Įvairūs
ŠALYS  »  Kreta

Naudingos nuorodos

PIGIOS KELIONĖS Į KRETĄ >

Dėl kelionių į Kretą kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Kreta - ne tik pati piečiausia Graikijos sala, bet ir pats piečiausias Europos taškas. Nepaprastai kontrastingas kraštovaizdis, besidriekiantis 300 km. ilgyje, palieka neišdildomą įspūdį. Čia ir sniego kepurėmis pasipuošę didžiuliai kalnai, ir kvapą gniaužiantys tarpekliai, ir derlingos žemės bei smėlėti paplūdimiai, įvairiausių smaragdo atspalvių krištolinis vanduo.
Švelnus Viduržemio klimatas ir 300 dienų per metus šviečianti saulė, pakankamas drėgmės kiekis užtikrina kelis derlius metuose.
Didžiausia Graikijos sala siūlo tiek įdomybių, kad vienų atostogų ikrai neužteks aplankyti visas patraukliausias vietas. Didžiulis vaisių, daržovių, jūros gėrybių bei vynų pasirinkimas patenkins išrankiausio gurmano poreikius. O kur dar geriausiu pasaulyje pripažintas medus, jogurtas ir alyvų aliejus...

Kretos sostinė Heraklionas yra vienas didžiausių Graikijos miestų. Jį sudaro dvi dalys. Pirmoji - Naujoji - su šiuolaikinėmis parduotuvėmis, parkais ir daugybe aikščių. Antroji - Senamiestis su Venecijiečių fontanais, Lodzija, turgumi, senomis ir šiuolaikinėmis gražiomis gatvėmis. Didelį susidomėjimą kelia archeologinis Herakliono muziejus.
Kažkada miestas buvo pačiu svarbiausiu Venecijos gyventojų uostu Viduržemio jūros rytuose. Galingos XVI a. gynybinės sienos, pastatytos aplink miestą, išliko iki šių dienų. Šiandien Heraklionas - didelis jūros uostas, prekybos ir turizmo centras.


LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS

 
Ramaus poilsio mėgėjams - puikios sąlygos mėgautis paplūdimio malonumais kone aštuonis mėnesius per metus, o tiems, kas renkasi aktyvų poilsį - didžiulė pasiūla maršrutu tiek automobiliu, tiek laivais, tiek pėsčiomis. Kretos sala - tikras rojus mitologijos ir istorijos mėgėjams. Garsios vietovės, vienuolynai, bažnyčios ir nepaprastai jaukūs vietos kaimeliai, kurių ypatinga atmosfera, sukuriama temperamentingųjų Kretos gyventojų, suteikia ypatingą amžinos šventės ir vasaros jausmą.
Knoso rūmai. 16 000 kv.m. ploto rūmai buvo trijų ar keturių aukštų kompleksas su paradiniais ir gyvenamaisiais kambariais, koridoriais, sandėliais. Įspūdingos griuvėsių liekanos perkelia į karaliaus Mino civilizaciją.
Samarijos tarpeklis. Tik apsilankius viename ilgiausių Europos tarpeklių galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Tai viena įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Pasigrožėsite Samarijos kiparisų miškais, pereisite išdžiūvusią upę ir atsigaivinsite prie švariausių kalnų šaltinių, akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto.
Spinalonga - kadaise buvęs fortas, praėjusiame amžiuje naudotas kaip kolonija raupsuotiesiems.
Lasičio plokštikalnis. Jo oloje, kaip byloja legendos, gimė vyriausiasis graikų dievas Dzeusas. Pėsčiomis ar ant asiliukų pasiekus aukštai kalnuose esančią Dikčio olą, galima nusileisti į jos vidų ir pasižvalgyti į stalaktitus ir stalagmitus. Čia vinguriuoja ir požeminė upė. Ant plokštikalnio sukasi 10 000 vėjo malūnų.
Kretos folklorinis vakaras. Jame tiesiog būtina apsilankyti :)


Nacionalinė virtuvė

 
Rekomenduojame būtinai paragauti graikiškų salotų, suvlakjos - keptų ant žarijų kiaulienos gabalėlių, pagardintų citrina, žolelėmis ir alyvuogių aliejumi su skrudintomis bulvytėmis, musakos - sluoksniais sudėtų keptų baklažanų, bulvių griežinėlių, mėsos faršo su prieskoniais, sūrio ir pikantiško padažo, tsadzikio - jogurto, smulkiai tarkuotų agurkų, česnako ir mėtos mišinio, pastitsio - patiekalo iš makaronų, pomidorų ir keptos mėsos, lukumadeso - gerai iškeptų spurgų, išmirkytų medaus sirupe ir pabarstytų cinamonu.
Siūlomas didelis žuvų pasirinkimas, įvairios jūrų gėrybės - jūros ežiai, sepijos, kalmarai, omarai, krevetės ir sraigės.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.