SLIDINĖJIMAS
Italija  »  Kronplatzas: Brunikas, Riskonė, St.Stefano

Jei ketinate vykti į Italiją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Kronplatzo (arba itališkai Plan de Corones) slidinėjimo zona driekiasi šiaurės rytų Italijos Dolomitinėse Alpėse. Bruniko (itališkai Brunico, vokiškai Brunecko) ir Riskone (itališkai Riscone, vokiškai Reischach) kurortuose apsigyvenę turistai galės lengvai pasiekti šias slidinėjimo trasas, jos plyti netoli poilsio zonų. Aukščiausia šios slidinėjimo zonos Konkordia viršukalnė – 2275 m. Į didžiausią kalną kelia 31 keltuvas.

Kronplatzo slidinėjimo zonos kurortai yra labiausiai saulėti iš visų Alpių kurortų, o slidinėjimo trasos laikomos geriausiomis Italijoje pagal jų paruošimą ir atnaujinimą. Trasų ilgis – 103 km (15 sunkių, 35 vidutinės ir 50 lengvų trasų).

Šiame kalnų apsuptame slėnyje yra 30 kurortinių miestelių. Be jau minėtų Bruniko ir Riskone netoliese yra Persa (Perca), Lunes, San Džiordžio (San Giorgio), Teodone (Teodone), San Katerinos Vila (Villa San Caterina), Ameto, Stegona miesteliai, iš kurių taip pat patogu pasiekti Kronplatzo slidinėjimo trasas. Joms galioja tas pats slidinėjimo pasas.

Norintiems lėtai pasivaikščioti (čiuožiant kartais ir nespėjama pasigrožėti puikia panorama), siūloma avalynė, panaši į teniso raketes (kad kojos į sniegą nesmigtų). Pasijusite tarsi Jacko Londono romano herojai. Toks pasivaikščiojimas po kalnus - ne tik pramoga. Tai labai gerina širdies kraujotakos darbą. Slėnyje rasite daug žirgynų, siūlančių jodinėjimo pramogas ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Paslidinėję neskubėkite žemyn į slėnio miestelius. Daug kavinių, užeigų ir restoranų rasite dar kalnuose. Nuo jų - puikus vaizdas į slėnį besimėgaujant puikiais itališkais patiekalais. Kronplatzo slidinėjimo zonoje gausu restoranėlių ir kavinukių, kalnų trobelėse įrengtų užeigėlių. Kai kurios įsikūrę net kalnų viršūnėse.
 
Brunikas dar vadinamas „slėnio perlu“. Istorinis Bruniko miestelis pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1256 m. Jis jau nuo seno buvo svarbiausia Pustertalio slėnio gyvenvietė. Brunikas – judrus, bet kartu ir neperpildytas kurortas, įsikūręs 835 m virš jūros lygio. Dabar Brunike įsikūrę svarbiausi šio slėnio kultūriniai ir prekybos centrai, kurorte daug pramogų – restoranų, alaus barų, parduotuvių, veikia diskoteka. Miestelio restoranai ir prekybos centrai pasirūpina puikia šventine nuotaika. Šiuo metu restoranai ir kavinės siūlo ypač daug tradicinių šio krašto patiekalų. Mieste galima aplankyti pietų tiroliečių liaudies buities muziejų po atviru dangumi, miesto pilį-muziejų, bažnyčias, koncertų salę. Brunikas puikiai tinka visiems – patyrusiems slidininkams, šeimų poilsiui ir pradedantiesiems slidininkams, kuriems organizuojamos pamokos nuo pirmo žingsnio ant slidžių. Yra net dienos darželiai su žiemos pramogomis patiems mažiausiems vaikučiams. Gausu čiuožyklų, ledo takelių didesniems vaikams, pirčių ir baseinų visai šeimai.
 
Riskonės kurortas įsikūręs 935 m virš jūros lygio. Iki Bruniko – 3 km. Riskonėje yra dviejų keltuvų stotelė, tad iš šio miestelio arčiausia pakilti į slidinėjimo trasas. Riskonės zonoje daug trasų pradedantiesiems. Naujas ir patogus pakilimo takas įrengtas tiesiai iš automobilių aikštelės iki Kores-Hofo viršūnės. Jis labiausiai tinka vaikams ir besimokantiems. Netoli Riskonės restorano „Dolasilla“ ir šalia pakilimo tako Croni Express jūsų laukia „Sniego vamzdžių pramogų parkas“ (Snowtubing Fun Park). Čia rasite bobslėjų, rogutes, sniego vamzdžius ir guminius ratukus. Į parką galima atvažiuoti ekologiškais parko automobiliais arba ateiti pėstute.
 
St. Stefano įsikūręs 964 m virš jūros lygio. Tai nedidelis ir ramus kurortinis miestelis, už 2 km į vakarus nuo Riskonės, šalia Kronplatzo kalno rogučių trasos. Tiesa, į kalną reikia lipti pėstute, išsinuomoti rogutes galima viršuje, o nučiuožus žemyn tiesiog palikti jas kalno papėdėje. Poilsiautojus šiame miestelyje žavi maloni ir nuoširdi atmosfera, nuostabi gamta ir puikūs kalnai. St. Stefano – tai puiki vieta ilsėtis ir mėgautis ramybe.
 
 
Jei keliaujate savarankiškai, dėl apgyvendinimo teiraukitės zigzag.lt filialuose.

Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.