SLIDINĖJIMAS
Italija  »  Sella Ronda: Alta Badia, Arabba Marmolada, Val di Fassa, Val Gardena

Jei ketinate vykti į Italiją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Sella Ronda yra ypatinga vieta pačioje Italijos Dolomitinių Alpių širdyje. Tai nuostabių pakilimų ir nusileidimų žiedinė sistema, kuri driekiasi apie įspūdingą Sella klintinį kalnų masyvą. Ji apima penkis slidinėjimo regionus iš dvylikos. Viso žiedo ilgis, įskaičiuojant keltuvus ir trasas, yra beveik 40 km ir yra palyginti lengvai įveikiamas. Kadangi trasos yra aukštai kalnuose (didžiausias aukštis 2516 m), reikėtų pasidomėti orų prognoze, norint išvengti tokių nemalonumų kaip stipraus vėjo ar sniego. Kiekvienas slidininkas, pasiryžęs įveikti Sella Ronda, turi būti gerai fiziškai pasirengęs, nepaisant, kad trasos yra vidutinio sudėtingumo. Visą žiedą galima lengvai įveikti per vieną dieną net nenusiimant slidžių, čiuožiant tiek pagal laikrodžio rodyklę, tiek - prieš.
Aplink Sella išsimėtę daugybė kurortų.
 
Alta Badia yra šiaurės rytiniame Sella kalnų masyvo šone, susisiekiančiame su Val Gardena ir Val di Fassa slėniais. Alta Badia regioną puošia įspūdingos dolomito uolienos viršūkalnės, ypatingai nuostabiai atrodančios besileidžiančios saulės šviesoje. Alta Badia regioną sudaro 5 pagrindiniai kurortai - Corvara, Colfosco, San Cassiano, La Villa (Stren) ir Pedraces. Regione įrengta 130 km trasų, kurių dauguma nesudėtingos ar vidutinio sudėtingumo: 70 km mėlynų trasų; 53 km raudonų trasų; 7 km juodų trasų. Trasas aptarnauja moderni keltuvų sistema, sudaryta iš 8 kabinų, 30 sėdimų keltuvų ir 18 lyninių keltuvų.
Šį regioną renkasi ramaus šeimyninio poilsio ieškantys slidininkai. Čia daug slidinėjimo mokyklų, siūlančių kvalifikuotų instruktorių paslaugas. Labiau patyrę slidininkai mielai renkasi Alta Badia trasas, kuriomis keliauja į Val Gardenos regioną ar į Val di Fassa slėnį.
Alta Badia - kraštas, kuriame gyvos senosios Alpių tautelės - ladinų tradicijos. Miesteliuose švenčių metu vietiniai gyventojai puošiasi ladinų tautiniais drabužiais, restoranuose galima paskanauti tradicinių ladinų virtuvės patiekalų, o vietovardžiai rašomi dviem ar net trijomis kalbomis - italų, vokiečių ir ladinų.
Atstumai: 140 km iki Insbruko, 299 km iki Miuncheno, 345 km iki Milano.
Kalnų slidinėjimo kurortas Arabba įsikūręs 1602 m aukštyje. Sunkiausi šio regiono šlaitai yra Arabboje. Geram slidinėjimui padeda puikios sniego sąlygos ir tiesioginis priėjimas prie Marmalada ledyno. Tai kurortas įgudusiems kalnų slidininkams ir snieglentininkams. Garsus kalnų slidinėjimo kurortas įsikūręs Marmalada ledyno – „Karalienės Dolomit“, paties aukščiausio Dolomitinių Alpių kalno (3342 m) viršūnėje. Regionas apima tarpusavyje susietus Arabba ir Malga Ciapela kurortus. Tų, kurie rizikuoja užsikarti ant amžinu sniegu padengtos Marmalada viršūnės, laukia neužmirštami nuotykiai. Slidinėjimas čia vyksta virš debesų, ant galingo ledyno, nusileidžiančio beveik iki Passo Fedaia (2056 m). Be to, plati viršūnės ketera beveik visada padengta šviežiu minkštu sniegu, kuris leidžia patyrusiems slidininkams patirti maksimalų slidinėjimo malonumą.
Atstumai: 150 km iki Insbruko, 309 km iki Miuncheno, 356 km iki Milano.
 
Val di Fassa (1320 - 2950 m) - pačiame Dolomitinių Alpių centre išsidėstęs regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Vingrios Sassolungo uolos ir didingas Sella kalnų masybas itin įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai spinduliai nudažo juos rausva spalva. Val di Fassa slėnyje išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos. Pati didžiausia ir populiariausia zona, išsidėsčiusi virš Canazei ir Campitello kurortų, papuola į Sella Ronda žiedą. Antroji mažesnė ir itin saulėta slidinėjimo zona išsidėsčiusi virš Pozzos ir Vigo di Fassa kaimelių. Nuo šios vietos atsiveria vaizdas į pačią aukščiausią Dolomitinių Alpių viršūnę - Marmolada. Čia žmonių žymiai mažiau. Keletą kartų per savaitę Pozza esančioje apšviestoje trasoje galima išmėginti vakarinį slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo asams galima parekomenduoti puikią juodają trasą šiauriniame šlaite virš Albos kaimelio. Ji visada padengta šviežio sniego sluoksniu. Tarp Val di Fassa kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu Val di Fassa/Carezza slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozza, Alba ar Vigo di Fassa. Norint pasivažinėti Sella Ronda žiedu ir persikelti į kitas Dolomitinių Alpių kurortų trasas, reikia įsigyti slidinėjimo pasą Dolomiti Superski.
VAL DI FASSA SLIDINĖJIMO ŽEMĖLAPIS
 
Val Gardena - Pietų Tirolyje esantis žiemos kurortas, idealiai tinkantis tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam slidininkui. Populiariausi Val Gardenos miesteliai yra Ortisei arba St. Ulrich (1236 m. virš jūros lygio), St. Cristina (1428 m. virš jūros lygio) ir Selva arba Wolkenstein (1536 m. virš jūros lygio). Miestelių pavadinimai rašomi dviemis kalbomis, kadangi šiame regione oficialiai naudojamos italų ir vokiečių kalbos. Val Gardenos kurortai traukia savo gamtos grožiu ir ramybe. Jaukūs miesteliai, kuriose harmoningai dera viršūkalnių grožis ir šlaituose išsidėstę dekoruoti namai, nedidelės parduotuvėlės ir kavinukės, aukštos kokybės paslaugas teikiantys viešbučiai ir skoningai įrengti privatūs apartamentai, gerai išvystyta kurorto infrastruktūra - visa tai garantuoja puikias žiemos atostogas su šeima ar draugais.
Čia yra daugybė įvairaus sudėtingumo trasų, tinkančių ir pradedantiesiems, ir patyrusiems slidinėtojams. Slidinėjama 1236-2518 m aukštyje. Bendras trasų ilgis - 175 km: 25 km sudėtingų, 100 km vidutinio sudėtingumo, 50 km trasų pradedantiesiems. Jas aptarnauja 83 pakėlėjai: 37 vilkikai, 38 kėdutės, 8 kabinos. Veikia dirbtinio sniego purškimo sistema. Pačia sudėtingiausia trasa įvardijama Saslong (3500 m ilgio, aukščių skirtumas 839 m). Pati ilgiausia Seceda - St. Ulrichto trasa (9000 m ilgio, aukščių skirtumas 1275 m, vidutinio sudėtingumo).
Atstumai: 119 km iki Insbruko, 279 km iki Miuncheno, 325 km iki Milano.
 
Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.