Įvairūs
ŠALYS  »  Indija  »  Goa
Dėl kelionių į Goa kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Goa yra mažiausia Indijos valstija. Ji išsidėsčiusi Vakarų Indijoje, Konkano regione. Šiaurėje Goa ribojasi su Maharaštros valstija, rytuose ir pietuose su Karnataka, vakaruose valstijos krantus skalauja Arabų jūra. Valstijos sostinė – Panaji. Gyvena 1,4 mln. gyventojų (ketvirta mažiausia valstija). Oficiali kalba – Konkani.
 
Goa istorija artimai susijusi su viso Indijos vakarų kranto (Konkanio regiono) istorija. Pirmosios čia valdžiusios imperijos buvo Maurjų imperija bei Satavahanų imperija. Pastarajai žlugus, III a. šioje Konkanio dalyje įsigalėjo Čutai. Vėliau iki pat XIII a. čia valdė silharai ir kadambai. Valstijos teritorija nuo XVI amžiaus buvo Portugalijos kolonija. Išsilaisvino tik 1961 metais ir tik nuo 1987 įgijo valstijos statusą.
 
Valstija labiausiai žinoma dėl savo paplūdimių ir turtingos gamtos ir yra vienas didžiausių turizmo taškų Indijoje. Septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje ji garsėjo kaip hipių Meka. Goa – Rytų bei Vakarų sankirta. Vakarinę Goa pakrantę labai pamilo karštligiški keliautojai. Tačiau norint pamatyti tikrąją, natūraliąją Goa, keliaukite į džiungles! Ten žmonės harmoningai gyvena natūraliomis gamtos sąlygomis. Apsistoję Shanti kaimelio trobelėse, gyvensite vietinių ritmu: pasivaikščiojimas apylinkėmis, jodinėjimas ant dramblio ar buliaus, rusenantis laužas. Prieš miegą siūlomas Ajurvedinis masažas, garuojanti žolelių vonia...
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Indijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.