Įvairūs
ŠALYS  »  Italija

Naudingos nuorodos


Dėl kelionių į Italiją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Italijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Italija - kultūros ir meno lopšys

Italija garsi savo istorija, kultūra ir meno klodais. Nuo sniegu padengtų viršukalnių iki saulėtosios Adrijos jūros Italija sklidina magijos, istorinio paveldo ir dar neatrasto grožio. Italija - tai ne šalis. Tai sielų buveinė, užburianti grožiu, meno dvasia ir kultūriniu savitumu.
 
Tai klasikinė turizmo šalis, nepaprastai populiari visame pasaulyje. Per amžius viliojantis kraštas - taip ją vadino senovėje ir taip ją tebevadina keliautojai iki šiol. Kasmet pailsėti į šią šalį plūsta milijonai turistų. Čia juos vilioja gausybė garsių istorijos ir kultūros paminklų, švelnus subtropinis klimatas, kraštovaizdžio įvairovė, nuostabūs paplūdimiai, skaidrus vanduo, prestižiniai kurortai ir, žinoma, garsioji italų virtuvė. Traukia Italijos salos ir vakarinė Viduržemio jūros pakrantė.
 
Puikią atostogų atmosferą palaiko ir gyvenimu besidžiaugiantys svetingieji italai. Italai kviečia linksmintis ir bendrauti, mėgautis viskuo, ką smagaus gali padovanoti gyvenimas. Kad ir kurioje krašto dalyje būtumėte (auksiniame paplūdimyje, restorane, prabangioje parduotuvėje ar muziejuje), visur jus užburs Italijos žavesys.


Lankytinos vietos

Tik Italijoje galite išvysti tokią gausybę meno kūrinių. Jų apstu net pačiame mažiausiame miestelyje. Antikinė Roma, Florencijos turtai, uniklaioji ir mistiškoji Venecija, San Marinas - miniatiūrinė valstybė ant kalno, Verona - amžinos Romeo ir Džiuljetos meilės miestas. Tai ir etruskų kapavietės, imperijos šventyklos, ankstyvosios krikščionybės bažnyčios, viduramžių varpinės, renesanso rūmai, barokinės bazilikos ir katalikų bažnyčios simbolis Vatikanas. Visa tai tik dalis to, kuo puikuojasi Europos kultūros lopšiu vadinamas kraštas. Reikėtų aplankyti Kaprio salą, rojaus kampelį žemėje. Reikėtų užlipti į Vezuvijų ir apžvelgti Tirėnų jūros pakrantę. Būtinai užsukite į netoliese esantį Pompėjos miestą, kurį 79 m. išsiveržęs Vezuvijus "užkonservavo" ir išsaugojo ateitiems kartoms. Nuvykite į San Mariną - seniausią nepriklausomą valstybę, įkurtą IV a. Jai priklauso 8 miestai-pilys, išsidėstę ant Titano kalno. Būnant Emilijos-Romanijos regione negalima praleisti Ravenos, garsėjančios bizantiškomis mozaikomis, puikių Ferrari dvarų, hercogų d'Este galerijų Modenoje, seniausio Bolonijos universiteto.
 
Poilsiaujant Sicilijoje vertėtų aplankyti Eoliano salyną, kurį sudaro septynios vulkaninės kilmės salos, priklausančios UNESCO pasaulio paveldui, aukščiausią Europoje Etnos ugnikalnį, žaviąją garsiąją Taorminą - Sicilijos langą į modernųjį pasualį bei daugelį kitų savo istorija garsių miestų ir miestelių.


Šventės ir tradicijos

Religinės, kultūrinės ir istorinės šventės yra tiesiogiai perpildžiusios Italijos kalendorių, todėl prieš išvykstant vertėtų pasidomėti kas, kur ir kada vyksta. Pavyzdžiui, prieš gavėnią kunkuliuoja Venecijos karnavalas, Florencijoje Velykų sekmadienį organizuojama gausybė fejerverkų. Birželio mėnesį organizuojama seniausių jūros miestų Pizos, Amalfi ir Genujos regata, Padujoje liepos mėnesį vyksta šv. Antonijaus fiesta, Sienoje lliepą ir rugpjūtį būna žirgų lenktynės (Palio) ir t.t.
 
Besisvečiuojant šalyje patartina bent kartą pasiklausyti itališkos operos, užkopti bent į vieną ugnikalnį, būtinai paragauti picos, išgerti tikros itališkos kavos ir paragauti garsiųjų Italjos vynų.


Riminis - istorijos lobynas

Riminio kurortas, gimtasis Frederiko Felinio miestas, – ideali vieta tiems, kurie norėtų suderinti poilsį paplūdimyje su naktinėmis pramogomis ir pažintinėmis ekskursijomis po istorines Italijos vietas. Švelnus klimatas ir beveik 20 km auksinio smėlio paplūdimių pavertė Riminį vienu populiariausių Adrijos pakrantės kurortų. Dėl lygios ir smėlėtos pakrantės jį mėgsta šeimos su vaikais. Aktyvaus poilsio mėgėjams tai tikras sporto aikštynas po atviru dangumi. Įrengtos aikštelės paplūdimio tinkliniui ir krepšiniui, sudarytos sąlygos plaukioti, nardyti, buriuoti, plaukioti banglentėmis. Čia netrūksta vandens motociklų, vandens slidžių ir kanojų. Patogi miesto geografinė padėtis leidžia nuvykti vienai dienai į Romą, Veneciją, Florenciją ir kitus garsius šios šalies miestus.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.