Įvairūs
ŠALYS  »  Tailandas  »  Koh Samui
SAMUJIS – meilės sala. Tiems, kuriems naktinės linksmybės nė motais, norisi laiką praleisti tyloje, gamtoje, tuomet reikėtų rinktis Samujo salą. Samujis – trečia pagal dydį Tailando sala bei vienas populiariausių kurortų.

Samujyje galima rasti įvairių kategorijų viešbučių, tačiau jų pastatai, pagal salos įstatymus, niekada nebus aukštesni nei pati aukščiausia palmė. Todėl saloje tiek daug kotedžų ir bungalų, besislepiančių palmių giraitėse, paskendusių tropinių augalų žalumoje.

Rojų primenančioje saloje gyvenimo ritmas neskubus ir neintensyvus, atstumai čia nedideli - betoninio kelio, nutiesto per salą, ilgis viso labo 51 kilometras. Pagrindiniai salos paplūdimiai išsidėstę rytinėje ir šiaurinėje pakrantėse. Jų infrastruktūra itin išvystyta, čia galima rasti parduotuvių, barų, diskotekų ir restoranų. Pirmosios linijos palei jūrą sklypai ir statiniai priklauso tik viešbučiams, visi jie turi savo paplūdimius. Jei Jums pabos viešbučio paplūdimys, vykite į salas! Kelias valandas paplaukioję greitaeigiu kateriu iki salų, supančių Samujį, pastebėsite, kad čia paplūdimių smėlis daug baltesnis, o daugybės jūros koralų rifų flora ir fauna nepaliks abejingų ne tik nardymo mėgėjų, bet ir tų, kurie mėgsta pasižvalgyti vandens paviršiuje.

Būtent Samui saloje galima išvysti tradicinius tajų namukus. Dažniausiai jie yra statomi ne ant žemės, o ant vadinamųjų kojelių, kurios namą šiek tiek pakelia nuo žemės, taip šiame krašte bandoma apsisaugoti nuo termitų bei gyvačių. Statant tokius namus, grindyse yra paliekami tarpai, kad namas geriau vėdintųsi. Prie kiekvieno įėjimo į kambarį daromi aukšti slenksčiai, kad gyvūnai, tokie kaip gyvatės, lengvai nepakliūtų į kambarį. Įprastai tailandiečių namuose, baiminantis nuodingų gyvūnų, miegamojo patalpos įrengiamos antrame aukšte.

Čia iki šiol yra didžiausia pasaulyje kokosų plantacija. Šiose plantacijose pagrindiniai darbininkai – beždžionės. Tailandiečiai patys nerenka kokosų, juos nuo medžių surenka specialiai apmokytos beždžionės.

Samujo sala garsėja ir gyvačių ferma. Nors Tailando džiunglėse galima sutikti kobrų, kurių ilgis siekia net 6 metrus ir jos minta pitonais, Samujo saloje šių kobrų nėra. Pagrindiniai Samujo salos gyventojai – pitonai, kurie nėra nuodingi. Daugelį gyvačių rūšių galima pamatyti apsilankius šios salos gyvačių fermoje. Nors yra teigiama, kad tailandiečiai valgo viską, tačiau Jums nei viename Samui restorane nepavyks paragauti patiekalo iš gyvačių. Beje, išsiruošusiems į kelionę po Tailando džiungles, reikėtų atminti, kad šioje šalyje gyvena daug įvairiausių rūšių gyvačių ir ne nuo visų jų įkandimo yra priešnuodžių.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Tailande istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.