Įvairūs
ŠALYS  »  Ispanija

Naudingos nuorodos


Dėl kelionių į Ispaniją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Ispanijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

ISPANIJA - flamenko ir koridos šalis, garsi savo istorija ir tradicijomis, vaišingumu ir svetingumu.
Šiltas Viduržemio jūros klimatas, išplėtota turizmo industrija, begalė istorinių paminklų, jūrų gėrybių, vaisių, daržovių gausybė - visa tai Ispaniją daro patrauklią pasaulio turistams.

GEOGRAFINIAI EKSTREMUMAI

Ispanija – viena kalnuočiausių valstybių Europoje (pirmoje vietoje yra Šveicarija).
Madridas – vienintelė Europos sostinė, neturinti upės.
Aukščiausia viršūnė – Teidė (3716 m).
Ilgiausios upės – Tachas (1007 km), Ebras.
Didžiausi ežerai – Almendra, Alkantara.
Giliausia karstinė bedugnė – Sima de los Puertas(1338 m).


KATALONIJA - pati turtingiausia Ispanijos sritis. Ji yra viena iš 17 autonominių sričių ir išsidėsčiusi Pirėnų pusiasalio šiaurės rytų dalyje.
Jos dalis Kosta Brava palei jūra driekiasi 200 km - tai tipiški Viduržemio jūros pakrančių miesteliai ir gyvenvietės, stebinantys savo grožiu ir gamta. Kosta Bravoje atgaivą ras ir mėgstantys pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ar automobiliais, norintys pajodinėti, apžvelgti kraštą iš aeroplano ar pažinti jo istoriją. O vandens sporto ir golfo mėgėjai tikrai džiugins čia jiems siūlomų paslaugų įvairovė ir kokybė.

Kosta Dorada - tai ne tik turistų pamėgta pakrantė. Joje gausu miestų, išsaugojusių savo ispanišką autentiškumą. Žymiausias - Taragona - senovinis pietų Katalonijos miestas. Taragonoje ir jos apylinkėse gyvenantys žmonės yra itin kultūringi, išsaugoję senovines tradicijas ir švenčių papročius. Čia galima pamatyti ir Katalonijos liaudies šokį sardana, kuris susikabinus rankomis šokamas gatvėse. Ne mažiau įspūdžių patirsite ne tik stebėdami aplinką, bet ir įsilieję į vietinės šventės šurmulį ar paragavę kataloniškos virtuvės patiekalų bei nuostabaus vyno. Ne mažiau įdomus Jums bus teatrų, muziejų ar sporto varžybų lankymas, be to, liksite sužavėti naktiniu kurortinių miestelių ar Barselonos, Ispanijos Viduržemio jūros pakrantės kultūros ir pramogų centro, gyvenimu. Nuo Barselonos į pietus einanti Kosta Dorados pakrantė dar vadinama Auksiniu krantu. Suprantama, čia smėlis tikrai auksinės spalvos (iš čia ir kilo pavadinimas). Pakrantė pasižymi nedidelių įlankėlių išraižytais smėlio paplūdimiais. Tokie nuostabūs paplūdimiai tęsiasi keletą kilometrų. Ypač jie traukia šeimas su vaikais. Žinomiausi Kosta Dorados pakrantės kurortai – La Pineda, Salou, Kambrilis.


LANKOMI OBJEKTAI


Sevilijos katedra - trečioji pagal dydį katedra Europoje. Ją savo dydžiu lenkia tik Šv. Petro bazilika Vatikane ir Šv. Povilo katedra Londone. Katedroje pamatysite Kristoforo Kolumbo kapą, kurį laiko keturių karalių figūros: Kastilija, Aragonas, Navara ir Leonas.
Kordoba. Dešiniajame Gvadalkivir upės krante, 123 m. virš jūros lygio įsikūrusi Andalūzijos sostinė Kordoba. Kordobą aplankančius turistus labiausiai vilioja pasivaikščiojimas siauromis senamiesčio gatvelėmis, susispaudusiomis aplink miesto mečetę.
Prado muziejus. Jo rinkinius sudaro virš 5000 paveikslų. Muziejuje galima susipažinti su žymiausių ispanų menininkų kūriniais: El Greko, Velaskezo, Gojos ir kitų pasaulinio garso tapytojų drobėmis.
Montserato vienuolynas – norų išsipildymų vieta. Jis yra už 50 km nuo Barselonos, 1236 m virš jūros lygio iškilusioje kalvoje. Tai maldininkų labiausiai Ispanijoje lankoma vieta. Čia meldžiamasi Montserato Dievo Motinai – Juodajai Madonai. Sakoma, kad jai nusilenkus išsipildo didžiausias noras. Dažnai turistams dėl to net tenka pastovėti eilutėje. Čia dirbantys dvasininkai jums parodys įrodymų, kad tai ne mitas. Kalno viršuje stovi Montserato bazilika, virš altoriaus – Gaudžio suprojektuota koplyčia, kurioje saugoma stebuklingosios Montserato Dievo Motinos skulptūra. Montserato vienuolyno bibliotekoje saugoma apie ketvirtis milijono senų knygų ir rankraščių. Montserato muziejuje gausu žymių dailininkų – D. El Greko, M. Karavadžo, P. Pikaso, K. Monė, S. Dali – paveikslų. Šiuo metu vienuolyne gyvena apie aštuoniasdešimt vienuolių. Rytinių ir vakarinių pamaldų metu galima pasiklausyti visame pasaulyje berniukų choro, turinčio seniausias Europoje chorinio giedojimo tradicijas.
Taragona – Taragonos provincijos sostinė, vienas iš seniausių Ispanijos miestų, esantis už 98 km nuo Barselonos. Iki šių dienų šio seno miesto apylinkėse galima išvysti romėnų laikų pastatų liekanų – dalį miesto gynybinės sienos (1100 m ir 12 m aukščio), forumo liekanas, amfiteatrą, akveduką. Soboras – pats reikšmingiausias viduramžių Taragonos paminklas. Taragona – miestas, kuriame puikiai dera istoriniai paminklai, viduramžių senamiestis ir platūs šiuolaikiniai bulvarai bei modernūs statiniai. Įdomi centrinė miesto gatvė Ramble su puošniais moderno, baroko ir neoklasicizmo stiliaus pastatais, žaliais skverais, sodais. Čia stovi fontanas, kurio skulptūros vaizduoja keturis pasaulio kontinentus. Šalia senosios Ramble gatvės – naujoji Ramble su šiuolaikiniais pastatais.
Andora – miniatiūrinė Europos valstybė Pirėnų kalnuose, esanti šalia Prancūzijos ir Ispanijos sienų, turistus traukia ne tik gamtos grožiu, istorinėmis įdomybėmis, bet ir laisvos ekonominės zonos teikiamais privalumais. Šalies plotas – 468 kv. km (keturis kartus didesnis už Kauną). Nepaisant savo dydžio, Andora turi savo sostinę – Andorą la Vella. Tai yra aukščiausiai virš jūros lygio Europoje įsikūrusi sostinė (1055 m).
„Port Aventura“ – ispaniškas Disneilendas - vienas didžiausių (plotas – 115 ha) pramogų parkų Europoje. Plačiau >>>
Granada - laisvalaikio praleidimo, fantazijų, tyrinėjimų miestas. Vertingiausiais 250 metų valdžiusių Nasridų palikimas – Alhambros rūmai, vieni puošniausių islamiškame pasaulyje, kurie išgarsino Granados miestą. Alhambra, sniego baltumo Sierros Nevados kalnai – neužmirštamas vaizdas viliojantis ne tik europiečius. Netoli nuo Granados yra Generalife sodai, kuriuose trykšta fontanai, gaiva alsuoja baseinai, auga rožių krūmai, apelsinmedžiai.
Ronda - tai vienas iš seniausių Andalūzijos miestų, įsikūręs vienoje vaizdingiausių Ispanijos vietų. Iš miesto įžymybių išsiskiria taip vadinamas “naujasis tiltas”, statytas 1793 m. virš Gvadalavin upės tarpeklio. To tilto aukštis 90 m. Iš čia atsiveria nuostabi miesto panorama. Šiauriau nuo tilto yra pati seniausia Ispanijoje koridos arena. Greta arenos pamatysite arabų karaliaus namą. Senamiesčio centre yra Mergelės Marijos bažnyčia, statyta 1458 m., kurioje atsispindi keli architektūros stiliai: romėnų, arabų, renesanso, baroko.
Andalūzijos miestų primadona Sevilija – gražus, didingas miestas. Romantiškiausia Sevilijos vieta yra Santa Cruz kvartalas, kur siaurų gatvelių labirinte glaudžiasi katedra ir karalių rūmai-Real Alcazares, daugybė suvenyrų parduotuvių, tapas barų, vaikštinėja gitaristai, tarp medžių slepiasi vaizdingi takai, aikštės ir gėlių pilni patios (kiemeliai). Gibraltaro įžymybės susijusios su jo strategine ir karine svarba. Pusiaukelėje į garsiąją uolą stovi maurų pilis, kurios donžone iki šiol yra kalėjimas. Beždžionių urve, netoli Gibraltaro kyšulio, gyvena beuodegės beždžionės.
Galimas persikėlimas į Maroką. Maroko karaliaus vasaros rezidencija, senoji miesto dalis Medina, tipiški Maroko restoranai.
Korida – pati gražiausia žmogaus ir gyvūno kova, kurioje žmogus turi pripažinti sau lygią būtybę. Kaip ir mes, bulius negali išvengti mirties, tačiau, kaip ir mes, yra laisvas pasirinkti kelią į ją…
Karkasonas – pasaulyje žinomas miestas – tvirtovė, menantis keltų ir romėnų arklių kanopų dundesį. Siaurose miesto gatvelėse plevėsuoja ir grafų vimpeliai su Tulūzos kryžiais. Čia jaučiamas viduramžių alsavimas ir atgimsta praeities šešėliai.VIRTUVĖ

 
Įvairi, savotiška ir nepakartojama. Vyrauja paprastos valstietiškos daržovės – svogūnai, česnakai, saldūs pipirai, žalumynai. Prieskoniai vartojami saikingai, tik šafrano negailima.
Vienas iš pagrindinių patiekalų – paelja. Kiekvienąkart ji bus kitokio skonio. Nors ji gaminama iš ryžių, trupučio vištienos, kiaulienos, sūdytos žuvies, krabų, žirnių, pipirų, citrinų, įvairių prieskonių, kiekvienas kulinaras ją pagamins kitokią.
Kitas populiarus ispanų patiekalas – tortilija. Tai tirštas omletas, keptas su bulvėmis, grybais, žuvimi ar mėsa.
Negalima nepaminėti lengvų užkandėlių – tapas, kurių jums pasiūlys ir kiekvienoje užeigoje, bare, kavinėse. Populiari ir kreminė sriuba su migdolais bei česnakų sriuba. Iš desertų populiarūs pudingai, pyragėliai su migdolų kremu.
Ispanų virtuvė neįsivaizduojama ir be jūros gėrybių. Gaminama iš įvairiausių žuvų, moliuskų, sraigių, vėžiagyvių.
Katalonijoje labai mėgstami patiekalai iš porų. Jų gaminimas net tapo savotiška šventine ceremonija - Calcotada. Porus kataloniečiai kepa kieme ant atviros ugnies, sudėję ant grotelių (kūrenama vynuogienojais). Iškepti porai patiekiami su specialiu padažu – salsa romesco (riešutai su pomidorais, įvairiais pipirais, petražolėmis, česnakais, alyvuogių aliejumi, actu). Kadangi į atviroje ugnyje keptus porus galima įsisuodinti rankas, svečiams išdalijamos vienkartinės pirštinės ir prijuostės. Ištraukta poro saldi šerdis dažoma į padažą.
Andalūzija garsėja cheresu, alyvų aliejumi ir džiovintais kumpiais. Labai populiarūs jūros gėrybių patiekalai, beveik kiekvieno restorano meniu yra patiekalų iš tuno. Daržovės, išskyrus artišokus, šparagus ir pomidorus, nėra populiarios. Pietuose auginami apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai, vakaruose – braškės, Las Alpujarras regione – trešnės ir vyšnios, visoje Andalūzijoje – persikai ir obuoliai. Desertuose jaučiama Šiaurės Afrikos virtuvės įtaka, vartojami migdolai, figos ir medus.
Ispanų restoranai skirstomi į 5 kategorijas, jas nurodo atitinkamas sukryžiuotų šakučių skaičius. Pigiausia maitinimo įstaiga – comedores (panašu į mūsų valgyklą).


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.