Įvairūs
ŠALYS  »  Tailandas
Dėl kelionių į Tailandą kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Tailande istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Egzotiškasis Azijos perlas - Tailandas

Tailandas – savo egzotika pribloškianti šalis. Poilsį čia renkasi šeimos, nevaržomos meilės ištroškę vyrai bei dvasinės ramybės ieškantys vakariečiai. Visiems jiems Tailandas turi ką pasiūlyti, svarbiausia – žinoti ką pasirinkti. Tailande puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra: nuo nepriekaištingų smėlio paplūdimių salose, daugybės parkų, dramblių, gyvačių ir krokodilų fermų iki netvarkingo kasdienio ir svaiginančio naktinio gyvenimo.
Tropinis klimatas, šilta jūra su balto smėlio paplūdimiais, nepakartojama virtuvė, aukščiausios klasės viešbučiai bei paslaugūs, nuolatos besišypsantys vietiniai gyventojai - visai tai Jūs rasite apsilankę Tailande.
Tailandas išsidėstęs Indokinijos pusiasalyje. Šiaurėje ir vakaruose Tailandas ribojasi su Birma, šiaurės rytuose – su Laosu, pietryčiuose – su Kambodža, pietuose – su Malaizija. Pietinę šalies pakrantę su nesuskaičiuojama daugybe įlankėlių ir paplūdimių skalauja dviejų jūrų bangos: vakaruose – Andamanų jūros, Indijos vandenyno ir Pietų Kinijos jūra, kuriai priklauso Siamo įlanka.


Bankokas

Tai vienas įdomiausių pasaulio miestų. Šiuolaikiškumas ir paskutiniai technikos laimėjimai harmoningai dera su giliašakne tajų kultūra. Ten - ir didieji Karaliaus rūmai, pastatyti XVIII amžiuje, ir nuostabiausios architektūros šventyklos. Bankokas, kurio Chao Phraya upėje iki šių dienų išlikę daugybė kanalų, dar vadinamas Rytų Venecija. Čia gausu šiuolaikinių prekybos centrų, prašmatnių krautuvėlių, maisto turgų bei prekyviečių.

Kanchanaburi

Kanchanaburi kurortas yra apie 130 km nuo Bankoko. Šiame kurorte yra „Mirties tiltas" per Kwai upę, kuris buvo pastatytas japonų karių dar II –ojo pasaulinio karo metais ir jungė Tailandą su Birma. Įdomus Antrojo pasaulinio karo metų muziejus, kuriame eksponuojami to meto reliktai ir nuotraukos, žuvusių kalinių kapinėse. Šiuo metu Kančanaburis yra klestintis Tailando kurortas su nesibaigiančiomis cukranendrių plantacijomis, kalvotu kraštovaizdžiu, laukinėmis džiunglėmis, kalnų upėmis...Miestelis siūlo daug atrakcijų turistams: raftingą, golfo žaidimus, upių kruizus, iškylas į džiungles ir pan.

Orai Tailando kurortuose

Tailandui būdingas tropinis klimatas ir trys metų laikai. Lietaus sezono metu, kuris tęsiasi nuo gegužės iki spalio mėnesio, visoje šalies teritorijoje viešpatauja pietrytiniai musonai, atpučiantys liūtis. Sausringą žiemą, nuo lapkričio iki vasario, čia įsivyrauja gaivus oras. Karštojo sezono metu – nuo kovo iki gegužės – įsivyrauja labai karšti ir drėgni orai, o kritulių beveik neiškrenta. Idealus atostogų Tailande laikas – žiema. Šiuo laikotarpiu nelyja. Puketo ir Samujo salose lyja dažniausiai tik rugsėjo-spalio mėnesiais.


Tailandiečių virtuvė

Vietiniai patiekalai: aštrūs, egzotiški, tačiau skanūs. Daug neįprastų vaisių bei daržovių. Dauguma patiekalų paruošti labai paprastai ir iš paprastų komponentų. Siūloma daug skonių, o subtilus žolynų, prieskonių ir šviežių elementų mišinys valgymą paverčia nepamirštamu įspūdžiu. Pagrindinis patiekalas – paprasti lipnieji ryžiai, paskaninti paprika arba žuvies padažu. Gana populiarūs patiekalai – keptos skruzdėlės ir žiogai bei varlės su tam tikru padažu.

Tradicinis tajų masažas

Tradicinio tajų masažo pagrindinis bruožas – trijų terapinio poveikio kūnui linijų susiliejimas. Čia linijinis ir giluminis pusiaujo kaulinių sausgyslių masažai derinami su manualine terapija ir jogos elementais. Toks masažavimo būdas Senajame Tailande padėdavo gydyti daugelį vidaus organų ligų be chirurginio įsikišimo. Ištobulinta masažo technika mūsų dienomis gali nuostabiai paveikti visą mūsų organizmą. Pabandykite! Ir Jūsų kūnas niekada nepamirš to lengvumo ir žvalumo, kurs užlies po šio masažo.

PATARIMAI

- tailandiečiai gerbia karališkąją šeimą ir jos kritika negalima jokiais būdais. Netgi prieš kino seansą yra grojamas nacionalinis himnas bei demonstruojamas neilgas pasveikinimas karaliui. Konfliktinės situacijos gali kilti dėl: nepagarbos Tailandos karaliaus majestatui, jo šeimai ir karaliaus dvarui (pvz. viešai sunaikinant banknotą, ant kurio yra pavaizduotas valdovo portretas) ir pan. Beje - už Bankoko gatvių šiukšlinimą gręsia bauda - 2000 bahtų.
- negalima reikšti nepagarbos religinėms tradicijoms, Budos atvaizdui. Negalima liesti vienuolių (ypač moterims), o fotografuoti juos galima tik jiems leidus. Tailande nėra priimta liestis prie nepažįstamų. Vietiniai gyventojai tiki, kad galva pagrindinė kūno dalis yra galva, kurioje slypi žmogaus siela, todėl prisilietimas prie tailandiečio galvos reiškia įžeidimą.
- lankantis šventykloje ar karališkajame dvare būtina padori apranga (pečiai, kojos turi būti uždengti). Prieš įeinant į šventyklą ar vietinių gyventojų namus, būtina nusiauti avalynę.
- mandagumas, nuoširdumas ir šypsenos yra būdingiausi tailandiečių bruožai. Šypsena ir ramybė Jums atvers visas duris. Taip pat patariama nekalbėti pakeltu tonu su policija, nes tokie elgesio jie neatleidžia.
- draudžiama fotografuoti karinius objektus ir kai kurių šventyklų vidinius kiemus. Prieš fotografuojant tailandietį, geriau paklausti jo leidimo. Galima į šalį įsivežti ne daugiau nei 5 fotojuostas. Tailande rekomenduojama juosteles pirkti dideliuose prekybos centruose, nes dėl tropinio klimato sąlygų neteisingai saugant jos gali tapti nekokybiškomis;
- populiariausia miesto transporto priemonė yra „Tuk-tukas“ – dėl kainos visada reikia derėtis ir tartis iš anksto, nes paprastai nuo pradinės sumos galima nuderėti 2-3 kartus;
- šalis yra iš esmės saugi turistams, nors reikia laikytis būtiniausių saugumo priemonių kaip ir visose šalyse, norint išvengti smulkių vagysčių. Nėra jokių apribojimų keliaujant po šalį. Nepatartina keliauti į pasienio regionus (ypač su Mianmaru) dėl dažnai kylančių etninių konfliktų bei kovos su kontrabanda.
- rekomenduojama derėtis perkant bet kurią prekę. Netgi dideliuose prekybos centruose nuo fiksuotos kainos galima gauti nuolaidą, o mažose parduotuvėlėse ir turguje gali net įsižeisti, jeigu Jūs visiškai nesiderėsite.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.