SLIDINĖJIMAS
Prancūzija  »  Val Thorens

Jei ketinate vykti į Prancūziją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Val Thorens kurortas yra „Trijų slėnių“ viršūnėje, 2300 metrų aukštyje. Tai pats aukščiausias šiame regione esantis slidinėjimo kurortas. Didelis trasų aukštis, puiki sniego danga viso sezono metu užtikrina geras sąlygas slidinėti. Nuo įspūdingos Cime de Caron viršukalnės (3195 m) giedru oru matosi Monblanas (4807 m). Tarpusavyje sujungtu keltuvų tinklu iš Val Thorens galima nusikelti į bet kurį „Trijų slėnių“ kurortą.

Dėl išskirtinės slidinėjimo centro padėties (kone visa Val Thorens slidinėjimo erdvė yra daugiau nei 2000 m aukštyje), sniegas kalnų šlaitus dengia nuo rudens iki pat vėlyvo pavasario, o atsiveriantys panoraminiai vaizdai aprėpia prancūziškąsias Alpes (Mont Blanc, Ecrins), o taip pat Šveicarijos ir Italijos Alpių viršukalnes. Val Thorens - didžiausio pasaulyje slidinėjimo centro „Les 3 Vallees“ (net 600 km trasų) aukščiausias taškas. Kurortas įsikūręs didžiulės kalnų arenos širdyje ir yra apsuptas ledynų.

Val Thorens miestelis įsikūręs visiškai šalia trasų. Patogi kurorto padėtis sukuria idealias sąlygas slidinėjimui. Viešbučiai ir apartamentai, apgyvendinantys poilsiautojus, įsikūrę tiesiog trasų papėdėse. Čiuožti galima vos išėjus pro viešbučio duris. Tai itin patogu atostogaujantiems su šeima: nereikia nešiotis slidžių, nereikia rūpintis nuvežimu iki trasų. Jokių suvaržymų, o slidinėjimui lieka ištisa diena, iki pat sutemų. Val Thorens kurorte automobilių eismas smarkiai ribojamas, didžioji dalis teritorijos – pėsčiųjų zona.

Vidutinis sniego dangos storis Val Thorens slidinėjimo regione siekia 7 m, o kur dar dirbtinio sniego danga, užtikrinanti kokybišką slidinėjimą tiek sezono pradžioje, tiek pabaigoje. Slidinėjimui galima rinktis lengvesnes trasas, esančias arčiau kurorto centro, bei vidutines arba sudėtingas - kalnų viršūnėse. Dėl didžiulių investicijų tobulinant slidinėjimo bazę, Val Thorens pripažįstamas moderniausiu Europos slidinėjimo centru. Slidinėjimo galimybės 1850 – 3230 m aukštyje. Kurortas išlieka itin patrauklus tiek profesionaliems slidininkams, tiek ir pramoginiam slidinėjimui. Val Thorens regione atsiveria net 7 aukštikalnės su nusileidimo trasomis daugiau nei 3000 m aukštyje (Maurienne ir Tarentaise slėniai). Net vidutinių galimybių čiuožėjams yra unikali proga išmėginti save didžiulėje erdvėje. Puiki trasų įranga, priežiūra ir įvairovė užtikrina greitą ir nesudėtingą susisiekimą: vos 15 min. iki Les Menuires, 45 min iki Meribel ir 1,15 val. iki Courchevel. Be to, Val Thorens išskirtinė pozicija leidžia kirsti visus 3 slėnius per 1 dieną, iki nusileidžiant saulei.
Vakare, praleidus dieną kalnuose, miestelio restoranai ir barai kviečia pasimėgauti jaukia aplinka ir puikia prancūziška virtuve. Jei nesate prisiekęs slidininkas, rasite daug kitų malonių pramogų: pačiame kurorto centre įsikūręs didžiulis sporto ir pramogų centras (9000 m²), veikia kino teatras, diskotekos, prekybos centrai.... Be to, ištisus metus čia rengiami festivaliai, koncertai, sportinės varžybos. Mažiesiems – slidinėjimo mokyklėlė, rogučių trasa, mini klubai ir kitos pramogos. Nesvarbu, sportininkas jūs ar tiesiog mylintis kalnus romantikas, Val Thorens kurorte puikiai praleisite savo atostogas.

Val Thorens slidinėjimo centre:
- aukščių skirtumas - 1430 m (nuo 1800 iki 3230 m);
- keltuvai: 4 gondoliniai, 15 krėslinių, 5 bugeliniai, 3 funikulieriai;
- keltuvų pajėgumas – 57 710 asmenų per valandą;
- bendras trasų ilgis - 140 km;
- trasų apibūdinimas: 8 žalios / 25 mėlynos / 27 raudonos / 8 juodos.
- naktinio slidinėjimo trasos;
- ilgiausia trasa – 2,25 km;
- snieglentininkų parkas;
- rogučių trasa - 6 km (ilgiausia Prancūzijoje);
- teritorija pradedantiesiems slidininkams;
- 287 sniego patrankos.

Čia slidinėjimo sezonas trunka ilgiau nei pusę metų: nuo lapkričio iki gegužės mėnesio.

Atstumai: 170 km iki Ženevos, 210 km iki Liono, 250 km iki Turino.
 

Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.