Įvairūs
ŠALYS  »  Kuba  »  Havana

Kubos sostinė Havana

Tai, be abejo, svarbiausias ir didžiausios salos turizmo centras. Ji patraukli savo istoriniu senamiesčiu, kuris 1982 m. buvo UNESCO paskelbtas pasaulio paveldu. Ši miesto dalis daugelį amžių buvo laikoma „Meksikos įlankos raktu“, jos lankymas įtrauktas į būtiną apžvalginę programą.

Havanos centras dalijamas į penkis pagrindinius rajonus, iš kurių trys - Habana Vieja (senoji Havana), centrinė Havana ir Vedado - yra patys įdomiausi ir verčiausi Jūsų dėmesio. Seniausia miesto dalis – aplink Plaza de Armas visai šalia uosto. Čia verta pamatyti senuosius Kapitonų rūmus, El Temple šventyklą ir La Fuerza – seniausią uostą. Nuo Plaza de Armas atsisuka dvi senamiesčio gatvelės Calles Obispo ir O’Reilly. Šiose gatvelėse yra daugybė vietinių amatininkų parduotuvėlių, jomis pasieksite patį miesto centrą Parque Central. Į pietvakarius nuo centrinio miesto parko rasite Capitolijų, į šiaurės vakarus driekiasi plati Paseo del Prado alėja, kuria pasieksite La Punta tvirtovę. Toliau į vakarus pamatysite generolo Antonio Maceo paminklą, kurį rasite priešais prabangius Havanos universiteto laiptus. Toliau pamatysite El Principe rūmus bei Plaza de la Revolucion, kurios centre yra įspūdingas Jose Marti paminklas.
 
Įdomiausios Havanos lankytinos vietos šios:

Castillo del Morro.
Tai didžiausias Havanos gynybinis statinys, statytas 1589 -1630 m. Pirminė jo paskirtis – gynyba nuo Ispanijos pirataujančių laivų. Švyturio, statyto 1844 m., šviesa matoma jūroje 30 km. atstumu. Iš jo atsiveria itin įspūdinga miesto panorama. Tvirtovėje yra muziejus, kuriame saugomi Kubos istoriją iki Kolumbo vizito iliustruojantys eksponatai.

Fortaleza de la Cabana. Tvirtovė, statyta 1763 -1774 m. Čia daugelį metų buvo kalėjimas, šiuo metu ten galima aplankyti Nacionalinę Observatoriją.
 
Castillo de la Punta. Tvirtovė statyta XVI a. pab. Jos aukšta siena apsuptoje teritorijoje galite pamatyti Maximo Gomez paminklą.
 
Castillo de la Fuerza. Seniausias Kubos pastatas ir antra pagal amžių Naujojo pasaulio pakrantės tvirtovė. Pastatas datuojamas 1538 -1544 m. Žemą ilgą pastatą puošia įspūdingas apžvalginis bokštas, iš kurio atsiveria įspūdinga panorama. Tvirtovėje yra muziejus.
 
Katedra. Miesto šventyklos statybas pradėjo Jėzuitų ordinas XVIII a. pr. 1767 m. katedra baigta. Tipiškas barokinis fasadas, dvi varpinės. Priešais katedrą bei kaimyninėse gatvelėse nuolat buriuojasi vietiniai amatininkai ir siūlo savo prekes.
 
Plaza de Armas. Seniausia miesto aikštė. Jos centre pamatysite Cespendes paminklą. Šiauriniame aikštės kampe glaudžiasi El Templete šventykla, kuri pastatyta būtent toje vietoje, kur 1519 m. buvo laikomos pirmosios mišios šiame mieste. Šalia pamatysite Palacio del Segundo Cabo – buvusią miesto vadovo rezidenciją. Vakariniame aikštės kampe pamatysite buvusius Kapitonų rūmus, statytus 1780 m. Tai puikus kolonijinės architektūros pavyzdys. Ispanijos vietininkai ir prezidentai čia gyveno iki 1917 m. Šiuo metu pastate veikia Museo de la Ciudad – miesto istorijos muziejus.
 
San Rancisco bažnyčia ir vienuolynas. Pastatų kompleksas statytas 160 m., rekonstruotas 1737 m. Tai masyvūs, įspūdingi statiniai, primenantys tvirtovę, o ne maldos namus.
 
Santa Clara vienuolynas. Statytas 1635 m. ir ypač gerai išsilaikęs. Šiame pastate buvo pirmoji miesto skerdykla, pirmasis fontanas ir pirmosios viešos pirtys.
 
La Merced bažnyčia. Statyta 1746 m. ir perstatyta 1792 m.
 
Museo Nacional Palacio de Bellas Artes. Šiame muziejuje yra labai gausi įvairių eksponatų kolekcija. Čia saugomi nepriklausomybės karo reliktai, šiuolaikinės tapybos darbai, klasikinės tapybos šedevrai – Geinsborou, Van Deiko, Velaskeso, Tintoreto, Dega drobės. Ten saugomi antikinės Graikijos, Didžiosios Romos imperijos, Egipto skulptūros bei taikomoji dailė.
 
Parque Fraternidad. Tai teritorija, besidriekianti nuo Kapitolijaus. Parke gausi retų augalų kolekcija. Iš parko nesunkiai pasiekiama kalva, ant kurios pamatysite Principe pilį, iš kur Havana atrodo gražiausiai. Kalvos papėdę ypač mėgsta poetai ir menininkai.
 
El Santo Angel Custdio bažnyčia. Statyta 1672 m. ant Pena Pobre kalvos. Bažnyčią puošia gotikinis bokštas ir 10 koplyčių.
 
La Plaza Vieja. Aikštė datuojama XVIII a., neseniai renovuota UNESCO iniciatyva.
 
Jardin Botanico Nacional de Cuba. Sodas yra Carretera Rocio vietovėje, į pietus nuo miesto.
 
Cigarų fabrikas. Pamatysite fabriką, visą cigarų gamybos procesą nuo lapų rūšiavimo iki pakavimo. Šiame fabrike gaminami keturių rūšių cigarai: Partagas, Cubana, Ramon Allones ir Bolivar.
 
Patrankos šūvio ceremonija. Tradicinė ceremonija vyksta kiekvieną vakarą, 21 val., San Carlos de la Cabania tvirtovėje. Kolonijiniu laikotarpiu patrankos šūvis buvo signalas uždaryti miesto vartus ir įtempti grandinę tarp El Morro ir La Punta tvirtovių – taip užkirsdavo laivams kelią patekti į įlanką. Šiandien šis momentas laikomas linksmos havajietiškos nakties pradžia.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.