Įvairūs
ŠALYS  »  Maljorka

Naudingos nuorodos


Dėl kelionių į Maljorką kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
MALJORKA – didžiausia Balearų salyno sala. Jos teritorija tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Pietryčiuose yra Sierra de Tramuntana kalnynas, kurio aukščiausia viršukalnė – Puig Mayor – yra 1445 m virš jūros lygio. Centrinę salos dalį užima lyguma, kuri pietryčiuose pereina į neaukštą Sierra de Levant kalnų masyvą. Šių kalnų papėdėje yra puikių paplūdimių. Pakrančių ilgis – 554 km. Sala turi dvi dideles įlankas: Bahia de Alcudija (šiaurėje) ir Bahia de Palma (pietuose).


LANKYTINOS VIETOS, EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Pasižvalgykite po vakarinę salos dalį ir susipažinkite su miesteliais, salos gamta, įspūdingais kvapą gniaužiančiais Siera de Tramuntana kalnais. Netoli La Calobros miestelio yra gilus ir vaizdingas kalnų tarpeklis Torrent de Pareis. Vingiuotas kalnų kelias iš LaCalobros į Llucą – puiki pramoga aštrių pojūčių mėgėjams. Llucas yra vienuolynas, žymus Dievo Motinos, šios salos globėjos, statula, salos gyventojų vadinama „Juodąja Madona“.
Valdemosa – senovinis Maljorkos miestelis (16 km nuo Palmos), kuriame yra išlikusių XV–XVIII a. architektūros statinių. Įdomus Kartiaziano vienuolynas, kurį kaip savo rezidenciją pastatė salos karalius. Dabar muziejuje galima susipažinti su vienuolių buitimi, aplankyti celę, kurioje 1838–1839 m. žiemą gyveno rašytoja Žorž Sand, čia parašiusi knygą „Žiema Maljorkoje“, ir garsus lenkų kompozitorius bei pianistas Frederikas Šopenas.
Formentoras – kalnuotas pusiasalis salos šiaurėje. Tai tarytum Sierra de Tramuntana kalnų tąsa su įspūdingais skardžiais ir tankiais pušynais. Šis vaizdas žydro vandens fone ypač puikiai atsiveria iš apžvalginio Es Colomer bokšto. Yra ir daugiau kalnuose įrengtų apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria puikūs apylinkių vaizdai. Matosi net jūroje esanti laukinė Kolomer salelė. Nusileidus nuo kalnų galima pailsėti jaukiame idiliškame Formentoro paplūdimyje. Kitoje įlankos Bahia de Pollensa dalyje yra gerai išsilaikiusių apsauginių XIV a. Alkudijos sienų, du fortai ir romėnų teatro griuvėsiai. Pakeliui į Alkudiją – dėmesio vertos El Interior, Sineu, Muro gyvenvietės.
La Granja de Esporles – etnografinis dvaras. Šį senovinį X a. dvarą galima vadinti etnografijos ir liaudies amatų muziejumi, išsamiai supažindinančiu su Maljorkos gyventojų menu, amatais, žemės ūkio padargais. Daugelyje dirbtuvių galima susipažinti su dailidės, kurpiaus, juvelyrų, audėjų ir parfumerijos specialistų darbu senovėje.
Koncertai požeminėse olose. Rytinė Maljorkos salos pakrantė garsi daugybe urvų, olų, grotų. Šalia Porto Cristo miesto yra įdomiausia iš olų – Drakono ola (Cuevas del Drach), atsivėrusi 1906 m. Tai didžiausia ola saloje, stebinanti netikėtomis stalaktitų bei stalagmitų formomis, įvairiais labirintais ir požeminiais ežerais. Maršrutas po žeme vingiuoja 1700 m. Čia tyvuliuoja ir didžiausias Europoje požeminis ežeras Martelis (177x40 m). Šioje „salėje“ prie požeminio ežero rengiami muzikos koncertai. Ant uolų susėdusiems žiūrovams neišdildomą įspūdį palieka apšviestu ežeru valtelėmis plaukiojantys ir grojantys muzikantai... Kita įspūdinga ola yra Cuevas dels Hams. 500 metrų ilgio požeminiai koridoriai jungia 6 spalvingas stalaktitų ir stalagmitų olas ir požeminį ežerą. „Angelo sapnu“ vadinama ola yra pati gražiausia požeminė ola Maljorkoje.
Deija – menininkų traukos centras. Už 3 km nuo Valdemosos yra vaizdingos Deijos apylinkės. Miestelis yra ramus ir mielas, išlaikęs tipišką ispanų gyvenvietės koloritą. Čia gyveno, kūrė ir buvo palaidotas žymus anglų poetas Robertas Greivsas. Nuo apžvalgos aikštelės atsiveria puikus vaizdas į jūrą, kur stūkso įspūdinga Sa Foradados uola.
Manacor – antrasis pagal dydį Maljorkos miestas, svarbus salos pramonės centras. Čia įsikūręs garsus dirbtinių perlų auginimo fabrikas „Majorica“, kuriame perlai „auginami“, apdirbami, parduodami. Svarbiausi ir įdomiausi miesto statiniai – gotikinė bažnyčia, rekonstruota XIX a., miesto valdžios rūmai, įsikūrę buvusiame XVII a. vienuolyne.
Els Calderes – aristokratiškas dvaras-muziejus. Už 37 km nuo Palmos, pakeliui į Porto Cristą, yra Els Calderes de Sant Joan dvaro kompleksas-muziejus. Šis dvaras – tipiškas lygumoje įsikūrusio dvaro pavyzdys. Pagrindinio gyvenamojo pastato kambariai, svetainės, pagalbinės patalpos yra išlaikiusios autentišką aristokratišką XVIII a. atmosferą.
Naktinis klubas „Son Amar“. Tai modernus aukštos klasės naktinis klubas, įsikūręs XIII a. maljorkietiškame dvare. Čia susirenka apie 2000 lankytojų. Po įspūdingų programų – „dainuojančių“ vandens fontanų koncertas.
Vandens pramogų parkai. Vienas didžiausių vandens pramogų parkų pasaulyje yra Aquacity El Arenalio kurorte, netoli Playa de Palmos. Tai visas vandens pramogų miestelis, kuriame galima nuostabiai praleisti laiką, pramuštgalviškai pasinerti į vandens teikiamų malonumų pasaulį. Magalufo miestelyje esančiame Aquaparke gausu įvairių vandens pramogų.
Turistams įdomios šventės. Maljorka garsėja savo folkloru. Salose vyksta daugybė švenčių. Per Velykų savaitę vyksta gatvės vaidinimai. Gegužės viduryje rengiama krikščionių pergalės prieš musulmonus šventė. Jos metu šaudoma iš senovinių pabūklų, dangų nušviečia fejerverkai. Birželio 23–25 d. švenčiamos Joninės, dega laužai, vyksta riterių turnyrai, korida. Liepos 15–16 d. švenčiama mergelės Karmen – jūrininkų globėjos – šventė. Jos metu šventinami laivai, organizuojamos vandens sporto varžybos. Rugpjūčio mėnesį Maljorkoje ir Ibisoje rengiami meno ir muzikos festivaliai.


MALJORKOS VIRTUVĖ

Maljorkos virtuvė taip pat kaip ir gamta pasižymi įvairove ir rafinuotumu. Virtuvės pagrindą sudaro jūros produktai ir vietinėse plantacijose užauginti vaisiai bei daržovės. Balearų virtuvė garsėja ispanų, katalonų, taip pat vien šiose salose gaminamais patiekalais. Kaip ir daug kur Ispanijoje čia mėgstama šalta sriuba gaspačo (skystos salotos), gaminama iš vandens, aliejaus, pomidorų, česnakų, agurkų, paprikos sulčių, vynuogių acto. Sriuba patiekiama su skrebučiais.
Salose mėgstami kiaulienos, paukštienos patiekalai, vėžiagyviai, žuvys.
Beje, majonezo tėvynė yra viena iš Balearų salų – Menorka, tad čia galite pagarauti įvairių jo rūšių.
Maljorkoje populiarūs tapa barai (tapa – nedidelės užkandėlės iš alyvuogių, ispaniško sūrio, žuvies, mėsos, grybų, kumpio, daržovių).
Tradicinių patiekalų restoranuose galėsite paragauti ir nuo seno saloje kepamos vietinės anyžinės duonos.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.