Įvairūs
ŠALYS  »  Sicilija  »  Giardini Naxos
Giardini Naxos - tai bene populiariausias Sicilijos kurortas, įsikūręs 60 km nuo Katanijos oro uosto. Miestelyje gyvena apie 9000 gyventojų. Kurortą pamėgo tiek jaunimas, tiek šeimos. Giardini Naxos kartu su netoliese esančia Taormina pritraukia maždaug pusę visų į Siciliją atvykstančių pailsėti turistų. Vasarą gyvenimas miestelio gatvėse tiesiog kunkuliuoja. Gyvas ir jaukus kurortas vilioja ilgais gerai prižiūrimais balto smėlio paplūdimiais. Čia gausu mažų parduotuvėlių, barų ir restoranėlių, siūlančių itališkos virtuvės skanumynų.
 
Garsi ir miestelio istorija. VIII a. pr. Kr. pirmieji į Siciliją įžengę graikai apsistojo šiose vietovėse. Naxos buvo pirmoji Graikijos kolonija Sicilijoje. Išvertus iš siciliečių kalbos, Giardini Naxos reiškia „Naksos citrusinių vaisių sodas“. Ilgą laiką miestelis priklausė Taorminos bendruomenei ir tik 1847 m. gavo autonomiją. XX a. viduryje į Giardini Naksos atvyko pirmieji poilsiautojai, nors daugeliui gyventojų žvejyba buvo ir yra vienas iš pagrindinių pragyvenimo šaltinių.Įdomiausi miestelio monumentai: viduramžių Schiso pilis, Vignazza bokštas, Archeologijos parkas, užimantis 21 ha plotą, archeologinių radinių muziejus.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.