Įvairūs
ŠALYS  »  Margaritos sala
Dėl kelionių į Margaritos salą kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Karibų perlu vadinama Margaritos sala kiekvieną svečią pasitinka saulės šiluma, ant smėlio žaidžiančiais palmių šešėliais ir uždegančiais salsos garsais. Dosni saviems ir širdinga atvykusiems, Margarita tiesiog spinduliuoja nerūpestingo gyvenimo ir pirmapradės gamtos žavesiu. Netoli Venesuelos krantų esanti nedidelė sala savyje sutalpina visą pasaulį: čia rasite gelsvo smėlio paplūdimius, skalaujamus Karibų jūros, horizontą užstojančius kalnus, krintančius krioklius, egzotiškų augalų apsuptus mažus miestelius, mangrovių miškuose gyvenančius pelikanus bei jūros arkliukus.
Margarita - tai vieta, į kurią norisi sugrįžti dar iš jos neišvykus. Tai tarsi vartai į viliojantį ir ugningą Lotynų Amerikos regioną, kur niekada nesibaigia vasara ir atrodo, jog niekada nenusileidžia saulė.


Su Kolumbija, Brazilija ir Gajana besiribojančiai Venesuelai priklauso 72 salos Karibų jūroje bei Atlanto vandenyne. Didžiausia ir labiausiai turistų lankoma yra Margaritos sala, kurioje galima pasigrožėti kalnais (aukščiausia viršukalnė siekia 1000 m aukštį) ir tropikais. 300 km į šiaurės rytus nuo Karakaso nutolusi sala - viena iš mylimiausių turistų poilsio vietų. Salos plotas - 940 m2, didžiausias atstumas tarp šiaurės ir pietų pakrančių - 33 km, tarp rytinės ir vakarinės - 64 km. Tad per atostogas spėsite išnaršyti kiekvieną Margaritos lopinėlį. Saloje gyvena 350 000 gyventojų. Didžiausias Margaritos miestas - Porlamaras. Šios salos sostinė - La Asuncion. Valstybinė kalba - ispanų.

Rekomenduojama poilsiauti gruodžio – balandžio ir liepos – rugsėjo mėnesiais. Pats palankiausias sezonas lietuvaičiams - nuo gruodžio iki gegužės mėnesio. Temperatūra keliais laipsniais žemesnė negu vasarą, retkarčiais trumpai palyja, dažniausia naktimis. Viešbučių kainos žemesnės negu aukšto sezono metu.
Nuostabaus grožio smėlio paplūdimiai, 320 dienų per metus šviečianti saulė, šiltas ir sausas klimatas (vidutinė temperatūra - 30 laipsnių), vešli augmenija - idealios atostogos europiečiams! Čia puikios sąlygos nardyti, buriuoti.


KAINOS

Į salą turistus traukia ir itin žemos kainos, kadangi čia - bemuitė zona. Venesuelos piniginis vienetas - Bolivaras. 1 USD - apie 1915 BS (bolivarų). Tik pagalvokite - skardinė alaus paplūdimyje tik 0.5 USD, 750 ml Cacique butelis romo - 1.6 USD, o geriausias žuvies patiekalas - ne daugiau kaip 8 USD. 1 kg geriausio olandiško sūrio Edam arba Gouda - 5 USD, 1 kg kumpio - ne daugiau kaip 5 USD. Patikėkite, tik už 20 USD Margaritos saloje galite išsikelti sau tikrą puotą! Planuojate saloje išsinuomoti automobilį? 1 litras benzino - 0.04 USD!

PAPLŪDIMIAI

Margaritos saloje galima pasirinkti vieną iš Jums labiausiai patikusių paplūdimių. Porlamaro mieste driekiasi La Caracola paplūdimys, kurį nesunkiai galima pasiekti viešuoju transportu.
Guacuco paplūdimys - pusantro kilometro švelnių bangų ir krištolo skaidrumo vandens, atspindinčio šiek tiek rusvoko smulkaus smėlio spalvą.
Playa Parquito - balto smėlio paplūdimys, apjuostas palmių. Ši vieta mėgstama burlentininkų ir banglentininkų, nes paplūdimio krantus skalauja šiam sportui tinkamos bangos.
Playa El Yaqua - pats garsiausias paplūdimys visoje Margaritos saloje.
Playa Manzanillo - viena gražiausių įlankų visoje saloje.
Šiaurinėje Margaritos salos dalyje galima pasirinkti Playa Zaragoza, Playa Puerto Cruz ar Playa Caribe.
Playa El Yague - puiki vieta burlenčių ir jėgos aitvarų sporto mėgėjams.


LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS

Margaritos saloje rasite ne vien saulę, jūrą ir smėlėtą pakrantę. Būtinai išsinuomokite automobilį ar laivelį ir leiskitės į atradimų kelionę po salą.

Pažintis su delfinais. Jaudinančius įspūdžius patirsite plaukiodami su delfinais specialiame baseine. Šiuos nepaprastus gyvūnus Jūs galėsite paliesti, pabendrauti su jais ir artimiau pažinti.

Los Roques - tai visame pasaulyje savo sniego baltumo paplūdimiais garsėjantis nacionalinis parkas, nusipelnęs nardytojų rojaus vardo.

Vandens nacionalinis parkas La Restinga - vienas iš 16 Venesuelos nacionalinių parkų, kuriame apie 90 valtininkų siūlo paplaukioti po nuostabaus grožio įlankos medžių suformuotus tunelius ir kanalus. Romantiškas pasiplaukiojimas nematomais praėjimais ir siauručiais kanalais primena kelionę labirintu - mangrovių miškas, nenusakoma spalvų ir formų įvairovė užburia kiekvieną.

Žygis La Siera - įspūdingas ir neužmirštamas žygis po nedidelius užtakius ir vandens telkinius, kurie atskleis visą laukinės gamtos žavesį.

Canaima, Angelo kriokliai. Canaima lagūną supa masyvūs ir įspūdingi kriokliai, kurie Pemono indėnų legendose vadinami velnio Kanaimo vieta. Paplaukiokit valtimi aplink krioklį, pakilkite pėsčiomis į Salto el Sapo (Varlės krioklį), kur beveik pasieksite patį krioklį - nepakartojamą prarasto pasaulio dalį.

Naktinis gyvenimas - nesuskaičiuojama daugybė barų ir kavinių, diskotekų, naktinių klubų bei nuostabių restoranų.


VIRTUVĖ

Tipiškas Venesuelos maistas yra žuvis. Kuomet šnekama apie jūros gėrybes, Margaritos saloje gali pasiūlyti beveik viską. Nacionalinis patiekalas Pabellon - supjaustyta ir troškinta mėsa, patiekiama su ryžiais, juodomis pupelėmis ir bananais. Vienas iš labiausiai reikšmingų ir ypatingų patiekalų yra Arepas, panašus į duoną. Šis unikalus patiekalas gaminamas iš grūdų miltų, vandens ir druskos. Jį galima valgyti su sūriu, vištiena ir kt. Skanaus!


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.