BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
Kanarų salos  »  Tenerifė
Tenerifė – didžiausia Kanarų salyno sala, esanti Atlanto vandenyno platybėse, vadinama „Amžinuoju pavasariu“. Nors salos plotas tik 2034 kv.km, ji jau didesnė už Gran Kanariją ir su sostine Santa Kruz de Tenerifė garsėja siestomis, kurių metu nenustebkite, jei parduotuvė vidury dienos užsidarys keturiom valandom, o darbuotojai tuo metus ramiai priguls ant specialiai tam pastatytos kanapos darbovietėje. Vietiniai vakarieniauja iki vidurnakčio, o tada jau prasideda šokiai ir linksmybės iki paryčių. Net nepajausite kaip prašneksite "Hola amigo", "como estas?", nors vietiniai puikiai kalba angliškai, Jums tarptautinės kalbos neprireiks!

Salą juosia kalnų virtinės. Centre stūkso gigantiškas 20 km skersmens, 3718 m aukščio, trečias pagal dydį pasaulyje Teidės ugnikalnis. Tai nepaprastai gražus gamtos kūrinys, kurio viršūnė, vadinama „sniego kepure“, daugeliui plaukiojančiųjų jūroje nuo seno buvo tarsi švyturys. Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems, drėgniems orams, atkeliaujantiems iš Vakarų Europos.

Centrinis kalnų masyvas skiria salą į pietinę ir šiaurinę dalis, skirtingas savo gamtovaizdžiu ir klimatinėmis sąlygomis. Pietinėje salos dalyje visuomet šviečia saulė. Įspūdingas pakrantės uolas, snieguotas kalnų viršūnes keičia juodo ir geltono smėlio paplūdimiai, o vulkano lavos „mėnulio peizažą“ - vešliai apaugusios kalvos, beribės bananų plantacijos, puansetijų laukai, vynuogynai ir alyvmedžiai.

EL MEDANO

El Medano miestelis garsėja vėjais ir yra mėgstamas daugelio buriuotojų ir kaituotojų iš viso pasaulio. Šiaurinėje El Medano įlankoje puikios sąlygos palakstyti ir pašokinėti per bangas, kurios siekia 1-2, kartais net 3 metrus. Norintiems buriuoti šioje vietovėje būtina mokėti vandens startą. Pietinėje El Medano pusėje plaukiojimas nuosaikesnis, bangavimas iki 1 m. Tolyn nuo kranto plaukti nepatartina dėl stiprių srovių ir bangavimo.

EL CABEZO

El Cabezo jėgos aitvarų mėgėjams ne pati geriausia vieta – čia siaura pakrantė, pasibaigianti uolomis, o vėjuotomis dienomis čia daug buriuotojų, todėl tokiomis sąlygomis plaukti gali tik labai patyrę jėgos aitvarų mėgėjai. Pietinė El Medano pusė kur kas labiau tinkama šio vandens sporto mėgėjams – čia pakrantė ilgesnė, sąlygos palankios ir mažiau patyrusiems. Trūkumas tik tas, kad pliažu reikia dalintis su poilsiautojais.

Įspūdžiai iš buriavusiųjų El Medane (kalba netaisyta)

(rašo Audrius ir Arūnas)
Vėjas. Du atlantiniai ciklonai užtikrino stiprų ir pastovų NE krypties vėją, kuris nėra garantuotas šiuo metų laiku (lapkričio 11-19). Iš 9 dienų buriavome 7. Tame tarpe 2 su 4,6 m2, 1 su 5 m2, 2 su 5,8 m2.
Bangos ir akvatorija. Banga atvirame vandenyne neviršijo 2 -2,5 m. Palyginus su sąlygomis Baltijoje per DSL nieko įspūdingo, tačiau šuoliams sąlygos idealios. Buriuoti nesudėtinga, kadangi išplaukiama per įlanką kurioje banga nusilpsta ir mūša lieka visiškai silpna. Mūšą galima susirasti tiktai pakilus prieš vėją seklumose prie molo ar Cabezo įlankoje. Ta muša nė iš tolo neprilygsta mūsiškei. Vienintelis pavojus užsirauti ant pavėjyje netoliese esančio aštraus uolingo iškyšulio Punta Roja, prie kurio apsilpsta vėjas ir atsiranda nepalankios srovės. Nepatartina plaukti ir toli į vandenyną, kadangi ten vėjas pakrypsta nuo kranto ir nelaimės atveju neša į atvirą vandenyną. Padėti gali nebent vietiniai gelbėtojai "bomberos", kurie kaip teko pastebėti, kas antrą - trečią dieną ką nors parvešdavo…
Inventorius. Buriavome su nuomotu inventoriumi iš SURF CENTER PLAJA SUR. Burės ir lentos visiškai nauji, didelis kiekis ir platus pasirinkimas. Pagrinde plaukiojome su universaliomis wave-freestile-freeride tipo Naish SuperCroos 94 ir 112 lt. lentomis. Mažesnioji man patiko. Ji gerai glisuoja, turi pakenčiamą greitį, gerai šoka ir yra lengvai kontroliuojama. Didesnioji tinka silpesniam vėjui, tačiau šiuo atveju man geriau patiko freerace Naish Titan 110lt, kuri mano nuomone stabiliau glisuoja, aštriau kyla į vėją, komfortabiliau plaukia su didžiausia nuomos bure 7,3 m2.
Buriavimas. Dažniausiai plaukiojome prie molo, kadangi ten stabilus vėjas bei pakankamai saugu. Ten ir kaituojama daug, - pagrindinai prie silpnesnio vėjo. Jeigu buriuodamas pastebi aplink daugėjant kaitų, o ypač jei kaituoja merginos, tai blogas ženklas. Patartina kuo greičiau mauti į krantą, kol nepasimovei ant Punta Roja uolu… »

Buriavimo/kaitavimo centras „Surf center Playa Sur“
Įsikūręs pietinėje El Medano pakrantės pusėje, šalia viešbučio „Hotel Playa Sur Tenerife“.
Pradedantiems organizuojamos mokyklėlės.

Daugiau informacijos dėl kelionės teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt.
 
Blog.zigzag.lt rekomendacija: Tenerife mėgaukitės ištisus metus >

Buriavimas Tenerifėje
Buriavimas Tenerifėje
Aktyvus poilsis Tenerifėje, Kanarų salos, Heidės ugnikalnis
Aktyvus poilsis Tenerifėje, Kanarų salos, Heidės ugnikalnis
Kaitavimas Ispanijoje, Tenerifėje
Kaitavimas Ispanijoje, Tenerifėje
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.