Įvairūs
ŠALYS  »  Indonezija  »  Balio sala
Dėl kelionių į Balio salą kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Balio sala yra tik nedidelis lopinėlis Indonezijos salyne, tačiau labiausiai lankomas turistų. Dažniausiai ji pritraukia “laukinio” turizmo gerbėjus, nuotykių ieškotojus. Balis vadinamas įvairiausiais vardais – tūkstančio dievų, tūkstančio šventyklų, meilės sala arba tiesiog rojumi. Kiekvienas atvykėlis iš karto suvokia, jog pakliuvo į “kitokio” pasaulio erdvę: ypatingos kitokios gamtos, kultūros, gyvenimo būdo. Gali visa tai tyrinėti, stebėtis, grožėtis ir ilsėtis.
 
Tai vienintelė salelė didžiausioje musulmoniškoje valstybėje, kur susimaišė induizmo ir budizmo kultūros. Jos tarsi nepalietė nei nuo XVI a. ją supanti islamiškoji kultūra, nei tris šimtmečius trukęs olandų viešpatavimas, nei pagaliau turizmo bumas, prasidėjęs čia septintajame dešimtmetyje. Viskas čia paklūsta senosioms tradicijoms: baliečių būstai, primenantys šventyklas, kuriuose ne tik gyvenama, bet ir meldžiamasi, aukojama dievams, bei saugomos urnos su artimųjų palaikais. Jų apranga – tradiciniai sijonai sargonai. Viskas yra puošnu: šventės, laidojimo apeigos, verslai ir gyvenimo būdas. Baliečiai neslepia nuo pašaliečių savo papročių ir ritualų.


Balio sala primena didelę meninkų dirbtuvę. Pravažiuojant kai kuriuos kaimus ir miestelius atrodo, jog gera pusė salos gyventojų raižo medį, gamina orginalius baldus, tapo pina ir audžia, margina įmantriausiais batikos raštais ar kuria akmens skulptūras. Balio kaukės ir stabai garsėja visame pasaulyje. Viskas daroma kokybiškai su išmone.
 
Pietinėje Balio salos dalyje išsiskiria trys kurortinės vietovės: Kuta, Sanuras ir Nusa Dua. Visos jos skirtingos, tačiau kiekviena įspūdinga savaip.
 
Seniausias ir demokratiškiausias kurortas – Kuta. Įspūdingos vandenyno bangos sutraukia nemažai banglenčių sporto aistruolių. Per 10 km palei vandenyną nusidriekusiame kurorte daugybė viešbučių, suvenyrų parduotuvių, kavinių. Vakarais čia verda intensyvus gyvenimas.
 
Nusa Dua kurortas skirtas turtingiems turistams, mėgstantiems ypatingą prabangą ir komfortą. Čia galima mėgautis viskuo nekeliant kojos iš viešbučio.
 
Samuras – ramus kurortas su puikiais šviesaus smėlio paplūdimiais, ramesne vandenyno pakrante (ją sudaro įlankėlė). Samure įsikūrę dauguma turtingų Balio salos gyventojų.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Indonezijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.