Įvairūs
ŠALYS  »  Kenija
Dėl kelionių į Keniją kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Kenijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Kenija - tai variacijų šalis: čia telpa kalnai ir dykumos, spalvingos genčių kultūros, saulėti paplūdimiai ir koraliniai rifai, daugybė laukinio gyvenimo įdomybių. Galima sakyti, kad Kenija yra mažas Afrikos variantas. Čia atvykti reikėtų dėl daugybės priežasčių. Jūsų akis vilios stulbinantys kraštovaizdžiai, nuo Kakamegos drėgnų atogrąžų girių iki Indijos vandenyno paplūdimių. Vešlios Massai Mara pievos, Tarpeklio slėnis (Rift Valley), Hell’ nacionalinis parkas įsikurs Jūsų vaizduotėje.

Šalies pavadinimas Kenija kilo nuo Kenijos viršūkalnės (5199 m) pavadinimo ir išvertus reiškia "Baltas". Mat ši viršūnė nuolat paskendusi debesyse.

Kenija - tai safari centras Afrikoje, laukinio safario tėvynė. Būtent čia galima išvysti "Didįjį žvėrių penketą" - dramblį, liūtą, leopardą, buivolą ir raganosį. Kenijoje yra 37 nacionaliniai parkai ir draustiniai. Šie parkai stebina ypač dideliu dramblių skaičiumi bei paukščių rūšių gausa. Viso pasaulio turistai plūsta čia stebėti žvėrių migracijos. Šalis, kur dar galima pamatyti laisvus liūtus, dramblius, antilopes, raganosius ir zebrus. Balto smėlio paplūdimiai su rojų primenančiom palmėm, milžiniški koralų sodai savo grožiu abstulbina ne vieną egzotikos mylėtoją.

Kenijoje galima rasti dar civilizacijos nepaliestą kultūrą, išvysti švarius, lyg naujus paplūdimius, tarsi niekieno koja į juos nebūtų įžengusi, koralų rifus, pusiaujo miškus, sniegu dengtas kalnų viršūnes, neaprėpiamas dykumas, išgirsti egzotišką šalies istoriją ir patirti dar begales netikėčiausių nuotykių. Iš trijų rytinėje Afrikos dalyje esančių valstybių Kenija yra geriausiai žinoma ir labiausiai lankoma. Palanki geografinė padėtis ( ties pusiauju, didžiame Rifto slėnyje) lemia natūralų Kenijos patrauklumą. Antilopių migracija Masai Maroje, Amboselio drambliai, Nakuru ežero flamingai, sniegu padengtos kalvų viršūnės - visa tai nepaliauja žavėti turistų iš viso pasaulio.


Kenijos sostinė Nairobis – jaunas miestas, jam tik šimtas metų. Masajų, gyvenusių šiose vietose iki atvykstant anglų kolonizatoriams, kalba reiškia – „šalto vandens vieta“. Kadaise čia buvo nedidelė oazė – vergų pirklių, keliaujančių iš Afrikos gilumos į rytines pakrantes, karavanų sustojimo vieta. Nairobis sostine tapo nutiesus geležinkelį iš pirmosios šalies sostinės Mombasos iki Viktorijos ežero. Dabar Nairobis - vienas gražiausių pasaulio didmiesčių, greitai augantis Rytų Afrikos miestas.

Buvusi Kenijos sostinė turi labai seną istoriją. Jau XII a. Mombasa buvo nepriklausomas miestas. XV amžius – jos aukso amžius, kada sostinė tapo svarbiu strateginiu miestu jūriniame kelyje iš Europos į Kiniją, Indiją ir Persiją. Mombasos išsidėstymas ir patogus uostas nedavė ramybės karingoms Afrikos gentims, portugalams ir turkams, vokiečiams ir anglams. Įvairiais laikotarpiais visi bandė užgrobti miestą: kas kontroliavo šį uostą, kontroliavo visą Rytų Afrikos pakrantę.

Dabar Mombasa yra antras pagal dydį Kenijos miestas ir vartai į rytų Afriką. Didelis pasirinkimas atostogautojams – galima poilsį prie Indijos vandenyno derinti su safariu.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.