Įvairūs
ŠALYS  »  Santorinis
Dėl kelionių į Santorinį kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Santorinis – nedidelė (tik apie 90 kv. km dydžio) pjautuvo formos sala Egėjo jūroje (pati piečiausia iš Kikladų salyno salų. Dar piečiau, maždaug už 200 km, rasite Kretą).

Santorinis laikomas viena garsiausių ir viena gražiausių pasaulyje salų. Viduryje salos stūkso didžiulis ugnikalnis, balto ir pilko vulkaninio smėlio paplūdimiai, visose salos pakrantėse šalia egzotiškų įlankėlių įsikūrę daugybė viešbučių, kurie siūlo turistams visas įmanomas paslaugas. Salos paplūdimiai gana erdvūs, juose galima užsiimti vandens sportu. Salai grožio suteikia akinančiai balti vietinių gyventojų nameliai, kuriais aplipdyti visi ugnikalnio skardžiai. Tokios formos, kokia yra dabar, sala tapo po ungikalnio išsiveržimo (apie 1500 m. pr. Kr.). Anksčiau sala buvo apvali, ji net vadinosi kalista – „ratas“. Po gamtinės katastrofos dalį salos apsėmė jūra, tad ji įgavo pjautuvo formą. Anksčiau sala vadinosi kitaip – Tyra (kaip ir dabartinė jos sostinė). Venecijiečiai užkariavę salą XIII a. pavadino Santoriniu (šv. Irinos garbei).

Dėl salos grožio ir vulkaninės jos kilmės, dėl mįslingų senovinės civilizacijos (pasižyminčios gana aukšta kultūra) pėdsakų Santorinis laikomas paslaptingai pražuvusios Atlantidos liekana. Smalsesni tikrai ras „įtikinamų“ Atlantidos likučių.

Palyginti nedidelėje saloje yra daugiau kaip penki šimtai graikų stačiatikių cerkvių, bet kiekviena iš jų duris atveria tik kartą per metus. Tačiau kai jų daugiau nei metuose dienų, kasdien gali rasti kurią nors veikiančią ir apžiūrėti.

Aukštai virš buvusio kraterio iškilusi salos sostinė Fira. Iš uosto į ją galite užkopti beveik aštuoniais šimtais akmeninių laiptelių, užjoti asiliukais arba pakilti šiuolaikiniu funikulieriumi. Nors miestelis turi tik 2000 gyventojų, daugybėje tavernų, viešbučių, diskotekų ir parduotuvių šurmulys netyla iki vėlumos.
Gražiausius saulėlydžius pamatysite Ijos miestelyje Santorinio šiaurėje - saulė, skęstanti jūroje, spalvų vaivorykštė, apjuosianti dangų, širdis, ramybe prisipildanti.... Buvęs uostas šiandien yra turistų traukos centras: nuo piratų tvirtovės griuvėsių atsiveria puikūs vaizdai, pasivaikščiojimas tarp baltų namelių mėlynais stogais nukelia į praeitį, meno galerijos ir amatininkų dirbtuvėlės vilioja užsukti pasižvalgyti.

Didžiausiame salos kurorte Kamaryje – Platūs vulkaninės kilmės smėlio paplūdimiai, ilga promenada, nedidukai viešbučiai, jaukūs barai, graikiškos tavernos, restoranėliai – tai tikra palaima romantikos mėgėjams. Puikus susisiekimas su Tyra, kuri yra vos už 10 km.

Beveik ištisus metus šviečianti saulė, harmoningai į aplinką įsiliejusi architektūra, įspūdingi vaizdai, saloje tvyranti ramybė žavi poilsiautojus bet kuriuo metų laiku. Santorinis – ideali vieta praleisti romantiškas atostogas ar medaus mėnesį.


LANKYTINOS VIETOS IR PRAMOGOS

Aplankykite seniausią Panagia Episkopi bažnyčią, pastatytą dar Bizantijos imperatoriaus Alexios Komninos valdymo laikais (11 a.). Mesa Gonia – kaimelis „vaiduoklis“, taip vadinamas po 1956 m. žemės drebėjimo, kai iš jo pasitraukė visi gyventojai. Užsukite į tipišką Santorino kaimelį Pyrgą, pamatysite idilišką miestelį Imeroviglį, Skarą – didžiulę uolą – Santorino pilies ir kartu senosios sostinės, sugriautos 1650 m. išsiveržus ugnikalniui, liekanas. Prophet Elias – aukščiausioje salos vietoje esantis vienuolynas, pastatytas dar 1711 m. Aplankykite archeologines Mino periodo Akrotiri miesto liekanas – svarbiausią archeologinių kasinėjimų vietą visoje Graikijoje. Kasinėjimai vyksta iki šiol, tikimasi atkasti dar apie 300 pastatų. Faros iškyšulys – tai ugnikalnio sukurtas nepakartojamas peizažas. Gėrėkitės juo su taure puikiausio Santorino salos vyno!

Iš Athinios uosto tradicine valtimi galite nuplaukti iki vulkaninės kilmės Nea Kameni salelės apžiūrėti aktyvaus vulkano kraterio. Toliau kelionę tęskite laivu iki nedidukės Palea Kameni salos, kurioje trykšta karštieji šaltiniai. Maudynės gelsvai žalsvuose sieros prisotintuose vandenyse ir purvo vonios. Plaukite į Thirassia salą.

Šventės. Vienas iš pagrindinių kultūrinių renginių yra Santorinio Džiazo festivalis, kuris vyksta jau 6 metus kiekvieną karštą vasarą. Paskutiniuosius ketverius metus į festivalius atvyksta žymiausios tarptautinės džiazo grupės (Be Bop, Fusion, Mainstream Jazz, Ethnic and Funk). Santorinio džiazo festivalį įkūrė ir organizuoja Antonis Kutrubilis (Santorinio kino savininkas ir nuolatinis gyventojas) ir Vasilis Tzatzias (profesionalus muzikantas daugiau nei 10 m., gyvenantis Atėnuose).NACIONALINĖ VIRTUVĖ

Tradiciniai patiekalai: pomidorų kukuliai, Santorinio salotos, įvairiai paruošti skaldyti žirniai, omletai, šviežias sūris ir kiti specialūs patiekalai kaip apoxti (sūdyto kumpio rūšis), dešrelės, laukinis triušis su sūrio ir kiaušinių padažu ir kt.
Jei jūs prie viso meniu pridėsite daugybę rūšių vynų (nuo sausų baltų iki saldaus desertinio Vinsanto), gamintų saloje, jūs suprasite, kodėl daugybė restoranų ir gastronomų ekspertų bei graikų ir užsienio žurnalistų giria ir liaupsina Santorinio skonį.

Verta nusipirkti. Canava Roussos Vinsento buvo apdovanotas sidabriniu medaliu ir pripažintas geriausiu savo klasėje Tarptautinėse Vynų ir alkoholio varžybose, kurios vyko praeitą vasarą Londone. Varžybos vyksta kiekvienais metais ir yra vienos iš didžiausių pasaulyje pagal pavyzdžių ir gamintojų skaičių.

Pistacijos. Saloje auginamus pistacijų riešutus Santorinio gyventojai paruošia ypatingai.


Daugiau patarimų ir kelionių istorijų ieškokite Zigzag.lt tinklaraštyje.
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.