokykloje.
Beje, norint nesušalti ir apsisaugoti pėdas, mokiniams reikėtų pasirūpinti hidro-batukais. Juos galima nebrangiai (iki 20-30 Lt) įsigyti turizmo parduotuvėse ar prekybos centruose. Idealu, jei batukų modelis yra “nestoras - gerai priglundantis”. Masyvių batukų tiesiog neįkišite į plaukimo lentos kilpas. Standartiniai buriavimo batukai kainuoja nuo 50 iki 250 Lt.
 
Ką dar turėti su savimi?
Akiniai ir kremas nuo saulės! Patogi apranga, su kuria galėtumėte atsisėsti ant smėlio/žolės, kai mokysitės su nedideliu mokykliniu aitvaru.
 
Su kokiais aitvarais mokinate, ar jie saugūs?
Mokykloje naudojame 2008-2010 m., paskutinės kartos įrangą. Patikrinta, saugi ir praėjusi mokyklos keliamus reiklavimus. Mokyti galime ir su jūsų turima įranga, tačiau, jei tai labai sena arba jūsų sugebėjimus viršijanti įranga, procesas gali gerokai užtrukti.

Ka reiškia IKO?
IKO (International Kiteboarding Organization) - pasaulinė jėgos aitvarų organizacija, kuri sertifikuoja instruktorius pagal vieningą, aukšto lygio saugumo programą ir mokymo metodiką. Mokinys, baigęs jėgos aitvarų kursą, gauna žinių atitikmens pažymėjimą. Pvz., pasiekus IKO 2 lygį (atitinka L2) ir pateikus gautą kortelę aitvarų nuomos punkte, jūs galėsite išsinuomuoti įrangą. Kitaip sakant, jūs turite pripažintas, standartizuotas teises vairuoti aitvarą.
Beje, jei sugalvotumėte tęsti savo mokymąsi kitoje IKO mokykloje (bet kuriame pasaulio taške) ir “pasikelti savo teisių kategoriją”, nereikės kartoti kurso, nes jie tiksliai žinos, ką jūs jau mokate, ir mokysitės nuo tos vietos, kurioje baigėte savo mokslus prieš tai.
 
Būsiu prie jūros arba gilaus ežero, noriu mokytis ten! Ar galima?
Taip, mes galime jus mokyti jūroje arba ežere, tačiau atminkite, kad kursas užtruks ne dvi, o keturias arba šešias dienas. Jums teks galynėtis su bangomis, kurios visą laiką norės parplukdyti jus ir jūsų lentą į krantą, negalėsite tiesiog atsistoti ir pailsėti, nes nesieksite kojomis dugno.

Kaiterė
Kaiterė
Jėgos aitvarai
Jėgos aitvarai
Ekstremalus vandens sportas
Ekstremalus vandens sportas
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.