Įvairūs
ŠALYS  »  Albanija
Dėl kelionių į Albaniją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

ALBANIJA

Albanija, įsikūrusi tarp dviejų jūrų, Adrijos ir Jonijos, yra viena iš nedaugelio Europos šalių, stebinanti savo autentiškumu. Šiuo metu čia dar nėra masinio turizmo, bet vis dažniau ir dažniau čia užklysta smalsūs keliautojai.
Ypatinga atmosfera, lankytinos vietos ir vietinė virtuvė yra Albanijos privalumai. Dinamiškai besivystanti šalis turi daug veidų: keliuose galima pamatyti ir asilų, ir pravažiuojančių prabangių Mercedes automobilių, tiek prabangių viešbučių, tiek ir apleistų bunkerių. Albanai yra žmonės, kurie glaudžiai susiję su kultūra ir puoselėja tradicijas, visada išlaiko teigiamą požiūrį į turistus.

Albanija
Albanija
Kelionės į Albaniją
Kelionės į Albaniją
Poilsinės kelionės į Albaniją
Poilsinės kelionės į Albaniją

LANKYTINOS VIETOS

Vieta, nuo kurios dažnai prasideda susižavėjimas Albanija, - Saranda, Albanijos Rivjera, garsiausias kurortas. Saranda kurortas yra įsikūręs šalies pietuose, Jonijos jūros pakrantėje, netoli sienos su Graikija, priešais Korfu salą. Puikus klimatas leidžia džiaugtis 290 saulėtų dienų per metus, o vasarą temperatūra retai viršija 30 laipsnių. Vasaros vakarai labai malonūs ir tinkami maloniems pasivaikščiojimams gražia promenada su palmėmis, kuri laikoma kurorto centru. Čia daug parduotuvių, barų, pramogų, tad galite nebrangiai atsigerti kavos ir paragauti vietinių užkandžių ir patiekalų. Rekomenduojame paragauti tradicinių koldūnų su špinatais, sūriu arba mėsa. Paplūdimiai čia ilgi, daugiausia žvyro.
 
Dhermi - jaukus kurortas ant jūros kranto, kur saulėje mirga mėlynos jūros paviršius ir žvilgsnis vis nukrypsta link aukštų, gražių kalnų. Smėlis paplūdimiuose švarus, tik kai kuriose vietose galima rasti akmenuotų ruožų. Dauguma viešbučių turi privačius paplūdimius ir nuostabius kambarius su vaizdu į jūrą. Čia rekomenduojama mėgautis vandens motociklų pramogomis ir kitu vandens sportu. Pavažiavę į pietus nuo miesto rasite nuošalią įlanką, kur galėsite degintis be pašalinių akių ir nardyti su vamzdeliu.

Himare - malonus kurortas, apsuptas kalnų. Čia rasite smėlio paplūdimius, jaukias prieplaukas ir uostą. Skaidrus ir šiltas vanduo šioje vietoje kviečia išmėginti vandens sportą. Turistai dažniausiai renkasi paplūdimį pietinėje miesto dalyje. Aplinkiniai keliai idealiai tinka važinėtis dviračiu, čia galite aplankyti Osmanų tvirtovę, įsikūrusią ant aukštos kalvos virš pagrindinio paplūdimio ir senamiesčio, kuri primena mažo graikų miestuko griuvėsius. Šis kurortas - netriukšminga vieta, todėl idealiai tinka šeimos poilsiui.
 
Porto Palermas - ramus kurortas, įsikūręs didelėje įlankoje, turinčioje kelis smėlio paplūdimius ir nuošalias įlankėles, kur galėsite ramiai tyrinėti povandeninį pasaulį nardant.

Ksamil – nedidelis žavingas kurortas netoli Graikijos sienos, tarp Butrintas ir Saranda miestų. Čia rasite intymią ir jaukią atmosferą, smulkaus smėliuko paplūdimį ir gerai išvystytą turizmo infrastruktūrą. Nors vieta gana rami, vakare čia galėsite rasti jaukių kavinukių ir barų, kur galėsite ragauti vietinių gėrimų ir patiekalų sėdėdami terasoje ir stebėdami mėlyną jūros vandenį. Jei ieškote ramybės, Ksamil kurorte jausitės puikiai. Laisvalaikiu turistai dažniausiai tyrinėja senovinį Butrintas miestą ir grožisi pusiasalio vaizdais. Kurortas idealiai tinka poilsiui šeimoms su vaikais.

Albanija, Dhermi
Albanija, Dhermi
Albanija, Himari
Albanija, Himari
Albanija, Ksamil
Albanija, Ksamil

NACIONALINĖ VIRTUVĖ

Albanijos virtuvė primena Balkanų ir Viduržemio jūros virtuvės ypatumus. Čia sunkiai rasite išskirtinių, tik Albanijai būdingų patiekalų, tačiau būtinai įvertinkite dažniausiai naudojamų ingridientų - alyvuogių aliejaus, pomidorų ir saldžių mažųjų paprikų - derinį. Albanai puikiai moka pagaminti žuvį, pagautą jūroje, upėse ar ežeruose.

Albanijos virtuvė
Albanijos virtuvė
NAcionalinė Albanijos virtuvė
NAcionalinė Albanijos virtuvė
Nacionalinė Albanijos virtuvė
Nacionalinė Albanijos virtuvė
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.