Įvairūs
ŠALYS  »  Graikija

Dėl kelionių į Graikiją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Graikijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Graikija – šalis tarp jūrų

Geografinė padėtis: Graikija – Pietų Balkanų šalis (nuo 1981 m. priklausanti Europos Sąjungai), turinti 10 mln. gyventojų, beveik visi – graikų stačiatikiai (sostinė – Atėnai su 4 mln. gyventojų). Valstybinė kalba – graikų.
70 procentų šalies teritorijos užima kalnai (aukščiausias iš jų – Olimpo kalnas, 2917 m aukščio). 19 procentų šalies teritorijos sudaro salos (didžiausios – Kreta, Euboja, Rodas).
Visus Graikijos ir daugiau kaip 2000 jos salų ir salelių krantus skalauja kelios jūros: Jonijos, Egėjo, Trakijos, Mirto, Viduržemio bei Kretos.
Akivaizdu, kad tokioje jūrinėje valstybėje yra daugybė poilsiui tinkamų vietų, modernių viešbučių. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra šalies šiaurėje – +25 C, pietuose – +27 C.
Sąlygos turizmui: ramios, skaidrios, šiltos jūros, nuostabiausi paplūdimiai, visus kalnų šlaitus apgaubusios alyvmedžių giraitės, stačiais šlaitais ir giliais tarpekliais žavintys kalnai, civilizacijos nepaliestos salos, garsios istorinės lankytinos Graikijos vietos jūsų atostogas padarys nepamirštamas.


Graikija vilioja turtinga istorija

Graikija – viena iš seniausių Europos valstybių. Jos turtinga istorija skaičiuojama tūkstančiais metų. Iki šiandien Graikijoje išliko daugybė šventyklų ir kitų svarbių pastatų bei jų griuvėsių, liudijančių ilgą ir sudėtingą šalies istoriją.
Turtingą šalies kultūrą, su kuria susipažinti į šalį traukia tūkstančiai turistų, kadaise kūrė garsūs Graikijos filosofai, matematikai, architektai, rašytojai.


Lankytini objektai

Atėnai. Aplankykite Akropolį (įėjimo bilietas apie 12 EUR) ir šventyklas, pamatysite Panathinaikos stadioną, Sintagmos aikštę. Pasivaikščiokite po Atėnų senamiestį - Plaką.

Salonikuose aplankykite Baltąjį bokštą – miesto simbolį, tarptautinį parodų centrą HELEXPO, Aristotelio universitetą, Archeologijos muziejų, rotondą, Šv. Demetrijaus soborą, Akropolį.

Meteoros vienuolynuose susipažinkite su nūdienos vienuolių gyvenimu, pamatysite unikalių freskų, ikonų, didžiulę liturginių reikmenų kolekciją. Moterys privalo dėvėti uždaras sukneles, vyrai – ilgas kelnes.

Aplankykite Petralonos stalaktitų ir stalagmitų olą, kurioje buvo rasti senovinio žmogaus palaikai, muziejų.

Vandens pramogų parkas Waterland įsikūręs 8 km nuo Salonikų miesto ir užima 150 000 m2 plotą. Tai puiki vieta praleisti laisvalaikį.

Graikiškame folkloro vakare - graikiškos dainos, šokiai ir gausi vakarienė tradicinėje graikų tavernoje.Kasdienybės ypatumai

Graikijoje patirsite ne tik įdomių įspūdžių. Čia galima nusipirkti daugybę vertingų daiktų. Graikijoje yra pasaulyje garsus kailinių gamybos centras, kur patirtis perduodama iš kartos į kartą jau penkis šimtmečius.
Dideliuose prekybos centruose (jie dirba be pietų pertraukos) kainos fiksuotos, tačiau mažose parduotuvėlėse galima derėtis. Turistų mėgstami suvenyrai – graikiška keramika, puošta senovės Graikijos gyvenimą vaizduojančiais piešiniais.Graikiška virtuvė

Graikiškai virtuvei būdingas riebokas ir daug prieskonių turintis maistas. Daug nacionalinių patiekalų gaminama iš avienos ir veršienos. Vištienos ir kiaulienos nacionalinėje virtuvėje nedaug. Kepimui beveik visada vartojamas vien tik alyvuogių aliejus (Graikoje auginama daug alyvmedžių).
Mažuose restoranėliuose dažnai lankytojams leidžiama užeiti į virtuvę ir ten išsirinkti sau patiekalą. Populiariausi graikiškos virtuvės patiekalai – ryžių sriuba su kiaušiniu ir citrina (avgolemono), upės žuvis barbuni, daržovių salotos su sūriu, kepti ir ryžiais bei mėsa farširuoti pomidorai (domates gemistes), krevetės, omarai, kepti baklažanai (melitsanes), pudingas arba suflė iš makaronų (pastisijo), žuvų ikrų salotos (taramosalata).
Nepakartojami saldumynai – graikiški pyragėliai su migdolais, sirupu ir medumi.
Graikijoje populiarūs ir į lietuviškus balandėlius panašūs patiekalai, tik mėsa sukama ne į kopūsto, bet į vynuogių lapus. Graikai mėgsta ir įvairius šašlykus, keptus kalmarus, šaltą kavą (frappe). Iš alkoholinių gėrimų populiari anyžinė degtinė (ouzas), jaunas vynas (retsina).


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.