SLIDINĖJIMAS
Italija  »  Val di Fiemme

Jei ketinate vykti į Italiją savarankiškai, mes jums galime padėti suplanuoti kelionę.

Val di Fiemme jau seniai įtrauktas į pajėgiausių pasaulio kalnų slidininkų kalendorių, mat ne vieną kartą čia vyko pasaulio taurės varžybos. Šis kurortas traukia ne tik kalnų slidininkus, tačiau ir kitų žiemos sporto šakų mėgėjus - čia vyksta tarptautinės slidinėjimo, biatlono, snieglenčių ar šuolių nuo tramplino varžybos, o poilsiautojams patiekiamas platus žiemos pramogų asortimentas.

Val di Fiemme - tai savotiški vartai į Dolomitines Alpes. Jį sudaro penkios slidinėjimo zonos: Latemare (43 km trasų, keltuvai iš Predaco, Pampeago ir Obereggen), Alpe Cermis (23 km trasų, keltuvas iš Kavalezės), Alpe Lusia-Bellamonte (24 km trasų, keltuvai iš Moenos ir Castelir), ir dvi mažos - Jochgrimm (4 km trasų) bei Passo Rolle (11 km trasų). Puikiai išvystyta susisiekimo infrastruktūra leidžia specialiais autobusais pasiekti norimą vietą. Po platų Val di Fiemme slėnį išsibarstę daugybė kurortų, iš kurių didžiausi - Kavalezė ir Predacas.

Kavalezė (Cavaleze, 1000 m) - tai tvirtas istorijos šaknis turintis kurortas. Pamišusiems dėl sporto pramogų siūloma mėgautis Alpe Cermis trasomis, leistis laukine Lagorajaus kalnų grandine ar dumti į slidinėjimo ekskursijas po kalnus. Kavalezės gyvenvietės istorija skaičiuojama nuo XII a. Tuomet čia buvo darbininkų centras. Vėliau Kavalezė tapo politine, religine ir ekonomine Val di Fiemme slėnio sostine. XVI a. čia savo rezidenciją turėjo Trento vyskupas, o nuo XIX a. Kavalezė yra didingosios Fiemio bendruomenės būstinė. Kurorte apsigyvenę turtingi žmonės statė prašmatnius rūmus, tapė puošnias freskas, kurių dalis ir dabar primena didingus Kavalezės laikus. Iš kurorto į artimiausią Alpe Cermis slidinėjimo zoną patenkama Fondovalle-Doss dei Laresi gondolomis.

Predacas (Predazzo, 1018 m) - populiariausias Val di Fiemme slidinėjimo kurortas, suteikiantis turistams progą apsilankyti ir sporto klube su baseinais, čiuožykloje, parduotuvėse ar triukšminguose baruose. Vienas iš pagrindinių Predaco pasididžiavimų - gigantiškas šuolių su slidėmis nuo tramplino stadionas, kuriame 1991 ir 2003 m. vyko pasaulio čempionatai. Predazzo-Gardone gondola slidininkus nukelia į Latemaro slidinėjimo centrą.

Val di Fiemme regione visi kurortai yra vienas šalia kito, tad kasdien galima lankyti vis kitus miestelius. Už 6 km nuo Predaco, pakeliui į Rolio perėją, įsikūręs Bellamonte kurortas (1372 m). Tarp Valle del Travignolo laukų įsitaisęs Bellamonte atpažįstamas iš pastogių šienui krauti, kurios suteikia kaimeliui senovės žavesio. 5 km nuo Predaco veikia Paneveggio gamtos parkas, kerintis natūralia gamta.

VAL DI FIEMME SLIDINĖJIMO ŽEMĖLAPIS
 
Išvykdami slidinėti nepamirškite apsidrausti.
 
Nepamiršk pasiimti ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortelės! Daugybė nuolaidų ir specialių pasiūlymų! Su ISIC, ITIC ar Europos jaunimo kortele: iki 50% nuolaida kelionių draudimui Zigzag Travel biuruose.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.