Įvairūs
ŠALYS  »  Brazilija  »  Recifė

RECIFĖ (PERNAMBUKO VALSTIJOS SOSTINĖ)

98,900 km² ploto Pernambukas prilygsta savo dydžiu Portugalijai ar Vengrijai. Ištįsusi forma reiškia, kad valstijos teritorijoje yra visiškai skirtingų geografinių zonų, tipiškų Šiaurės rytų regionui. Šios zonos apima sausą krūmynų kraštą (sertao), sausą, retai apgyvendintą kraštą (agreste) ir pakrantės mišką. Gražiausia gamta yra Pernambuko pakrantėje. 180 km. ilgio paplūdimiai, žalia ar turkio mėlynumo jūra (spalva keičiasi priklausomai nuo potvynių ir atoslūgių), yra natūralūs baseinai, rifai, atokios įlankos, įlankėlės ir žvejų kaimeliai su senovinėmis bažnyčiomis. Kai kuriose vietose Atlanto miškas priartėja beveik prie pat jūros. Yra visiškai žmogaus nepaliestų paplūdimių. Upės, jūra ir mangrovės sukuria unikalų kraštovaizdį. Šios spalvingos vietovės, rami ir šilta jūra, nuolat pučiantis pietryčių vėjas pritraukia ypač daug vandens sporto, pvz.burlenčių, mėgėjų. O pasimėgavus maudynėmis nieko negali būti geriau kaip išgerti kokoso sulčių ar šalto alaus, paragauti keptos žuvies, krabų čia pat, paplūdimyje, esančiuose baruose, restoranuose arba paprastutėse, tačiau svetingose trobelėse. Boa Viagem paplūdimys, esantis pačioje sostinėje, yra vienas žymiausių.
Porto de Galinhas, 53 km. nuo Resifės, yra užburiantis – krištolo skaidrumo natūralūs vandens baseinai kokoso medžių paunksmėje, paplūdimyje veikia barai ir restoranai. Vandens sporto mėgėjams siūloma rinktis Maria Farnha, Igarassu ir Itamaraca salą, tačiau tai tik keletas iš daugelio galimybių. Tiems, kurie mėgsta civilizacijos nepaliestą gamtą, paplūdimiai Calhetas ir Gaibu bus tikra idilė. Atvykus į Pernamuką, būtina aplankyti ir Atlanto vandenyno retenybę - Fernando de Noronijos salyną.

Porto de Galinhas. 45 km. į pietus nuo Resifės nutolęs Porto de Galinhas yra vienas naujausių ir madingiausių pakrantės kurortų Brazilijoje. Paplūdimys driekiasi 18 km išilgai palmėmis apaugusios įlankos, jį saugo netolimais esantis koralų rifas. Atoslūgio metu šis unikalus derinys sukuria neįtikėtinai gražų tinklą natūralių krištolo tyrumo vandens baseinų, kuriuose gali maudytis tarp tūkstančių ryškiaspalvių atogrąžų žuvų. Didžiausias iš šių natūralių baseinų yra Muro Alto paplūdimyje. Pietinėje dalyje yra pasakiškai graži atogrąžų delta Pontal de Maracaipe, kurioje vyksta vienas iš pasaulio banglenčių čempionato renginių, bei nuostabi ir neužteršta Carneiros e Guadalupe. Porto de Galinhas siūlo gerus viešbučius ir puikų maistą. Čia rasite daugybę parduotuvių, meno ir amatų centrų bei restoranų. Toliau į šiaurę rasite Tamandare, mažą ir ramų žvejų kaimelį, skirtą tiems, kurie mėgsta tradicinį gyvenimo stilių bei romantišką atmosferą.

Recifė - Pernambuko valstijos sostinė. Tai ketvirtas Brazilijos miestas (1,800,000 gyventojų). Miestas įsikūręs Atlanto vandenyno Auksiniame krante šiaurės rytų Brazilijoje. Jame tiek daug kanalų, kad jis yra vadinamas Brazilijos Venecija. Resifę sudaro trys pagrindiniai regionai, išsibarstę po salas ir pusiasalius, kuriuos jungia tiltai. Kaip ir daugelyje kitų Brazilijos uostų, paplūdimiai čia nuostabūs, ir lankytojai gali išsirinkti pagal skonį – pilnus žmonių ir spalvingus arba izoliuotus ir tuščius paplūdimius. Šiame Brazilijos regione olandų palikimas. Kolonistai iš Europos įsikūrė šiame regione XVII amžiuje. Dėmesį traukia turtingas Resifės kultūrinis paveldas, čia daug senų pastatų, paminklų ir muziejų. Netoli nuo Resifės yra įsikūręs gerai išsilaikęs kolonijinis miestelis Olinda.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Brazilijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.