Įvairūs
ŠALYS  »  JAE  »  Abu Dhabi

Abu Dabis – Artimųjų Rytų Manhetenas

JAE sostinė Abu Dabis – tai vienas šiuolaikiškiausių Persijos įlankos miestų, prieš kelis dešimtmečius pastatytas negyvenamoje dykumoje - saloje. Su žemynu miestą jungia Mussafah ir Al-Maqtaa tiltai. Tai didžiausias šalies miestas, kuriame net 80% gyventojų yra imigrantai.

Šis vienas stambiausių prekybos ir komercijos centrų Persų įlankoje pagrįstai pelnė “Artimųjų Rytų Manheteno” vardą. Didžiuliai modernūs, stikliniai pastatai, šimtai nuostabių fontanų, mečečių, nuolat laistomų žaliuojančių parkų sukuria nepakartojamo, didingo miesto įspūdį.

Abu Dabio apylinkėse išgaunami pagrindiniai kiekiai šalies naftos, leidžiančios arabams kurti prašmatnius miestus.
Abu Dabyje galima aplankyti Al Husn rūmus (dar vadinamus senuoju ar baltuoju fortu), pastatytus XIX a. Tai pats seniausias architektūrinis statinys naujame mieste. Čia kadaise buvo Abu Dabio rezidencija. Dabar tai miesto archyvas, skirtas istorinių miesto dokumentų saugojimui.

Mėgėjai pirkti ir derėtis ras kur patenkinti savo smalsumą – įspūdingame šiuolaikiniame Abu Dabio mugių centre, apsuptame baltai-mėlynų kupolų, galės žvalgytis po maždaug 400 įvairiausių parduotuvių, pašto skyrių, bankų, restoranų, kavinių, grožėtis žiemos sodu.

Šalia Abu Dabio mugių centro, netoli Al Musafaho kelio, rasite etnografinį kaimelį, kuriame atkurtas skirtingų šalies regionų tradicinis arabų gyvenimas ir buitis. Švenčių dienomis čia vyksta nacionalinių pilvo šokių pasirodymai.
Vertas dėmesio ir pagrindinis arba “Žaliasis” miesto maisto produktų turgus, kur parduodami švieži vaisiai, daržovės, jūros gėrybės. Jei Jus domina senoviniai dirbiniai, būtina aplankyti Al Nasr gatvę. Čia gausu prekeivių, siūlančių originalių senovinių daiktų: nacionalinių durklų handžarai, senovinių kavinukų dalla, beduinų papuošalų iš sidabro ir aukso.
 
Al Ain – dykumos šaltinis. Tai Abu Dabio emyratui priklausantis miestelis, įsikūręs prie pat sienos su Omanu. Dėl daugybės parkų ir alėjų vadinamas dykumos oaze, miestu-sodu. Al Ain arabų kalba reiškia „šaltinis“. Taip miestas ir buvo pavadintas, aptikus daugybę šaltinėlių. Mieste ant aukšto kalno stovi šeicho rūmai, iki jų veda 13 km ilgio vingiuotas asfaltuotas kelias. Prabangiais kurorto viešbučiais, puikiu aptarnavimu, verslo centrų gausumu garsėjantis miestas jau tapo populiaria įvairių dalykinių susitikimų ir konferencijų organizavimo vieta. Turistai galės pasižvalgyti ir po egzotišką kupranugarių turgų, du stambius prekybos centrus, jūrų muziejų-akvariumą, zoologijos sodą, turintį didžiausią pasaulyje gyvūnų įvairovę. Jums tikrai patiks užmiestyje organizuojamos kupranugarių lenktynės bei naktinis pajodinėjimas kupranugariais po dykumas.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.