Įvairūs
ŠALYS  »  JAE
Dėl kelionių į Jungtinius Arabų Emyratus kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Galite pavartyti ir elektroninį katalogą.
 

Kai prie Viduržemio jūros baigiasi turistinis sezonas, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) jis tik prasideda. Atslūgus vasaros karščiams (+ 50C), temperatūra šiame pietiniame Persijos įlankos krante rudeniop nukrenta iki mums, europiečiams, visai priimtinos + 26C. Nespėjote paatostogauti vasarą? Čia ir žiemą pasimėgausite subtropine šiluma ir arabišku svetingumu. Dėl saulėto oro galite būti ramūs: per metus čia palyja tik tiek, kiek Europoje per 3-4 lietingas dienas.

Moderni musulmoniška valstybė

JAE sudaryti iš 7 emyratų - Abu Dabio, Dubajaus, Šardžos, Adžmano, Um el Kaivainas, Ras al Kaima, Fudžeiros. Sostinių pavadinimai tokie patys, kaip ir kiekvieno emyrato. Emyratus valdo absoliučią valdžią turintys emyrai (šeichai). Trys ketvirtadaliai šalies teritorijos užima smėlio dykumos. Nors beveik visą maistą reikia įsivežti, tai klestinti šalis. Kiekviename emyrate kasdien bus kuo nepaliaujamai stebėtis. Tai kontrastų šalis, kurioje susiduria praeitis ir dabartis - dvi skirtingos epochos, du skirtingi pasauliai. Čia susilieja šiuolaikinis modernus pasaulis ir dykumų amžinybė, rytai ir vakarai, sena ir nauja. Tai egzotiška šalis, turinti kosmopolitišką gyvenimo būdą bei šimtmečius menančią beduinų kultūrą. JAE – labai moderni musulmoniška valstybė.


Prabanga dykumos vietoje

Jeigu lig šiol žinojote, kad dykumose, išskyrus retas oazes, negali būti jokios augmenijos, užteks apsilankyti JAE, kad savo nuomonę pakeistumėte. Kai 1958 m. čia buvo atrasta naftos, JAE tapo viena turtingiausių ir labiausiai klestinčių pasaulio šalių. Stulbinančio grožio miestai išdygo tiesiog dykumose, nuolat laistomos palmės žaliuoja miestų gatvėse ir parkuose. Rytietiška prabanga tviskančiuose miestuose šiuolaikiškas modernumas puikiai dera su puoselėjama ir saugoma arabų kultūra ir papročiais. Turistai čia gali mėgautis pačiais prašmatniausiais viešbučiais, šiuolaikinio miesto pramogomis ir čia pat už miesto pasivažinėti džipais po negyvenamą dykumą, atsigaivinti auksinių smėlynų oazėse bei krištolo skaidrumo jūroje. Niekur kitur vienos kelionės metu jūs neišvysite tokių skirtingų dalykų – laukinės gamtos ir super tvarkingų šiuolaikinių miestų.

Lyg iš fantastikos pasaulio

Turistai iš viso pasaulio čia atvyksta pasižiūrėti nuolat kylančių naujų dangoraižių. Grandiozinės statybos kartais atrodo kaip iš fantastinės ateities architektūros. Čia, atrodo, įmanoma visas žmogaus fantazijas paversti realybe, įgyvendinti neįtikėtinus projektus. Na, kad ir garsiosios Palmių salos, dirbtinai sukurtos įlankos vandenyse prie Dubajaus (ant palmės formos salelių pastatyta prašmatniausių vilų). 600 000 kv.m užimantis milžiniškas žmogaus kūrinys (antras pagal dydį po Didžiosios kinų sienos) matomas net iš kosmoso.
 
Įdomus ir kitas įlankos vandenyse įgyvendinamas projektas – daugybė dirbtinai sukurtų salelių išdėstyta taip, kad iš aukštai primena Žemės rutulio žemynus. Šiais „žemynais“ jau prekiaujama – įsigijus bus galima įsirengti kaip nori.  
 
Niekur pasaulyje nestatoma tiek daug, taip gerai ir taip moderniai, kaip šioje šalyje. Jau dabar čia pavyko sukurti tokį verslą ir pritraukti tiek turistų bei prekeivių iš viso pasaulio, kad naftos verslas dabar užima tik trečią vietą pagal šalies pajamas.


Elgesys viešoje vietoje

Apranga JAE neturėtų būti išsaukianti, ypač viešose vietose (t.y. už viešbučio teritorijos); moterims nedera vilkėti itin trumpų sijonų ar pernelyg atvirų palaidinių. Moterų maudymosi kostiumėliai turėtų būti kuo uždaresni, ypač viešuosiuose paplūdimiuose; draudžiama kaitintis saulėje ir maudytis be viršutinės maudymosi kostiumo dalies. Vyrai negali užeiti į mečetes, bankus ar kitas įstaigas vilkėdami lengva sportine apranga, šortais. Taip pat oficialesnė apranga pageidaujama restoranuose. Rekomenduojama nefotografuoti vietinių moterų, nes grėstų sulaikymas 3 paroms. Vietinius vyrus galima fotografuoti tik jiems patiems sutikus. Būtina atsižvelgti į vietos papročius ir paisyti elgesio taisyklių. Negalima kalbinti vietinių moterų, nes, joms pasiskundus policijai, paprastai skiriama 60 tūkst. dirhamų bauda (apie 16 tūkst. JAV dolerių) ir gali grėsti deportavimas iš šalies.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.