SLIDINĖJIMAS
Italija  »  Val di Sole: Passo di Tonale

Jei ketinate vykti į Italiją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Val di Sole - Saulės slėnis - tai Italijos kalnų kurortų spindulys. Čia - švelnus, saulėtas ir tyras oras, pasakiška aplinka, įvairios žiemos sporto šakos, tarp kurių dominuoja kalnų slidinėjimas. Dėl minėtų priežasčių šiai slidinėjimo zonai toks pavadinimas suteiktas neatsitiktinai.

Val di Sole yra vakarų Trentine, tarp didelės dolomitinių viršukalnių grupės - Adamelo (3354 m), Presanelos (3556 m), Ortles Cevedalo ar Maddalene Alpine, apjuostas Stelvijaus, Adamelo ir Brentos draustinių. Val di Sole tęsiasi nuo Mostizolo iki Passo di Tonale perėjos. Slidinėjimo zonoje išsidėsčiusios trys slidinėjimo sritys - Folgarida ir Marileva (sujungtos keltuvų sistema) bei Valle di Pejo (nuošaliau esanti nedidelė sritis). Val di Sole keltuvų sistema taip pat jungiasi su prestižiškiausiu Italijos slidinėjimo regionu - Madonna di Campiglio. Visos kartu jos siūlo net 150 km kalnų slidinėjimo trasų pasirinkimą. Valle di Pejo regione trasų nedaug, tačiau jos tokios skirtingos, kad net patyręs poilsiautojas čia susivilios praleisti visą dieną. Bendras Superskirama slidinėjimo abonementas leidžia naudotis visais Adamelo Ski (Passo di Tonale ir Ponte di Legno), Madonna di Campiglio, Folgarida Marileva, Pejo, Pinzolo, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone ir Folgaria keltuvais.

Dauguma trasų čia skirtos patogiam slidinėjimui. Jos išsidėsčiusios 1520-2505 m aukštyje virš jūros lygio. Be to, yra 15 km trasų, skirtų tradicinio slidinėjimo mėgėjams, o snieglentininkai gali nuleisti garą demonstruodami triukus specialiame parke ar ant rampos. Saulės slėnyje yra net 53 km lygumų slidinėjimui skirtų trasų, kurios daugiausia driekiasi Pejo apylinkėse.

Slėnyje yra nemažai įvairių miestelių. Didžiausi iš jų - Dimaras ir regiono sostinė Malė.

Dimaras - tai vienas iš pagrindinių Val di Sole ekonominių centrų, kur suplūsta daug turistų. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje važiuosite autobusu apie 10 min.

Malė yra Val di Sole regiono sostinė ir pagrindinis administracinis centras. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje autobusu važiuosite apie 15-20 min. Kaip ir kiekviename žiemos kurorte, Malė yra vietinių barų, restoranų ir jaukių parduotuvių. Keletą kilometrų nuo Malė nutolę Alpių sniego nepaliesti žalieji plotai, kuriuose įsikūrę „The Rabbi Spa“ ir „The Pejo Spa“ sveikatingumo centrai. Nuo seno šiuose centruose gydomos odos, reumato, kraujo apytakos, virškinimo ligos, padedama kovoti su celiulitu. Čia veikia įvairios atpalaiduojamosios vonios, galima pasidaryti įstabų masažą.

Passo di Tonale - nebrangus, nepompastiškas, todėl šis kurortas labai tinka jaunimui. Mažas, naujas ir jaukus. Kurortas 1884 m aukštyje, ledyno aukštis siekia iki 3016 m. Trasų ilgis - 80 km (70 % raudonų, 20 % juodų trasų), veikia 26 keltuvai. Slidinėti galima visus metus.
 
 
Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.