BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
Egiptas  »  Hurgada
Anksčiau buvęs žvejų kaimelis Hurgada šiandien yra vienas iš sparčiausiai besiplečiančių kurortų Raudonosios jūros pakrantėje. Daugybė viešbučių ir vandens sporto centrų siūlo savo paslaugas aktyvaus poilsio ir vandens sporto mėgėjams.

Hurgadoje įdomu apsilankyti dviejuose miesto rajonuose – Sakaloje ir El Dachare. Sakala – tai prieš 15–20 metų buvusi Hurgada, jos vadinamasis senamiestis. Čia gausu antikvarinių parduotuvėlių. El Dacharas – tai šiuolaikinio gyvenimo centras su daugybe didelių parduotuvių, kur gausu juvelyrinių dirbinių, odos gaminių. Jei norite po paplūdimio pramogų pasivaikščioti po triukšmingą rytietišką turgų, gausybę parduotuvėlių, šis kurortas kaip tik jums.
 

Buriavimo/kaitavimo centras: Pro center Tommy Friedl
Įsikūręs viešbučio "Jasmin Village" teritorijoje. Centre sudarytos palankiausios sąlygos tiek buriavimui, tiek ir "kaitavimui".
 
Inventorius ir jo nuoma
Nuomojamos naujausios F2 ir J.P. burlentės, Neil Pryde burės, Cabrina jėgos aitvarai.
 
Viešbutis „Jasmin Village“ ***
10 km iki Hurgados oro uosto, 15 km iki Hurgados miesto, ant jūros kranto. Viešbučio 2 aukštų pastate yra 12 suites tipo (2 miegamieji, max 4+1 asm.), 62 superior tipo kambariai (max 2+2 asm.); viešbučio vasarnamiuose yra 372 standartiniai kambariai (max 2+2 asm.), 12 šeimyninių kambarių (svetainė, 2 miegamieji).
Kambariuose yra: vonia arba dušas, plaukų džiovintuvas (ne visuose kambariuose), vietinis oro kondicionierius, TV, telefonas, seifas (registratūroje nemokamas), mini baras, keraminė danga, balkonas arba terasa (ne visuose kambariuose). Kambarių aptarnavimas: kambariai tvarkomi kiekvieną dieną, patalynė keičiama kas 4 dienos. Viešbučio teritorijoje yra: 1 restoranas, 4 barai, atviras baseinas (su atskira sekcija vaikams), gydytojo kabinetas, gydytojo iškvietimas, kirpykla, drabužių valymo paslaugos, konferencijų salė, įvairios parduotuvės, automobilių stovėjimo aikštelė. Vaikams: baseinas, žaidimų aikštelė, mini klubas, mini zoologijos sodas.
 
Daugiau informacijos teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt.
 
Blog.zigzag.lt rekomendacija: Egiptas. Informacija keliaujantiems >

Atsiminimai ir įspūdžiai iš buriavusių Hurgadoje (kalba netaisyta)
(rašo Arvidas)
„Rašau šią e-žinią tiems, kas dar ruošiasi ir dar nesiruošia išbandyti Raudonosios jūros privalumus ir trūkumus. Pirmiausia noriu paneigti mitą, kurį paneigiau pats sau. Maniau, kad pirmiausia reikia pramokti plaukti, o po to plaukti į platesnius vandenis. Nė velnio, reikia (kai tik leidžia piniginė) važiuoti į HRG ar pan., Raudonojoje Jūroje mokymosi procesas truks daug trumpiau. Dėl trijų priežasčių: 1. - tankesnis (sūresnis) vanduo = didesnis plūdrumas; 2. visą laiką (85%) pučia silpnesnis ar stipresnis vėjas = puikiai išgydo LT vėjo abstinencijos depresijos padarinius, 3. laisvas ir lankstus inventoriaus pasirinkimas, priklausomai nuo vėjo ir asmeninių sugebėjimų bei pageidavimų, inventorius visą laiką paruoštas naudojimui = 100% laiko ant vandens. PR ypatingai vertinga pastaroji apystova, kadangi PR neturi trijų lentų ir penkių burių, o turimam vienos lentos ir vienos burės komplektui vėjas 90% bus per silpnas arba per stiprus. Opsss, klaidingai išsireiškiau, vėjas blogas nebūna, blogas būna tik netinkamas inventorius. Taip pat didesnė nauda yra išbandyti tris skirtingas lentas, nei perskaityti penkis straipsnius apie lentų testavimą (nesakau, kad to nereikia). HRG plaukioti burlente geriausios sąlygos yra HRG north ir HRG south, aš išbandžiau HRG south. Čia trys nedideli centrai Magawish, Sofitel, Albatros ir pagrindinis spotas Jasmine Village su "Pro Center Tommy Friedl". Pasinaudojęs Vikio patarimu pradėjau nuo Sofitel. Čia vokiečiai darbui nuomos punkte nusamdė rusus, kurie be jokiu pastangų žlugdo savo pačių biznį taip, kad pas juos aš užtrukau tik 15min.

Pirmoji išvada: jokiais būdais neverta prasidėti su mažu centru, ypatingai kur vadovauja rusai. Nedelsdamas nukulniavau į "Jasmin Village", "Pro Center Tommy Friedl", kur vokiška tvarka, tereikia plaukti.
Privalumai:
- geras inventoriaus pasirinkimas, lentos F2 ir JP, burės NP
- labai geras išplaukimas, šalia dar neužstatyta teritorija = nuo pat kranto nesumaltas vėjas
- lentų yra pakankamai, jos laikomos užsiregistravusių plaukikų lentų pakeitimui, tačiau šis privalumas greitai tampa trūkumu, nes gali negauti lentos iš viso.
Trūkumai:
- burės be trapecijų kilpų, reikia papildomai nuomoti, pirkti arba nuosavas kilpas pastoviai uždėti-nuimti-uždėti-nuimti. Kitą dieną atėjęs negavau lentos.

Antroji išvada: šiame centre reikia iš anksto rezervuoti sau lentą.
Negavęs lentos ryžtingai nuvažiavau 13km į "Makadi Bay". Šiame centre praleidau visas likusias dienas. Bendri patarimai besiruošiantiems vykti aprašyta kryptimi: Verta pasiimti hidro kostiumą - apsauga nuo saulės ir didesnis plūdrumas. Neverta imti gelbėjimo liemenės - nėra tokios mados. Verta pasiimti savo trapeciją ir trapecijos kilpas. Būtinai reikia pasiimti batukus - koraliniai rifai būna skaudūs. Būtinai reikia pasiimti arba vietoje nusipirkti pirštinaites - sūrus vanduo rankų odą nugraužia per dvi dienas. Ko gero neverta imti savo lentos ir burės, nes čia plaukioji kitokiu inventoriumi, nei LT (Fristaileriams, turintiems tinkamą inventorių, tai netaikau). Verta apsidrausti, t.y. sumokėti papildomą EUR, kad nereikėtų mokėti už sugadintą inv. Reikia pasiimti ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Verta turėti ir naudoti akinius nuo saulės.

Trečioji išvada: važiuoti į tokias vietas verta. Reikia šiek tiek pasiruošti bendravimui su arabais, kad po to nereikėtų verkauti, kad arabai apgavikai ir gaidintojai. Labai nesunku arabą su jo paties metodais ir europietiškais metodais pastatyti į vietą, tačiau tai jau kitos diskusijos tema. Taip pat kitos diskusijos tema, ką galima nuveikti Egipte be burlenčiavimo.“

Kaitavimas Egipte, Hurgada
Kaitavimas Egipte, Hurgada
Aktyvus sportas, aktyvus poilsis Hurgadoje
Aktyvus sportas, aktyvus poilsis Hurgadoje
Aktyvios vandens pramogos, atostogos Egipte, Hurgada
Aktyvios vandens pramogos, atostogos Egipte, Hurgada
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.