Įvairūs
ŠALYS  »  Portugalija  »  Madeiros sala
Dėl kelionių į Madeiros salą kreipkitės į mūsų konsultantus. Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

Madeira - Atlanto vandenyno perlas

Madeira - salynas Atlanto vandenyne, priklausantis Portugalijai. Tai kurortas, garsus savo Madeiros vynu, šventėmis su įspūdingais fejerverkais, švelniu klimatu, stulbinančiais kraštovaizdžiais ir siuvinėjimo amatininkais.
 
Madeira – netoli nuo Europos žemyno esanti sala puikiausiai tiks norintiems ilsėtis tiek paplūdimiuose, tiek kalnuose ar tiesiog mieste. Vienintelis dalykas, ko galite pasigesti Madeiroje, tai lygumos, tačiau daugybė terasų bei tiltų, šalia esančios Porto Santo salos paplūdimiai privers tai pamiršti. Golfo srovės skalaujama Madeira pasižymi šiltomis vasaromis bei švelniomis žiemomis – tai puikus pasirinkimas atostogoms ištisus metus.
 
Ir nors įspūdingais kraštovaizdžiais pasižyminti sala kasmet pritraukia vis daugiau poilsiautojų, Jus nustebins autentiški kalnų kaimeliai, pajūryje įsikūrusios gyvenvietės su spalvingais žvejų laiveliais bei vaišingi ir atviri vietos gyventojai. Salyno sostinė - Funčalo - svarbiausias ir kosmopolitiškiausias Madeiros miestas. Kiti svarbūs miestai - Portu Santus, Ribeira Brava, Mašiku, Kamara de Lobosas, Santa Krusas, Kaniso.


Du trečdaliai Madeiros - gamtos draustinis, su nuostabiais pakrantės ir miškų kraštovaizdžiais, bei ypatinga augmenija. Jus galite pėsčiomis keliauti po kalnus vadinamosiomis levandomis – drėkinimo kanalais, siekiant gėlą kalnų vandenį tiekti pietuose salos gyventojams. Šie vandens kanalai išraizgyti po visą salą sudaro net kelis šimtus kilometrų. Keliaujant vaizdai puikūs, atsiveria įspūdingos panoramos, visur supa vešli ir nuostabi gamta. Vieno iš daugelio žygių pradžios taškas yra prie įžymaus Botanikos sodo Caminco do Meio, kuriame auginama įvairiausia egzotiška augmenija tiesiog po atviru dangumi, nes čia puikios sąlygos augalams augti ir vešėti.

Šiandien pagrindinis salos pragyvenimo šaltinis – turizmas. Čia daugiausia atkeliauja europiečiai – anglai, vokiečiai, skandinavai, portugalai. Žmones į salą traukia tikrai ne pramogų ir linksmybių gausa, jų - nedidelis pasirinkimas, o įspūdinga gamta. Čia vyrauja malonus klimatas, nebūna labai karšta vasarą, o žiemą maloniai šilta. Nėra temperatūrų svyravimų, visada panašios temperatūros. Gali netgi pasirinkti orą: salos pietinėje dalyje oras šiltesnis ir sausesnis, o vakarinėje dalyje drėgnesnis ir vėsesnis. Toks klimatas idealus augalams ir gėlėms, gausus pasirinkimas egzotiškiausių žiedelių, auga daugybė rūšių orchidėjų.


Stačios vešlia augmenija apaugusios viršukalnės, pėsčiųjų takeliais nusileidžiančios į vynuogingus slėnius – tai vienas Madeiros salos veidas. Kitas veidas – kosmopolitiška salos sostinė Funčalo, iš kurios kilo neatsiejama portugalų kulinarijos dalis – paišymas ant vaisių kartu su garsiaisiais Madeiros vynais.
 
Madeiros vynas - tai vienintelis prekės ženklas iki šiol atstovaujanti Madeirą. Vyno atsiradimo istorija pasakoja, kad vienas jūreivis neišpylė manomai surūgusio vyno, o kelis mėnesius jį palaikė šiltame vandenyne ir gėrimas tapo toks skanus. Norėdami paragauti šio vyno, nebūtinai turite vykti į Madeirą, jo galima nusipirkti ir Lietuvoje, tai reiškia, kad vynas nebūtinai atkeliavęs iš Portugalijos, tiesiog, atspindi vyno gamybos būdą.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.