Įvairūs
ŠALYS  »  Brazilija  »  Natalas

RIO GRANDE DO NORTĖS VALSTIJA. SOSTINĖ - NATALAS

Rio Grande do Nortės valstija yra Brazilijos šiaurės rytuose. Valstija ribojasi su Atlanto vandenynu šiaurėje, Paraibos valstija pietuose ir Cearos – vakaruose. Ši mažiausia Brazilijos valstija egzistuoja šalies istorijoje nuo portugalų apsigyvenimo pradžios. Valstija buvo įkurta apie 1530 m., kaip paveldima kapitono valstija.

Saulės miestu vadinamas Natalas – tai vartai į gražiausius Brazilijos paplūdimius. Istorinė miesto dalis išsaugojo pastatus, išlikusius nuo kolonizacijos laikų. Skalaujamas Potenji upės ir Atlanto vandenyno, miestas tapo strategiškai svarbiu tiltu prancūzų, portugalų ir olandų invazijoms į Braziliją.

Rio Grande do Nortė yra labai vertinama valstija, nes čia ištisus metus saulėta, o vidutinė metinė temperatūra - + 27º C. Turizmo industrija Rio Grande do Nortės valstijoje buvo ypač išplėtota devintajame dešimtmetyje, sostinėje Natale pastačius Via Costeira, aštuonių kilometrų ilgio prospektą palei pakrantę, kurioje įsikūrė pagrindiniai miesto viešbučiai ir restoranai. Natalas yra švarus, spalvingas miestas, neįtikėtinai greitai tapęs šiaurės rytų Brazilijos paplūdimių sostine. Grynas oras, nuostabūs paplūdimiai ir smėlio kopos – tai faktoriai, lemiantys didėjantį užsienio turistų srautą.
Natalas yra vienas dažniausiai turistų lankomų miestų Brazilijoje. Tiktai San Paulas, Rio de Žaneiras, Fortaleza ir Salvadoras gali pasigirti didesniu svečių skaičiumi. Natalas visuomet buvo ramiausias ir saugiausias miestas ne tik Rio Grande do Nortės valstijoje, bet ir visoje šalyje. Natalas iš tiesų yra tas miestas, kur svajonės, kultūra ir įspūdžiai kuria tikro tropinio rojaus vaizdinį.

Natalas gali didžiuotis gamtovaizdžių įvairove. Lankytojus pakeri platūs smėlio paplūdimiai, kopos, olos ir koralų rifai. Natalo miesto pakrantėje yra 6 nuostabūs paplūdimiai: Ponta Negra, Areia Preta, Praia dos Artistas, Praia do Meio, Praia do Forte ir Redinha. Pagrindiniai paplūdimiai yra Forte, Meio, Artistas ir Areia Preta. Ponta Negra paplūdimys garsėja savo milžiniška kopa, vadinama Morro do Careca. Daugybė turistų ir vietinių atvyksta čia pasidžiaugti paplūdimo malonumais, paragauti ypatingosbrazilų virtuvės patiekalų bei pasimėgauti siautulingu naktiniu gyvenimu. Via Costeira – tai 10 kilometrų pėsčiųjų alėja, jungianti Praia dos Artistas su Ponta Negra. Ji buvo baigta statyti 1983 m., o po metų svečiams duris atvėrė pirmasis viešbutis. Via Costeira – tai paplūdimys, besidriekiantis stulbinamo grožio Brazilijos pakrante nuo Ponta Negra iki Natalio. Via Costeiroje yra didelių viešbučių su vaizdu į paplūdimį, mažesnių svečių namų ir šeimyninių viešbutukų. Visi jie įsikūrę tarp paplūdimio ir aukštų smėlio kopų Smėlio kopų nacionaliniame parke.

Tibau do Sul iki šiol tebegyvena ramų Brazilijos žvejų kaimelio gyvenimą. Ši vietovė yra apie 80 km. nuo Natalo. Tibau do Sul – viena gražiausių Brazilijos vietų, kurioje yra patys nuostabiausi paplūdimiai – Tibau do Sul, Pipa, Madeiro – ir įspūdinga Delfinų įlanka. Tai fantastiška vieta vandens sporto ir ekologinio safario mėgėjams. Mėgstantys naktinį gyvenimą, čia galės linksmintis diskotekose, baruose ir restoranuose.fantastiška vieta vandens sporto ir ekologinio safario mėgėjams. Mėgstantys naktinį gyvenimą, čia galės linksmintis. Visi Tibau miestelio paplūdimiai pasiekiami leidžiantis laiptais nuo skardžių šlaitų. Nuostabioje aplinkoje įsikūrę viešbučiai harmoningai dera su gamta. Tai – ideali vieta norintiems ramybės dienos metu, o mėgstantys naktinį gyvenimą gali apsilankyti kaimynystėje esančiame Pipos kaimelyje.

Pipa - maždaug 80 km. nuo Natalo nutolęs kaimelis, viliojantis mažiausiai civilizuotu, natūralų žavesį išsaugojusiu paplūdimiu, traukiančiu tuos, kurie nori pabėgti nuo didmiesčių šurmulio. Pipos kaimelis priklauso Tibau do Sul rajonui, jo pavadinimas yra indėniškos kilmės ir reiškia „tarp 2 vandenų“ (Guarairas lagūna vienoje pusėje ir Atlanto vandenynas kitoje). Kaimelis buvo pavadintas Pipa, nes žvelgiant iš tolo atrodė kaip vyno ar spirito statinė. Ši vieta tikrai užburia! Jus pakerės paplūdimiai, skaidri, šilta jūra, didžiulės kokoso palmių plantacijos, įspūdingos pajūrio uolos (kai kurios apaugusios Atlanto vandenyno miškais), balto smėlio kopos, įlankėlės ir skardžiai. Pipa yra didžiausiame Rio Grande do Nortės valstijos ekologiniame draustinyje. „Guia 4 Rodas“ (solidžiausia kelionių knyga Brazilijoje) Pipą išrinko vienu gražiausių paplūdimių Brazilijoje. Devintajame dešimtmetyje kaimelis ypač išpopuliarėjo dėl burlentininkų ir banglentininkų. Čia taip pat malonu pasiplaukioti valtimis ir kanojomis, pasivažinėti bagiais (specialiais kopų džipais), pajodinėti žirgais, pasivaikščioti ar pasivažinėti po Atlanto vandenyno mišką. Pipos patrauklumo paslaptis – kvapą gniaužiantis gamtovaizdis, nuotykių galimybė, tikras komfortas. Kasmet čia atvyksta vis daugiau turistų, kaimelis tapo turizmo centru. Vienas iš svarbesnių jo traukos akcentų – siautulingas naktinis gyvenimas. Pipos paplūdimyje turistai atras daugybę nedidelių jaukių barų bei restoranų, siūlančių ypatingų tarptautinės ir regioninės virtuvės patiekalų. Vietos gyventojų ir svečių, atvykstančių iš viso pasaulio, skirtingų tradicijų bei kultūrų derinys suteikia Pipai nepakartojamo žavesio.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Brazilijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.