BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
Egiptas  »  El Guna
"Kaitavimas" El Gunoje

Vanduo. Žiemą jūros vandens lygis yra pakankamai aukštas (1 m. gylis apie 150 m. nuo kranto). Vasarą apie 2-3 val. per dieną būna šioks toks atoslūgis, tačiau susidaro tam tikras natūralus baseinas (apie 1,5 m. gylio), kur patogu kasdien mokytis "kaituoti".

Paplūdimys. Didžiulis, smėlėtas. Daug vietos saugiam jėgos aitvarų „pakilimui“ ir „nusileidimui“. Pakrantėje budi gelbėtojai, yra ir „etatinių padėjėjų“, kurie padeda pakelti arba nuleisti jėgos aitvarą.

Oras. Visus metus saulėta. Oro temperatūra - apie 25-35º C. Vandens temperatūra - apie 20-25º C.

Daugiau informacijos teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt.
 
Blog.zigzag.lt rekomendacija: Egiptas. Informacija keliaujantiems >

Atsiminimai iš buvusių El Gunoje (kalba netaisyta)

(pasakoja Vikis)
„Miestelyje yra du kaitbordingo spotai.
Vienas iš jų – penkių arabiškų žvaigždžių viešbučio Movenpick Resort, esančio miestelio centre tiesiog ant jūros kranto, paplūdimy. Viešbučio paplūdimy kaitbordingo centrui skirta apie 40 m. pliažo ilgio kaitų pakėlimui. Nuo kranto į jūros pusę apie 300 – 400 m. gylis iki bambos. Toliau gilu. Tokio gylio ruožas tęsiasi išilgai visos viešbučiui skirtos pakrantės (apie 800 m.). Dugnas smėlėtas. Vyraujanti vėjo kryptis plius minus išilgai kranto. Viešbutis tikrai puikus: geras paplūdimys, baseinai, atskiruose pastatuose yra po penkis – dešimt numerių. Numeriuose dideli kambariai ir vonios, terasa, langas per visą sieną, kondicionierius, šaldytuvas, televizorius, etc. Puikus viešbutis visai šeimai.
Kitas spotas yra miestelio šiaurinėje dalyje, Mangroovy Beach paplūdimyje. Didelis Naish kaitbordingo centras naujai pastatytas tiesiog dykumoje. Vieno kaitborderio įrangos saugojimas savaitei kainuoja 25 eurus. Vienas išgelbėjimas su kateriu – 10 eurų. Centrui priklauso apie 150 m. paplūdimio, kur kaitus pakelia ir nuleidžia arabai bei galioja centro taisyklės. Toliau į šiaurę dykuma, kur nėra jokių taisyklių. Kai pučia stipresni vėjai, ten daugiausiai mokosi pradedantys kaiteriai, nes kaitcentro paplūdimy dažniausiai kaituoja jau mokantys. Kai vėjas silpnas ir profai geria alų, pradedantys kaiteriai mokosi visur. Nuo kranto į jūros pusę apie 200 – 300 m. gylis iki bambos. Tokio gylio ruožas tęsiasi išilgai visos pakrantės: nuo kaitbordingo centro į pietus link miestelio apie 800 m. (toliau viešbučių paplūdimiai ir krantinės) ir į šiaurę (dykuma) kiek akis mato. Vyraujanti vėjo kryptis plius minus išilgai kranto. Dugnas prie kaitbordingo centro smėlėtas (apie 200 m. paplūdimio ilgio). Į šiaurę, dykumos link, pasitaiko koralų plotų. Nedideliame gylyje šie koralai yra pavojingi mokytis pradedančiam kaiteriui. Nesuvaldžius kaito, galima susižeisti kojas ir rankas, todėl pageidautinas ilgas kostiumas ir batukai. Visai šalia kaitbordingo centro yra pliažas, kavinė (alaus butelis kainuoja 14 egiptietiškų svarų). Šiame spote mes kaitavome ir laikėme savo inventorių. Nuo miestelio centro iki spoto ir atgal maždaug kas 30 min. veža shuttle bus (15 min. kelio, savaitinis bilietas žmogui kainuoja 10 svarų). Galima nuvykti mikroautobusiuku ar triračiu motoroleriu “Tok Tok” už 5 svarus žmogui į vieną pusę. Hurgadoje buvau jau trečią kartą ir šis spotas, mano akimis, yra geriausias Hurgados apylinkėje. Tik su vėju mums nepasisekė: pūtė tik pirmą dieną ir pusę antros dienos. Kai pūtė vėjas, vienu metu vandeny galima buvo suskaičiuoti apie 50 kaitų. Oro temperatūra dieną apie 35, vakare apie 25 laipsnius. Vandens temperatūra 25 laipsniai. Dauguma kaituoja tik su šortais ir lycra.

Miestelis El Gouna. El Gouna – nedidelis (ilgis apie 3 km., plotis iki 1 km.), kanalais išvagotas tik turistų ir poilsiautojų miestelis ant Raudonosios jūros kranto, nutolęs nuo Hurghados į šiaurę apie 25 km. Jame trys 5*, septyni 4* ir trys 3* viešbučiai (5* arabiškos = 4* europietiškos), privačios vilos, nuomojami apartamentai, jachtų uostas, restoranai ir kavinės su vakarinėmis programomis, diskotekos, parduotuvės, golfo laukas, kazino ir visa kita turistus aptarnaujanti industrija. Skirtingai nei Hurgadoje, čia nėra šiukšlių, purvo bei įkyrių arabų, be perstojo klausinėjančių “veriufrom”ir “haumačiupei”. Kasdien vienoje ar kitoje miestelio vietoje vyksta pasilinksminimo programos (disko, karaoke, šokėjų pasirodymai, muzikos koncertai, beach party, etc.) Organizuojamos visos įmanomos ekskursijos (Kairas ir Luksoras autobusu ar lėktuvu, dykumos safari, giluminis nardymas ir snorkeling’as, kupranugariai ir arkliai, etc.). Nuo 7 ryto iki 1 nakties kas 20 min. vyksta autobusai į Hurgadą ir atgal (bilieto kaina žmogui 5 svarai). Suvenyrų galima įsigyti ir El Gounos parduotuvėse, tačiau čia viskas 2 – 3 kartus brangiau nei Hurgadoje. Kavinėse ir maisto parduotuvėse viskas du – tris kartus pigiau nei Lietuvoje, pvz., kavinėje didelė porcija (kaip trys pas mus) puikių tuno salotų kainuoja 12 svarų, arbata 2,5 svaro, karštas patiekalas 16 – 24 svarai, šiša 2,5 svaro. Parduotuvėje didelis Coca Cola butelis kainuoja 4 svarus. Vienas JAV doleris Egipte kainuoja apie 6,2 svaro. Visumoje El Gouna puiki vieta kaiteriui (jei pučia vėjas), ir visai šeimai."

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.