SLIDINĖJIMAS
Italija  »  Livigno

Jei ketinate vykti į Italiją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Livigno (Livinjas) – itališka sniego pasaka. Tai pakankamai naujas, nuolat besivystantis slidinėjimo kurortas, įsikūręs netoli Šveicarijos ir Austrijos sienos. Kasmet čia įrengiamos naujos trasos ir keltuvai, duris atveria nauji viešbučiai. Livigno miestelis išsidėstęs šiaurinių Alpių kalnuose, 25 km slėnyje. Jis priklauso Lombardijos provincijai Sondrijui.
 
Livigno yra bemuitėje zonoje, todėl maisto, gėrimų bei slidinėjimo atributų kainos maloniai nustebina. Tai vienas pigiausių Alpių kurortų. Kaip sako patys italai, Livigno – tai mažas, bet pasakiškas miestelis, kuriame visi namai pastatyti iš medžio ir akmens. Kurortas dar naujas, tačiau sparčiai augantis. Jame vilioja žavus kraštovaizdis bei puikios galimybės mėgautis žiemos sporto malonumais.

Livigno yra 1816 m virš jūros lygio, prie Šveicarijos sienos, už 35 km nuo kalnų slidinėjimo kurorto Bormio ir apie 45 km nuo vieno populiariausių pasaulio kurortų – St. Moritz. Slidinėjimo zona išsidėsčiusi skirtinguose šlaituose (Carosello ir Motollino pusės). Ji tinka visų kategorijų slidininkams ir snieglentininkams. Žiemos sporto mėgėjų paslaugoms yra autobusai, kurie nemokamai veža iki bet kurios kurorto vietos. Bendras Alta Vatellina abonementas suteikia galimybę slidinėti šalia esančių Bormio ir Santa Katerinos, Valfurvos kurortų trasose.

Nuo lapkričio iki balandžio Livigno slėnis padengtas sausa puria sniego paklote. Miestelyje veikia kelios sporto mokyklos, joms vadovauja patyrę instruktoriai, čia pirmųjų žingsnių ant slidžių mokosi naujokai. Kartą per savaitę mokyklų instruktoriai rengia pasirodymą ant naktinės trasos. Ant užšalusio ežero galima pasivažinėti nuomotais automobiliais ir sniego motociklais, yra rogučių trasa ir pačiūžų arena.

Slidinėjantiems neteks nuobodžiauti ir vakare. Jūsų paslaugoms veikia restoranai, kavinės, barai ir diskotekos. Turistus vilioja ir neapmokestinama prekybos zona: kaimelyje veikia daugiau nei 200 neapmokestinamų prekių parduotuvių.

Iš Livigno važinėja ski autobusai į romėnų laikų miestelį Bormio. Ten yra puikus terminių pirčių kompleksas Bagni Vecci, kur 1493 m. lankėsi pats Leonardas da Vinčis. Čia trykšta 30 karšto vandens šaltinių, yra romėniškosios, viduramžiškos, imperatoriškosios pirtys, tepidariumas, kolidariumas, frigidariumas, atviras šilto vandens baseinas ir kitos vonios ir vonelės. Į kompleksą įleidžiama nuo 14 metų.
 
Livigno kurorto charakteristikos:
Didžiausias aukštis virš jūros lygio 2797 m
Bendras trasų ilgis: 100 km kurorto ir 250 km regiono. Ilgiausia trasa 4 km.
Aukštumų slenkstis 984 m
Mėlynosios trasos (pradedantiesiems) 50%. Raudonosios trasos (vidutinio sudėtingumo) 40%. Juodosios trasos (sudėtingos) 10%.
Keltuvų skaičius: 30 kurorto, 30 regiono, 11 krėslinių, 17 vagonėlių tipo, 3 gondolos.
Pakeliamas turistų skaičius/val. 20000
Dirbtinai sniegu padengiamas plotas 25%
Autobusas Taip
Slidinėjimo mokykla Taip
 
Livinje slidinėjama nuo lapkričio iki gegužės mėnesio, veikia dirbtinio sniego sistema.
 

Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.