Įvairūs
ŠALYS  »  JAE  »  Sharjah

Sharjah - arabų kultūros sostinė

Emyrato pavadinimas kilęs iš arabiško žodžio “šark” (rytai), kuris vietiniame dialekte tariamas “šardž”. Tai trečias pagal dydį šalies emyratas, apie 8 km nutolęs nuo Dubajaus.
 
Nuo neatmenamų laikų Sharjah buvo vienas iš turtingiausių regiono miestų, o iki XIX a. pradžios buvo svarbiausias uostas visoje Arabijos įlankoje. Dabar - tai modernus miestas, apsuptas beribės dykumos ir turintis didžiulį istorinį palikimą. Vienas iš labiausiai žavinčių emyrato vaizdų - 100 m. aukščio fontanas, esantis lagūnos Halid viduryje, vaizduojantis naftos srovę, atnešusią šaliai neregėtus turtus ir gerovę.

1998 m. Sharjah UNESCO buvo pripažinta arabų pasaulio kultūrine sostine. Daugybė muziejų, arabiško stiliaus architektūrinių pastatų byloja apie arabų dėmesį savo šalies kultūrai. Istorijos muziejus – garsiausias visoje įlankoje. Šiame mieste yra ir didžiausia visuose JAE Feisalo mečetė. Laukinės gamtos muziejuje saugomos jau išnykusios ir tik nelaisvėje išgyvenusios gyvūnų rūšys.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.