Įvairūs
ŠALYS  »  Brazilija

Naudingos nuorodos

KAITAVIMO SĄLYGOS BRAZILIJOJE >

Dėl kelionių į Braziliją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Brazilijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Brazilija - didžiausia Lotynų Amerikos valstybė. Brazilija – tai ne tik futbolo komanda, spalvingasis karnavalas, aromatinga kava bei Copacabana paplūdimys. Balto smėlio paplūdimiai sudaro ilgiausią pasaulyje pakrantę, o daugiau kaip 170 mljn. brazilų pasiruošę draugiškai jus sutikti, parodyti savo nuostabią šalį bei kartu, nors ir trumpam, džiaugtis ir mėgautis visais gyvenimo teikiamais malonumais. Jūsų laukia nuostabus, dieną naktį pulsuojantis Rio, kalnų kurortas Petropolis, neištirtos Amazonės džiunglės, vienas didžiausių gamtos stebuklų planetoje – Iguassu kriokliai, seniausias šalies miestas - Salvador da Bahia ir dar daug kitų, akiai malonių vietų.


BENDRA INFORMACIJA

Įvažiavimas į šalį. Lietuvos piliečiams reikalinga įvažiavimo į Braziliją viza, kurią galima gauti šios šalies ambasadoje Lietuvai Kopenhagoje. Turistinės vizos kaina apie 340 Lt/asm. Vizos sutvarkymas trunka nuo 8 iki 10 darbo dienų (jau turint užsakytos kelionės patvirtinimo dokumentus).
Klimatas. Brazilijai būdingi regioniniai klimato skirtumai: Amazonės žemumoje vyrauja ekvatorinis drėgnas klimatas (vid. oro temperatūra - ~27 C); Brazilijos ir Gvianos aukštumose – subekvatorinis drėgnas klimatas, pietinėje šalies dalyje – subtropinis jūrinis klimatas. Ceara valstijoje, Atlanto vandenyno pakrantėje – pusiau drėgna ir šilta (vidutinė oro temperatūra – 26 –27 C), kalnuose – drėgna ir vėsu (vidurkis – 22 C).
Laikas. Nuo Lietuvos skiriasi 6 val. vakarinėje dalyje ir 5 val. – rytinėje.
Kalbos. Oficiali kalba – portugalų, tačiau gausu dialektų, žargono ir slengo.
Valiuta. Piniginis vienetas – Realas (BRL), kurį sudaro 100 sentavų. Pinigus galima išsikeisti valiutos keityklose, daugelyje viešbučių. Gatvėje pinigų keisti nerekomenduojame.
Religija. Romos katalikai – 88 %, protestantai – 6 %, šalyje išpažįstamas ir indėnų animizmas, afrikietiški kultai, populiarios įv. sektos.
Transportas. Patogu naudotis visuomeniniu transportu bei taksi. Ne urbanizuotose vietovėse populiariausios transporto priemonės – specialiai pritaikyti visureigiai bei bagiai.
Sveikata. Yra daug valstybinių ir privačių medicinos įstaigų, į kurias kreipiantis reikalingas pasas, sveikatos draudimas ir kartais – kreditinė banko kortelė. Vykstant į Braziliją rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A, taip pat imtis profilaktinių priemonių nuo maliarijos ir geltonojo drugio.
Šventės: 02.03-08 Bahia karnavalas; 02.04-08 Rio de Žaneiro karnavalas; 02.05-06 San Paulo karnavalas; 03.21-25 Didžiosios savaitės procesijos; 03.21-30 Do Divino Espírito šventė; 06.27 šventė Rio de Žaneiro; 09.08 de Nossa Senhora dos Remédios šventė; 09.18-26 tarptautinis žvejybos konkursas.
Tautinės ypatybės. Brazilai pasižymi keturiais charakterio bruožais: sentimentalumu, poetiškumu, delikatumu ir emocionalumu. Jie - draugiška, nerūpestinga, atvira ir nelinkusi pyktis tauta. Bendraujant su brazilu būtina atminti, kad negalima nevertinti jo draugiškumo, nes kitaip įsigysite priešą. Jokiu būdu neatsisakykite kvietimo į restoraną ar kavos puodelio, net jei tai ir būtų 20 tą diena. Brazilas nesupras jokių paaiškinimų, kad neturite laiko arba per aukštas spaudimas. Jūsų atsisakymas - nepagarba jam asmeniškai ir jo šaliai. Brazilai mėgsta šventes, bet retai tai daro namuose. Paprastai pasirenkama arčiausiai esanti kavinė, už įėjimą į kurią gali tekti ir sumokėti. Tai smulkmena, jei žinosime, kas laukia viduje - šaltais užkandžiais nukrautas didžiulis stalas kavinukės centre ir paslaugūs karštus patiekalus siūlantys padavėjai. Save gerbianti kavinukė klientui pasiūlys 10-12 skirtingų mėsos patiekalų.


LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS

Canoa Quebrada – žinomiausias Brazilijos paplūdimys. Ši stebuklinga vieta Jus užburs ne tik gamtovaizdžiu, bet ir savo atmosfera, perpildyta legendų apie čia apsigyvenusias hipių komunas. Paplūdimys apsuptas vaizdingomis, oranžinio atspalvio uolomis – smėlynų kanjonais, aplink sniego baltumo smulkus smėlis. Tai viena vaizdingiausių vietų Cearos valstijoje.

Beach Park – šiuolaikiškas turistinis kompleksas su visomis įmanomomis vandens pramogomis – pripažintas didžiausiu visoje Lotynų Amerikoje. Parke nuostabi tropikų augmenija, didžiausias ežeras su dirbtinėm bangom ir kitais atrakcionais, netgi muziejus.

Jericoacoara. Tai žvejų kaimelis, esantis apie 300 km nuo Fortalezos. Niekas neprilygs Jericoacoara – vienam iš pačių įspūdingiausių paplūdimių visame pasaulyje. Dar visiškai neseniai tai buvo visiškai atsisikyręs nuo civilizuoto gyvenimo, uždaras žvejų kaimas. Čia nebuvo jokių kelių, elektros, telefonų, televizijos, laikraščių ir net pinigai neturėjo reikšmės, nes prekes vietiniai gyventojai keitė į žuvį. Dar prieš penkerius metus Jericoacoaroje nebuvo nei vieno restorano, baro, parduotuvės ar svečių namų. Norintiems pažinti nepaliestos ir nesugadintos aplinkos grožį, susilieti su gamta ši vieta taps tikru rojumi žemėje. Apsistojus Jericoacoaroje, vienas nuostabiausių patyrimų – nakties dangaus stebėjimas. Čia neapšviestos gatvės, oras švarus ir gaivinantis, tad ar gali būti geresnės sąlygos patyrinėti žvaigždes, Zodiakų ženklų žvaigždynus, mėgautis mėnesiena ir pasvajoti. Šio regiono paplūdimiai pripažinti geriausiais pasaulyje BBC žiūrovų ir Washington Post skaitytojų apklausų duomenimis. Nuostabus gamtovaizdis, sniego baltumo paplūdimys, besitęsiantis apie 200 km. Tai tikrai nepamirštami įspūdžiai natūralios gamtos mylėtojams.

Rio De Janeiro – vienas įdomiausių pasaulio miestų, išsidėstęs tarp kalnų ir vandenyno. Ypatinga vieta - Corcovado (704 m. virš jūros lygio), kur stovi 38 metrų Kristaus skulptūra. Kelias driekiasi tarp granitinių „cukraus kalnų“. Aplankysite įžymias Rio vietas, pirmiausia - Copacabanos rajoną, įžymų karnavalų šėlsmu ir nuostabiais paplūdimiais – Copacabana bei Ipanema. Mieste gausu kavinių ir užeigų, kurios siūlo puikius vietinius gėrimus, įvairiai paruoštos keptos mėsos ir gausybę patiekalų iš jūrų gėrybių. Tie, kurie domisi senove, gali aplankyti Rio de Žaneiro muziejus (miesto, liaudies meno, indėnų, nacionalinį ir kt.). Mieste yra botanikos sodas, zoologijos sodas, didžiausias pasaulyje „Marakanos" stadionas. Be to, kasmet vasario mėnesį Rio vyksta karnavalas. Kasmet jo metu apsilanko apie milijonas turistų. Apsipirkti Rio geriausia Bara rajone. Tai naujas prabangus rajonas, esantis į pietus nuo miesto turistinės dalies. Čia yra visi didžiausi prekybos centrai su visa būtina infrastruktūra. Be to, visose šios dalies parduotuvėse laikomasi vienos kainų politikos, o tai labai padeda sutaupyti laiko.

Apsilankykite Petropolije, kur galima pasigrožėti istoriniu Brazilijos palikimu - imperatoriaus Pedro II vasaros rezidencija, Katedra, Krištolo rūmais.


Fortaleza – buriuotojų ir kaituotojų rojus, kur diena be vėjo – retas reiškinys. Cumbuco miestelis – vėjo atžvilgiu bene patikimiausia vieta pasaulyje. Čia ištisus metus daug vėjo, o kuo toliau į šiaurės vakarus nuo Cumbuco, tuo vėjas stipresnis. Geriausi vandens sporto mėgėjams yra birželio – gruodžio mėnesiai, kuomet 15-28 knotų vėjas – tiesiog kasdienybė be išimčių. Atvykusiems sausio – gegužės mėnesiais tokio vėjo tikimybė sumažėja, tačiau kaituotojai tikrai turės ką veikti.

Turistai mėgsta apsilankyti ir šalies sostinėje - Brazilijoje, vienu gražiausių futuristinių pasaulio miestų. Miestas pradėtas statyti 1956 m., o 1960 m. čia persikėlė šalies Vyriausybė. Neįprasta, modernistinė architektūra, kontrastuodama su likusia šalimi, sukuria įvaizdį, kad patekote į kitą pasaulį ar laiką.

Didžiausias Pietų Amerikos miestas yra San Paulas. Įkurtas 1554 m., šiandien tai šalies prekybos ir pramonės centras. Gausu restoranų, kai kurie gali pasiūlyti pačių egzotiškiausių patiekalų.

Šalies šiaurės rytuose yra Salvadoro miestas, neoficiali braziliškų švenčių sostinė. Jo gatvėse šventės vyksta kas mėnesį. Čia galima pasigrožėti karnavalu, išvysti kapoeiros (vergų sukurtas šokį primenantis kovos būdas) meistrų varžybas, paskanauti vietinių patiekalų ar pasivolioti puikiuose pliažuose.

Brazilijoje galime leistis į romantišką kelionę didžiausia pasaulyje upe - Amazone. Laivu galima pasiekti Manaus miestą, kuris, kaučiuko karštinės laikais, buvo vienas turtingiausių planetoje. Kaip buvusių turtų simbolis čia stovi operos teatras „Amazonas" - baltas marmuras jam buvo vežamas iš Italijos, geležinės kolonos - iš Anglijos, poliruota mediena - iš Prancūzijos. Iš čia galima kanoja leistis į džiungles arba pagyventi medžiotojų namelyje, kuris stovi žmogaus rankos beveik neliestame miške. Paslapčių mėgėjai gali leistis be pėdsakų dingusios pulkininko Foseto ekspedicijos, kurios nesėkmingai ieškota apie 50 metų, pėdomis. Tiesa, vieniems ir be patyrusio vedlio į džiungles leistis nerekomenduotina. Amazonės džiunglėse ne tik gyvena indėnų tautelių, kurios baltuosius laiko priešais, bet ir apstu laimės ieškotojų, kuriems nepatyręs turistas būtų lengvas grobis.

Laukinių vakarų epochos gerbėjai turėtų apsilankyti Rondonijo miestelyje, kur tūkstančiai brazilų ir šiandien gyvena iš to, ką surenka miške - kaučiuko, riešutų ir sakų.

Egzotinių gyvūnų mėgėjai turėtų aplankyti Pantanalą - didžiulę pelkėtą sritį, kurioje gyvena daugiau negu 600 rūšių paukščių, apie 350 rūšių žuvų ir gausybė unikalių reptilijų.

Brazilijos ir Argentinos pasienyje yra Iguasų krioklys, du kartus platesnis už Niagaros krioklį. Jis turi 275 srovių, krentančių trijų metrų pločio pakopomis. Tai turbūt gražiausias krioklys pasaulyje.

Brazilijoje galima aplankyti tropines salas, paplaukioti jachtomis ir dalyvauti medžioklėje, pasigrožėti mulačių pasirodymu ar įsigyti puikių vietos gamybos juvelyrinių dirbinių. Tradiciškai čia gausu gražių moterų, vyrų ir... šią šalį labai mėgsta gėjai.


VIRTUVĖ

Šios egzotiškos šalies gyventojai labai mėgsta maistą, kurį galima imti rankomis ir suvalgyti keliais dideliais kąsniais.
Mėgstamiausi brazilų užkandžiai - įvairūs sumuštiniai, įdarytos alyvuogės, mažyčiai pyragėliai su krevetėmis arba vištiena, viščiukų kojelės. Smaližiai Brazilijoje, gerdami kavą, (beje, čia - ji labai stipri, panaši į dervą ir nė kiek neprimena europietiškos, mėgstama ir atšaldyta) gali paragauti nepaprastų skanėstų: kokosų kremo, karamelinio pudingo, įvairių vaisinių pyragų. Itin egzotiško skonio žalių bananų pyragas. Neįprastas gali pasirodyti ir juodojo šokolado bei aitriųjų paprikų derinys.
Brazilija labai didelė šalis, todėl nekeista, kad turi spalvingą ir asortimentingą virtuvę, pradedant nuo populiaraus gaúcho kepsnio iki tik Amazonės džiunglių gyventojų ruošiamo „tucupi", t.y. antis manijoko padaže. Kiekvienas regionas čia turi savitą virtuvę ir asortimentą. Paradoksas, bet net patys brazilai dažnai neatpažįsta braziliškų vaisių. Vaikai mėgsta kivi sultis. Itin stipriai Brazilijos virtuvėje juntami indų ir portugalų virtuvės akcentai. Plačiai naudojami ir Afrikos virtuvės ingridientai: alyvų aliejus, kokoso riešutai, džiovintos krevetės.
Čia nepaprastai mėgiami gaivūs svaigieji kokteiliai, maišomi su egzotiškų vaisių sultimis. Brazilams ypač patinka cukranendrių degtinė, sumaišyta su citrina, žaliąja citrina ir nerafinuotu cukrumi. Šis gėrimas, dar vadinamas baltuoju romu, retai gurkšnojamas grynas.
Visų rūšių alkoholiniai gėrimai nėra licencijuojami ar kitaip draudžiami. Alus čia vadinamas chopp. Vietinis likeris - cachaga, Brazilijos nacionalinis alkoholinis gėrimas – caipirinha – gaminamas, tam tikros rūšies spiritas maišomas su cukrumi, smulkintu ledu ir Laimo vaisiumi.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.